مهاجرت سرمایه گذاری در آرژانتین

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین در 2 دهه اخیر به محبوب ترین روش اخذ اقامت تبدیل شده است. در کشور آرژانتین فرصت های خوبی وجود دارد. در سال های اخیر، آرژانتین با معرفی قوانین اساسی فرصت های شغلی بیشتری را هم برای شهروندان خود و هم برای مهاجران خارجی به وجود آورده است و موجب جذاب تر شدن بازار این کشور نیز شده است. یکی از نمونه های برجسته این امر ایجاد نوع جدیدی از نهاد حقوقی، شرکت سهامی ساده آرژانتین است که خارجی ها را به شروع فعالیت های تجاری در منطقه ترغیب کرده است. بسیاری از شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی آرژانتین را به عنوان مقصد مورد علاقه خود در آمریکای لاتین برای شروع فعالیت های تجاری و تاسیس شرکت انتخاب کرده اند. به همین دلیل، در این راهنما، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین می پردازند.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین در سال 2020

همانطور گفته شد، در 2 دهه اخیر، بسیاری از شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی آرژانتین را به عنوان حوزه حقوقی ترجیحی خود در آمریکای لاتین برای شروع عملیات تجاری انتخاب کرده و اکثر آنها از انتخاب خود بهره می برند. فرآیند ثبت مشاغل، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین در سال 2020 هنگام کار با یک شریک که شهروند این کشور می باشد، نسبتاً ساده است. انواع مختلفی از مشاغل و شرکت ها در آرژانتین وجود دارد که می توانید هنگام تأسیس فعالیت خود را انتخاب کنید. هر یک از این شرکت ها یا مشاغل مزایا و الزامات مختلفی دارند. در بسیاری از موارد، نوع شرکت به نیازهای تجاری و فعالیت های تجاری شرکت شما بستگی دارد. توصیه می شود در زمان انتخاب نوع سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین، با یک متخصص مجرب مشورت کنید.

میزان سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در آرژانتین به شرح زیر است:

سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در آرژانتین

سرمایه گذاری و تجارت در آرژانتین دارای مزایای تجاری بسیاری است، زیرا منطقه مملو از فرصت های جذاب سرمایه گذاری است. با این حال، تجارت در یک کشور جدید می تواند چالش هایی داشته باشد زیرا شمشا با فرهنگ، قوانین و الزامات جدیدی روبرو خواهید شد. آرژانتین کشوری بسیار محبوب است که شامل میزان بالای سواد و ظرفیت رشد عظیم است. این کشور به عنوان سومین اقتصاد بزرگ در آمریکای لاتین قرار گرفته است. آرژانتین یک فضای سیاسی و اقتصادی پایدار را فراهم می کند که زیرساخت های تجاری قوی را ارائه می دهد. این کشور همچنین به عنوان جذاب ترین مکان ترجیحی برای افتتاح شرکت شناخته می شود. تعداد زیادی از نیروی کار متخصص و غیر تخصصی را در خود جای داده است. آرژانتین که هشتمین کشور بزرگ جهان است، برای ثبت شرکت از سرمایه گذاران استقبال می کند.

روش های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین

قانون آرژانتین کمی پیچیده است و روز به روز در حال پیشرفت است. توصیه می شود که سرمایه گذاران قبل از تأسیس شرکت کلیه مشاوره های حقوقی را انجام دهند. طبق قانون ثبت شرکت آرژانتین، انواع مختلفی از شرکت ها در آرژانتین موجود است.

انواع مختلف شرکت ها در آرژانتین عبارتند از:

 • شرکت با مسئولیت محدود (LLC)
 • شرکت سهامی
 • دفتر شعبه شرکت خارجی در آرژانتین
 • Free Zone
 • شرکت سهامی ساده (SAS)
 • شرکت سهامی عام

قبل از مهاجرت به آرژانتین، سرمایه گذاران باید با در نظر گرفتن میزان سرمایه خود و همچنین نیازهای تجاری کسب و کار، نوع شرکت را برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین انتخاب کنند.

مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین

مراحل اولیه ثبت شرکت در آرژانتین عبارتند از:

 1. انتخاب نام برای شرکت و تایید آن توسط دفتر شرکت ها
 2. تأیید تمام امضاهای شرکای شرکت در دفتر اسناد رسمی
 3. واریز سرمایه اولیه را طبق نوع شرکت در بانک ملی و دریافت رسید آن
 4. انتشار اطلاعیه تأسیس شرکت جدید در روزنامه رسمی
 5. پرداخت هزینه مالیات شرکت باید در بانک ملی آرژانتین
 6. ثبت نام در ثبت تجارت عمومی و ارائه چندین اسناد
 7. اخذ کد مالی شرکت از اداره مالیات ملی توسط مدیر شرکت
 8. اخذ شماره شناسایی مالیات از اداره مالیات ملی
 9. ثبت نام برای تأمین اجتماعی
 10. استخدام حسابدار
 11. ثبت نام برای مالیات گردش مالی (دفتر محلی شهرداری) و نیروی کار (سیستم واحد ثبت نام کار)
 12. ثبت مدارک شرکت در وزارت کار
 13. بدست آوردن بیمه نامه
 14. ثبت نام برای مالیات بر ارزش افزوده

مزایا و معایب سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین

مزایا و معایب سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین

کشور آرژانتین از منابع طبیعی کافی و فرصت های مختلف برای سرمایه گذاری خارجی و بدون محدودیت برخوردار است. اگر در آرژانتین سرمایه گذاری کنید باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید. یکی از مهمترین نکات برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آرژانتین، نقاط قوت و نقاط ضعف سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

نقاط قوت و نقاط ضعف سرمایه گذاری در آرژانتین عبارتند از:

مزایا معایب
غنی بودن منابع طبیعی و پایگاه صنعتی پیشرفته یک بخش بانکی شکننده و کم سرمایه
بازگشت کشور به بازارهای مالی بین المللی سرمایه گذاری ناکافی در برق به اثبات رسیده است.
طبقه متوسط ​​عمیق و گسترده تورم بالا
جمعیت بسیار تحصیل کرده آسیب پذیری بالا نسبت به قیمت کالاها (به ویژه محصولات کشاورزی)
احتیاج زیرساخت های ملی به تجدید عدم تعادل اقتصادی کلان
گرایش دولت به سمت اصلاحات در بازار چارچوب سازمانی ضعیف

در کشور آرژانتین، زیرساخت های ملی به شدت احتیاج به تجدید دارند که فرصت های جدیدی را برای فروش یا عقد قرارداد با دولت در بخش هایی مانند راه آهن، مخابرات، برق و غیره ایجاد می کند. همچنین گرایش دولت به سمت اصلاحات طرفدار بازار است که همین امر منجر به ایجاد فضای کسب و کار بهتر شده است. دولت آرژانتین همچنین از سرمایه گذاران تا آنجا که ممکن است برای توسعه یک شرکت جدید یا گسترش شرکت موجود پشتیبانی می کند. از این رو افتتاح ثبت شرکت در آرژانتین فرصت های تجاری بسیار سودآوری را برای سرمایه گذاران به همراه خواهد داشت. آرژانتین نیز به دلیل اقتصاد بلند پروازانه و توسعه یافته خود به عنوان یک بازار جذاب شناخته شده است.

سرمایه گذاران می توانند تجارت خود را در سطح بین المللی نیز انجام دهند. پتانسیل عظیم آرژانتین باعث شده بسیاری از خارجی ها فعالیت های شرکت خود را در این کشور آغاز کنند.

الزامات انواع شرکت ها در آرژانتین

به طور کلی، الزامات انواع شرکت ها در آرژانتین متفاوت می باشد و برای ثبت هر کدام از شرکت های ذکر شده در بخش های قبلی، سرمایه گذاران باید الزامات خاصی را رعایت کنند و شرایط مورد نیاز را برآورده سازند. در جدول زیر به طور خلاصه به الزامات انواع شرکت ها در آرژانتین اشاره شده است:

الزامات LLC شرکت سهامی دفتر شعبه Free Zone SAS
حداقل سهامدار 2 2 1 2 1
حداقل کارگران 2 1 1 3 1
حداقل سرمایه مورد نیاز به ARS (پزوی آرژانتین) 22.300 558.200 0 186.000 12.000.000
نیاز به سهامدار مقیم آرژانتین خیر خیر خیر
نرخ مالیات شرکت 35% 35% 35% 35% 35%
نیاز به اظهارنامه مالیاتی سالانه بله بله بله بله بله
نیاز به مدیر مقیم آرژانتین بله بله بله بله

شما عزیزان می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا اطلاعات بیشتری درباره فرصت های شغلی و سرمایه گذاری در کشورهای خارجی کسب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *