مهاجرت تحصیلی فرانسه

شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه

شرایط تحصیل رایگان در فرانسه

با توجه به قدرتمند بودن و برتر بودن کشور فرانسه از لحاظ اقتصادی و آموزشی، لذا شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد. این کشور از در حوزه صنعت دارای رتبه چهارم در سطح جهانی است و عنوان بزرگ ترین کشور اروپای غربی را دارد. زبان رسمی مردم این کشور زبان فرانسوی است اما اکثریت مردم به زبان انگلیسی نیز تسلط داشته و تکلم می کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از طریق این مقاله اطلاعات بیشتری را به شما عزیزان ارائه می نماید تا در جهت مهاجرت به فرانسه به بهترین شکل تصمیم گیری نمایید.

ضوابط و شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه

شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه به گونه ای است که چنانچه به زبان فرانسوی مسلط نباشید، می توانید در دوره های یادگیری زبان فرانسوی شرکت نمایید. زبان تحصیل در دروس ارائه شده از سوی دانشگاه در فرانسه به دو زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد. لذا دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان فرانسه را دارند، باید دارای مدرک B2 زبان فرانسه باشند.

از دیگر امکاناتی که برای دانشجویان وجود دارد این است که می توانند پول خود را به حساب خود در یکی از بانک های فرانسه منتقل نموده و کارت اعتباری بگیرند. همچنین چنانچه دارای سن کمتر از 25 سال باشند، مجاز به دریافت کارت مسافرت بین المللی جوان هستند که با استفاده از این کارت می توانند از تخفیفات رستوران ها و گردش بهره مند گردند. آغاز سال تحصیلی و پذیرش برای دانشجویان از ماه سپتامبر است.

مقاطع تحصیلی کارشناسی و ارشد در فرانسه

شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه برای متقاضیان تحصیل در این کشور اروپایی میسر است. مقطع تحصیلی فوق لیسانس در کشور فرانسه به دوره L1 ، L2 و L3 تقسیم بندی می شود که تعداد واحدهای هر دوره متفاوت است. مدت تحصیل در این مقطع بین 3 الی 4 سال طول می کشد. دانشجو مجاز است به میزان 10 ساعت در طول هفته به صورت پاره وقت مشغول کار شود که مبلغ حقوق وی برای هر ساعت کار مبلغی معادل 7 الی 10 € (یورو) می باشد. داوطلب می بایست حداقل معدل 15 را در مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی اخذ نموده باشد.

برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه امکان پذیر است. مقطع کارشناسی در دو دوره Master1 و Master2 به دانشجویان ارائه گردیده که مجزا از هم هستند و مدرک هر یک به صورت جداگانه صادر می گردد. مدت زمان تحصیل در این مقطع به مدت 1 یا 3 دو سال طول می کشد. زبان تحصیلی به دو زبان انگلیسی و فرانسوی است که زبان انگلیسی مختص دانشگاه های خصوصی است. معدل دانشجو در مدرک لیسانس می بایست 15 به بالا و مرتبط باشد. کار حین تحصیل برای این مقطع مجاز بوده و حدود 20 ساعت در طول هفته به صورت پاره وقت است. مبلغ حقوق و دستمزد نیز برای هر ساعت کار معادل 7 الی 10 € (یورو) خواهد بود.

هزینه های زندگی در فرانسه

مسلم است که هر چه از شهر پاریس به عنوان پایتخت فرانسه دورتر می شویم و به شهرهای دیگر این کشور می رویم، میزان هزینه های زندگی و تحصیلی نیز کاهش می یابد. برای آگاهی از سایر هزینه های مرتبط این افتخار را داریم که از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوید. شهریه اختصاص یافته به دانشگاه های خصوصی نیز به طور سالیانه به میزان 1000 تا 10000 € (یورو) می باشد. نظام آموزشی در فرانسه به صورت ترمی نبوده و سالیانه ارائه می گردد. بنابراین هر دانشجو می بایست واحدهای ارائه شده را در طول یک سال بگذراند.. مبلغ شهریه در رشته های مهندسی و پزشکی در دانشگاه های خصوصی بین 1500 الی 6000 € (یورو) و حتی بالاتر خواهد بود.

تحصیل در مقطع دکترا، به صورت دوره های پژوهشی یا Reaserch ارائه می گردد که به مدت 3 سال به طول می انجامد. زبان تحصیلی به دو زبان انگلیسی و فرانسوی بوده که انگلیسی مختص دانشگاه های خصوصی است. دانشجویان به مدت 30 ساعت در طول هفته را می توانند به کار بپردازند و مبلغی معادل 7 الی 10 € (یورو) بابت هر ساعت کار اخذ کنند. معدل لازم در این مقطع 14 به بالا در مدرک کارشناسی ارشد بوده و می بایست مرتبط باشد.

شرایط و امکان تحصیل رایگان و زندگی در فرانسه

هزینه های تحصیلی در فرانسه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است. این هزینه ها به قدری پایین است که می توان گفت تحصیل رایگان در این کشور وجود دارد. تنها هزینه هایی که اخذ می گردد مربوط به هزینه های ثبت نام، امور اداری و… می باشد. به طور مثال هزینه مربوط به ثبت نام و پذیرش مبلغی معادل 450€ (یورو) خواهد بود.

هر دانشجوی مشغول تحصیل در دانشگاه های دولتی به طور سالیانه می بایست مبلغ 200 الی 700 € (یورو) بپردازد. البته این مبلغ با توجه به نوع مقطع و دانشگاه انتخابی متغیر خواهد بود. تحصیل در دانشگاه های دولتی درکشور فرانسه بسیار مقرون به صرفه است. به طوری که صرفا مبلغی معادل 2770 الی 3770 € (یورو) در طول یک سال از دانشجو اخذ می گردد که بسیار پایین است. البته این مبلغ با توجه به این که دانشجو چه مقطع و یا دانشگاهی را انتخاب نماید، متغیر خواهد بود. برای مثال مبلغ اختصاص یافته به رشته های مهندسی به میزان 3000 € (یورو) در طول یک سال است.

لیست دانشگاه های رایگان فرانسه

وجود شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه موجب گردیده تا این کشور به محبوب ترین کشور در سطح اروپا تبدیل گردد. چراکه بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان اعطا می گردد. همچنین می توانند در دانشگاه ها به صورت رایگان ادامه تحصیل دهند. در اینجا به معرفی برخی دانشگاه های رایگان در کشور فرانسه می پردازیم. دانشگاه هایی چون دانشگاه تکنولوژی فرانسه، دانشگاه اقتصاد پاریس، موسسات آموزشی رایگان در فرانسه از موسسات آموزش عالی رایگانی هستند که از کیفیت بالایی برخوردارند. مقاله تحصیل در فرانسه نیز می تواند کمک شایانی در خصوص مهاجرت تحصیلی به شما عزیزان بنماید.

امید است اطلاعات لازم و کافی در زمینه شرایط و امکان تحصیل رایگان در فرانسه را کسب نموده باشید. اما چنانچه به آگاهی های بیشتری در زمینه مهاجرت تحصیلی و سایر روش های مهاجرت به فرانسه و کشورهای اروپایی نیاز دارید از طریق مراجعه حضوری به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یا تماس تلفنی رایگان می توانید اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *