مهاجرت کاری استرالیا

شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا

شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا

شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا

امکان و شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا بر اساس قوانین اداره مهاجرت برای دانشجویان خارجی وجود دارد. در صورتی که شما هم متمایل به داشتن اطلاعاتی در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا هستید، با مطالعه نمودن این مقاله و همچنین مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره نمودن با مشاورین مجرب این موسسه از اطلاعات جامعی در زمینه این امور بهره مند شوید.

دلایل کار ضمن تحصیل در استرالیا

لازم به ذکر است دانشجویانی که مشغول به ادامه  تحصیل در این  کشور می باشند، برای کاهش میزان هزینه های تحصیلی و زندگی خود تمایل دارند همزمان با تحصیل نمودن  خود به اشتغال و کار ضمن تحصیل در این کشور  بپردازند.

بر طبق قوانین مرتبط با امور مهاجرتی این کشور، به دانشجویانی که از روش ویزای دانشجویی به  این کشور مهاجرت کرده اند، اجازه کار ضمن تحصیل داده شده است تا این افراد درآمدی برای پوشش دادن بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود داشته باشند.

و از این طریق بتوانند برای آینده خود یک تجربه مفید و کاربردی کسب نمایند تا کمکی برای امر کاریابی پس از اتمام تحصیل دانشجویان باشد. چرا که بعد از به پایان رساندن دوران تحصیلی به فارغ التحصیلان این شانس داده می شود تا بتوانند  از روش پیدا نمودن کار تمام وقت و همچنین  پرداخت نمودن مالیات بتوانند اقامت خود را تمدید نمایند  و در نهایت اقامت طولانی مدت و  دائم این  کشور را اخذ نمایند.

شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا

شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا در قانون مربوطه مشخص گردیده است. بر اساس قوانین این کشور، دانشجو تا قبل از شروع شدن دوران تحصیلی اجازه کار حین تحصیل را نخواهد داشت اما بعد از وارد شدن به این کشور، و انجام کلیه کارهای اولیه ثبت نام و شروع دوران تحصیلی این امکان را دارند که مشغول به کار شود.

زمان کار دانشجویی در کشور استرالیا

میزان دقیق مدت زمان کار دانشجویان مرتبط به نوع رقابت بین آن ها و نوع شغل دارای تفاوت می باشد. در حالتی که رقابت میان متقاضیان در زمینه حضور در کلاس درسی باشد، اشخاص متقاضی قادر می باشند تا بیست ساعت در طول ایام  هفته به اشتغال بپردازند. اما اگر رقابت های وی به صورت غیر حضوری یا مجازی باشد، شخص این امکان را دارد که بتواند بدون داشتن محدودیت زمانی به اشتغال بپردازد.

در صورتی که متقاضیان به عنوان دانشجوی مقطع فوق لیسانس به تحصیل در کشور استرالیا اشتغال داشته باشند، این امکان را دارند که بعد از شروع دوران تحصیلی به میزان حداکثر بیست ساعت در هفته به اشتغال بپردازند .اما در حالتی که رقابت در مقطع  فوق لیسانس در میان اشخاص متقاضی به روش  تحقیقاتی یا research باشد.

یا اینکه فرد مشغول به تحصیل در مقطع دکترا باشد، این توانایی را دارد که بدون در نظر گرفتن محدودیت زمانی به کار خود ادامه دهد. اشخاص متقاضی که در زمان بین دوره های تحصیلی به عنوان مثال در دوران امتحانات یا فاصله زمانی بین ترم گذشته و ترم پیش رو قبل از ثبت نام یا حتی تعطیلات میان دو ترم مجاز به انجام کار خواهند بود و حق کار نمودن به مانند قبل را دارند.

بررسی کار داوطلبانه در کشور استرالیا

برای اشخاصی که قصد کسب تجربه دارند فعالیتهای آزادانه و داوطلبانه وجود دارد که به ازای آن حقوقی پرداخت نمیشود. کار داوطلبانه که به صورت کلی شامل موارد زیر بوده و هر شغلی یک کار داوطلبانه محسوب نمی شود. با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درتماس باشید تا از آخرین اخبار مهاجرتی آگاه گردید.ضمنا شرایط اصلی کار داوطلبانه نیز بدین شرح است :

 •  این مشاغل  به نفع جامعه باشند و مصلحت جامعه را در نظر بگیرند
 •  این مشاغل متعلق به یک ارگان یا سازمان غیرانتفاعی باشند
 • در ازای اشتغال به این گونه مشاغل هیچ گونه دست مزد و حقوقی بابت کار صورت گرفته چه به صورت نقدی، چه غیر نقدی دریافت نشود.

بررسی موقعیت شغلی در کشور استرالیا

اشخاص قادرند برای گرفتن موقعیت شغلی خود به اداره مالیات مراجعه کرده و شماره یا کد مالیاتی را اخذ نماید. همچنین شایان ذکر است که افراد قادرند برای بررسی میزان حقوق موقعیت شغلی خویش به سایت PACT مراجعه نمایند. این سایت تمامی مشاغل را به صورت طبقه بندی شده آورده است؛ و همچنین شرایط تبدیل نمودن یا تمدید کردن ویزای مربوطه را در اختیار متقاضیان این امر قرار می دهد. لازم به ذکر است زمینه هایی که دانشجویان می توانند به فعالیت بپردازند.

 • دانشجویان در این  کشور در چه زمینه هایی می توانند به کار مشغول شوند؟
 • و یا این که چه شغل هایی در کشور استرالیا دارای کاربرد می باشند؟
 • یا این که چه شغل هایی را می توان به عنوان کار دانشجویی در نظر گرفت؟

اقدام برای ویزای دانشجویی استرالیا

به  صورت کلی دانشجویان  قادر به این هستند که در مشاغل ذیل مشغول گردند: کار در مغازه های خرده فروشی، کار کردن در سوپر مارکت ها، کار کردن در فروشگاه های پوشاک، اشتغال در قسمت های مهمان داری در کافه ها و رستوران ها، اشتغال در صنعت گردشگری و صنعت توریسم، کار در هتل ها، کار در بخش کشاورزی، کار در سیستم دولت، و … همچنین درصورتی که شخص دارای مدارک یا تجربه کاری حرفه ای در زمینه های گوناگون باشد، می تواند با انجام کار پاره وقت در این موارد، خود را تامین نموده و زندگی خود را بهبود بخشد. دانشجویانی که به کار اشتغال دارند، در صورتی که زیر نظر یک کارفرما مشغول به کار باشند،

می بایست از جانب شخص کارفرما بیمه شوند تا بتوانند از بروز هر گونه حوادث پیش بینی نشده پیشگیری نمایند. کارشناسان با تجربه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را از شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا آگاه می سازند و راهنمای شما در کار دانشجویی موفق خواهند بود.

Related Posts

18 دیدگاه برای “شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا

 1. امیر گفت:

  مقاله خیلی خوب و سودمندی بود.

 2. امیرحسین گفت:

  سلام
  ممنون از مقاله خیلی خوبتون.

 3. امیرحسین گفت:

  ممنون از مقاله خیلی خوبتون . عالی بود

 4. leilakk گفت:

  سلام. قصد خرید مسکن در این کشور رو دارم. لطفا راهنمایی کنید.ممنون

 5. سحر گفت:

  سلام و خسته نباشید

  لطفا توضیح دهید ویزای کاری را چگونه بدست آوریم.
  ممنون از مطالب به روزتون

 6. ستار گفت:

  من سال اول دکترام به صورت تمام وقت هم کار می کردم و خانمم هم تو این کشور اجازه کار داشت اما الان نمی دونم قوانینشون همین هست یا نه

 7. قراری گفت:

  شرایط اقامت دایم در این کشور چگونه است

 8. هیراد حدادی گفت:

  شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا یه طرف؛
  شرایط خاورمیانه ای ما طرف دیگر 🙁

 9. پوریا گفت:

  شرایط تحصیلی چجوریه؟ شما مشاوره هم دارید

 10. حسین گفت:

  کانادا برای تحصیلات بهتره بخصوص برای بچه

 11. هیراد حدادی گفت:

  استرالیا شرایط کار ضمن تحصیل نسبتا خوبی داره

 12. لیدا بهرامی گفت:

  با سلام امکانش هست راجب کشور پرتغال هم مقاله بنویسین ممنون

 13. لیدا بهرامی گفت:

  با سلام تو چه زمینه ای بهتر میشه کار کرد در این کشور؟

 14. نظریان گفت:

  مرسی از مقاله بروزتون

 15. ترانه گفت:

  چگونه میتونم با موسسات کاریابی آشنا بشم؟

 16. فهیمه راد گفت:

  مرسی از مقاله عالیتون

 17. حسین دادخواه گفت:

  درآمد کار حین تحصیل چقدر میتونه باشه؟

 18. طلایی پور گفت:

  در آمد کار حین تحصیل اونقدری هست که کفاف تحصیل رو بده؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *