مهاجرت کاری قبرس

شرایط و نحوه کار در قبرس

شرایط و نحوه ی کار در قبرس

مطلع بودن از شرایط و نحوه کار در قبرس امری مهم برای افرادی می باشد که قصد کار کردن در معتبر ترین کمپانی های کشور قبرس را دارند. شرایط و نحوه کار در قبرس با در نظر گرفتن تجربه و سابقه کاری افراد، میزان تحصیلات و سن و همچنین ملیت متقاضیان متفاوت می باشد. متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار متقاضیان و هموطنان گرامی را از شرایط و نحوه کار در قبرس، الزامات و شرایط و نحوه کار در قبرس، متوسط حقوق معمول در کشور قبرس و موارد مرتبط آگاه خواهند ساخت.

درباره کشور قبرس

قبرس در جنوب به جمعیت یونان و جمعیت ترکیه در شمال تقسیم می شود. آن هایی که موفق به یافتن شغل در کشور یونان می شوند در طول سال می توانند از آفتاب، سواحل زیبا، زندگی شبانه پر جنب و جوش و اماکن باستانی تاریخ یونان و بیزانس لذت ببرند.

از زمان پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 2004 میلادی، قبرس به عنوان اولین انتخاب برای بسیاری از شرکت های چند ملیتی که مایل به توسعه تجارت در اتحادیه اروپا هستند شناخته می شود و در نتیجه موجب افزایش تدریجی مشاغل در قبرس در طی چند سال گذشته شده است. به ویژه مشاغل فناوری اطلاعات و فناوری و همچنین خدمات مالی و فرصت های شغلی خدمات شرکتی در کشور قبری افزایش یافته است. شرکت هایی که در این بخش ها فعالیت می کنند دریافته اند که این جزیره زیرساخت مفید و پایه ای برای فعالیت های تجاری دارا می باشد. در نتیجه، کارکنان این شرکت ها می توانند از زندگی شخصی در قبرس لذت ببرند که مزایای بسیاری نیز در پی دارد.

شرایط و نحوه کار در کشور قبرس

زبان اول قبرس یونانی می باشد، اما تقریباً همه ساکنین این کشور انگلیسی صحبت می کنند. انگلیسی زبان دوم مردم کشور یونان می باشد و اگر در هر زمانی در قبرس زندگی می کنید و کار می کنید، خواهید دید که 95% از مردم به خوبی انگلیسی صحبت می کنند و تجارت اغلب به زبان انگلیسی انجام می شود. علائم جاده همه به زبان انگلیسی و همچنین به زبان یونانی می باشند. در کلیه مغازه ها و رستوران ها خواهید دید که موارد به هر دو زبان توصیف شده اند، بنابراین در ارتباط با مشکلی وجود نخواهد داشت. متقاضیانی که قصد کار در قبرس را دارند حتما باید از شرایط و نحوه کار در قبرس اطلاعات کافی داشته باشند. هرکسی که مایل به کار در قبرس باشد، احتمالاً می فهمد که محیط کار خود مزایای مشابه مزایایی را که در سایر کشور های توسعه یافته اروپایی یافت می شود، منعکس کند و لازم به ذکر است که با این امتیاز بزرگ که سطح مالیات شخصی بسیار کم می باشد.

حقوق ناخالص در کشور قبرس عموماً اندکی پایین تر از بسیاری از سایر کشور های اروپایی می باشد. با این حال، چون این جزیره در حال حاضر یکی از پایین ترین سطح مالیات بر درآمد را در اروپا ارائه می دهد، دستمزد خالص یک کارمند به دلیل پایین بودن سطح هزینه کمتر، اغلب بیشتر از هزینه های زندگی می باشد و کارکنان این کشور می توانند با درآمد خود به راحتی در کشور قبرس زندگی کنند.

الزامات و شرایط و نحوه کار در قبرس

برای ورود به کار یا کار در کشور قبرس، شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به ویزا ندارند؛ اما افرادی که بیش از 3 ماه در این کشور بمانند، نیاز به درخواست مجوز اقامت دارند. برای به دست آوردن مجوز متقاضیان باید ثابت کنند که شغل مناسب دارند و درآمد و توان مالی کافی برای زندگی در کشور قبرس را دارا می باشند. همچنین این افراد باید برای کارت شناسایی و شماره تأمین اجتماعی اقدام کنند. به یاد داشته باشید که متقاضیان باید بلافاصله پس از ورود، اقدام به کسب موارد ذکر شده کنند. متقاضیان می توانند با کسب ویزا و مجوز اقامت قبرس با مدت اعتبار یک سال، اقدام به مهاجرت کاری به کشور قبرس کنند و لازم به ذکر است که این مورد برای متقاضیان و شهروندان کشور های غیر اروپایی مناسب می باشد. در صورتی که متقاضی بخواهد به عنوان یک خود اشتغال در این کشور کار کند، باید توسط وکیل حمایت شود.

مهاجرت کاری به قبرس و پیدا کردن کار در کشور قبرس می تواند برای متقاضیان خارجی دشوار باشد زیرا این افراد برای یافتن شغل مناسب با شهروندان کشور قبرس در رقابت میباشند. با این وجود چندین راه برای افزایش شانس برای یافتن شغل در کشور قبرس وجود دارد. برای مثال، متقاضیان می توانند افزایش توانایی های زبان یونانی خود و کسب مدرک مهندسی برق، مالی، آی تی و همچنین شانس خود را برای یافتن شغل مناسب در قبرس افزایش دهند.

متوسط ​​حقوق معمول در کشور قبرس

حقوق در بازار کار قبرس بر اساس سطح مهارت، تجربه و سابقه کاری، اندازه شرکت، بخش صنعت و محل سکونت متفاوت خواهد بود. در حال حاضر، بهترین مشاغل با درآمد در قبرس در لیماسول قرار دارد که طی سال های اخیر از رونق چشم انداز اشتغال برخوردار بوده است. در حالی که فرصت های شغلی در قبرس متنوع می باشند و طیف گسترده ای را در بر می گیرد، در زیر نمونه هایی از میانگین حقوق در قبرس برای یک نمونه حرفه ای وجود دارد:

مشاغل حداقل درآمد به € (یورو) حداکثر درآمد € (یورو)
دستیار و پذیرشگر 15.000 30.000
حسابدار ارشد 40.000 65.000
مدیریت منابع انسانی 30.000 45.000
وکیل 25.000 75.000
مدیر شرکت 18.000 35.000
مدیر فناوری اطلاعات 30.000 60.000
توسعه دهنده وب 20.000 45.000
مدیر IT
20.000 35.000
دستیار HR
15.000 25.000

متوسط ​​حقوق معمول در کشور قبرس

نرخ مالیات شخصی در قبرس

در طی چند سال گذشته، دولت قبرس با کاهش سطح مالیات برای اتباع خارجی که برای اولین بار در قبرس زندگی و کار می کنند، تشویق های مالی ارائه داده است. در حال حاضر (مانند سال 2018) این مشوق ها می توانند کل بدهی مالیاتی شما را تا 8000 € (یورو) بیش از و بالاتر از ارقام نشان داده شده در زیر کاهش دهند:

درآمد سالانه به € (یورو) نرخ مالیات
19.500 الی 0 0%
28.000 الی 19.500 20%
36.000 الی 28.000 25%
36.000 الی 60.000 30%
بیش از 60.000 35%

علاوه بر این، 11.5% بیمه اجتماعی توسط کلیه کارمندان شاغل در قبرس قابل پرداخت است.

مزایای کار برای کارمندان در کشور قبرس

همانطور که در اکثر کشورها مزایای کارمندان از یک کارفرما به دیگری متفاوت است، اما به طور کلی می توان انتظار داشت که کارمندان و کارکنان در کشور قبرس از مزایای زیر بهره مند شوند:

  • پاداش سالانه
  • بیمه پزشکی (بعضی اوقات برای کل خانواده)
  • بیمه عمر
  • کمک های بازنشستگی

به طور کلی یک هفته کاری استاندارد در یک محیط شرکت شامل 40 ساعت کاری از روز دوشنبه تا جمعه می شود. کارمندان می توانند حداقل از 21 روز تعطیلات بهره مند شوند و با گذشت زمان می تواند 25 روز افزایش یابد. در بخش بهداشت و درمان به طور کلی کارکنان یک هفته 6 روزه کار می کنند و البته ساعت ها نیز بسته به هر موقعیت متفاوت خواهد بود. هموطنان برای کسب اطلاعات درباره شرایط مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و سایر روش ها می توانید با هماهنگی های قبلی در جلسات مشاوره با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *