مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی یکی از بهترین روش های کسب اقامت این کشور می باشد. این روش یک روش سریع برای رسیدن به شهروندی اتحادیه اروپا می باشد. کشور اسلواکی یکی از اعضای EU است. در ادامه این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی دقیق شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی می پردازند. قبل از سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات، سرمایه گذاران حتما باید در مورد موضوعات اصلی این امر کاملا آشنا باشند.

این موضوعات عبارتند از:

  • بازار املاک و مستغلات کشور مورد نظر
  • شرایط و روند سرمایه گذاری
  • هزینه های سرمایه گذاری و تغییرات قیمت ملک در آن کشور
  • دلایل سرمایه گذاری در املاک و مستغلات آن کشور

آشنایی با بازار املاک و مستغلات اسلواکی

بازار املاک و مستغلات اسلواکی در ماه مه 2014 کاملاً آزاد شد، زمانی که دوره انتقال مذاکرات بین اسلواکی و اتحادیه اروپا پایان یافت (قانون اروپا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ملزم است که خرید و املاک و مستغلات توسط اتباع سایر کشورهای عضو را محدود نکنند، اما در زمان عضویت در اتحادیه اروپا مذاکرات جمهوری اسلواکی از این قاعده معافیت موقت در مورد زمین های کشاورزی و جنگلی مذاکره کرده است). به طور کلی، شهروندان اسلواکی، شرکت های اسلواکی (همچنین با صاحبان خارجی)، شهروندان خارجی و شرکت های خارجی مجاز به خرید و فروش املاک و مستغلات و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی هستند، اما این امر دارای شرایط خاصی می باشد.

این شرایط عبارتند از:

  • پس از پایان دوره انتقالی فوق الذکر (مه 2014)، از ژوئن (June) سال 2014، مجموعه جدیدی از قوانین برای به دست آوردن یک زمین کشاورزی که برای هر خریدار صرف نظر از محل اقامت یا صندلی شرکت ها اعمال می شود، مؤثر است.
  • هیچ قانون جدیدی با توجه به انتقال دهنده جنگل ها وضع نشده است. بنابراین، اتباع و شرکت های خارجی قادر به دستیابی مستقیم جنگل ها در اسلواکی هستند.

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی

کلیه املاک و مستغلات واقع در اسلواکی در دفتر ثبت املاک و مستغلات ثبت می شوند و طبق قانون کاداستر، اطلاعات ثبت شده در ثبت املاک و مستغلات قابل اطمینان و لازم الاجرا هستند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی به 2 مرحله اجباری احتیاج دارد.

این دو مرحله عبارتند از:

مراحل امور
1 اجرای توافق نامه کتبی
2 ثبت ملک در دفتر ثبت املاک و مستغلات

مالکیت املاک و مستغلات با توافق نامه خرید کتبی منعقده در قانون اسلواکی منتقل می شود. برای انتقال ملک مورد نظر و تکمیل خرید آن، توافق نامه کتبی باید توسط خریدار و فروشنده امضاء شود. قرارداد خرید توسط هریک از طرفین قابل تهیه است و نیازی به تهیه آن توسط یک دفتر اسناد رسمی یا وکیل مجاز نیست. توافقنامه خرید باید کلیه اطلاعات مورد نیاز قانون مدنی را شامل شود و همچنین باید با الزامات قانون کاداستر که دقیقاً محتوای آن را مشخص می کند مطابقت داشته باشد. قرارداد خرید باید به زبان اسلواکی باشد. هر نسخه دیگری از توافق نامه باید توسط یک مترجم معتبر به زبان اسلواکی ترجمه شود. قبل از اجرای توافقنامه خرید، طرفین می توانند توافقنامه اولیه را که در آن متعهد می شوند در مدت زمان توافق شده به توافق نامه خرید منعقد کنند، منعقد کنند.

بر اساس توافق نامه اولیه، هر یک از طرفین می توانند در صورت عدم توافق ورود به قرارداد خرید، نسبت به عملکرد قرارداد خرید اقدام کنند. عنوان املاک و مستغلات با ثبت در دفتر ثبت املاک و مستغلات پس از مصوبه اداره صالح املاک و مستغلات بدست می آید. همچنین مراحل ثبت نام با ارسال برنامه به مدیر مربوط به املاک و مستغلات آغاز می شود و باید با مصوبه اداره املاک تکمیل شود.

دلایل سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی

دلایل سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی

اولا، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی فرصتی است که به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد جزئی از یک فرهنگ، تاریخ و سنت جدید باشند. خرید املاک و مستغلات در کشوری که افراد می خواهند وقت زیادی را در آن بگذرانند، به آنها امکان می دهد نه تنها در اوقات فراغت از زیبایی و جاذبه های مختلف آن لذت ببرند، بلکه همچنین می توانند در این کشور با مردم، زبان و ویژگی های فرهنگی مختلف نیز آشنا شوند. اگر به نقشه نگاهی بیندازید، می توانید بلافاصله متوجه شوید که اسلواکی در وسط اروپا قرار دارد و این کشور به قلب اروپا معروف است. این کشور با پنج کشور اتریش، مجارستان، جمهوری چک، لهستان و اوکراین مرز مشترک دار و این یک فرصت عالی است که افراد بتوانند به سرعت و به راحتی و از همه جهات به سراسر اروپا سفر کنند.

مهمترین دلایل سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی عبارتند از:

دلایل توضیحات
حضور اسلواکی در اتحادیه اروپا حضور اسلواکی در اتحادیه اروپا موجب ثبات اقتصادی و سیاسی این کشور شده است.
موقعیت استراتژیک اسلواکی در قلب قاره اروپا اسلواکی در مرکز اروپا و در همسایگی 5 کشور اروپایی واقع شده است.
سریعترین نرخ رشد GDP در اروپای مرکزی رشد GDP اسلواکی بیش از 8% بوده است.
اسلواکی، یک کشور زیبا این کشور جاذبه های گردشگری زیادی دارد. (رونق صنعت گردشگری)
محیط سرمایه گذاری محبوب اسلواکی با اصلاحات مختلف موجب جذب سرمایه گذاران خارجی زیادی شده است.

تمام این مزایای موجب افزایش تعداد سرمایه گذارانی شده است که برای سرمایه گذاری با خرید ملک اقدام به مهاجرت به اسلواکی می کنند.

ارزش املاک و مستغلات اسلواکی در بازارهای جهانی

املاک و مستغلات در شهرهای بزرگ اسلواکی در بازارهای جهانی بسیار ارزشمند است و با قیمت و ارزش پرستیژ مقایسه می شود، به عنوان مثال با یک قصر اسپانیایی یا ویلایی در ساحل عاج در فرانسه. چنین برآورد بالایی از املاک و مستغلات اسلواکی منطقی است، زیرا میراث فرهنگی و جهانی این کشور از عوامل اساسی در سیاست گذاری قیمت گذاری است. اسلواکی از نظر منابع تفریحی فعال تابستانی و زمستانی، در چشمه های آبگرم و مناطق تفریحی که نه تنها تعداد زیادی از گردشگران بلکه سرمایه گذاران بزرگ را به خود جلب می کند، با سایر کشورهای اروپایی رقابت بسیار بالایی دارد. اسلواکی انواع مختلفی از املاک و مستغلات را به مشتریان خود ارائه می دهد. از خانه های متوسط ​​در مناطق روستایی گرفته تا ویلاهای لوکس در کوههای تاتراس و آپارتمان های خانه های تاریخی در براتیسلاوا. قیمت املاک و مستغلات اسلواکی نیز در دامنه وسیعی متفاوت است.

افرادی که قصد دارند برای زندگی در اسلواکی اقدام به خرید ملک در این کشور کنند می توانند از طیف گسترده ای از فرصت ها بهره مند شوند. بنابراین شهروندان خارجی می توانند بدون هیچ محدودیتی، به عنوان مثال آپارتمان ها، ساختمان های تجاری، خانه های مسکونی، باغ یا حتی هر زمین های دیگر را در شهرک خریداری کنند.

هزینه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی

در ابتدا شایان ذکر است که هیچ تجزیه و تحلیل عینی از قیمت فروش بازار برای املاک و مستغلات در اسلواکی وجود ندارد که بتواند به عنوان مثال با ثبت کاداستر بر اساس قیمت های ذکر شده در قراردادهای فروش امکان پذیر باشد. بسیاری از آژانس ها یا طرف های ذیربط تحلیل ذهنی خود را دارند و نتایج اغلب با یکدیگر متفاوت است. قابل اطمینان ترین مورد در این موضوع تجزیه و تحلیل بانک ملی اسلواکی می باشد که براساس همکاری با انجمن ملی نمایندگان املاک است. اما این مربوط به قیمت ها نیست.

قیمت های خرید ملک برای سرمایه گذاری در اسلواکی در بخش املاک و مستغلات عبارتند از:

متوسط قیمت ملک در اسلواکی

هموطنان عزیز اگر به فکر توسعه کسب و کار، سرمایه گذاری، مهاجرت کاری و یا انجام سایر امور در کشورهای خارجی هستید، می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از تمام امور و هزینه های آن مطلع شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *