مهاجرت سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند تحت عنوان یک مقصد عالی تجاری در سطح جهانی شناخته می شود که در رده شماره 4 جهان در لیست بهترین کشورها برای تجارت است. افرادی که قصد سرمایه گذاری در هلند در سال 2023 را دارند، بهتر است با قوانین و مقررات و شرایط کار و تجارت در این کشور آشنا باشند. برای مطالعه بیشتر در رابطه با سرمایه گذاری در هلند و شرایط سرمایه گذاری می توانید مقاله شرایط سرمایه گذاری را که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نوشته شده را مطالعه نمایید.

افرادی که می خواهند سرمایه گذاری در هلند را تجربه کنند و از این روش به کشور هلند مهاجرت کنند، باید از این موضوع آگاه باشند. سرمایه گذاری در این کشور با کسب ویزای توریستی MVV که اجازه اقامت 90 روزه به فرد می دهد، می توانند اقامت داشته باشند.

طیف گسترده ای از بخش های سرمایه گذاری در بازارهای هلند برای سرمایه گذاران خرده فروشی از جمله سهام، اوراق قرضه، صندوق های متقابل، محصولات ساختاری، سرمایه گذاری های اهرمی و مشتقات موجود است. در طول تاریخ کشوری با تورم پایین بوده است. نرخ تورم در هلند اغلب بین %1 الی 3% است. لازم به ذکر است که از آگوست سال 2014، نرخ تورم 1% بوده است.

درباره کشور هلند

این کشور با کشورهای آلمان و بلژیک هم مرز می­ باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای آمستردام است. از جمله شهرهای این کشور لاهه، روتردام و اوترخت را می ­توان نام برد. مردم این کشور علاقه زیادی به یادگیری سایر زبانهای خارجی دارند. بطوری که 90 % مردم این کشور مهارت بسیار خوبی در زبان انگلیسی دارند. ناگفته نماند زبان رسمی این کشور هلندی است که شباهت بسیار زیادی به زبان آلمانی دارد. مردم این کشور از 5 کشور برتر دنیا از لحاظ رفاه اجتماعی بشمار می ­روند.

همچنین در این کشور مردم کمتر از وسایل نقلیه دودزا استفاده کنند. اکثر افراد در تلاشند از دوچرخه برای رفت و آمد های درون شهری استفاده نمایند. افراد از راه های مختلفی همچون مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی و غیره اقدام می­ نمایند. شرایط اقتصادی در این کشور مناسب است. افراد زیادی برای سرمایه گذاری و کارآفرینی به این کشور مهاجرت می­ کنند. یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری اخذ اقامت دائم این کشور پس از 5 سال می ­باشد.

شرایط سرمایه گذاری در هلند

جهت سرمایه گذاری متقاضی باید مبلغی نسبتا بالا بپردازد، پیشنهاد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به متقاضیان این است که پیش از اقدام از تمامی قوانین و مقررات این کشور در رابطه با سرمایه گذاری اطلاعات کافی را کسب کرده و بعد از آن اقدامات لازم را جهت سرمایه گذاری انجام دهند. افرادی که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند. گرین کارت کشور هلند را اخذ کنند، باید بتوانند از راه سرمایه گذاری برای شهروندان کشور هلند فرصت شغلی ایجاد نمایند. جهت مهاجرت به این کشور مقاله مهاجرت به هلند را مطالعه بفرمائید.

میزان سرمایه گذاری در این کشور بسیار زیاد است. پس در ابتدا کار اتاق بازرگانی NVP و وزارت اقتصاد باید سرمایه گذاری فرد را تایید کنند. فرد باید حداقل برای 10 شغل در طول مدت 5 سال فرصت های شغلی ایجاد نماید. متقاضی باید بتواند در کارهای نو و خلاقانه سرمایه گذاری کند. برای کشور هلند و شهروندان مفید واقع شود. طیف گسترده ای از بخش های سرمایه گذاری در بازارها برای سرمایه گذاران خرده فروشی از جمله سهام، اوراق قرضه، صندوق های متقابل، محصولات ساختاری، سرمایه گذاری های اهرمی و مشتقات موجود است. این کشور در طول تاریخ کشوری با تورم پایین بوده است. نرخ تورم اغلب بین 1% تا 3% است. لازم به ذکر است که از آگوست سال 2014، نرخ تورم هلند 1% بوده است.

دلایل سرمایه گذاری در هلند در سال 2023

دلایل اصلی سرمایه گذاری عبارتند از:

 • یک مکان استراتژیک برای ارائه خدمات به بازارهای داخل اروپا، خاورمیانه و آفریقا فراهم می کند. موقعیت جغرافیایی مرکزی هلند، همراه با دسترسی و زیرساخت های عالی، تنها برخی از دلایلی است که بسیاری از شرکت ها اقدام به سرمایه گذاری در هلند می کنند.
 • بندر روتردام بزرگترین و مهمترین بندر اروپا است. علاوه بر این، هلند دارای یک نیروی پویا در تجارت الکترونیکی، ارتباطات و صادرات می باشد. بیش از یک دهه سرمایه گذاری در اینترنت پرسرعت، کابل و سیستم های ارتباطی دیجیتال و همچنین اتخاذ سریع فناوری پیشرفته رایانه و تلفن همراه، پایه ای ایده آل برای شرکت هایی که به دنبال استفاده از فن آوری مدرن هستند ایجاد کرده است.
 •  رویکرد نوآوری مشارکت های سازمان یافته دولتی و خصوصی، محیط مناسبی را برای شرکت هایی که به دنبال پیشرفت تجارت هستند فراهم می کند. هلند دارای یک محیط نوآورانه و خلاق، با همکاری بالا و قابل اطمینان و یک بخش برتر علمی، قادر به تضمین مهمترین محرکه در انتخاب موقعیت نوآوری برای سرمایه گذاران خارجی است.
 • چهارراه تجاری اروپا، یک انتخاب عالی برای سرمایه گذاری در منطقه اروپایی است. محیط تجاری حرفه ای این کشور دروازه ای به اروپا ایجاد می کند که به شرکت های بین المللی کمک می کند تا در سراسر قاره موفق به فعالیت شوند.

در نمودار زیر به میزان شراکت تجاری کشورهای ذکر شده با این کشور اشاره شده است:

انواع سرمایه گذاری در هلند

در این کشور معمولا سرمایه گذاری در موارد زیر اجرا می شود:

 • ثبت شرکت جدید
 • مشارکت با شرکت های ثبت شده
 • مشارکت در صندوق های اقتصادی

ثبت شرکت در هلند 2023

همواره مورد استقبال شرکت های خارجی بوده است. بسیاری از مشاغل با عملکرد بین المللی کشور را به دلیل موقعیت، ثبات سیاسی و یک رژیم مالیاتی سودمند، این کشور را انتخاب می کنند. ثبت شرکت در این کشور به 2 صورت انجام می گیرد. در روش اول فرد می تواند بیزینس پلن و یا طرح اقتصادی مد نظر خود را که توجیه اقتصادی نیز دارد به اتاق بازرگانی کشور هلند ارائه داده و پس از تایید شدن طرح اقدامات لازم جهت ثبت شرکت را انجام دهد. در روش دوم این امکان برای متقاضی وجود دارد که به این کشور مهاجرت کرده و در آن جا شرکت هایی که ثبت شده اند را خریداری نماید. در این بخش پیشنهاد می شود مقاله هزینه زندگی در هلند مطالعه شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در هلند

دولت هلند از سیستم امتیازدهی برای ثبت شرکت در کشور خود استفاده می ­نماید. بدین معنا که سرمایه گذاران در صورتی  می توانند شرکتی را به ثبت برسانند که حداقل امتیاز مورد نظر را اخذ نمایند. سیستم امتیازدهی به گونه زیر می ­باشد:

ایتمامتیاز
برخورداری از تجربه های کاری مفید30
برخورداری از مدارک تحصیلی دانشگاهی40
ایده و یا طرح اقتصادی برای فعالیت مورد نظر30

فرد در صورتی که بتواند حداقل امتیازات موارد فوق را بدست آورد با ارائه مدارک زیر به اداره مربوطه می­ تواند شرکت خود را به ثبت برساند:

 • ارائه نمودن طرح تجاری خود به گونه ای که این طرح باعث رشد اقتصادی گردد.
 • تعیین و مشخص نمودن سهامداران شرکت که ممکن است برخی از این افراد هلندی الاصل باشند.
 • ارائه رزومه کاری که فرد بایستی حداقل دارای 3 سال سابقه معامله ای بیزینسی در کشور خود باشد.

سرمایه گذاری در هلند از طریق اوراق بهادار

به طور کلی، اوراق بهادار گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاری در این کشور نیست. مگر اینکه سرمایه گذاران مبلغ زیادی سرمایه گذاری کنند. یعنی حداقل 10000€ (یورو) در هنگام سرمایه گذاری در اوراق بهادار هلندی، در اینجا هزینه هایی اصلی که باید از آن آگاه باشید وجود دارد:

آیتمشرح
هزینه کمیسیون کارگزارمعمولا بین 0.1% + 6.5€ (یورو)
حداقل و حداکثر هزینه کمیسیونبه طور معمول 10 تا 150€ (یورو) برای هر تراکنش
هزینه های مدیریت حساب (هزینه خدمات)0.2%

در صورت سرمایه گذاری و تجارت در اوراق بهادار خارجی، هزینه های ذکر شده ممکن است افزایش یابند. اوراق بهادار معامله شده در پاریس، بروکسل یا لیسبون از طریق Euronext عموماً با همان هزینه های اوراق بهادار هلندی قابل پرداخت هستند.

مالیات سرمایه گذاری در هلند

همانطور که گفته شد، مزایای زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد. یکي از ویژگی ها که باعث شده این کشور برای سرمایه گذاران جذاب باشد، سیستم پیروی مالیات بر درآمد است. نرخ مالیات 20% برای سود تا 200000€ (یورو) و 25% برای سودهای مشمول مالیات که بیش از 200000€ (یورو) است، می باشد. در مورد شرکت های مقیم مالیات بر درآمد جهانی آنها اعمال می شود و شرکت های خارجی مشمول مالیات بر درآمد شرکت ها بر روی منابع خاص درآمد مستقر در این کشور هستند. همچنین جهت کار و فعالیت قانونی در این کشور نیاز به اخذ ویزای کاری هلند می باشد.

بررسی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در هلند

هلند نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی مجوز اقامت در این کشور را به سرمایه گذاران خارجی که مایل هستند. حداقل 1250000€ (یورو) در یک بخش تجاری هلندی سرمایه گذاری کنند. همچنین موجب کارآفرینی شوند، ارائه می دهد. این مجوز اقامت معمولا برای 3 سال به سرمایه گذاران خارجی ارائه می شود. در صورتی که متقاضیان بعد از 3 سال شرایط مناسب داشته باشند، می توانند به طور دائمی در این کشور زندگی کنند و فعالیت خود را ادامه دهند. با این حال، برخلاف سایر کشورها، هلند برای قضاوت در مورد ارزش سرمایه گذاری، به یک سیستم مبتنی بر امتیازات متکی است.

به یاد داشته باشید که این کشور برنامه سرمایه گذاری برای ارائه شهروندی ندارد. اما پس از 5 سال اقامت دائم، متقاضیان می توانند تابعیت این کشور را کسب کنند. متقاضیان برای کسب تابعیت این کشور با صحبت کردن به زبان هلندی و در بسیاری موارد با صرف نظر کردن از ملیت اصلی خود بایستی ثابت کنند که عضو واقعی جامعه این کشور هستند.

امتیازبندی سرمایه گذاری در هلند

متقاضیان برای ثبت شرکت در این کشور باید بتوانند حداقل امتیاز را کسب نمایند.

فرد می تواند امتیازات را از طرق زیر کسب نماید:

آیتمامتیاز
سوابق کاری30
مدرک کارشناسی40
طرح توجیه برای شرکت30
متقاضی کار آفرین35
مالک شرکت30
کارمند شرکت10

امتیازبندی سرمایه گذاری در هلند

کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند

کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور با گرفتن MVV یا اجازه اقامت موقت شروع می شود. متقاضیان کشورهای غربی مانند ایالات متحده یا برخی کشورهای آسیایی مانند ژاپن یا کره جنوبی نیازی به کسب MVV ندارند. در نخستین گام، متقاضی باید اجازه اقامت سرمایه گذار و MVV را همزمان درخواست کند. درخواست به سفارت این کشور ارسال می شود. طی 90 روز بررسی و نتایج اعلام می شود. در صورت تأیید درخواست، متقاضی به این کشور سفر می کند. داشتن بیمه درمانی و انجام آزمایش سل ضروری است. هزینه درخواست مجوز اقامت این کشور (از طریق سرمایه گذاری) حدود 2100€ (یورو) است.

به یاد داشته باشید که مدارک و اسناد مورد نیازی که توسط متقاضی برای کسب مجوز تهیه می شوند باید به هلندی، انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی ارسال شود. جهت خرید ملک در هلند نیز می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

مدارک لازم ویزای سرمایه گذاری هلند

برای سرمایه گذاری در این کشور فرد باید مدارکی را ارائه دهد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه سوابق کاری
 • ارائه توضیحی از سهام و معاملات شرکت
 • متقاضی باید مدرکی را ارائه دهد که در آن توافق ظرفیت در خصوص مبلغ سرمایه گذاری ثبت شده باشد.
 • متقاضی باید از تمامی حساب های شرکت نیز مدرک ارائه دهد.
 • ارائه نوع فعالیت شرکت و طرح اولیه در نظر گرفته شده برای شرکت
 • متقاضی باید توجه داشته باشد که طرح های ارائه شده اشتغال زا باشند.
 • حمایت ها اقتصادی برای تاسیس شرکت

افرادی که از طریق ویزای کاری یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کرده اند، می توانند بعد از گذشت 5 سال از زندگی مستمر در این کشور و پرداخت مالیات برای خود و اعضاء خانواده اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

مزایای اقامت دائم هلند

متقاضی با دریافت اقامت دائم این کشور می تواند در تمامی شهر های این کشور به صورت نامحدود در رفت و آمد باشد. اجازه اقامت برای مدت 5 سال صادر می شود. بعد از گذشت این مدت فرد باید برای تمدید اعتبار اقدامات لازم را انجام دهد. با اخذ اقامت دائم این کشور فرد می تواند بدون دریافت ویزا کار، مشغول به کار شود.

متقاضیانی که قصد کسب اقامت دائم این کشور را دارند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • متقاضی باید به مدت 5 سال و به صورت مستمر در کشور هلند زندگی کرده باشد.
 • فرد باید به صورت قانونی وارد این کشور شده باشد.
 • فرد باید بتواند ثابت کند به قوانین و مقررات این کشور پایبند است.

در این مقاله سعی شد توضیحاتی در رابطه با سرمایه گذاری در این کشور برای اقامت هلند، قوانین و مقررات و چگونگی سرمایه گذاری به شما عزیزان ارائه داده شود. اگر همچنان بعد از مطالعه مقاله سوالاتی در رابطه با روش های مهاجرت به این کشور، اخذ اقامت و غیره در رابطه با این کشور پیش آمد. از این رو می توانید طی تماس با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره های رایگان بهره مند شده و با اطلاعات و آگاهی برای مهاجرت اقدام کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *