مهاجرت به کشور اتریش

شرایط پناهندگی در اتریش

شرایط پناهندگی در اتریش بسیار نگران‌ کننده است. متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا راه پر ریسک مهاجرت غیر قانونی به اتریش را جهت مهاجرت انتخاب می‌ نمایند. بدین ترتیب نه تنها خود را از خطرات رها نمی‌ سازند، بلکه بیشتر در معرض آسیب‌ های جانی و مالی قرار می‌ گیرند. با این حال قبل از هر اقدامی ابتدا بهتر است که از شرایط پناهندگی در اتریش مطلع شوید تا بلکه از این روش منصرف شوید. روشی که برای مهاجرت مناسب تر است را انتخاب نمایید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر آن است تا اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهد. لذا در ادامه این مقاله را نیز مطالعه نمایید.

ضوابط و شرایط پناهندگی در اتریش

اشخاصی که مهاجرت به اتریش را ازطریق پناهندگی انتخاب نموده‌ اند، در دوران درخواست پناهندگی، امور ذیل برای آنها انجام می‌ گردد:

  • انجام هماهنگی‌ های لازم با اداره امور پناهندگان اتحادیه اروپا و ادغام پناهجویان در اتریش
  • آزمون‌ های زبان آلمانی سطح A1 و B2 و زبان انگلیسی جهت یادگیری پناهجویان و خانواده‌ آنها برگزار می‌ گردد.
  • دوره‌‌ های آموزشی فناوری اطلاعات و همچنین دوره‌ هایی جهت فعالیت شغلی پناهندگان پس از اخذ پناهندگی برای آنها برگزار می‌گردد.

در کشور اتریش به مسائل و مشکلات مربوط به معیشت و اشتغال پناهجویان رسیدگی می‌ گردد. متقاضیان پناهندگی در کمپ‌ های مخصوص اسکان می‌ یابند و خوراک و پوشاک و… ازسوی دولت در اختیار آنان قرار می‌ گیرد. در این‌ مرحله شرایط بسیار دشوار می‌ گردد. چراکه پناهجویان می‌ باید در یک مکان عمومی با هر ملیتی زندگی نمایند.

استفاده از اتاق خواب و سرویس‌ های بهداشتی مشترک ازجمله شرایط دشوار است. این شرایط را تا زمانی‌ که رای نهایی دادگاه برای درخواست پناهندگی‌ صادر گردد، باید تحمل نمایند. چنانچه پناهجو تمایل به زندگی در منطقه‌ای دیگر (غیر ازمنطقه تعیین‌شده برای او) داشته باشد، ازساپورت حمایتی و مالی دولت محروم می‌ گردد. بنابراین اینکه پناهجو در کدام منطقه اقامت نماید، بسیار حائز اهمیت است.

درخواست پناهندگی در اتریش

متقاضیان پناهندگی به اتریش جهت اخذ پناهندگی این کشور به موضوع ورود مستقیم به کشور اتریش توجه نمایند. در صورتی می‌ توانند پناهندگی در این کشور را اخذ نمایند، که به طور مستقیم وارد خاک اتریش شده باشند. بدین‌ معنا که اگر از کشوری در اتحادیه اروپا به اتریش مهاجرت نموده باشند، طبق قانون دوبلین جهت پناهندگی، به همان کشور برگردانده می‌ شوند.

در واقع یک پناهجو بر طبق همین قانون، می‌باید درخواست پناهندگی خود را به اولین کشور مقصد ارائه نماید. طبق شرایط مندرج در کنوانسیون ژنو، فرد متقاضی می‌ باید شرایط بد امنیتی خود در کشور مبدا را به اثبات برساند. او باید جهت ارائه درخواست پناهندگی در اتریش، ثابت نماید که ازشرایط حاکم بر کشور رنج می‌ برد و امنیت جانی ندارد. بنابراین در درجه اول می‌ باید چگونگی ورود خود به اتریش را اعلام نماید. سپس با ارائه مدارک لازم و تکمیل فرم درخواست، تقاضای پناهندگی خود را به ثبت برساند.

مراکز و شرایط پناهندگی در اتریش

مراکزی که می‌ توان جهت ارائه درخواست پناهندگی در اتریش به آنجا مراجعه نمود، عبارتند از اداره امور پناهندگان خارجی که در فرودگاه شویخات واقع گردیده است و اداره امور پناهندگان خارجی که در قریه تالهام قرار دارد. در هر مرکزی یک اداره پلیس و یک مامور وجود دارد. آنها از مراجعین پناهندگی در این کشور، اثر انگشت و عکس می‌ گیرند. سپس بررسی می‌ نمایند که پناهجو در کشوری دیگری درخواست پناهندگی ارائه ننموده باشد. در این صورت براساس قانون دوبلین از درخواست پناهندگی آنان جلوگیری می‌ گردد.

مراکز و شرایط پناهندگی در اتریش

کارت‌ های اعطایی به پناهندگان در اتریش

در اتریش برای متقاضیان پناهندگی در این کشور کارت‌ های مختلفی صادر می‌ گردد. کارت‌ ها به صورت رنگ‌ بندی بوده که هر رنگ مختص شرایط حال حاضر متقاضی است. در ذیل به شرح کارت‌ ها و بررسی شرایط حاکم بر هر یک می‌ پردازیم.

نوع کارت شرح
کارت سبز تجزیه و تحلیلی پرونده
کارت سفید بررسی و رسیدگی پرونده

رفت و آمد آزادنه در اتریش

کارت خاکستری موافقت با درخواست پناهندگی
کارت زرد بررسی مجدد پرونده

دلایل رد درخواست پناهندگی اتریش

درخواست پناهجو می‌ تواند به هر دلیلی از سوی اداره پناهندگان در اتریش مردود اعلام گردد. این دلایل به شرح ذیل می‌ باشند. ثابت گردد که پناهجو از کشوری مهاجرت نموده باشد که دارای امنیت بوده و از هرگونه خطری به دور است. ثابت گردد شخص پناهجو درخواست اولیه خود را به کشور سوئیس یا کشور دیگری از اروپا تسلیم ننموده است. ثابت گردد یک کشور ثالثی وجود دارد که در حال بررسی نمودن پرونده پناهندگی وی است.

کلیات شرایط پناهندگی در اتریش

امروزه اروپا از لحاظ سیاسی شرایط جدیدی را برای پناهجویان قائل شده است. به همین دلیل روند اخذ پناهندگی در کشورهای اروپایی بسیار سخت است. چراکه احترام و ارزش شخص پناهجو در کشور مبدا و مقصد به خطر افتاده و پایمال می‌ گردد. ناگفته نماند که شرایط بسیار اسفناک کمپ‌ های پناهندگان موجب می‌ گردد بسیاری از آنها دچار بیماری‌ های مختلف شوند. حتی در اثر همین بیماری‌ ها جان خود را از دست بدهند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هیچ‌ گاه راه پناهندگی را جهت مهاجرت به شما عزیزان توصیه نمی‌ نماید. چراکه شرایط پناهندگی در اتریش بسیار اسفناک بوده و ریسک بالایی را در بر دارد. اما راه‌ های مختلفی جهت مهاجرت وجود دارد که کاملا قانونی و امن بوده و اقامت شما را درکشور مقصد تضمین می‌کند. به طور مثال می‌توان به مهاجرت تحصیلی به اتریش یا مهاجرت کاری به اتریش اشاره نمود. شما عزیزان می‌ توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه‌ها با وکلا و کارشناسان مجرب ما در موسسه سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید.

یک دیدگاه برای “شرایط پناهندگی در اتریش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *