استرالیا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا

 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا یکی از موارد مهمی است که دانشجویان بین المللی در آن کشور در پی آگاهی از آن هستند.

در صورتی که شما مایل به تحصیل در کشور استرالیا می‌باشید یا اینکه به این موضوع فکر کرده باشید که در یکی از دانشگاه‌های معتبر آن کشور دوران تحصیل خود را طی نموده و در ضمن تحصیل به سیاحت در این کشور پرجاذبه بپردازید، می‌توانید این فرصت را از طریق کسب یک بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا به دست آورید.

دولت کشور استرالیا بورسیه تحصیلی را برای دانشگاه‌های خاص، به دانشجویان بین‌المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌نماید.

لازم به ذکر است که پتانسیل استفاده از بورسیه مدارس شبانه‌روزی کشور استرالیا در برخی از نواحی این کشور برای دانش‌آموزانی که سرآمد در دانش و دارای امتیازات ویژه تحصیلی می‌باشند، مهیا می‌باشد.

این بورسیه ها از سوی نهادهای مختلف دولتی و غیر دولتی در اختیار دانشجویان زبده قرار می گیرد.

قبل از بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا مناسب است که به بررسی انواع بورسیه در این کشور بپردازیم.

 

بورسیه دولتی AAS (علمی) استرالیا

برای دانشجویان در تمامی پایه‌های تحصیلی از قبیل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، بورس‌های تحصیلی برای تحصیل در کشور استرالیا ارائه می‌شود لازم به ذکر است که دانشجویان اندونزیایی نیز امکان استفاده از این بورسیه را دارا می‌باشند.

به متقاضیانی با رزومه‌های عالی بورسیه تحصیل رایگان کشور استرالیا تعلق می‌گیرد.

گفتنی است که بورسیه تحصیلی پایه دکترا (PHD) و همچنین دریافت بورسیه مقطع کارشناسی ارشد کشور استرالیا از بورسیه مقطع کارشناسی در استرالیا قابل دسترس‌تر هستند.

به وسیله این بورسیه‌ها فرصت‌های ویژه‌ای برای متقاضیان کشورهای در حال توسعه بخصوص آن دسته از کشورهایی که در حوزه هند و اقیانوس آرام قرار دارند مهیا می‌شود.

گفتنی است که این بورسیه‌ها در دانشگاه‌های کشور استرالیا، و شرکت‌ها و مؤسسات فنی آن، برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی تعلق می‌گیرد.

امتیازات بورس تحصیلی (TAFE) مشتمل می‌باشد بر: پرداخت شدن شهریه به طور کامل، کمک هزینه برای زندگی (CLE)، هزینه مسافرت هوایی برای بازگشت به کشور مبدأ، هزینه‌های بهداشتی (OSHC) و …

 

بورسیه دولتی «اندور» در کارشناسی ارشد

در کشور استرالیا گستره وسیعی از بورس‌های تحصیلی بین‌المللی براساس شایستگی‌های فردی موجود می‌باشد. دولت استرالیا بودجه تعیین شده برای این بورس‌ها را به دانشجویان کارشناسی ارشد از مناطق آسیا و اقیانوس آرام، اروپا، شرق میانه و آمریکا اختصاص می‌دهد.

در مورد بورسیه اندور باید گفت این بورسیه به طور کامل در پایه کارشناسی ارشد از نظر مالی دانشجویان بین‌المللی را ساپورت می‌نماید تا این امکان را داشته باشند تا بدون دغدغه به جهت مسائل مالی مدارک دکترا یا کارشناسی ارشد خود را دریافت دارند و یا اینکه بتوانند امور تحقیقاتی خود را در هر زمینه‌ای که باشد در کشور استرالیا به اتمام برسانند.

لازم به توضیح است که بورس‌های تحصیلی استرالیا مشتمل بر شهریه، کمک هزینه برای استقرار (خوابگاه)، کمک هزینه برای سفر، اجرت ماهیانه و نیز بیمه بهداشتی و درمانی می‌باشد.

این امکان وجود دارد که متقاضیان دارای رزومه تحصیلی ممتاز که مایل به تحصیل در رشته پزشکی می‌باشند بتوانند بورسیه تحصیلی پزشکی کشور استرالیا را دریافت نمایند.

 

در راستای بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا دسته دیگری از بورسیه های تحصیلی استرالیا برای دانشجویان بین المللی مربوط به دانشگاه‌های خاص است که اهم آن ها از این قرار است:

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه ملی استرالیا

برای دانشجویان بین‌المللی در تمامی پایه‌ها کمک هزینه‌‌های تحصیلی متفاوت قابل حصول می‌باشند.

 

بورسیه پژوهشی دانشگاه بین‌المللی کورتین

این بورس مربوط به دانشجویان بین المللی دوره‌های دکترا یا کارشناسی ارشد در دانشگاه کرتین در شهر «پرت» می‌باشد.

 

بورسیه کارشناسی ارشد «تحقیقات علمی فلیندرز»:

این بورسیه جهت تحصیل در دانشگاه فلیندرز در شهر آدلاید کشور استرالیا در نظر گرفته شده است که براساس شایستگی به دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد این دانشگاه اهدا می‌گردد.

بورسیه تحقیقاتی کارشناسی ارشد بین‌المللی دانشگاه فلیندرز (FIPRS) برای تحصیل در دوره‌های تحقیقاتی کارشناسی ارشد تا دو سال و برای تحقیقات در دوره‌های دکترا تا سه سال، به متقاضیان واجد شرایط که در پی تحصیل تمام وقت و دریافت مدرک و پژوهش در دانشگاه فلیندرز می‌باشند تعلق می‌گیرد.

این بورسیه شامل شهریه دانشجویی بین‌المللی، کمک هزینه استقرار (خوابگاه)، کمک هزینه زندگی و هزینه جابجایی و بلیط می‌باشد.

 

بورسیه علمی لاتروب (AES):

این بورس برای دستیابی به برنامه‌‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه لاتروب برای دانشجویان بین‌المللی تمامی کشورها در نظر گرفته شده است.

ارزش این بورس تحصیلی بین 10.000 الی 20.000 دلار می‌باشد و نسبت به شهریه متغیر می‌باشد.

 

بورس‌های بین‌المللی مکواری:

این بورسیه به دانشجویان برتر خارجی در  این کشور  و در دانشگاه مک کواری در شهر سیدنی تعلق میگیرد.

این بورسیه نیز به شهروندان کشورهای استرالیا و یا نیوزلند تعلق نمی‌گیرد.

گفتنی است که بورسیه مذکور برای شهریه دانشجویان ممتاز بین‌المللی در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد یک بورسیه جزئی است که در دانشگاه مکواری شمالی می‌باشد.

کمک هزینه تحصیلی مذکور متفاوت بوده و نهایتاً تا 10.000 دلار AUD می‌باشد.

 

بورسیه تحقیقات علمی شهر ملبورن (MRS):

امتیازات این بورس براساس ویژگی‌های تحقیقات شما می‌تواند شامل یکی یا بیشتر از موارد ذیل باشد: کمک هزینه جابجایی، کمک هزینه زندگی هر دو هفته یکبار، بیمه بهداشتی، هزینه بهبودی کامل (ویژه دانشجویان بین‌المللی)، مرخصی زایمان پدر و مادر و پوشش بهداشت دانشجویان در خارج از کشور (ویژه دانشجویان بین‌المللی).

 

بورس‌های بین‌المللی دانشگاه موناش:

این بورسیه برای تحصیل در پایه کارشناسی به دانشجویان بین‌المللی براساس لیاقتشان، برای تحصیل در دانشگاه موناش در شهر ملبورن استرالیا اعطا می‌گردد.

این دانشگاه به دانشجویان بین‌المللی ممتاز که خواهان تحصیل در پایه کارشناسی و یا کارشناسی ارشد می‌باشند، براساس شایستگی و لیاقتشان تعدادی برنامه کمک هزینه تحصیلی ارائه می‌نماید.

کمک هزینه تحصیلی فوق در حدود 10.000 دلار می‌باشد که در هر سال برای یک بار تحصیل فول تایم پرداخت می‌گردد.

 

فرصت‌های مطالعاتی صلح روتاری:

این بورسیه به دانشجویان پایه کارشناسی ارشد که در حال تحصیل در یکی از مراکز صلح روتاری (از قبیل دانشگاه کوئینزلند استرالیا) می‌باشند، تقدیم می‌گردد.

 

بورس‌های بین‌المللی دانشگاه سیدنی:

بورسیه‌ای که به دانشجویان پایه کارشناسی بین‌المللی جهت تحصیل در دانشگاه شهر سیدنی اعطا می‌شود. گفتنی است که این کمک هزینه تحصیلی ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد می‌باشد.

روش دانشگاه سیدنی بدین صورت می‌باشد که از دانشجویان واجد شرایط برای تحصیل در پایه کارشناسی ارشد یا دکترا به صورت پروژه پژوهشی در این دانشگاه دعوت به عمل می‌آورد و به کسانی که واجد شرایط تشخیص داده شوند کمک هزینه تحصیلی پژوهشی بین‌المللی سیدنی را تقدیم می‌نماید.

 

در دنباله بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا افزون بر موارد فوق که از سوی بخش های دولتی و دانشگاهی ارائه می شود، بورسیه‌های تحصیلی دیگری در استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 

بورس تحصیلی ملبورن:

این کمک هزینه تحصیلی به مبلغ پانصد دلار برای هزینه‌های دانشگاه به رشته‌های طراحی، فن‌آوری و کشاورزی تعلق می‌گیرد.

 

مرکز بین‌المللی آب:

این بورسیه در کشور استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی برای طی نمودن دوره کارشناسی ارشد در پروژه مدیریت یکپارچه منابع آب در دانشگاه کوئینزلند در شهر بریزبن در نظر گرفته شده است.

.

نکته مهم دیگری که باید ذکر گردد این است که زبان رسمی برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا، انگلیسی می‌باشد و اخذ کمک هزینه تحصیلی در این کشور بدون مدرک زبان کشور استرالیا ممکن نخواهد بود.

 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا

* مکان محل تولد و زندگی فرد

* سابقه تحصیلی فرد

* سلایق فردی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اعزام دانشجوی بورسیه تحصیلی کشور استرالیا و اخذ روادید بورسیه تحصیلی این کشور با ما تماس بگیرید.

علاقه‌مندان می‌توانند با یاری جستن از وکلای باسابقه ما در مؤسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از ممتازترین مؤسسات اعزام دانشجو می‌باشد به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ویزای تحصیل در کشور استرالیا را دریافت دارند و به تحصیل خود در این کشور ادامه دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *