مهاجرت کاری اسلوونی

قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی

شرایط مهاجرت به اسلوونی

کشور اسلوونی برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی قرار داده است که طبق آن عمل می گردد. شرایط اقتصادی مطلوب کشور اسلوونی و موقعیت جغرافیایی این کشور موجب مهاجرت افراد زیادی به این کشور شده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تخصصی به بررسی این موضوع پرداخته است که توصیه می نماید این مقاله را بخوانید.

شرایط مهاجرت به اسلوونی

از راه های مختلفی می توان به کشور اسلوونی مهاجرت نمود. در ادامه مقاله به بررسی برخی از این روش ها می پردازیم. اما به طور کلی می بایست تابع قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی بوده و طبق قانون موفق به دریافت اقامت و تابعیت در این کشور شد.

مهاجرت به اسلوونی از طریق کار

نرخ بیکاری در کشور اسلوونی به میزان 3/5 درصد است. برای اقامت کاری به اسلوونی می بایست کلیه جوانب از جمله شرایط اقتصادی و تجارت و همچنین وضعیت کاریابی و موسسات معتبر کاریابی در اسلوونی را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهید. جهت کار در اسلوونی باید بتوانید از یک کارفرما یا شرکت اسلوونیایی دعوت نامه یا اجازه کار دریافت نمایید. دارا بودن مدرک دانشگاهی لازم است.

از آنجا که اولویت استخدام برای شهروندان کشور اسلوونی یا اتحادیه اروپاست، لذا اگر کارفرما نتواند تبعه اسلوونیایی را برای جذب نیرو به دست آورد، می تواند از فرد خارجی استفاده کند. مدت زمان لازم برای ارسال مدارک و دریافت اجازه کار در اسلوونی به مدت 2 ماه می باشد.

مشاغل موجود در اسلوونی برای کار

متقاضیان گرامی توجه داشته باشند که قبل از هر گونه اقدام برای یافتن شغل در اسلوونی می بایست جوانب مختلف را مورد بررسی قرار دهید. فرصت های شغلی بسیار متعددی در اسلوونی وجود دارد. چرا که از اقتصاد بسیار قوی برخوردار است. مشاغل پرطرفدار و رایج در این کشور عبارتند از:

 • طراحی وب
 • IT
 • برنامه نویسی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مدیریت فروش
 • MBA
 • مدیریت پروژه
 • مشاغل علمی و تحقیقاتی

درآمد حاصله از کار در اسلوونی

ارزش پول در کشور اروپایی اسلوونی با واحد یورو محاسبه می گردد. قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق شغل و کسب و کار بدین گونه است که مبلغ درآمد فرد شاغل در اسلوونی براساس نوع شغلی که در آن فعالیت دارد، میزان تحصیلات و سوابق کاری وی محاسبه می گردد. به طور مثال افراد دارای مدرک کارشناسی که فاقد سابقه کار می باشند، ماهیانه درآمدی بین 1600 الی 1700 یورو را خواهند داشت. این در حالی است که فرد دارای سابقه کار به مدت 4 سال، مبلغی معادل 2500 الی 3500 یورو در هر ماه اخذ می کند.

اخذ اقامت اسلوونی از طریق ویزای کار

فردی که متقاضی مهاجرت به اسلوونی است و توانسته است ویزای این کشور را دریافت کند، مدت اعتبار این ویزا یک سال خواهد بود که قابلیت تمدید شدن را داراست. پس از گذشت 5 سال از اخذ ویزای کار و اقامت به صورت موقت در این کشور، مجاز به اخذ اقامت دائم اسلوونی می گردد. در نهایت پس از 10 سال زندگی و کسب و کار در این کشور می تواند پاسپورت اسلوونی را بگیرد.

مزایای مهاجرت به اسلوونی از طریق کار

مهاجرت به اسلوونی مانند دیگر کشورهای اروپایی دارای مزیت هایی برای فرد مهاجر است که به شرح ذیل می باشد:

 • فرد دارای ویزای کار در اسلوونی مجاز به اخذ ویزای همراه برای خانواده خود نیز هست. در واقع همسر و فرزندان کمتر از 18 سال او می توانند همراه او به اسلوونی رفته و اقامت نمایند.
 • مسافرت به دیگر کشورهای اروپایی حوزه شنگن

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل

جمعیتی معادل 1/2 میلیون نفر در کشور اسلوونی در حال زندگی هستند. زبان تحصیلی در دانشگاه های اسلوونی، زبان اسلوانیایی است. بنابراین می بایست به زبان این کشور آشنایی کامل داشته باشند. تهیه و ارسال رزومه تحصیلی (CV) جهت اخذ پذیرش در دانشگاه انتخابی دانشجو ضرورت دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از طریق ارائه مشاوره های تحصیلی راهنمای شما در این مسیر خواهد بود.

هزینه های تحصیلی در اسلوونی

مبالغ هزینه های تحصیلی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های اسلوونی حدود 2000 الی 3000 یورو می باشد. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز می بایست مبلغی معادل 4000 الی 5000 یورو به عنوان شهریه بپردازند. لازم به ذکر کار حین تحصیل برای دانشجویان در اسلوونی وجود دارد که منجر به تامین و پوشش هزینه های تحصیلی و زندگی آنها می گردد. افراد فارغ التحصیل در اسلوونی می توانند پس از یافتن کار و اقامت 7 ساله در این کشور، تابعیت و پاسپورت اسلوونی را اخذ نمایند.

مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه‌گذاری

اکثر سرمایه گذارانی که ایده های شغلی مناسبی در سر دارند، به این کشور مهاجرت کرده و به راه اندازی کسب و کار و تجارت مشغول می شوند. این امر می تواند برای اقتصاد و تجارت کشور اسلوونی بسیار مفید واقع شود. روش های سرمایه گذاری می تواند به روش ثبت شرکت، ثبت شعبه، خرید سهام و خریداری ملک باشد.

مهاجرت‌به اسلوونی ازطریق ازدواج چه‌شرایطی دارد؟

ازدواج با شهروند اسلوونیایی موجب دریافت اقامت و تابعیت این کشور می شود. در صورتی که فرد تمایل به تمدید اقامت موقت خود داشته باشد، می بایست زوجین همچنان در حال زندگی بدون مشکل باشند. در غیر این صورت اقامت وی از طریق ازدواج تمدید نخواهد شد.

مهاجرت به اسلوونی ازطریق‌پناهندگی امکان‌پذیر است؟

در قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی ، مهاجرت از طریق پناهندگی توصیه نمی گردد. زیرا دلایل زیادی برای این امر وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • فرد پناهنده در صورت اخذ پناهندگی یک کشور، به هیچ وجه مجاز به بازگشت به کشورش نخواهد بود.
 • ابهامات و دشواری های بسیاری در امر پناهندگی وجود دارد که پیش بینی شده نیست.
 • فرد پناهنده امکانات رفاهی در کشور مقصد نخواهد داشت.

مهاجرت به اسلوونی ازطریق تولدچگونه است؟

قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی در اخذ اقامت از طریق تولد در اسلوونی بدین گونه است که کشور اسلوونی از قانون و سیستم خون تبعیت می کند. بدین صورت که کودکی که والدینش از اتباع اسلوونیایی باشند، صرف نظر از این که کودک در کجای دنیا به دنیا آمده است، تابعیت اسلوونی به کودک تعلق می گیرد. بنابراین والدین توجه داشته باشند که اخذ تابعیت فرزند از طریق تولد در خاک کشور اسلوونی صورت نمی پذیرد. حتی اگر والدین از شهروندان اسلوونی باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره های دیگری را نیز خصوص مهاجرت به اروپا و اسلوونی ارائه می نماید که می توانید از طریق تماس تلفنی رایگان یا مراجعه حضوری به محل موسسه از آنها بهره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *