مهاجرت سرمایه گذاری در هلند

شرایط سرمایه گذاری در هلند

شرایط سرمایه گذاری در هلند

هلند کشوری زیبا در غرب قاره­ اروپاست و از جمله کشورهای اتحادیه اروپا  و معاهده شینگن می­باشد. شرایط سرمایه گذاری در هلند به گونه ای است که اکثر سرمایه گذاران را به خود جذب نموده است. کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کاملی از راهها و چکونگی مهاجرت به کشور هلند را در اختیار تمامی دوستان قرار می­دهند. کشور هلند با کشورهای آلمان و بلژیک هم مرز می­باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای آمستردام است و از جمله شهرهای این کشور لاهه، روتردام و اوترخت را می­توان نام برد. مردم این کشور علاقه زیادی به یادگیری سایر زبانهای خارجی دارند بطوری که 90 درصد مردم این کشور مهارت بسیار خوبی در زبان انگلیسی دارند. ناگفته نماند زبان رسمی این کشور هلندی است که شباهت بسیار زیادی به زبان آلمانی دارد. مردم این کشور جزأ 5 کشور برتر دنیا از لحاظ رفاه اجتماعی بشمار می ­روند. همچنین در این کشور مردم کمتر از وسایل نقلیه دودزا استفاده کنند و اکثر افراد در تلاشند از دوچرخه برای رفت و آمدهای درون شهری استفاده نمایند. افراد از راههای مختلفی همچون مهاجرت کاری- مهاجرت تحصیلی- مهاجرت از طریق پناهندگی به هلند و …  سفر می­کنند. شرایط اقتصادی در هلند مناسب است و افراد زیادی برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در هلند به این کشور مهاجرت می­کنند. یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در هلند اخذ اقامت دائم این کشور پس از 5 سال می­باشد.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در هلند

یکی از روشهای سرمایه گذاری در کشور هلند از طریق ثبت شرکت می­باشد. در این روش ثبت شرکت توسط سرمایه گذار می­بایست منجر به استخدام حداقل 10 تبعه­ی هلندی شود. سرمایه گذار در این نوع سرمایه گذاری باید کسب و کار جدیدی در این کشور ایجاد نماید که باعث تحولی جدید در این کشور باشد. در این نوع سرمایه گذاری فرد پس از 5 سال اقامت دائم هلند را اخذ می­نماید. سرمایه گذاری در کشور هلند به یکی از طرق زیر صورت می­گیرد:

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت یعنی شخص سرمایه گذار باید خود شرکت را ثبت نماید و شرکت نباید از قبل خریداری و یا ثبت شده باشد.
 • سرمایه گذاری از طریق شریک شدن با شرکتهایی که کارفرمایان آنها تابعیت هلند را دارند.
 • سرمایه گذاری از طریق مشارکت در صندوق های بین المللی پول در هلند

اخذ اقامت در هلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران به دو روش می­توانند اقامت هلند را برای ثبت شرکت خود اخذ نمایند. اولین روش بدین گونه است که فرد ایده اقتصادی و یا طرح تجاری خود را به اتاق بازرگانی کشور هلند بیان می­نماید. اداره مورد نظر پس از بررسی نمودن طرح اقتصادی فرد مجوزهای لازم را به فرد اعطا می­نماید. پس از اینکه فرد موفق به اخذ تأییدیه ها و مجوزهای ثبت شرکت خود در هلند گردید می­تواند به فعالیت اقتصادی در این کشور بپردازد. در روش دوم فرد پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری هلند و ورود به این کشور می­تواند سهام برخی از شرکتهایی که از قبل در این به ثبت رسیده است را خریداری نماید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در هلند

دولت هلند از سیستم امتیازدهی برای ثبت شرکت در کشور خود استفاده می­نماید. بدین معنا که سرمایه گذاران در صورتی می­توانند در هلند شرکتی را به ثبت برسانند که حداقل امتیاز مورد نطر را اخذ نمایند. سیستم امتیاز دهی هلند به گونه زیر می­باشد:

برخورداری از تجربه های کاری مفید 30 امتیاز
برخورداری از مدارک تحصیلی دانشگاهی 40 امتیاز
ایده و یا طرح اقتصادی برای فعالیت مورد نظر 30 امتیاز

فرد در صورتیکه بتواند حداقل امتیازات موارد فوق را بدست آورد با ارائه مدارک زیر به اداره مربوطه می­تواند شرکت خود را به ثبت برساند:

 • ارائه نمودن طرح تجاری خود بگونه ای که این طرح باعث رشد اقتصادی در کشور هلند گردد.
 • تعیین و مشخص نمودن سهامدارن شرکت که ممکن است برخی از این افراد هلندی الاصل باشند.
 • ارائه رزومه کاری که فرد بایستی حداقل دارای 3 سال سابقه معامله ای بیزینسی در کشور خود باشد.

سرمایه گذاران جهت آگاهی بیشتر در زمینه شرایط سرمایه گذاری در هلند می­توانند از تجارب کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

شرایط سرمایه گذاری در هلند

دولت هلند ابتدا تمامی فعالیت های سرمایه گذاران در این کشور را مورد بررسی قرار می­دهد تا از فعالیت اقتصادی سرمایه گذاران و عدم پولشویی آنها در این کشور اطمینان کافی را بدست آورند. دولت هلند به همراه سازمانی بنام the Finanical Intelligence Unit Nederland تمامی فعالیت های اقتصادی سرمایه گذاران خارجی در این کشور را مورد بررسی و ارزیابی قرار می­دهد.

اخذ اقامت دائم کشور هلند چگونه است؟

سرمایه گذاران در صورتیکه به مدت 5 سال به انجام کارهای تجاری مشغولند و طرح اقتصادی موفقی را ارائه داده اند می­توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. همچنین افرادی که مقیم سایر کشورهای اروپایی و منطقه اقتصادی هستن نیز برای اخذ اقامت دائم هلند می­توانند اقدام نمایند.

مزایای اخذ اقامت هلند کدامند؟

افرادی که موفق به اخذ اقامت هلند می­شوند از امتیازات زیر برخوردار خواهند بود:

 1. با اخذ اقامت دائم هلند می­توان به طور نامحدود در تمامی مناطق هلند رفت و آمد و اقامت داشت.
 2. افراد با اخذ اقامت دائم هلند می­توانند برای خانواده خود نیز اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند و در یکسال پس از اقامت دائم پاسپورت هلند برای آنها صادر می­گردد.
 3. افرادی که اقامت دائم کشور هلند ر اخذ می­نمایند بدون مجوز کار می­توانند در بازارهای کار این کشور مشغول به کار شوند.

مجوز سرمایه گذاری در هلند چیست؟

سرمایه گذاران  برای شروع سرمایه گذاری خود در این کشور احتیاج به تأیید سازمانی دیگر به نام IND دارد. یکی از مهمترین شرایط سرمایه گذاری در هلند اخذ همین مجوز می­باشد. این سازمان نیز تا زمانی که سازمان FIU فعالیت های تجاری سرمایه گذار را تأیید ننماید مجوز سرمایه گذاری برای افراد را صادر نخواهد نمود.

از زمانی که کشور هلند ویزای سرمایه گذاری هلند را ایجاد نموده است، سرمایه گذاران زیادی طرح های اقتصادی خود را به این کشور پیشنهاد داده اند که از آن میان تنها برخی از شرکت ها توانسته اند مجوز سرمایه گذاری در این کشور را اخذ نمایند. اکثر ایده های سرمایه گذاران به دلایلی همچون عدم توانایی مالی- نداشتن سابقه کاری- سوء استفاده از ویزای مورد نظر- سوء پیشینه برای فرد سرمایه گذار رد گردیده است.

همچنین افراد با سوالات زیادی در زمینه شرایط سرمایه گذاری در هلند روبرو می­ شوند همچون:

 • آیا امکان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در هلند وجود ندارد؟
 • با سرمایه گذاری در کشور هلند می­توان همزمان در این کشور به ادامه تحصیل پرداخت؟
 • آیا می­توان سهام برخی از شرکت های این کشور را خرید و خود سرمایه گذار در این کشور حضور نداشته باشد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به تمامی سوالات عزیزان در زمینه شرایط سرمایه گذاری در هلند می­باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *