مهاجرت کاری لهستان

شرایط اخذ ویزای کار لهستان

شرایط اخذ ویزای کار لهستان

شرایط اخذ ویزای کار لهستان برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا نیز متغیر می باشد که اشخاص می بایست با توجه به ملیت خود اقدام کنند. از مهمترین شرایط اخذ ویزای کار کشور لهستان دریافت پیشنهادی کاری از سوی کافرمایان در این کشور است. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای انجام کار در لهستان ملزم به اخذ ویزای کاری هستند و لازمه اخذ این ویزا ارائه دعوتنامه کاری می ­باشد.

نرخ بیکاری در لهستان تنها 3.3% در سال 2019 گزارش شده است و این نرخ کمترین میزان بیکاری در قاره اروپا است. کشور لهستان در طی چندین سال از اقتصاد بسیار ضعیفی برخوردار بود اما در سال های اخیر به رشد قابل توجه اقتصادی دست یافته است. بطوریکه هم اکنون به دومین کشور قدرتمند اقتصادی در اروپا معروف است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان سعی در یاری رساندن به دوستان عزیز را دارد.

از دیگر شرایط اخذ ویزای کار لهستان این است که هر ساله دولت لهستان لیست مشاغل مورد نیاز خود را منتشر می ­نماید و افراد که مهارت و حرفه های در لیست این مشاغل قرار دارد، می­ توانند تقاضای انجام کار در این کشور را به سفارت لهستان بنمایند و از طریق بلوکارت اروپا به این کشور مهاجرت نمایند. پروسه دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در لهستان نسبتاً دشوار است، زیرا کارفرمایان ابتدا آگهی استخدامی خود را به مدت 3 ماه در لهستان و پس از آن به مدت 3 ماه دیگر در سایر کشورهای اروپایی می­ بایست منتشر نماید، در صورت عدم یافتن نیروی مورد نظر امکان استخدام نیروهایی خارج از اتحادیه اروپا را خواهد داشت.

کار در لهستان

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم، میزان نرخ بیکاری در کشور لهستان کمترین نرخ بیکاری در اروپاست و این کشور در بازارهای کاری خود با کمبود نیروی متخصص روبرو است. از همین رو با جذب متخصصین خارجی در حرفه های مختلف به جبران کمبود نیروی مورد نیاز خود می­ نماید. متقاضیان با توجه به شرایط اخذ ویزای کار لهستان می ­توانند جهت دریافت ویزای کاری این کشور اقدام نمایند. شرایط انجام کار در لهستان بگونه ای است که افراد به مدت 40 ساعت در هفته که 5 روز کاری در یک هفته را شامل می ­گردد. کارکنان در این کشور به ازای هر 6 ساعت کاری 15 دقیقه مجاز به استراحت هستند و 1 ساعت برای صرف نهار برایشان در نظر گرفته شده است.

ساعات کاری در لهستان بسیار منعطف است و افراد می­ توانند با هماهنگی با کارفرمایان خود ساعاتی را که خود انتخاب می­ نمایند به انجام کار بپردازند. لازم به ذکر است با توجه به شرایط اخذ ویزای کار لهستان افراد می­توانند با 5 سال کار مداوم در این کشور اقامت دائم لهستان را دریافت نمایند.

بررسی شرایط اخذ ویزای کار لهستان

افراد برای یافتن کار در لهستان می ­توانند به سایت های کاریابی در این کشور مراجعه نمایند و از این طریق از فرصت های شغلی مختلف در این کشور آگاهی یابند. پس از دریافت پیشنهاد کاری و عقد قرارداد کاری که از ملزومان و شرایط اخذ ویزای کار لهستان است می­ توانند نسبت به دریافت یکی از انواع ویزاهای کاری این کشور اقدام نمایند. ویزاهای کاری لهستان به قرار زیر هستند:

ویزای کاری نوع A: این ویزا برای افرادی صادر می ­گردد که در شرکتی واقع در لهستان کار انجام می ­دهد و فرد می­تواند در لهستان حضور نداشته باشد و گاهاً به این کشور مراجعت می­ نماید.

ویزای نوع B: این ویزا دارای اعتباری 6 الی 12 ماهه است که فرد بعنوان مدیری در شرکتی لهستانی انجام وظیفه می ­نماید.

ویزای نوع C: این ویزا برای افرادی صادر می ­گردد که برای کارفرمایانی غیر لهستانی کار انجام می­ دهند و برای مدت 30 روز جهت انجام کار در شعبه های شرکت در لهستان به این کشور سفر می­ نماید.

ویزای نوع D: این ویزا برای افرادی که در شرکت های غیر لهستانی کار می­ کنند و برای انجام کار در بخش های صادرات و خدمات در کشور لهستان بصورت موقت به این کشور مراجعت می ­نمایند.

ویزای نوع E: این ویزای برای متقاضیانی که با اخذ ویزای کاری این کشور و به مدت بیش از 3 ماه قصد انجام کار در لهستان را دارند صادر می­ گردد.

میزان حقوق و دستمزد در لهستان

همانطور که می ­دانید لهستان یکی از کشورهای توسعه یافته و قدرتمند اقتصادی در اروپا بشمار می­رود. میزان حقوق و دستمزد افراد با توجه به تخصص و حرفه های آنها با یکدیگر متفاوت است. ناگفته نماند میزان تحصیلات افراد، سوابق کاری و حرفه­ی افراد در میزان حقوق دریافتی آنها موثر می باشد. در جدول زیر ما متوسط حقوق و دستمزد افراد را در برخی از مشاغل بیان نموده ایم:

شغل درآمد به ازای هر ساعت کاری $ (دلار)
مدیر 4.000 الی 6.000
برنامه نویس کامپیوتر 4.700 الی 2.100
مسئول دفتر 3.700 الی 2.000
کارشناس آزمایشگاه 1.600 الی 1.100
مهندس کنترل کیفی 1.300 الی 2.600
مهندسی تحقیق و توسعه 3.900 الی 3.500

میزان حقوق و دستمزد در لهستان

کاریابی در لهستان

از دیگر شرایط اخذ ویزای کاری لهستان این است که متقاضیان می­ بایست حداقل دارای مدرک کارشناسی به بالا باشند تا بتوانند درخواست کار خود را به سایت های کاریابی در لهستان ارسال نمایند. از مهم ترین مشاغل مورد نیاز لهستان می­توان به مهندسین فناوری اطلاعات، اقتصاد و بانکداری، مهندسی شیمی و مدیران و ارتباطات را نام برد. شرکت های چند ملیتی زیادی در این کشور وجود دارد که متخصصین را در حوزه های مختلف استخدام می ­نمایند. متقاضیان انجام کار می­ توانند با مراجعه به سایت های کاریابی لهستان مشاغل مورد نظر خود را جستجو نمایند. از معروف ترین سایت های کاریابی در این کشور عبارتند از:

 • pl- in polish
 • Career in Poland
 • pl
 • Jobs in Krakow
 • Jobs in warsaw

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار لهستان

از مهم ترین شرایط اخذ ویزای کار لهستان تحصیلات دانشگاهی، برخورداری از مهارت زبان لهستانی، روسی و انگلیسی و یا آلمانی می ­باشد. پس از آن افراد با ارائه دعوتنامه کاری و مدارک زیر به سفارت این کشور امکان دریافت ویزای کار لهستان را خواهند داشت:

 • مدارک تحصیلی که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
 • سوابق کاری
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • گواهی برخورداری از سلامت عمومی
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک لازم که تمکن مالی متقاضی برای ماه های نخست زندگی در این کشور را بیان می­نماید

علاقمندان به مهاجرت کاری به لهستان و دیگر کشورها می ­توانند اطلاعات لازم در زمینه های مختلف مهاجرتی را از کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوند. موضوع فراگیر کار در لهستان از سایر موضوعاتی می باشد که سالانه ذهن افراد زیادی را به خود اختصاص می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *