آلمان

شرایط ویزای آلمان

شرایط ویزای آلمان

آلمان در حوزه شنگن قرار دارد و عضو اتحادیه اروپاست. بنابراین ویزای این کشور به صورت شنگن صادر می‌گردد. شرایط ویزای آلمان روندی خاص و دشوار دارد. برای ورود به کشور آلمان مستلزم دارا بودن ویزای این کشور است. با اخذ ویزای شنگن، می‌توان به کلیه کشورهای اروپایی به راحتی سفر کرد. اخذ ویزای آلمان نیازمند مدارکی است که می‌بایست توسط متقاضی ارائه گردد.

درباره کشور آلمان

نام کامل و رسمی کشور آلمان، جمهوری فدرال آلمان است و در قاره اروپا واقع شده است. این کشور در حدود 82 میلیون نفر جمعیت دارد. نظام سیاسی حاکم بر آلمان جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی می‌باشد. بنابراین این کشور 16 ایالت را در بر دارد. ایالت‌هایی از جمله مونیخ، برلین، هامبورگ را می‌توان نام برد. شرایط این ایالت‌ها به گونه‌ای است که می‌توانند در برخی زمینه‌ها عملکرد مستقلی داشته باشند.

آلمان از نظر تجارت و اقتصادی کشوری ثروتمند به شمار رفته و جزو بالاترین رتبه‌های جهانی است. آلمان در حوزه صنعتی نیز از غنی‌ترین کشورهای اروپایی به شمار می‌رود. همه این دلایل موجب گردیده که شمار متقاضیان در درخواست و اخذ اقامت در این کشور هر ساله در حال افزایش باشد. مراحل و شرایط ویزای آلمان در این کشور مشخص شده است که متقاضی می‌بایست همه مراحل را طی نماید.

شرایط ویزای آلمان

شرایط ویزای آلمان به این صورت است که متقاضی می‌بایست کلیه اسناد و مدارک و اطلاعات شخصی خود را کامل نماید. سپس وقت سفارت آلمان را اخذ نماید. در نهایت با در دست داشتن مدارک تکمیل شده به صورت حضوری مراجعه و آنها را ارائه نماید. اخذ ویزای آلمان برای متقاضیان شامل سه ضرورت ذیل می‌باشد:

  • ملیت متقاضی که قصد سفر به آلمان را دارد.
  • هدف متقاضی از سفر و اقامتش در این کشور
  • مدت اقامت متقاضی در این کشور

ایالت‌های کشور آلمان کدامند؟

همان‌طور که در بالا اشاره نمودیم آلمان دارای 16 ایالت است که عبارتند از:

بادن- وورتمبرگ  (Baden-Württemberg)

بایرن  (Bayern)

برلین  (Berlin)

براندنبورگ  (Brandenburg)

برمن  (Bremen)

هامبورگ  (Hamburg)

هسن  (Hessen)

مکلنبورگ- فورپومرن  (Mecklenburg-Vorpommern)

نیدرزاکسن (Niedersachsen) (زاکسن سفلی)

نوردراین- وستفالن  (Nordrhein-Westfalen)

راینلاند-فالتز (Rhineland-Pfalz)

زارلاند  (Saarland)

زاکسن  (Sachsen)

زاکسن- آنهالت  (Sachsen-Anhalt)

اشلسویگ- هولشتاین  (Schleswig-Holstein)

تورینگن (Thüringen)

انواع ویزاهای آلمان کدامند؟

متقاضی جهت اخذ ویزای آلمان می‌بایست دعوتنامه ارائه نماید و یا دلیل مستحکمی برای این کار ارائه نماید. از جمله این دلایل می‌توان به تحصیل در دانشگاه،‌ دعوتنامه فعالیت شغلی، توریستی، ازدواج، ثبت شرکت و… اشاره نمود. برخی ویزاهای آلمان عبارتند از:

ویزاهای نوع تحصیلی، به دلیل رایگان بودن برای متقاضی، یکی از محبوب‌ترین و پردرخواست‌ترین ویزاهای آلمان است.
کشور آلمان جهت اخذ ویزا شرایط دشواری دارد. ناگفته نماند روند دریافت ویزای آلمان زمان زیادی طول می‌کشد و وقت سفارت هم به سختی داده می‌شود. داشن مدرک رسمی زبان آلمانی ضروری است.

صدور ویزای کاری در آلمان بر دو نوع انجام می‌گردد:

  • ویزای جستجوی کار آلمان
  • ویزای Blue Card

هر دو ویزاهای کاری آلمان هستند. با این تفاوت که Blue Card مستلزم ارائه دعوتنامه شغلی است. در ویزای جستجوی کار نیازی نیست. این دو ویزا، از لحاظ زمانی هم با یکدیگر متفاوت هستند. مدت اقامت در ویزای جستجوی کار، 6 ماه تعیین گردیده است. در Blue Card ویزا به صورت یکساله صادر می‌گردد. با اخذ Blue Card می‌توان در همه کشورهای اتحادیه اروپا  فعالیت شغلی انجام داد. در ویزای جستجوی کار صرفا در آلمان باید به جستجوی کار پرداخت. این نوع ویزا از نوع D صادر می‌گردد.

وقت سفارت آلمان چگونه اخذ می‌گردد؟

دریافت وقت سفارت آلمان از مهمترین شرایط ویزای آلمان می‌باشد. وقت سفارت آلمان شرایطی خاص دارد که در صورت عدم انجام هریک از آنها، ویزای متقاضی مردود یا ملقی می‌گردد. روش اخد وقت سفارت آلمان از طریق پورتال رسمی و قانونی سفارت این کشور از نوع ایمیلی است. این شرط در گرفتن وقت سفارت آلمان بسیار مهم است که درصورت ثبت وقت سفارت در سیستم، نمی‌توان آنرا تغییر داد.

در وقت مقرر و روز موعد می‌بایست کلیه مدارک و اسناد جهت ارائه به سفارت تکمیل و آماده باشد. در صورت ناقصی یا کم و کسری مدارک، شما به مدت چندین ماه قادر به اخذ مجدد وقت سفارت آلمان نخواهید بود. بنابراین دقت داشته باشید هیچ ناقصی در پرونده و مدارک شما وجود نداشته باشد تا وقت مصاحبه‌تان به تعویق نیفتد. درحین تکمیل نمودن پروفایل‌ خود و اطلاعاتی مانند نام و نام‌خانوادگی و شماره سریال پاسپورت دقت بسیار کافی داشته باشید.

زیرا مرحله حساسی تلقی می‌گردد و حتی ناچیزترین اشتباه ممکن است شما را به دردسر انداخته و مشکل‌ساز شود. کلیه اطلاعات می‌بایست به صورت حروف و اعداد و ارقام نیز به صورت انگلیسی وارد و تکمیل گردد. این کار را از طریق سایت قانونی و معتبر انجام دهید.

نکات اخذ وقت سفارت آلمان چیست؟

  • آدرس الکترونیکی یا همان آدرس ایمیل نکته مهمی در انجام این پروسه است. بنابراین لازم است این آدرس صحیح، معتبر و فعال باشد. چراکه سفارت آلمان در صورت موافقیت با درخواست مصاحبه شما، تاییدیه را به همان آدرسی که ثبت نموده‌اید ارسال می‌‌کند. در صورت ارسال تاییده از سوی سفارت، آن را مشاهده نموده و یک کپی تهیه نمایید. همراه داشتن کپی از تاییدیه مذکور در روز مصاحبه و ورود به سفارت الزامی است.
  • عکسی که هنگام مصاحبه به سفارت ارائه می‌نمایید می‌بایست جدیدترین عکس‌تان باشد. ضمنا این عکس می‌بایست همانند عکس ‌گذرنامه‌تان نباشد.
  • اگر سن فرزندتان زیر 16سال است و قصد همراهی شما در سفر را دارد، اخذ وقت سفارت برای او لازم نیست. اما می‌بایست در روز مصاحبه در سفارت آلمان حاضر گردد.
  • در شماره سریال گذرنامه، علاوه بر ارقام، حروف لاتین نیز وجود دارند. چنانچه حرف لاتین از قلم بیفتد، در وقت مصاحبه، از سوی سفارت به شما اجازه ورود داده نخواهد شد.
  • یکی از خطاهایی که در هنگام تکمیل فرم، صورت می‌گیرد، خطا در وارد نمودن شماره سریال پاسپورت و گذرنامه است. بنابراین با توجه به اینکه این مرحله بسیار ظریف است، دقت لازم را داشته باشید.

ما قانونی‌ترین و سریع‌ترین راه را به شما ارائه می‌نماییم. جزئیات شرایط ویزای آلمان از جمله مشاوره‌هایی است که توسط وکلای مجرب ما به شما عزیزان ارائه می‌گردد. برای مهاجرت به این کشور و یا سایر نقاط جهان با کادر متبحر در امور مهاجرتی در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *