مهاجرت سرمایه گذاری در مالزی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مالزی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مالزی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مالزی یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری خارجی در این کشور محسوب می گردد که پرطرفدار هم می باشد. دلیل محبوبیت این نوع سرمایه گذاری در کشور مالزی منافع مورد هدف و منافع اضافه آن است. به عبارتی متقاضیان با انتخاب این متد سرمایه گذاری می توانند منافع مورد نظر مانند رشد سرمایه و منافع مکمل مانند اخذ اقامت کشور مالزی را به دست آورند. شایان ذکر است که این منافع و این متد سرمایه گذاری مستلزم وجود منابع مالی بسیاری است. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای شما در باب خرید ملک در این کشور می باشد.

مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مالزی

گفتنی است که فرصت های سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اقصی نقاط جهان وجود دارد ام شرایط سرمایه گذاری و منافع موجود در آن در هر کدام از کشورها متفاوت می باشد. از این رو یکی از کشورهایی که می تواند برای اشخاص مسلمان نیز کشور مطلوبی باشد کشور مالزی است. کشور مالزی در تمامی بخش های اقتصادی در دوره های اخیر شاهد رشد بوده اما به دلیل شیوع پاندمی COVID-19 دچار رکود در بسیاری از بخش های اقتصادی خود شده است. لذا سرمایه گذاری در آن نه تایید و نه رد می شود. از طرفی نیز سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور دارای مزایا ارزنده ای است و این کشور همچنان اقتصاد زنده ای دارد.

نا گفته نماند که دلیل اصلی رکود در این کشور مانند سایر کشور ها در جهان شیوع پاندمی کرونا می باشد و امید است تا پس از این بیماری، کشور مالزی بتواند اقتصاد خود را به روز های پر رونق قبل باز گرداند. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور مالزی شامل مزایای فراوانی می شود. یکی از مزایای عمده این اقدام، بازار املاک پر رونق این کشور است لذا در صورتی که سرمایه گذاران موفق به خرید ملک در زمان مناسب شوند، می توانند ملک را در زمان دیگر به قیمت مناسبی به فروش رسانده و سود مطلوبی را عاید خود نمایند.

برخی از مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مالزی عبارت اند از:

  • بازار املاک پیشرو
  • وجود فرهنگ مسلمان
  • لیبرال بودن خرید ملک
  • امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشور مالزی

معایب سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مالزی

خرید ملک در کشور های خارجی به منظور استفاده از امتیازات موجود صورت می پذیرد. اما خطراتی نیز موجود اند که سرمایه متقاضیان را تحدید می کنند. یکی از مهم ترین خطرات تحدید کننده اموال متقاضیان احتمال سلب مالکیت و یا همان مصادره اموال است. این مسئله به قدری جدی است که متقاضیان برای انجام معامله و بررسی نکات حقوقی حتما نیاز به استخدام یک وکیل مجرب در این زمینه می باشند. چرا که سلب مالکیت املاک خریداری شده توسط متقاضی به معنی ضرر و از دست رفتن سرمایه او در این کشور خواهد بود. متقاضیان برای بررسی این مسئله می توانند از فاکتوری تحت عنوان نرخ خطر سلب مالکیت استفاده نمایند.

این شاخص در کشور مالزی 2 می باشد که در واقع فاصله چندانی با کشوری چون ایالات متحده آمریکا ندارد. نرخ خطر سلب مالکیت در آمریکا نیز 1 می باشد. همچنین گفتنی است که متقاضیان سرمایه گذاری در کشور مالزی از طریق خرید ملک می توانند با بررسی این شاخص در چند سال اخیر به صورت نسبی به شرایط آن اشراف پیدا کنند. به عبارتی کشور مالزی را علی رقم وجود برخی خطرات موجود در باب سرمایه گذاری، می توان کشوری مناسب برای سرمایه گذاری از طرق خرید ملک تلقی نمود.

در نمودار زیر به خطر سلب مالکیت در این کشور پرداخته می شود:

سلب مالکیت در مالزی

محدودیت های خرید ملک در کشور مالزی

خرید ملک در مالزی لیبرال است اما این به معنی آزادی کامل در خرید ملک در این کشور نخواهد بود. بلکه این کشور سلسله قوانینی خاص را برای اتباع خارجی در نظر گرفته است که بررسی آن ها امری ضروری برای متقاضیان سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید ملک محسوب می شود. به عبارتی این متقاضیان با آشنایی نسبی به قوانین و ریز نکات و استخدام وکیل برای انجام امور مربوطه، می توانند امنیت سرمایه خود را به شدت افزایش دهند. اما نکته آن جا است که فرا گیری و یا بررسی این قوانین برای متقاضیان زمان بر خواهد بود.

دیگر محدودیت های مهم در این کشور در باب خرید ملک عبارت اند از:

پارامتر شرح
1 متقاضیان به دلیل وجود قوانین مختلف و محدودیت زمانی موجود در خرید ملک، ملزم به استخدام وکیل و پرداخت دستمزد به کار گذاران و وکلا می باشند.
2 پروسه عقد قرارداد و انتقال سند ملک بسیار زمان بر خواهد بود.
3 هزینه های جانبی و مالیات ها از دیگر محدودیت های موجود بر سر راه متقاضیان خواهد بود.
4 یکی از بزرگترین محدودیت های موجود در خرید ملک در کشور مالزی شامل محدودیت در درصد مالکیت متقاضیان است و طبق آن متقاضیان ملزم به داشتن شریک در موارد مختلف هستند.

نکات مهم سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مالزی

نکات مهم سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مالزی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور مالزی شامل نکات مهمی است که دانستن آن ها به متقاضیان در مواقع مختلف کمک می کند تا بتوانند در خصوص دارایی خود تصمیمات بهینه ای بگیرند. برخی از این نکات عبارت اند از:

  • وجود خطر سلب مالکیت در مالزی (هر چند کم)
  • وضعیت اشتغال مطلوب در کشور مالزی بسته به تخصص
  • امکان رشد سرمایه متقاضی در بازار املاک کشور مالزی
  • امکان اخذ اقامت کشور مالزی از طریق خرید ملک
  • وجود ثبات و رشد طبیعی اقتصادی سرمایه در مالزی

توصیه می شود متقاضیان همواره با کارشناسان حقوقی مجرب در زمینه مهاجرت در ارتباط باشند و از آنها مشاوره بگیرند. همچنین همکاری با وکلا و موسسات حقوقی مجرب در این زمینه می تواند به تصحیح روند کمک کند. به عبارتی همکاری با وکلای مجرب موجب تسریع و سهولت در انجام امور شود و شامل منافع دو سویه برای متقاضی و وکلا می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از موسسات برجسته در امور مهاجرت است که توانسته سابقه درخشانی برای خود و همچنین رضایت و سهولت در مهاجرت را برای متقاضیان به ارمغان آورد. شایان ذکر است این موسسه دارای کادری مجرب و آموزش دیده می باشد. متقاضیان می توانند تمامی امور مهاجرتی خود را به کادر مجرب موسسه سفیران سروش سعادت واگذار کرده و با خیال راحت امور مهاجرت خود را پیش ببرند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *