مهاجرت کاری لهستان

ویزای کاری لهستان

ویزای کاری لهستان

شرایط دریافت ویزای کاری لهستان همانند سایر کشورهای اروپایی بوده و افرادی که قصد انجام کار در این کشور را دارند، باید کارفرما داشته باشند. نرخ بیکاری در کشور لهستان برابر با 3.3% بوده و این رقم نشان دهنده­ی شرایط بسیار مناسب کاری در این کشور می ­باشد. بهتر است متقاضیان انجام کار ابتدا از مهارت های مورد نیاز در این کشور آگاهی یابند و پس از آن با توجه به شغل و حرفه­ی خود نسبت به جستجوی کار در کشورهای اروپایی اقدام نمایند. کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با در اختیار گذاشتن تجارب چندین ساله خود، متقاضیان مهاجرت به دیگر کشورها را یاری می­نمایند.

لهستان کشوری در همسایگی کشورهای آلمان، چک، اسلوواکی، لیتوانی، روسیه، بلاروس و اوکراین است که شصت و نهمین کشور بزرگ در جهان بشمار می­رود. انجام کار در این کشور یکی از راه های اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور می­باشد. اگر چه زبان رسمی مردم این کشور لهستانی است، اما برخورداری از مهارت زبان انگلیسی یکی از ملزومات انجام کار در این کشور است. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده این کشور از اقتصاد بسیار مناسبی برخوردار می­باشد و در حال حاضر جایگاه هشتم اقتصاد جهان به کشور لهستان اختصاص یافته است.

شرایط کار در لهستان

با توجه به نرخ پایین بیکاری در لهستان افراد زیادی بدنبال اخذ ویزای کاری کشور لهستان هستند. شرایط انجام کار در لهستان بدین گونه است که افراد مجاز به 40 ساعت کار در هفته می­ باشند و به ازای هر 6 ساعت کار، اجازه 15 دقیقه استراحت خواهند داشت که مشمول حقوق و دستمزد نیز می ­گردد. علاوه بر این کارکنان در این کشور می­ توانند یک ساعت را به صرف نهار اختصاص دهند، اما حقوق افراد به ازای این یک ساعت کسر خواهد گردید. برخی از افراد با انجام یک ساعت کار بیشتر این کسری را جبران می ­نمایند.

انجام کار در لهستان از انعطاف بالایی برخوردار است، بگونه ای که افراد می ­توانند با هماهنگی با کارفرمایان در این کشور در ساعات مختلفی به انجام کار بپردازند. شهروندان کشورهای اروپایی بدون اخذ روادید امکان سفر به لهستان و انجام کار و یا تحصیل در لهستان را دارند، اما شهروندان خارج از اتحادیه اروپا علاوه بر اخذ ویزای کاری ملزم به دریافت مجوز اقامت نیز می­باشند. مجوز اقامت در ابتدا دارای اعتباری موقت است که بستگی به مدت زمان قرارداد کاری فرد با کارفرمای مربوطه در این کشور دارد. ویزای کاری لهستان معمولاً دارای اعتباری 3 ساله است و متقاضیان در صورت تمایل امکان تمدید آن را نیز خواهند داشت. نکته قابل توجه اینست که اقامت و تابعیت لهستان پس از 10 سال کار و زندگی مداوم در این کشور به افراد تعلق می­گیرد.

اخذ ویزای کاری لهستان

افرادی که قصد مهاجرت کاری به لهستان را دارند، می­ بایست پس از دریافت پیشنهاد کاری با ارائه مدارک زیر به سفارت لهستان در کشور مبدأ خود مراجعه نموده و ویزای کاری لهستان را دریافت نمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • 4 قطعه عکس
 • بیمه سلامت
 • مدارکی که تمکن مالی فرد را برای زندگی در این کشور بیان می ­نماید.
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • مدارک پزشکی

همانطور که در بخش های قبل بیان نمودیم، متقاضیان انجام کار علاوه بر اخذ ویزای کاری این کشور ملزم به دریافت مجوز کار نیز می­باشند. مجوز کار این کشور به 5 دسته تقسیم می­گردد که به شرح زیر می­ باشد:

انواع مجوز کار توضیحات
مجوز کار نوع A افرادی که موفق به عقد قراردادکاری طبق حقوق مدنی لهستان شده اند، می­ بایست این نوع مجوز را دریافت نمایند.
مجوز کار نوع B این مجوز به افرادی که بعنوان نماینده­ی شرکت قصد انجام وظیفه به مدت حداکثر 6 ماه در لهستان را دارند، تعلق می ­گیرد.
مجوز کار نوع C این مجوز برای افرادی که دارای کارفرمایی غیر لهستانی هستند و در شرکتی خارجی قراردادی با اعتبار بیش از 30 روز عقد نموده اند، صادر می­ گردد.
مجوز کار نوع D این مجوز برای افرادی صادر می­گردد که کارفرمایان آنها غیر لهستانی هستند، اما شعبه ای در این کشور ندارند.
مجوز کار نوع E این مجوز نوعی مجوز استثنائی می­باشد و برای افرادی صادر می­گردد که شرایط آنها در گروه های فوق الذکر نمی­ باشد.

اخذ ویزای کاری لهستان

مشاغل مورد نیاز در لهستان

از جمله شرایط انجام کار در لهستان برخورداری از تحصیلات دانشگاهی (کاردانی، کارشناسی و یا بالاتر) می­باشد. البته افرادی که از مدارک فنی و حرفه ای برخوردار هستند، امکان درخواست ویزای کاری لهستان را دارند. لیست مشاغل مورد نیاز کشور لهستان عبارتند از:

 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • مهندسی ارتباطات و مخابرات
 • کلیه علوم تکنولوژی
 • پزشکی، دندانپزشکی
 • مدیران (پروژه، مالی، بازرگانی، تولید و اداری)

حقوق و دستمزد در لهستان

میزان درآمد افراد در لهستان با توجه به مهارت، سوابق کاری، تحصیلات و رزومه کاری آنها با یکدیگر متفاوت است. میزان حقوق و دستمزد افراد در مشاغل زیر به شرح زیر است:

شغل درآمد به $ (دلار)
حسابدار 900 الی 2500
برنامه نویس 2100 الی 4700
سرگروه پروژه 2600 الی 4000
مسئول دفتر 2000 الی 3700
کارشناس آزمایشگاه 1100 الی 1600
مهندس کنترل کیفی 1300 الی 2600
مهندس تحقیق و توسعه 3500 الی 3900

بلوکارت اروپا برای ویزای کاری لهستان

از دیگر راههای مهاجرت کاری به لهستان دریافت بلوکارت اتحادیه اروپا می­باشد. لهستان، آلمان و فرانسه از جمله کشورهایی هستند، که بیشترین آمار صدور بلوکارت در میان کشورهای اروپایی را کسب نموده اند. در واقع بلوکارت اروپا شامل اقامت و ویزای کاری کشورهای اروپایی می­باشد که لهستان نیز یکی از آنهاست. جهت  اخذ بلوکارت اروپا و اقامت لهستان ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • عقد قرارداد کاری حداقل به مدت یکسال
 • ارائه مدارک تحصیلی دانشگاهی
 • ارائه بیمه سلامت معتبر

لازم بذکر است جهت اخذ بلوکارت اروپا برای کار در لهستان، می­­ بایست کارفرمای مربوطه از سوی متقاضی درخواست ویزای کاری لهستان را به استانداری این کشور بنماید. پس از آن اداره مربوطه شغل مورد نظر را از لحاظ عدم نیروی مورد نظر مورد بررسی و ارزیابی قرار می­دهد. ناگفته نماند کارفرما با ارائه مدارک لازم ویزای کاری لهستان را برای فرد اخذ خواهد نمود و فرد بمحض دریافت ویزای کار درخواست مجوز اقامت این کشور را می­نماید. متقاضیان و علاقمندان اخذ بلوکارت اروپا برای کشور لهستان و یا دیگر کشورهای اروپایی می­توانند از نظرات و پیشنهادات مفید مجموعه سفیران سروش سعادت بهره ­مند گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *