مهاجرت به کشور امارات

شرایط اقامت و زندگی در امارات

کشور امارات به عنوان یکی از قطب های توریستی امروزه جهان، امکان دستیابی به سرمایه های زیاد را برای ساکنان این کشور فراهم می کند و همین مسئله تقاضا برای اقامت را افزایش داده است. ما در این مقاله در رابطه با شرایط اقامت و زندگی در امارات توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد تا شما نیز در صورت تمایل به مهاجرت از آن با خبر شوید.

با تلاش مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، شرایط اقامت و زندگی در امارات را مورد بررسی قرار داده ایم و نتایج حاصل از آن را در قالب این مقاله در اختیار شما قرار خواهیم داد.

درباره امارات

کشور امارات متحده عربی، یکی از کشورهای کوچک جهان است که در جنوب غربی آسیا و در حاشیه خلیج فارس قرار گرفته است. زبان رسمی این کشور عربی است و مردم این کشور مسلمان و سنی مذهب هستند.

امارات متحده عربی از 7 ایالت امیر نشین با استقلال ویژه از یک دیگر تشکیل شده و هر یک از آن ها دارای شرایط ویژه مربوط به خود هستند. همه ی این امیر نشینان اما تحت نظارت یک خلافت موروثی قرار دارند. شاید جالب باشد که بدانید کمتر از 20% از جمعیت این کشور دارای اصالت اماراتی هستند.

آب و هوای امارات

کشور امارات به دلیل قرارگیری در منطقه خاص جغرافیایی دارای آب و هوای گرم است و میزان بارندگی در این کشور به شدت کم است و همین مسئله سبب شده است که این کشور در زمینه کشاورزی کم ترین فعالیت ممکن را داشته باشد. در حال حاضر  تنها 1% از خاک این کشور از کیفیت کافی برای سرمایه گذاری بر روی کشاورزی را دارد.

ورود به امارات

تفاوت بسیار زیادی بین اقامت در کشور امارات و دریافت اقامت این کشور وجود دارد. شما بنا بر دلایل مختلف می توانید وارد خاک این کشور شوید اما اجازه اقامت در این کشور را نداشته باشید. اگرچه موضوع اصلی این بحث شرایط اقامت و زندگی در امارات است اما اطلاع از روش های ورود به کشور امارات نیز خالی از لطف نیست.

مهم ترین روش های ورود به امارات

شما برای این که بتوانید وارد کشور امارات شوید باید یک دلیل مشخص داشته باشید. این دلایل باید به تایید کشور امارات برسد تا اجازه پیدا کنید که وارد خاک این کشور شوید. مهم ترین دلایل شما برای ورود به کشور امارات عبارتند از:

 • ورود به عنوان نیروی کار
 • ورود برای دیدار بستگان
 • ورود برای تجارت
 • ورود به منظور سفر توریستی
 • ورود برای انجام یک ماموریت
 • ورود به منظور درمان
 • ورود برای شرکت در یک کنفرانس

در این صورت شما اجازه خواهید داشت که دو ماه در کشور امارات بمانید، توجه داشته باشید که ویزای شما به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و باید در تاریخ مشخص شده کشور امارات را ترک کنید.

اقامت در امارات

برای آنکه به شرایط اقامت و زندگی در امارات برسیم، باید شیوه هایی که به اقامت در کشور امارات ختم می شود را شناسایی کنیم. در این بخش شما می توانید آشنا شوید که چگونه می توان برای یک مدت طولانی در کشور امارات بمانید. اقامت کشور امارات از طریق قانونی یک، دو یا سه ساله خواهد بود اما قابلیت تمدید خواهد داشت. مهم ترین روش هایی که به کمک آن می توانید اقامت کشور امارات را بردست آورید عبارتند از؛

 • تحصیل در امارات
 • سرمایه گذاری در امارات
 • ثبت شرکت در امارات
 • کار در امارات

تحصیل در امارات

کشور امارات یکی از کشورهایی است که قصد دارد به سرعت در مسیر پیشرفت قدم بردارد. در این مسیر آن ها در تلاشند تا قدرت آموزشی خود را نیز افزایش داده و موفق به جذب دانشجویان نخبه شوند. آن ها به منظور ترغیب هرچه بیش تر دانشجویان خارجی برای تحصیل در امارات از اساتید برجسته خارجی استفاده می کنند.

مقاله تحصیل در امارات به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات بیشتری در همین زمنیه بدست آورید.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در امارات

یکی دیگر از فرصت هایی که در هنگام بررسی شرایط اقامت و زندگی در امارات باید به آن اشاره کرد، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در امارات است. برای سرمایه گذاری در کشور امارات شما باید 1میلیون درهم معادل حدودا 250هزار یورو در این کشور ملک خریداری کنید. سرمایه گذاری در بخش های دیگر کمی دشوار است. توصیه می کنیم مقاله اقامت از طریق کار در امارات را نیز در همین رابطه مشاهده فرمایید.

کار در امارات

یکی از مهم ترین جایگاه هایی که باید به شرایط اقامت و زندگی در امارات رسیدگی کرد، کار در امارات است. شما می توانید با یافتن یک شغل مناسب در کشور امارات است. زمانی که شما شغل مورد نظر خود در امارات را یافته اید می توانید در این کشور زندگی کنید و با توجه به درآمد شما، باید در آن کشور هزینه های مورد نیاز زندگی خود را پرداخت کنید.

هزینه های زندگی در امارات

در جدول زیر هزینه های زندگی در امارات به کوشش موسسه سفیران سروش سعادت فراهم شده است.

بخش اول ، رستوران
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
وعده معمولی 6 وعده غذا در مک دونالد 6 بطری آب معدنی 0.3
3وعده غذا در رستوران متوسط برای دو نفر 36.4 کاپوچینو 4.1 نوشابه (0.33لیتر) 0.7
بخش دوم، سوپرمارکت
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک لیتر شیر 1.3 قرص 500 گرمی نان 0.9 یک کیلو برنج سفید 1.3
12 عدد تخم مرغ 2.2 1 کیلو گرم پنیر محلی 8.15 سینه مرغ پاک شده 5.58
یک کیلو گوشت گوساله 7.44 یک کیلوگرم سیب 1.61 یک کیلوگرم موز 1.33
یک کیلوگرم پرتقال 1.3 یک کیلوگرم گوجه 1.08 یک کیلوگرم سیب زمینی 0.73
یک کیلوگرم پیاز 0.5 یک دسته کاهو 1.05 1.5 لیتر آب معدنی 0.43
حمل و نقل عمومی
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
بلیط یک طرفه 0.97 بلیط ماهیانه 46 هزینه تاکسی 2.8
هر کیلومتر حرکت تاکسی 0.46 1 لیتر گازوئیل 0.55
بخش چهارم: تاسیسات و تجهیزات
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
هزینه های انرژی برای یک خانه 85 متری به صورت متوسط 135.7 اینترنت ماهیانه 87.5
تفریحات و ورزش
عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک ماه هزینه باشگاه 65 1 ساعت زمین تنیس 23.2 بلیط سینما 9.7
پوشاک
یک جفت شلوار جین مدل لویس 50.4 لباس متوسط تابستانه 40.5 یک جفت کفش اسپورت مدل نایکی 74.8
یک جفت کفش رسمی 73.1 کلیه هزینه ها به یورو است.

کلام پایانی

در این مقاله در رابطه با شرایط اقامت و زندگی در امارات هر آنچه که باید ارائه می شد را ارائه کرده ایم و هزینه های زندگی در این کشور را نیز بررسی کردیم. در صورت تمایل به مهاجرت به کشور امارات می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و از اطلاعات ایشان بهرمند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *