مهاجرت کاری دانمارک

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

در این نوشتار برای علاقه مندان کار در یکی از بهترین کشورهای اروپایی به بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک پرداحته ایم. این مقاله نگارش شده است تا از آخرین شرایط اخذ ویزای کار در این کشور مطلع شوید. هر شهروند خارجی برای کار در دانمارک نیاز به دریافت مجوز کاری دارد. این مجوز کاری باید از سوی اداره مهاجرت برای فرد خارجی در چارچوب قوانین اداره کار این کشور رقم بخورد.

 • شرایط اخذ ویزای کار دانمارک برای شهروندان ایرانی چگونه است؟
 • در حال حاضر چه رشته هایی در این کشور مورد نیاز می باشد؟

اخذ ویزای کار کشورهای اسکاندیناوی بسیار نزد مهاجران محبوب است. دلیل اصلی آن پیر شدن جمعیت این کشورهاست که در بسیاری از مشاغل از جمله گروه درمان و پزشکی نیاز به نیروی کار می باشد. در این نوشتار شرایط را از زبان مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای شما بازگو نموده ایم.

در موضوع مدارک لازم برای اخذ ویزای کار به پاسخ سوالات زیر پرداخته ایم:

 • شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار چیست؟
 • شرایط اخذ اقامت و به کار رسیدن بعد از اخذ ویزا به چه صورت می باشد؟
 • سیستم امتیاز بندی برای اخذ ویزای کار وجود دارد؟
 • شرایط اخذ اقامت دائم و سپس شهروندی دانمارک به چه صورت است؟

در اکثر کشورهای اروپایی بعد از اخذ ویزای کار دسترسی به اقامت دائم با انجام تعهدات ممکن می گردد.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

فارغ التحصیلان به دنبال کشور مناسب برای مهاجرت می باشند. کشورهایی همچون: استرالیا، کانادا و دانمارک کشورهایی هستند که با تخصص نیروی کاری استخدام می نمایند. 2 کشور استرالیا و کانادا به دلیل امتیازبندی بودن فرآیند اخذ ویزای کاری گزینه های خاصی هستند. روند اخذ ویزای این کشور بر اساس یک رقابت انجام می شود. در امور مهاجرتی تغییر قوانین به وفور اتفاق می افتد. بطور نمونه برخی از شغل ها در لیست مورد نیاز حذف می شوند. به همین منظور برای اخذ ویزای کاری کشورهایی را با پروسه کوتاه اخذ ویزای کار را انتخاب نمایید. اینگونه درگیر این تغییرات نخواهید شد.

بررسی سیستم امتیازبندی اخذ ویزای کاری دانمارک

به لحاظ رفاه اجتماعی و شادی این کشور رتبه خوبی در این زمینه ها دارد. بهترین گزینه و نوع ویزایی که این کشور صادر می نماید ویزای کاری می باشد. این نوع ویزا برای متقاضیان با تحصیلات بالای کارشناسی ارشد بهترین نوع ویزا می باشد. در واقع این ویزا از نوع PBS یا Point Based System است. با توجه به نام این نوع ویزا، متقاضی برای اخذ این ویزا باید امتیازاتی را کسب نماید. این امتیازات در زمینه نیازهای مطرح شده می باشد. در صورت اخذ ویزا، اقامت صد در صد قابل اخذ می باشد.

جهت کار در این کشور ابتدا از نرخ رشد اقتصاد این کشور اطلاع یابید که در نمودار زیر بیان گردیده است:

نرخ بیکاری در دانمارک

امتیازات و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

این امتیازات برای اخذ ویزای کاری در زمان قبل از تغییرات طرح لیست مثبت می باشد:

آیتم شرح
مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا بالاتر دارای امتیاز می باشد. (با کمتر از این مدرک ریسک ننمایید.)
سابقه کار حداقل 3 سال سابقه کار الزامی می باشد. (مدرک بیمه الزامی نیست.)
مدرک زبان متقاضیان باید دارای مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 باشند.
سن متقاضیان تا حداکثر 40 سال قادر به اقدام از این طریق می باشند.

شانس اخذ ویزای کاری در دانمارک هم اکنون در لیست مشاغل به روزی و تفاوت هایی ارائه شده است. جهت کسب اطلاعات جهت کار در این کشور مقاله ویزای کاری دانمارک را مطالعه بفرمائید.

شرایط اقامت بعد از اخذ ویزای کاری دانمارک

متقاضی بعد از اخذ ویزا 5 ماه فرصت دارد تا این کشور را ترک نماید. متقاضی بعد از ورود به این کشور باید برای معرفی پلیس و ارائه آدرس محل سکونت، بیمه وغیره اقدام نماید. این اقدام جهت معرفی رسمی به دولت این کشور می باشد.

سپس متقاضی می تواند برای مهاجرت خود و خانواده اقدام نماید. در پایان هر سال ویزا به مدت 1 سال تمدید می گردد. امکان اقامت موقت برای متقاضی تا 3 سال وجود دارد. اگر متقاضی موفق به پیدا کردن کار با بیمه شود و مالیات بپردازد قادر به اخذ اقامت می باشد. این اقدام پس از 3 سال امکان پذیر می باشد. در این 3 سال کافی است متقاضی تنها 10 ماه کار نموده و مالیات بپردازد. در این صورت به متقاضی اقامت 4 سال می دهند. پس از آن نیز قادر به اخذ اقامت دانمارک می باشد.

بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

پاسپورت معتبر، برای این منظور گذرنامه ای مناسب است که بیش از 3 ماه از تاریخ ورود اعتبار داشته باشد. در غیر این صورت بهتر است متقاضی ابتدا تمدید زمان پاسپورت را انجام نموده و سپس اقدام نماید. متقاضیان کشورهای اتحادیه اروپا با کارت شناسایی قادر به مهاجرت به دانمارک جهت کار می باشند. برای تعدادی از کشورهای اسلاوی استثنائاتی وجود دارد. با توجه به تغییرات هر روزه شرایط با مراجعه به سفارت در اینباره مطلع شوید. چنانچه قصد ماندگاری بیشتر از 3 ماه در دانمارک را دارید باید ویزای کاری داشته باشید. این ویزا در گذرنامه به صورت مهر می باشد. این ویزا با دلایل مختلف قابل تمدید می باشد. جهت زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در دانمارک را مطالعه بفرمائید.

بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در دانمارک

طرح های موجود برای اخذ ویزای کاری دانمارک

اجازه کار و ویزای کاری طرح های گوناگونی در این کشور وجود دارد. این طرح ها عبارتند از:

 • فهرست لیست طرح مثبت
 • طرح محدود و طرح سریع
 • محققان برجسته و محققان مهمان
 • طرح شروع کسب و کار که موجب اداره یک شرکت توسط کارآفرینان شود.
 • کارت تأسیس که به اتباع خارجی دارای مدرک کارشناسی یا دکتری دانمارکی مجوز کار می دهد.
 • اقدام برای اخذ مجوز اقامت پس از فارغ التحصیلی
 • امکان کار آموزشی در یک شرکت برای کارآموزان پس از اخذ ویزای کاری
 • اتباع خارجی با شرایط ویژه ای قادر به اخذ مجوز اقامت و کار می باشند. مانند هنرمندان، ورزشکاران حرفه ای و سرآشپزان تخصصی
 • دامداران و مدیران مزرعه در کشاورزی
 • در خصوص اخذ ویزای کاری می توان بیان نمود که کار بر روی سکوهای نفتی، حفاری و سایر ایستگاه های کاری متحرک که به طور موقت در قلمرو واقع شده اند.
 • دکترا و مطالعه
 • جفت های Au
 • کارآموزان و تعطیلات کار
 • پرداخت حقوق بازنشستگی

در اکثر مشاغل پزشکی و گروه درمان در حال حاضر تقاضاء بیشتر می باشد. جهت تحصیل در رشته پزشکی در این کشور مقاله تحصیل پزشکی در دانمارک را مطالعه بفرمائید.

ویزای کاری دانمارک

با در نظر گرفتن مطالب ذکر شده بهتربن راه اقدام برای مهاجرت به این کشور ویزای کاری می باشد. نظر به تغییر قوانین، تنها به گذرنامه به عنوان اصلی ترین مدرک اشاره شد. کارآفرینی از راه های دیگر می باشد که اطلاعات مربوط به آن در مقاله کارآفرینی در دانمارک ارائه شده است. با توجه به نامعلوم بود شرایط این مسیر و تغییرات متقاضیان نیازمند اخذ مشاوره به روز می باشند. این عزیزان می توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به مشاوره پرداخته و شرایط مهاجرت از طریق حرفه و شغل را از زبان مشاورین ما بر اساس آخرین قوانین بشنوند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *