مهاجرت به کشور روسیه

شرایط روسیه برای ایرانیان

شرایط تحصیل روسیه برای ایرانیان

به دلیل افول ارزش پول کشور روسیه ایرانیان زیادی به این کشور مهاجرت می کنند اما آیا شرایط روسیه برای ایرانیان مناسب است؟ همواره افراد باید برای مهاجرت به سایر کشور ها، گزینه ای را انتخاب کنند که بتوانند خود را با شرایط آن کشور تطبیق داده و در آرامش به زندگی خود ادامه دهند. روسیه کشوری پهناور با زبان ها و فرهنگ های متفاوت است و هر فرد باید برای مهاجرت به این کشور، با آگاهی کامل از شرایط آن منطقه برای مهاجرت به این کشور اقدام کند.

روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور روسیه وجود دارد و ایرانیان زیادی در کشور روسیه به کمک همین روش ها، راهی این کشور شده اند. در این مقاله برای آگاهی هر چه بیش تر مخاطبین، از شرایط روسیه برای ایرانیان، اطلاعات اولیه در رابطه با مهاجرت به این کشور به کوشش مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه می شود.

تحصیل در روسیه

بدون شک اصلی ترین دلیل مهاجرت به کشور روسیه در سال های اخیر، تحصیل در این کشور بوده است. هزینه های کم تحصیل و همچنین اعتبار مناسب دانشگاه های این کشور سبب شده است تا جمعیت زیادی برای تحصیل در این کشور راهی روسیه شوند. خانواده هایی که همراه فرزندان خود به روسیه مهاجرت می کنند، می توانند با آسودگی خاطر، شرایط ادامه تحصیل آن ها در مدارس روسیه را فراهم آورند. البته باید توجه داشت که آموختن زبان روسی برای همه دانش آموزان روسیه الزامی است.

دانش آموزان برای تحصیل در مدارس روسیه 9 سال تحصیل اجباری را پشت سر می گذارند و پس از آن می توانند ترک تحصیل کنند. در صورتی که فردی تمایل به تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه را داشته باشد، باید دو سال دیگر در مدرسه به تحصیل بپردازد و پس از آن است که مجوز تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه را بدست می آورد. همه افرادی که قصد دارند وارد رشته های فنی در کشور روسیه شوند نیز باید در دوره های 3 ساله آموزش فنی و حرفه ای شرکت کنند تا مجوز حضور در این رشته ها را بدست آورند.

پس از پایان دوره دبیرستان، افراد می توانند وارد دانشگاه های کشور روسیه شوند. تحصیل در دانشگاه های این کشور از جمله بهترین شرایط روسیه برای ایرانیان است چرا که به کمک تحصیل در این کشور، فرصت اشتغال در روسیه نیز برای دانشجویان فراهم می شود. مطالعه مقاله «رنکینگ دانشگاه های روسیه» به متقاضیان کمک می کند تا بهترین گزینه ممکن برای ادامه تحصیل خود را در کشور روسیه یافته و در آن مسیر گام بردارند.

شرایط روسیه برای ایرانیان

کار در روسیه

یکی دیگر از مناسب ترین شرایط روسیه برای ایرانیان، در صورتی رقم می خورد که فردی بتواند در کشور روسیه شغل مناسبی یافته و بتواند مهاجرت کاری به این کشور را تجربه کند. متقاضیان کار در روسیه باید از سلامت جسمانی کامل برخوردار باشد و رزومه تحصیلی و کاری مناسبی در اختیار داشته باشد.

نرخ بیکاری در کشور روسیه کمتر از 5% است و همین مسئله سبب شده است تا مهاجرت کاری به روسیه برای همه افراد امکان پذیر نباشد و تخصص هر فرد تعیین کننده امکان مهاجرت او به کشور روسیه است. باید توجه داشت که اقامت در کشور روسیه برای مهاجران خارجی تنها در صورتی امکان پذیر می شود که آن ها سالیانه 2 میلیون روبل روسیه دستمزد دریافت کنند. در صورتی که فردی به چنین درآمدی دست پیدا نکند، نمی تواند «ویزای کار روسیه» را بدست آورد.

اقامت در روسیه از طریق کار در این کشور، به صورت موقتی است و همه افراد تنها در صورتی که قرارداد کاری خود را تمدید کنند می توانند نسبت به تمدید ویزای کاری خود اقدام نمایند. باید به این نکته نیز اشاره داشت که مهاجران خارجی باید حتما برای یک کارفرما کار کنند. در صورتی که متقاضیان کار در روسیه تصمیم به تغییر شغل در این کشور داشته باشند، باید مجددا مراحل دریافت ویزای کاری این کشور را طی کنند با این تفاوت که در این مرحله اجازه خواهند داشت تا در کشور روسیه برای دریافت ویزا اقدام کنند. ذکر این نکته نیز الزامی است که شهروندان خارجی از جمله ایرانیان اجازه کار در بخش های امنیتی کشور روسیه را نخواهند داشت.

کیفیت زندگی در روسیه

یکی از مسائلی که شرایط روسیه برای ایرانیان را مناسب می کند، شاخص کیفیت زندگی در این کشور است. برای تعیین کیفیت زندگی در یک منطقه، شاخص های متنوعی در نظر گرفته می شود و هر یک از آن ها با توجه به خروجی هایی حاصل از تحقیقات مختلف ارزش گذاری می شوند. شاخص کیفیت زندگی در روسیه نیز ارزشی معادل 103.61 دارد که نشان دهنده کیفیت متوسط رو به ضعیف است. شاخص زندگی دارای ارزشی بین 0 تا 240 است که در جدول زیر شاخص های ارزیابی کیفیت زندگی در کشور روسیه ارائه شده است.

شاخص نمره کیفیت
قدرت خرید 43.75 بسیار ضعیف(منفی)
امنیت 58.18 متوسط
سلامت 57.68 متوسط
وضعیت آب و هوا 42.82 متوسط
هزینه زندگی 38.41 بسیار کم (مثبت)
نسبت درآمد به هزینه خرید مسکن 11.41 متوسط
زمان سپری شده در ترافیک 45.24 زیاد (منفی)
آلودگی هوا 63.68 زیاد (منفی)
کیفیت زندگی 103.61 متوسط

در مقاله «سن پترزبورگ روسیه» به بررسی کلیه شرایط زندگی در این شهر به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد ایرانیان در کشور روسیه پرداخته ایم که مطالعه آن برای متقاضیان مهاجرت به روسیه می تواند مثمر ثمر باشد

هزینه های زندگی در روسیه

یکی دیگر از مسائلی که باید مورد توجه متقاضیان مهاجرت به روسیه قرار گیرد، هزینه های زندگی در این کشور است. باید بیان کرد که روسیه یکی از مناسب ترین کشور ها جهت مهاجرت ایرانیان از جنبه هزینه های زندگی است چرا که ارزش پولی این کشور سقوط چشمگیری داشته است و همین امر شرایط روسیه برای ایرانیان را مناسب کرده است.

حدود هزینه های زندگی برای یک فرد تنها در کشور روسیه در حدود 380 تا 550$  در طول یک ماه است که در صورتی که فرد در این کشور کار کند، به راحتی می تواند هزینه های زندگی خود در این کشور را پرداخت کند. با این وجود هزینه های زندگی برای یک خانواده 4 نفره در کشور روسیه چیزی در حدود 1300 تا 1700$ در ماه است که در این صورت پدر و مادرِ خانواده، برای تامین هزینه های زندگی خانواده خود ناچار به کار کردن در این کشور می شوند که خود دارای شرایطی ویژه و قوانین خاص است.

به طور کلی شرایط روسیه برای ایرانیان به گونه ای است که همه هموطنان ما در صورت انتخاب بهترین شیوه مهاجرت به این کشور، می توانند به راحتی از یک زندگی استاندارد بهره مند شوند. در صورتی که قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارید، می توانید مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را در کنار خود داشته باشید تا بهترین گزینه و بهترین زمان را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *