مهاجرت سرمایه گذاری در هلند

شرایط سرمایه گذاری در هلند

یکی از راه های اخذ اقامت سرمایه گذاری است که در این نوشتار به بررسی شرایط سرمایه گذاری در هلند که از جمله کشورهای اتحادیه اروپاست پرداخته ایم. راه های متنوعی برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی وجود دارد که سبب اخذ اقامت شهروندان خارجی گردد. اما کشور هلند مبلغ بالایی را برای سرمایه گذاری در این کشور جهت ارائه اقامت و شهروندی کشورش مشخض نموده است.

 • برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور هلند چه مقدار سرمایه نیاز است؟
 • مدارک و شرایط سرمایه گذاری در این کشور چیست؟
 • آیا با سرمایه گذاران در بدو امر اقامت دائم داده می شود؟
 • اخذ اقامت و شهروندی هلند چه مدت با ویزای سرمایه گذاری زمان می برد؟

کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کاملی از راه ها و چگونگی مهاجرت به کشور هلند را در اختیار تمامی دوستان قرار می­ دهند. در مورد سرمایه کذاری نیز در این نوشتار می توانید اطلاعات خوبی را بدست آورید. ابتدا در مورد موقعیت این کشور کمی توضیحات می دهیم.

درباره کشور هلند

کشور هلند با کشورهای آلمان و بلژیک هم مرز می­ باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای آمستردام است و از جمله شهرهای این کشور لاهه، روتردام و اوترخت را می ­توان نام برد. مردم این کشور علاقه زیادی به یادگیری سایر زبانهای خارجی دارند بطوری که 90 % مردم این کشور مهارت بسیار خوبی در زبان انگلیسی دارند. ناگفته نماند زبان رسمی این کشور هلندی است که شباهت بسیار زیادی به زبان آلمانی دارد. مردم این کشور از 5 کشور برتر دنیا از لحاظ رفاه اجتماعی بشمار می ­روند.

همچنین در این کشور مردم کمتر از وسایل نقلیه دودزا استفاده کنند و اکثر افراد در تلاشند از دوچرخه برای رفت و آمدهای درون شهری استفاده نمایند. افراد از راه های مختلفی همچون مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی و … اقدام می­ نمایند. شرایط اقتصادی در هلند مناسب است و افراد زیادی برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در هلند به این کشور مهاجرت می­ کنند. یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در هلند اخذ اقامت دائم این کشور پس از 5 سال می ­باشد.

شرایط سرمایه گذاری در هلند از طریق ثبت شرکت

یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور هلند از طریق ثبت شرکت می­ باشد. در این روش ثبت شرکت توسط سرمایه گذار می ­باید منجر به استخدام حداقل 10 تبعه­ هلندی شود. سرمایه گذار در این نوع سرمایه گذاری باید کسب و کار جدیدی در این کشور ایجاد نماید که باعث تحولی جدید در این کشور باشد. در این نوع سرمایه گذاری فرد پس از 5 سال اقامت دائم هلند را اخذ می­ نماید. سرمایه گذاری در کشور هلند به یکی از طرق زیر صورت می­ گیرد:

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت یعنی شخص سرمایه گذار باید خود شرکت را ثبت نماید.
 • البته شرکت نباید از قبل خریداری و یا ثبت شده باشد.
 • سرمایه گذاری از طریق شریک شدن با شرکتهایی که کارفرمایان آنها تابعیت هلند را دارند.
 • سرمایه گذاری از طریق مشارکت در صندوق های بین المللی پول در هلند

اخذ اقامت در هلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران به 2 روش می ­توانند اقامت هلند را برای ثبت شرکت خود اخذ نمایند. اولین روش بدین گونه است که فرد ایده اقتصادی و یا طرح تجاری خود را به اتاق بازرگانی کشور هلند بیان می­ نماید. اداره مورد نظر پس از بررسی نمودن طرح اقتصادی فرد مجوزهای لازم را به فرد اعطا می ­نماید. پس از اینکه فرد موفق به اخذ تأییدیه ها و مجوزهای ثبت شرکت خود در هلند گردید می­ تواند به فعالیت اقتصادی در این کشور بپردازد. در روش دوم فرد پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری هلند و ورود به این کشور می­ تواند سهام برخی از شرکت هایی که از قبل در این به ثبت رسیده است را خریداری نماید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در هلند

دولت هلند از سیستم امتیازدهی برای ثبت شرکت در کشور خود استفاده می ­نماید. بدین معنا که سرمایه گذاران در صورتی می ­توانند در هلند شرکتی را به ثبت برسانند که حداقل امتیاز مورد نطر را اخذ نمایند. سیستم امتیازدهی هلند به گونه زیر می ­باشد:

ایتم امتیاز
برخورداری از تجربه های کاری مفید 30
برخورداری از مدارک تحصیلی دانشگاهی 40
ایده و یا طرح اقتصادی برای فعالیت مورد نظر 30

فرد در صورتی که بتواند حداقل امتیازات موارد فوق را بدست آورد با ارائه مدارک زیر به اداره مربوطه می­ تواند شرکت خود را به ثبت برساند:

 • ارائه نمودن طرح تجاری خود بگونه ای که این طرح باعث رشد اقتصادی در کشور هلند گردد.
 • تعیین و مشخص نمودن سهامدارن شرکت که ممکن است برخی از این افراد هلندی الاصل باشند.
 • ارائه رزومه کاری که فرد بایستی حداقل دارای 3 سال سابقه معامله ای بیزینسی در کشور خود باشد.

سرمایه گذاران جهت آگاهی بیشتر در زمینه شرایط سرمایه گذاری می ­توانند از مقالات مرتبط با همین موضوع با عنوان سرمایه گذاری در هلند نیز اطلاعات بیشتری کسب نمایند.

بررسی شرایط سرمایه گذاری در هلند

بررسی شرایط سرمایه گذاری در هلند

دولت هلند ابتدا تمامی فعالیت های سرمایه گذاران در این کشور را مورد بررسی قرار می­دهد تا از فعالیت اقتصادی سرمایه گذاران و عدم پولشویی آنها در این کشور اطمینان کافی را بدست آورند. دولت هلند به همراه سازمانی بنام the Finanical Intelligence Unit Nederland تمامی فعالیت های اقتصادی سرمایه گذاران خارجی در این کشور را مورد بررسی و ارزیابی قرار می­دهد.

اخذ اقامت دائم هلند

سرمایه گذاران در صورتی که به مدت 5 سال به انجام کارهای تجاری مشغول باشند و طرح اقتصادی موفقی را ارائه داده اند می­ توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. همچنین افرادی که مقیم سایر کشورهای اروپایی و منطقه اقتصادی هستن نیز برای اخذ اقامت دائم هلند می ­توانند اقدام نمایند.

مزایای اخذ اقامت هلند

افرادی که موفق به اخذ اقامت هلند می­شوند از امتیازات زیر برخوردار خواهند بود:

 • با اخذ اقامت دائم هلند می­ توان به طور نامحدود در تمامی مناطق هلند رفت و آمد و اقامت داشت.
 • افراد با اخذ اقامت دائم هلند می­ توانند برای خانواده خود نیز اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.
 • بعد از رعایت شرط حضور و موفقیت در آزمون هلندی پاسپورت هلند برای آن ها صادر می­ گردد.
 • افرادی که اقامت دائم کشور هلند را اخذ می­ نمایند بدون مجوز می توانند کار کنند.

مجوز و شرایط سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاران برای شروع سرمایه گذاری خود در این کشور احتیاج به تأیید سازمانی دیگر به نام IND دارد. یکی از مهمترین شرایط سرمایه گذاری در هلند اخذ همین مجوز می­ باشد. این سازمان نیز تا زمانی که سازمان FIU فعالیت های تجاری سرمایه گذار را تأیید ننماید مجوز سرمایه گذاری برای افراد را صادر نخواهد نمود.

از زمانی که کشور هلند ویزای سرمایه گذاری هلند را ایجاد نموده است، سرمایه گذاران زیادی طرح های اقتصادی خود را به این کشور پیشنهاد داده اند که از آن میان تنها برخی از شرکت ها توانسته اند مجوز سرمایه گذاری در این کشور را اخذ نمایند. اکثر ایده های سرمایه گذاران به دلایلی همچون عدم توانایی مالی، نداشتن سابقه کاری، سوء استفاده از ویزای مورد نظر، سوء پیشینه برای فرد سرمایه گذار رد گردیده است.

همچنین افراد با سوالات زیادی در زمینه شرایط سرمایه گذاری در هلند روبرو می­ شوند همچون:

 • آیا امکان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در هلند وجود ندارد؟
 • با سرمایه گذاری در کشور هلند می­ توان همزمان در این کشور به ادامه تحصیل پرداخت؟
 • آیا می ­توان سهام برخی از شرکتهای هلندی را خرید و خود سرمایه گذار در این کشور حضور نداشته باشد؟

در این باره باید گفت که افرادی که مایل به سرمایه گذاری در این کشور هستند صرفا با وکلای هلندی مشورت نمایند. همچنین شما می توانید در مورد شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *