مهاجرت به کشور اسلوونی

قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی

قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی

کشور اسلوونی برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی قرار داده است که طبق آن عمل می گردد. شرایط اقتصادی مطلوب کشور اسلوونی و موقعیت جغرافیایی این کشور موجب مهاجرت افراد زیادی به این کشور شده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تخصصی به بررسی این موضوع پرداخته است که توصیه می نماید این مقاله را بخوانید.

بررسی قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی

از راه های مختلفی می توان به کشور اسلوونی مهاجرت نمود. در ادامه مقاله به بررسی برخی از این روش ها می پردازیم. اما به طور کلی بایستی تابع قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی باشد. طبق قانون موفق به دریافت اقامت و تابعیت در این کشور شد. روش های متفاوتی در باب مهاجرت به این کشور در اختیار متقاضیان بین المللی قرار گرفته است:

  • مهاجرت از طریق کار
  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق ازدواج و تولد

قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق کار

نرخ بیکاری در کشور اسلوونی به میزان 3/5% است. برای اقامت کاری به اسلوونی بایستی کلیه جوانب از جمله شرایط اقتصادی و تجارت و همچنین وضعیت کاریابی و موسسات معتبر کاریابی در اسلوونی را مورد ارزیابی قرار دهید. جهت کار در اسلوونی باید بتوانید از یک کارفرما یا شرکت اسلوونیایی دعوت نامه یا اجازه کار دریافت نمایید. دارا بودن مدرک دانشگاهی لازم است.

از آنجا که اولویت استخدام برای شهروندان کشور اسلوونی یا اتحادیه اروپاست. لذا اگر کارفرما نتواند تبعه اسلوونیایی را برای جذب نیرو به دست آورد، می تواند از فرد خارجی استفاده کند. مدت زمان لازم برای ارسال مدارک و دریافت اجازه کار در این کشور به مدت 2 ماه می باشد.

قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل

جمعیتی معادل 1/2 میلیون نفر در کشور اسلوونی در حال زندگی هستند. زبان تحصیلی در دانشگاه های اسلوونی، زبان اسلوانیایی است. بنابراین می بایست به زبان این کشور آشنایی کامل داشته باشند. تهیه و ارسال رزومه تحصیلی (CV) جهت اخذ پذیرش در دانشگاه انتخابی دانشجو ضرورت دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از طریق ارائه مشاوره های تحصیلی راهنمای شما در این مسیر خواهد بود.

مبالغ هزینه های تحصیلی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های اسلوونی حدود €2000 الی €3000 (یورو) می باشد. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز بایستی مبلغی معادل €4000 الی €5000 (یورو) به عنوان شهریه بپردازند. لازم به ذکر کار حین تحصیل برای دانشجویان در اسلوونی وجود دارد که منجر به تامین و پوشش هزینه های تحصیلی و زندگی آنها می گردد. افراد فارغ التحصیل در اسلوونی می توانند پس از یافتن کار و اقامت 7 ساله در این کشور، تابعیت و پاسپورت اسلوونی را اخذ نمایند.

قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل

مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه‌ گذاری و ازدواج

اکثر سرمایه گذارانی که ایده های شغلی مناسبی در سر دارند، به این کشور مهاجرت کرده و به راه اندازی کسب و کار و تجارت مشغول می شوند. این امر می تواند برای اقتصاد و تجارت کشور اسلوونی بسیار مفید واقع شود. روش های سرمایه گذاری می تواند به روش ثبت شرکت، ثبت شعبه، خرید سهام و خریداری ملک باشد.

ازدواج با شهروند اسلوونیایی موجب دریافت اقامت و تابعیت این کشور می شود. در صورتی که فرد تمایل به تمدید اقامت موقت خود داشته باشد، بایستی زوجین همچنان در حال زندگی بدون مشکل باشند. در غیر این صورت اقامت وی از طریق ازدواج تمدید نخواهد شد. سرمایه گذاری در اسلوونی را از طریق لینک مذکور بررسی بفرمائید.

مهاجرت به اسلوونی از طریق‌ پناهندگی

در قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی، مهاجرت از طریق پناهندگی توصیه نمی گردد. زیرا دلایل زیادی برای این امر وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • فرد پناهنده در صورت اخذ پناهندگی یک کشور، به هیچ وجه مجاز به بازگشت به کشور خود نخواهد بود.
  • ابهامات و دشواری های بسیاری در امر پناهندگی وجود دارد که پیش بینی شده نیست.
  • فرد پناهنده امکانات رفاهی در کشور مقصد نخواهد داشت.

شرایط اقامت از طریق تولد در کشور اسلوونی

قوانین و شرایط مهاجرت به اسلوونی در اخذ اقامت از طریق تولد در اسلوونی بدین گونه است که کشور اسلوونی از قانون و سیستم خون تبعیت می کند. بدین صورت که کودکی که والدین از اتباع اسلوونیایی باشند، صرف نظر از این که کودک در کجای دنیا به دنیا آمده است، تابعیت اسلوونی به کودک تعلق می گیرد. بنابراین والدین توجه داشته باشند که اخذ تابعیت فرزند از طریق تولد در خاک کشور اسلوونی صورت نمی پذیرد. حتی اگر والدین از شهروندان اسلوونی باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره های دیگری را نیز خصوص مهاجرت به اروپا و اسلوونی ارائه می نماید که می توانید از طریق تماس تلفنی رایگان یا مراجعه حضوری به محل موسسه از آنها بهره بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *