مهاجرت سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در کشور آلمان

سرمایه گذاری در کشور آلمان

سرمایه گذاری در کشور آلمان از ایده آل ترین روش های مهاجرت به آلمان و تضمین آینده شغلی و اقتصادی افراد به خصوص افراد خارجی به شمار می رود. کشور اروپایی آلمان از لحاظ بزرگترین اقتصاد جهانی، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است، به همین دلیل اکثر مردمان در کشورهای مختلف به دنبال این موضوع هستند تا بتوانند با درآمد و دارایی های خود زمینه سرمایه گذاری در این کشور را فراهم نموده و در نهایت موفق به اخذ اقامت آلمان شوند. در متن این مقاله بررسی های لازم در خصوص سرمایه گذاری در آلمان توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت انجام گرفته است که نحوه و چگونگی آن را در متن این مقاله می توانید مطالعه نمایید.

اقتصاد آلمان

همان طور که مطلع هستید کشور آلمان جزو کشورهای اروپایی و برتر در سطح دنیا است. به همین دلیل به جرات می توان گفت از اقتصاد پیشرفته و مدرنی بهره می برد. این کشور با تولیدات صنعتی خود توانسته پیشرفت و رونق چشمگیری در این حوزه داشته باشد و برترین رتبه های جهانی را به خود اختصاص دهد. در این خصوص لازم است بدانید رتبه سومین کشور صادر کننده در سطح جهان به کشور آلمان تعلق دارد که توانسته بالاترین میزان تجارت جهانی را از آن خود کند.

طبق جمع بندی ها و تحقیقاتی که در این خصوص انجام شده است،‌ مشخص گردید از میان 500 کمپانی برتر و بزرگ دنیا، تقریبا 40 کمپانی تجاری در کشور آلمان قرار گرفته اند. از این رو سرمایه گذاری در کشور آلمان در سطح دنیا، به موضوع مهم و حساسی تبدیل شده است. شهر برلین پایتخت این کشور شناخته می شود و مردمان آن به زبان آلمانی تکلم می نمایند. ارزش پول این کشور نیز با واحد یورو (€) محاسبه می گردد.

بهترین فرصت‌ سرمایه گذاری در کشور آلمان

فرصت ها و موقعیت های ایده آل و مناسبی جهت سرمایه گذاری در کشور آلمان وجود دارد که در این بخش از مقاله قصد داریم به معرفی آنها بپردازیم. برخی از این طرق عبارتنداز:

 • سرمایه گذاری در سهام کشور آلمان که در لیست بورس اوراق بهار ایالات متحده قرار دارد.
 • سرمایه گذاری در صندوق های مربوط به سهام کشور آلمان.
 • سرمایه گذاری بدون واسطه و مستقیم در بورس اوراق بهادار کشور آلمان.

سرمایه گذاری در حوزه اقتصاد ملی آلمان

این حیطه از سرمایه گذاری به بخش های کوچکتری تقسیم بندی می شوند که می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • بخش کالاهای مصرفی گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در اقتصاد ملی به شمار می رود زیرا تعداد افراد مقیم اروپا زیاد است.
 •  آلمان به عنوان قهرمان ماشین آلات شناخته شده است. بنابراین قراردادهای فرعی کالا می تواند فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در آلمان محسوب شود.
 • زمینه محصولات فناوری بالا و انرژی های تجدید پذیر و بازگشت پذیر

پتانسیل بالای سرمایه گذاری آلمان

بخش های مختلفی از لحاظ اقتصادی وجود دارند که می توانند زمینه های خوب و مناسبی برای سرمایه گذاری در آلمان تلقی شوند. این بخش ها شامل موارد زیر می گردد:

 • خدمات به مصرف کنندگان
 • تکنولوژی پیشرفته
 • خدمات چند رسانه ای و الکترونیکی

لازم به ذکر است از دیگر فرصت هایی که برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد، مناقصه ها، پروژه ها و تدارکات عمومی است که سرمایه گذاری در آنها می تواند موفقیت آمیز باشد.

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان از دیگر گزینه های مهم و اساسی در موضوع سرمایه گذاری در کشور آلمان محسوب می شود. انواع شرکت های مختلف برای تاسیس و راه اندازی در آلمان وجود دارد که هر یک از آنها شرایط و قوانین خاص خود را داشته و مدارک خاصی را نیاز دارند. برای مثال شرکت های زیر را در کشور آلمان می توان به ثبت رساند و افتتاح نمود:

 • شرکت های مدنی (تعداد نفرات از 2 نفر یا بیشتر باشد)
 • شرکت های شخصی (به صورت تضامنی)
 • شرکت های سهامی
 • شرکت ها با مسئولیت محدود
 • شعبه به صورت مستقل از شرکت مادر
 • شعبه یا دفتر به صورت وابسته به شرکت مادر (نظیر دفتر کارخانه، کارگاه یا انبار پخش کالا)

 

سرمایه گذاری در کشور آلمان از طریق شخص

سرمایه گذاری در کشور آلمان از طریق شخص

از دیگر روش هایی که بسیار پرطرفدار و پرمخاطب است، روش فعالیت های شغلی به صورت فردی و حرفه ای است. بدین منظور که ممکن است که یک فرد خارجی در زمینه خاصی دارای مهارت و تخصصی لازم باشد. در این صورت می تواند با پشت سر گذاشتن مراحل مربوطه و داشتن شرایط لازم اقدامات خود را در جهت پیاده سازی و بکارگیری مهارت و تخصص خود به عنوان سرمایه گذاری در آلمان به عمل آورده و از این راه کسب درآمد نماید. برای مثال فردی که در زمینه فرش و گلیم دارای تخصص و مهارت است، می تواند مغازه ای را افتتاح نماید. برای این منظور باید یک پلان اقتصادی یا طرح توجیهی ارائه دهد و از سوی اداره بازرگانی نیز مورد تایید قرار گیرد.

مزیتی که در این نوع سرمایه گذاری وجود دارد این است که نیازی به تاسیس شرکت نداشته و صرفا با کسب اجازه، دریافت گواهی Gewerbeanmeldung و اخذ ویزای کار آلمان می توان شروع به فعالیت کرد. برخی مشاغل شخصی مانند صادرات و واردات، فرش فروشی یا خواروبار فروشی نیازی به اخذ اجازه ندارند. اما برخی مشاغل مانند رستوران یا تاکسی نیاز به کسب اجازه دارند.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور آلمان

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر بوده و این امر ظرف مدت 7 الی 9 ماه به واقعیت می پیوندد. پس از این که چندین سال از اقامت آلمان گذشت و گواهینامه آن تمدید گردید، می توان نسبت به دریافت شهروندی این کشور اقدام نمود که البته این پروسه ها نیاز به شرایط و مدارک خاصی دارند. برای به دست آوردن اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و تمدید آن شرایط زیر لازم و ضروری است:

 • شغل فرد خارجی باید برای کشور آلمان سود آور بوده و در جهت پیشرفت اقتصادی این کشور انجام گیرد.
 • پرداخت به موقع مالیات های مربوطه
 • توانایی پرداخت نمودن بیمه و حقوق فرد سرمایه گذار که همان مدیر مجموعه می باشد.
 • ایجاد اشتغال و کارآفرینی

آلمان کشوری است که از سرمایه گذاران خارجی که قصد ورود به آلمان و کمک به پیشرفت اقتصادی این کشور را دارند، استقبال ویژه ای می نماید. مشروط بر این که آنها دارای طرح توجیهی اقتصادی مناسبی باشند که برای اقتصاد آلمان دارای منفعت باشد. اطلاعات بیشتر در این زمینه را از کارشناسان و مشاوران حاضر در دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *