مهاجرت کاری آلمان

شرایط کار در فنلاند

شرایط کار در فنلاند

کشور فنلاند یکی از کشورهایی است که رشد قابل توجهی در زمینه صنعت دارد. شرایط کار در فنلاند به گونه ایی است که افراد بایستی قبل از ورود به این کشور درخواست ویزای کاری دهند. ما در این مقاله به بررسی شرایط کار درکشور فنلاند و مشاغل مورد نیاز در بازارهای کار این کشور خواهیم پرداخت.

از این رو از عزیزانی که قصد مهاجرت به این کشور از طریق کار را دارند، دعوت می­نمائیم تا مقاله را تا پایان مطالعه نمایند. مردم کشور فنلاند به دو زبان سوئی و فنلاندی صحبت می­کنند. از اینرو کسانی که به قصد انجام کار به این کشور مهاجرت می­نمایند بایستی به زبان فنلاندی تسلط داشته باشند تا بتوانند براحتی کار پیدا نمایند.

اصول و شرایط کار در فنلاند

شرایط کار در فنلاند برای اتباع خارجی در مستلزم داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در کشور فنلاند می­باشد. زیرا کارفرمایان برای یافتن نیرو ابتدا بایستی آگهی جذب نیرو را در کشور فنلاند و در صورت عدم نیروی مورد نظر در این کشور این آگهی در اتحادیه اروپا منتشر خواهد شد.

در صورتیکه نیروی مورد نظر در در اتحادیه اروپا نباشد سپس آن اگهی برای سایر کشورهای خارجی منتشر خواهد شد. افراد نیز در صورت داشتن شرایط مورد نظر می­توانند درخواست کار برای شرکت موردنظر ارسال نمایند. ساعات کاری در کشور فنلاند به صورت 40 ساعت در هفته می­باشد، همچنین شرایط سنی افراد برای انجام کار در این کشور از بالاتر از 20 سال در نظر گرفته شده است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری فنلاند

افرادی که جهت انجام کار به کشور فنلاند مهاجرت می­کنند، درصورتیکه اقامت آنها بیشتر از 6 ماه در این کشور باشد ملزم به پرداخت مالیات به این کشور هستند. اما اگر افراد تنها به مدت 6 ماه برای انجام کار در کشور فنلاند حضور داشته باشند، کارفرما ملزم به پرداخت مالیات وی می­باشد. افراد برای دریافت ویزای کاری فنلاند باید مدارک زیر را به این دولت ارائه دهند:

 1. تکمیل نمودن فرم درخواست ویزا
 2. پاسپورت معتبر دارای حداقل 6 ماه اعتبار
 3. ارائه دعوت نامه­ی کاری از سوی کارفرما
 4. ارائه مدارک هویتی شهص
 5. ارائه بلیط رزرو برگشت فرد
 6. ارائه­ ی مدرکی که ثابت کند فرد دارای تمکن مالی حداقل به مدت6 ماه در این کشور می­باشد.

چگونگی یافتن کار در فنلاند

یافتن کار در کشور فنلاند بیشتر از طریق سایت های کاریابی صورت می­گیرد. زیرا اکثر کارفرمایان افرادی را که بصورت بطور مستمر برای استخدام با آنها تماس گرفته اند را می­پذیرند. یکی از دیگر راههایی که فرد می­تواند در کشور فنلاند کار پیدا نماید درخواست کار توسط خود شخص است.

افراد می­توانند درخواست های کاری خود را خودشان به کارفرمایان ارسال نمایند، حتی اگر کارفرمایان احتیاج به نیروی کار نداشته باشند. بگونه ایی که فرد درخواست خود را به همراه رزومه ایی که شامل تمامی سوابق تحصیلی و کاری وی می­­باد را برای کارفرما ارسال می­نماید.همچنان افراد می­توانند از طریق مراجعه به بنگاه های کاریابی برای یافتن کار اقدام نمایند. در کشور فنلاند افراد می­توانند بصورت فری لنس و یا کارمند غیر وابسته بصورت ساعتی برای شرکت ها کار انجام دهند.

شرایط کار در فنلاند

مردم کشور فنلاند از امکانات رفاهی بسیار مناسبی برخوردار هستند. همواره افراد برای زندگی کردن در این کشور به دنبال یافتن کار در این کشور می­باشند. تا از این طریق بتوانند به کشور فنلاند مهاجرت نمایند. افراد برای اینکه بتوانند به این کشور به منظور انجام کار سفر نمایند بایستی ابتدا اقدام به دریافت ویزای این کشور نمایند.

از جمله مهمترین شرایط کار در فنلاند برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند دارا بودن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در این کشور می­باشد. افراد بایستی توجه داشته باشند که در صورت دریافت ویزای کاری کشور فنلاند باید مجوز انجام کار در این کشور را نیز دریافت نمایند.

همچنین دانشجویان زیادی که برای تحصیل به کشور فنلاند مراجهت نموده اند می­توانند به انجام کار پس از تحصیلات خود به دریافت اقامت کاری در این کشور اقدام نمایند. در این صورت دانشجویان تنها با تبدیل نمودن ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری این کشور می­توانند به انجام کار در این کشور بپردازند.

آیا حق کار بدون اجازه اقامت در فنلاند ممکن است؟

افرادی که دارای ویزای سایر کشورهای اتحادیه اروپا می­باشند، در صورتی که اجازه وارد شدن به کشور فنلاند را داشته باشند می­توانند به مدت سه ماه بدون مجوز کار درکشور فنلاند کار انجام دهند. دریافت اجازه اقامت کار برای افرادی که دارای سایر مجوزهای اقامتی باشند در موارد زیر نیاز نیست:

 1. افرادی که طی قرارداد با کارفرمایان در فنلاند تنها به مدت 90 روز خواهان همکاری هستند. این افراد بیشتر شامل معلمان، ورزشکاران قاضی و مترجمان می­باشند.
 2.  افرادی که در کشتی هایی که در اداره تجارت فنلاند کار انجام می­دهند نیز می­توانند بدون مجوز کار در این کشور کار انجام  دهند.
 3.  همچنین افرادی که بصورت کارمند در سایر کشورهای اروپایی انجام وظیفه می­کنند و در مواردی جهت انجام کارهای موقت به کشور فنلاند سفر می­کنند.
 4.  محققینی که جهت انجام پروژه های علمی به کشور فنلاند سفر می­کنند و حداقل به مدت90 روز در این کشور حضور دارند.

شرایط کار برای دانشجویان در فنلاند چگونه است؟

دانشجویان در فنلاند می­توانند کار درحین تحصیل انجام دهند و بتوانند هزینه های زندگی دانشجویی خود در این کشور را پوشش هند. دانشجویان در کشور فنلاند تنها 20 الی 25 ساعت در هفته اجازه کار دارند و حقوق ساعتی برای آنها در نظر گرفته می­شود. اکثر دانشجویان در این کشور در اماکنی همچون رستوران ها، هتل ها و … مشغ.ل به کار میشوند و میزان حقوق دریافتی آنها ساعتی 8 الی 10 یورو می­باشد.

ایجاد کسب وکار در فنلاند چگونه است؟

از آنجائیکه کشور فنلاند دارای اقتصاد رو به رشدی می­باشد، افراد زیادی با هدف سرمایه گذاری در فنلاند به این کشور سفر می­کنند. سرمایه گذاری در کشور فنلانداز راههای مختلفی همچون ثبت شرکت صورت می­گیرد. افراد برای سرمایه گذاری در این کشور نیازمند حداقل سرمایه10 ملیون یورو باشند. افراد برای درخواست سرمایه گذاری در این کشور بایستی دارای طرح یا بیزینس پلن باشند که بتوانند موافقت این دولت را کسب نمایند. افراد جهت مهاجرت به کشور فنلاند با سوالات زیادی در زمینه شرایط کار در فنلاند روبرو می­شوند از جمله:

 • حقوق و دستمزد در کشور فنلاند چگونه است؟
 •  آیا با دریافت ویزای کاری فنلاند می­توان به همراه خانواده خود به این کشور سفر نمود؟
 • آیا با دریافت ویزای کاری می­توان در این کشور به ادامه تحصیل نیز پرداخت؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی و راهنمایی همه عزیزانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می­باشد. افراد می­توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط کار در فنلاند با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *