مهاجرت سرمایه گذاری در سنگاپور

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور می تواند یک فرصت بسیار مناسب از نظر اقتصادی در اختیار شما قرار دهد چرا که این کشور در سالیان گذشته موفق شده است تا خود را به عنوان یکی از برترین کشورهای جهان از این نظر معرفی کند. بسیاری از افراد امروزه تمایل پیدا کرده اند که بنا بر دلایل مختلف از جمله شرایط مالیات و امکان پیشرفت سریع تر، سرمایه خود را به شرق آسیا منتقل کنند.

مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را به منظور تشریح شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور نگارش کرده اند تا راهنمای شما در امر سرمایه گذاری در این کشور باشد.

درباره سنگاپور

جمهوری سنگاپور که در سال 1965 استقلال کامل خود را بدست آورد، وسعتی کمتر از شهر تهران دارد و جمعیت آن حدودا 6 میلیون نفر است. پس از اعلام استقلال، بنادر این کشور به یکی از مهم ترین مکان های داد و ستد در جهان تبدیل شد و همچنان رونق اقتصادی آن پابرجاست.

سنگاپور به عنوان چهاردمین صادرکننده کالا در جهان شناخته می شود و این امر را می توان در توجه این کشور به بازرگانی دریایی ارتباط داد. رشد اقتصادی مثبت و قرار گرفتن در جمع کشور های رقابتی با اقتصادی پویا سبب شده است تا رونق اقتصادی در این کشور بسیار روشن دیده شود. این کشور موفق شده است تا به عنوان برترین کشور جهان از نظر آسانی انجام کسب و کار در یک دهه گذشته خود را به جهانیان معرفی کند که همین مسئله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور را برای سرمایه داران بسیار جذاب کرده است.

اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط این کشور را بهتر است که در مقاله کشور سنگاپور مطالعه بفرمایید.

ثبت شرکت در کشور سنگاپور

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور بهتر است اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید و از چگونگی روند ثبت شرکت در این کشور آگاهی داشته باشید. نکته ای که در رابطه با ثبت شرکت در کشور سنگاپور بسیار حائز اهمیت است، انتخاب نام مناسب برای شرکت است. در مرحله دوم شما باید فردی معتمد از کشور سنگاپور را برای انتصاب به عنوان مدیر اجرایی در شرکت خود انتخاب کنید. در صورتی که نمی توانید چنین شخصی را پیدا کنید، باید فردی با تابعیت این کشور یا اقامت دائم در این کشور را به این عنوان منصوب کنید. اطلاعات خود در این زمینه را می توانید با مطالعه مقاله «اقامت سنگاپور» مطالعه فرمایید.

نکته بعد در رابطه با ثبت شرکت در کشور سنگاپور، انتخاب سرمایه گذار مناسب است. در صورتی که می توانید خود به تنهایی شرکت خود را اداره کنید، مشکلی در این مسئله برای شما بوجود نخواهد آمد. با این وجود در صورتی که قصد دارید تا از سرمایه دیگران استفاده کنید، می توانید تا سقف 50نفر را به عنوان سرمایه گذار معرفی کنید. این افراد می توانند حقوقی یا حقیقی باشند و ملیت آن ها هیچ محدودیتی نخواهد داشت.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در سنگاپور

برای ثبت شرکت در کشور سنگاپور باید مدارک مورد نیاز را با دقت تهیه و تنظیم کنید. مهم ترین مدارک مورد نیاز شما برای ثبت شرکت در کشور سنگاپور عبارتند از؛

 • نام رسمی شرکت.
 • گواهی نامه ای که نشان می دهد در شرکت شما چه فعالیت هایی صورت خواهد گرفت.
 • جزئیات اطلاعاتی در رابطه با سهامداران.
 • جزئیات اطلاعاتی در رابطه با مدیران اجرایی.
 • آدرس در نظر گرفته شده برای احداث شرکت.
 • جزئیات اطلاعاتی در رابطه با دبیر شرکت.
 • اساس نامه شرکت. کشور سنگاپور یک اساس نامه به صورت پیش فرض تهیه کرده است که می توان از آن استفاده کرد.

مالیات در سنگاپور

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شرایط مالیات در کشور سنگاپور را یک نیروی محرکه قوی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور می دانند چرا که تفاوت فاحش آن با بسیاری از کشور های دنیا می تواند باعث جلب توجه سرمایه داران کشورهای مختلف به سنگاپور باشد.

در قوانین مالیاتی کشور سنگاپور می توان به نکات زیر اشاره داشت:

 • پرداخت 8.5 درصد از سود تا سقف 300هزار دلار سود سالیانه شرکت.
 • پرداخت 17 درصد از سود بیش از 300هزار دلار سود سالیانه شرکت.
 • معافیت مالیاتی سود سهام شرکت.
 • بهرمند بودن یکی از برترین سیستم های اخذ مالیات برای شرکت های خصوصی کوچک.

چنانچه مشاهده می شود این شرایط مالیاتی می تواند بر جذابیت سرمایه گذاری در کشور سنگاپور بیافزاید و همین مسئله که می تواند سود بیش تری برای سرمایه گذاران داشته باشد، آن ها را به سوی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور جذب کند.

انتخاب نام شرکت

یکی از مسائلی که در سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور از اهمیت بسیاری برخوردار است انتخاب نام مناسب برای شرکتی است که قصد دارید در کشور سنگاپور انتخاب کنید. نکته اول آن است که هرگز در عنوان نام شرکت خود از عناوینی شبیه مالی، قانونی، رسانه ای و امثال آن استفاده نکنید. این مسئله سبب خواهد شد تا برای دریافت مجوز های قانونی ناچار شوید تا به این ادارات نیز مراجعه کنید که سبب ایجاد تاخیر در روند کسب مجوز های قانونی برای ثبت شرکت در سنگاپور خواهد شد.

مهم ترین نکاتی که در رابطه با نام شرکت باید به آن توجه کنید عبارتند از؛

 • با نام سایر شرکت ها تفاوت داشته باشد.
 • با هیچ برند تجاری تداخل و شباهت نداشته باشد.
 • از الفاظ زشت و نا خوشایند استفاده نشده باشد.
 • هنوز توسط کسی رزرو نشده باشد.

توجه داشته باشید که روند ثبت شرکت در کشور سنگاپور به گونه ای است که روزانه شرکت های فراوانی در این کشور ثبت می شوند بنابراین شما قادر خواهید بود که برای یک بازه زمانی 60 روزه، نام شرکت خود را به صورت قانونی در حالت رزرو قرار دهید تا بتوانید در فرصت مناسب نسبت به طی کردن مراحل قانونی آن اقدامات لازم را انجام دهید.

کلام پایانی

اقتصاد کشور سنگاپور یکی از قدرتمندترین اقتصادهای موجود در جهان است اما مردم این کشور از فقر نسبی رنج می برند. همین مسئله سبب شده است که نیروی کار در کشور سنگاپور با هزینه های کم در دسترس قرار گیرد. همین مسئله بعلاوه مالیات کم و سهولت ثبت شرکت در کشور سنگاپور سبب افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور شده است. در صورتی که قصد دارید سرمایه خود را به کشور سنگاپور منتقل کنید، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از آمادگی کامل برخوردار هستند تا شرایط را برای شما فراهم آورند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *