مهاجرت تحصیلی پرتغال

شرایط تحصیل رایگان در پرتغال

تحصیل رایگان در پرتغال

دانشجویانی که بدنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر و رنکینگ بالا و در عین حال با هزینه های پایین را دارند، تحصیل در پرتغال گزینه­ی بسیار مناسبی می­باشد. شرایط تحصیل رایگان در پرتغال فراهم است و دانشجویانی که از امتیازات علمی بالاتری برخوردار هستند در اولویت می­باشند. پرتغال کشوری در غربی ترین نقطه­ی قاره­ی اروپاست که در سال های اخیر مهاجرت به این کشور مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. پرتغالی زبان رسمی مردم این کشور است. اما از آنجائیکه پرتغال کشوری توریستی بحساب می­آید و سالانه میزبان توریستان بسیاری است، اکثر مردم این کشور از مهارت زبان انگلیسی برخوردار می­باشند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره سعی می­نمایند، بهترین گزینه های مهاجرت تحصیلی را شناسائی و به دانشجویان عزیز معرفی نمایند.

تحصیلات ابتدایی در پرتغال اجباری است و دانش­آموزان از سن 6 سالگی وارد مدارس این کشور می­شوند. مدارس خصوصی- دولتی و بین المللی در این کشور در دسترس است و پذیرش دانش­آموزان بین المللی که کمتر از 18 سال هستند تنها با حضور والدین شان در این کشور امکان پذیر است. دانش­آموزان از سن 6-9 سالگی را در مدارس ابتدایی و از سن 10-15 سالگی در مدارس راهنمایی و یا سطح دوم و از سن 15-18 سالگی را در مدارس متوسطه و یا سطح سوم به تحصیل می­پردازند. پس از اتمام تحصیلات متوسطه دانش­آموزان می­توانند برای ورود به دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. از مهمترین شرایط تحصیل رایگان در پرتغال ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس است.

بررسی شرایط تحصیل در پرتغال

همانگونه که بیان نمودیم دانشگاه های کشور پرتغال از اعتبار بالایی در جهان برخوردار هستند. بطوریکه دانشگاه لیسبون این کشور در لیست 50 دانشگاه برتر در جهان قرار دارد. از طرفی پرتغال به ارزانترین کشور اروپایی معروف است و دانشجویانی که از بودجه اقتصادی محدودی برخوردار هستند، براحتی می­توانند در این کشور به زندگی ادامه دهند. تحصیل در دانشگاه های پرتغال به زبان پرتغالی انجام می­گیرد و تحصیل در پرتغال بهترین فرصت برای یادگیری ششمین زبان بین المللی در جهان می­باشد که قطعاً در رزومه تحصیلی دانشجویان بی تأثیر نخواهد بود. با تحصیل در دانشگاه های پرتغال دانشجویان می­توانند براحتی برای تحصیل و یا انجام کار در دیگر کشورها اقدام نمایند.

شرایط تحصیل رایگان در پرتغال

شرایط تحصیل رایگان در پرتغال در مقطع کارشناسی

تحصیل در دانشگاه های کشور پرتغال برای دانشجویان محلی این کشور رایگان است. اما دانشجویانی که از دیگر کشورها به پرتغال سفر می­نمایند، ملزم به پرداخت شهریه هستند لازم به ذکر است شهریه های تحصیلی دانشگاه های پرتغال بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر کشورهای اروپایی است. تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال 4 سال طول خواهد کشید و دانشجویانی که دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6 هستند می­توانند جهت دریافت بورسیه تحصیلی پرتغال اقدام نمایند. از دیگر راههای تحصیل رایگان در این مقطع می­توان به انجام کار ضمن تحصیل در پرتغال اشاره نمود دولت پرتغال اجازه 10 ساعت کار در هفته به دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی را داده است و دانشجویان از این طریق می­توانند کسب درآمد نموده و هزینه های تحصیل خود در این کشور را براحتی پرداخت نمایند.

شرایط تحصیل رایگان در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرتغال بمدت 2 سال است و دانشجویان امکان تحصیل به زبان انگلیسی را در این مقطع دارند. شرایط تحصیل رایگان در پرتغال در این مقطع بگونه ای فراهم است که دانشجویان باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 5/6 بوده و دوره­ی کارشناسی خود را در دانشگاهی معتبر گذارنده باشند. دانشجویان در این مقطع نیز اجازه انجام کار ضمن تحصیل را خواهند داشت که بمدت 20 ساعت در هفته می­باشد.

شرایط تحصیل رایگان در پرتغال در مقطع دکتری

دانشجویان در پرتغال جهت اخذ مدرک دکتری خود می­باید بمدت 3- سال به تحصیل بپردازند. دانشجویانی که دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره6 باشند و نمرات بالایی در دوره­ی تحصیلی قبلی خود کسب نموده باشند، امکان تحصیل رایگان در این مقطع را خواهند داشت. بورسیه تحصیلی پرتغال در این مقطع بگونه ای است که ماهانه دانشگاه مورد نظر حقوقی را به حساب دانشجویان واریز می­نمایند و بدین ترتیب دانشجویان براحتی می­توانند هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال خود را تأمین بنمایند.

کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه های پرتغال

دانشگاه های پرتغال علاوه بر اعطای بورسیه تحصیلی ماهانه کمک هزینه هایی را به دانشجویان پرداخت می­نمایند. البته این کمک هزینه ها بصورت وام های دانشجویی می­باشد که جهت حمایت از دانشجویان ارائه می­گردد. دانشجویان در رشته های پزشکی در پرتغال نیز می­توانند از مزایای تحصیل رایگان در این کشور برخوردار گردند. معمولاً طول دوره های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال 6 است و هزینه های تحصیل در دوره های پزشکی در این کشور 5000-8000 یورو در سال تخمین زده شده است این رقم در مقایسه با حصیل پزشکی در دیگر کشورها بسیار مقرون به صرفه است.

اخذ اقامت دائم پرتغال پس از تحصیل

اگرچه نرخ بیکاری در کشور پرتغال بالا گزارش شده است، اما دانشجویانی که تحصیلاتشان را در این کشور به اتمام رسانیده اند، براحتی می­توانند شغل مورد نظر شان را در این کشور بیابند. دانشجویان با تبدیل اقامت تحصیلی خود به اقامت کاری این کشور و پس از 3 سال انجام کار بعد از تحصیل در پرتغال می­توانند جهت دریافت اقامت دائم پرتغال اقدام نمایند. در تمامی مراحل تحصیل و مهاجرت به پرتغال می­توانید از مشاوره های مفید کادر مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *