مهاجرت به کشور چین

زندگی و مهاجرت به چین

متقاضیانی که قصد زندگی و مهاجرت به چین را دارند، باید از هزینه های سکونت و زندگی در این کشور مطلع باشند تا بتوانند بهترین راه برای مهاجرت به کشور پر جمعیت چین و ورود به این کشور را انتخاب کنند. به طور کلی کشور چین در زمینه ی تحصیل و زندگی، هزینه های پایینی نسبت به سایر کشور های جهان دارد؛ در حالیکه دانشگاه های این کشور در بین بهترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته اند و هر ساله متقاضیان و دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های کشور چین اقدام به کسب روادید تحصیلی و سپس مهاجرت تحصیل به کشور چین می کنند.

زندگی و مهاجرت به چین همراه با مزایا و موارد مثبتی می باشد که متخصصان ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت با تهیه این مقاله قصد دارند تا هموطنان ایرانیان عزیز و محترم را با این مزایا و شرایط مهاجرت به کشور چین آگاه و مطلع سازند.

درباره ی چین

چین یکی از دیرینه ترین کشور های آسیایی می باشد که بیش از یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت این کشور بزرگ پکن میباشد.

شرایط جوی کشور چین در منطقه های مختلف این کشور یکسان نمی باشد و افرادی که می خواهند به کشور چین مهاجرت کنند می توانند در مناطقی سکونت داشته باشند که آب و هوای آن با کشور مبدا شباهت داشته باشد.

مهم ترین شهر های کشور چین شانگهای و پکن می باشند و لازم به ذکر است که هزینه و مخارج زندگی در این شهر های هر ماه به چهار هزار و پانصد یوان می رسد و هزینه ی زندگی در سایر شهر های کشور چین به طور ماهانه به سه هزار یوان میرسد.

به یاد داشته باشید که سبک زندگی و عادات فردی و موارد مختلف در هزینه ی زندگی افراد بسیار موثر می باشد.

دانشجویانی که مشغول به تحصیل در دانشگاه های کشور چین می شوند، در صورتی که در خوابگاه های دانشجویی ساکن شوند، باید هر ماه از هزار و دویست تا دو هزار یوان اجاره پرداخت کنند و لازم به ذکر است که این نرخ برای اجاره ی اتاق های دو نفره می باشد.

در صورتی که دانشجویان بخواهند در خانه های جداگانه و شخصی زندگی کنند، می توانند با پرداخت دو هزار یوان تا دو هزار و ششصد یوان در ماه یک خانه ی شخصی اجاره کنند.

همچنین هزینه ی آب، برق، گاز و سایر موارد از دویست الی چهارصد یوان در ماه می باشد.

راه های مهاجرت به چین

افرادی که می خواهند وارد خاک چین شوند و اقدام به مهاجرت به چین کنند، باید با در نظر گرفتن شرایط خود، یکی از روش های زیر را انتخاب کنند:

 • مهاجرت با روادید تحصیل به کشور چین.
 • مهاجرت برای ازدواج در کشور چین.
 • مهاجرت با روادید کاری به کشور چین.
 • مهاجرت جهت سرمایه گذاری در کشور چین.
 • تولد فرزند در خاک کشور چین.
 • خرید خانه، ملک یا مسکن در کشور چین.
 • مهاجرت از طریق نسب.

در بخش های بعدی این مقاله می توانید به صورت کامل از شرایط زندگی و مهاجرت به چین آگاه و مطلع شوید.

مهاجرت تحصیلی به کشور چین

هر ساله دانشجویان و متقاضیان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور چین اقدام به دریافت روادید تحصیلی کشور چین می کنند.

دانشگاه های و مراکز تحصیلی این کشور دارای سطح بسیار بالا و همچنین تجهیزات و امکانات بسیار خوب می باشند و لازم به ذکر است که برخی از دوره های تحصیلی در دانشگاه های چین به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

به طور کلی اکثر دوره های تحصیلی در دانشگاه های کشور چین به زبان چینی ارائه می شوند اما دانشجویان می توانند در دوره های خاص با ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس، مشغول به تحصیل به زبان انگلیسی شوند.

برای تحصیل در دانشگاه های کشور چین دانشجویان باید بعد از کسب قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر، اقدام به دریافت روادید تحصیلی کنند.

هزینه ی تحصیل در دانشگاه های کشور چین یکسان نمی باشد اما دانشجویان ایرانی باید هر ساله از ده الی پانزده میلیون تومان جهت تحصیل در دانشگاه های کشور چین پرداخت کنند.

به یاد داشته باشید که دانشجویانی که مدرک زبان چینی دارند و می خواهند به زبان چینی مشغول به تحصیل شوند، هزینه ی تحصیل آن ها بسیار ناچیز خواهد بود.

در برخی از موارد، دانشجویان می توانند اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی کنند.

دانشجویان دانشگاه های کشور چین می توانند در زمان تحصیل به صورت نامحدود مشغول به کار شوند، اما شراط اصلی این است که تمام دانشجویان باید در همه ی کلاس ها و فعالیت های دانشگاه حضور داشته باشند.

مهاجرت برای ازدواج در کشور چین

متقاضیان خارجی می توانند برای ازدواج به کشور چین مهاجرت کنند و لازمه ی این کار دریافت یک روادید توریستی موفق برای ورود به خاک کشور چین می باشد.

بعد از ورود به خاک کشور چین، متقاضیان با ازدواج با یک شهروند چینی، می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز و اسناد ازدواج، اقامت کشور چین را کسب کنند.

در صورتی که زوجین بیش از پنج سال در کشور چین به صورت مشترک زندگی کنند، همسر خارجی می تواند برای کسب اقامت همیشگی و تابعیت در کشور چین اقدام کند.

زندگی و مهاجرت به چین شرایط خاص خود را دارد و متقاضیانی که می خواهند اقامت چین را کسب کنند باید شرایط مورد نظر را دارا باشند.

مهاجرت با روادید کاری به کشور چین

جهت مهاجرت کاری به کشور چین، متقاضیان می توانند روادید کاری نوع “زد” که یک روادید یک ماهه می باشد را کسب کنند.

بعد از ورود به کشور چین، متقاضی باید با کمک کارفرمای خود، اقدام به دریافت اقامت کاری در کشور چین کند.

به یاد داشته باشید که روادید کاری کشور چین به افرادی ارائه می شود که از هجده الی شصت سال سن دارند.

جهت کسب روادید کاری متقاضیان باید گذرنامه معتبر، تقاضا نامه، عکس، مجوز کار خارجیان، دعوت نامه به خارجیان و همچنین مدارک تایید شده را ارائه دهند.

لازم به ذکر است که متقاضی باید علاوه بر مدارک ذکر شده، گواهی پزشکی و مدارکی ارائه دهد که ثابت کند که متقاضی سابقه ی جرم نداشته است.

مهاجرت جهت سرمایه گذاری در کشور چین

در دهه ی اخیر به دلیل رشد اقتصادی چشمگیر کشور چین در زمینه های مختلف، این کشور برای سرمایه گذاری از گزینه های بسیار خوب به شمار می رود.

متقاضیان می توانند برای برای سرمایه گذاری کردن در کشور چین از راه های مختلفی اقدام کنند؛ برای مثاب تاسیس کمپانی های خارجی و یا تاسیس شعبه ی کمپانی در این کشور از موارد قابل ذکر و رایج می باشند.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای سرمایه گذاری در چین به صورت زیر می باشند:

 • گذرنامه با اعتبار شش ماهه.
 • کامل کردن فرم های مربوطه.
 • چهار قطعه عکس جدید.
 • مدارک پزشکی.
 • نداشتن سابقه ی جرم.
 • داشتن سرمایه ای به ارزش پانصد هزار دلار آمریکا.
 • سرمایه گذاری به ارزش یک میلیون دلار آمریکا در مرکز چین، سرمایه گذاری به ارزش پانصد هزار دلار آمریکا در غرب چین.
 • داشتن سن قانونی.

به یاد داشته باشید که سرمایه گذارانی که درآمد آن ها شش برابر شهروندان عادی می باشد می توانند اقدام به دریافت گواهی بلند مدت چین کنند.

همچنین سرمایه گذارانی که بیش از دو سال در کشور چین فعالیت تجاری داشته باشند می توانند اقامت این کشور را بدست بیاورند.

برای زندگی و مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری متقاضیان باید حداقل پانصد هزار دلار سرمایه داشته باشند.

تولد فرزند در خاک کشور چین

برای کسب تابعیت و اقامت با به دنیا آوردن فرزند در خاک کشور چین، پدر و یا مادر فرزند باید تابعیت کشور چین را دارا باشند.

در صورتی که هویت پدر و مادر فرزند متولد شده در کشور چین نامعلوم باشد، فرزند متولد شده شهروند چینی محسوب خواهد شد.

ارائه تابعیت در کشور چین از طریق تولد، بر اساس معیار خون می باشد و فرزندانی که از والدین غیر چینی به دنیا بیایند، نمی توانند تابعیت و اقامت کشور چین را از طریق تولد کسب کنند.

خرید ملک در کشور چین

مهاجرت به کشور چین برای خرید ملک و مسکن و کسب اقامت این کشور از این طریق امکان پذیر می باشد اما به یاد داشته باشید که متقاضیان باید در کنار خریداری ملک، در زمینه ی املاک و مستغلات نیز سرمایه گذاری کنند تا موفق به کسب اقامت و تابعیت این کشور شوند.

مهاجرت از طریق نسب

والدینی که تابعیت و اقامت کشور چین را دارا می باشند اما فرزندشان در یک کشور دیگر زاده می شود، می توانند بدون هیچ مشکلی برای فرزند خود تابعیت و اقامت کشور چین را کسب کنند.

همچنین لازم به ذکر است که در صورتی که والدین چینی مقیم یک کشور دیگر باشند و فرزند خود را در یک کشوری غیر از چین به دنیا بیاورند، نمی توانند اقدام به کسب تابعیت و اقامت چینی برای فرزند خود کنند.

قوانین دولت کشور چین درباره ی ارائه تابعیت بر اسا معیار خون می باشد و در صورتی که یکی از والدین فرزند شهروند چینی باشد، فرزند آن ها تابع کشور چین شناخته خواهد شد.

اگر والدین یک فرزند تنها اقامت کشور چین را داشته باشند و تابع این کشور نباشند، کسب تابعیت برای فرزند امکان پذیر نخواهد بود.

در صورتی که متقاضیان فامیل درجه یک در چین داشته باشند، محل اقامتشان کشور چین باشد و یا دلیل قانونی برای اقامت در کشور چین را داشته باشند، می توانند اقدام به دریافت تابعیت کشور چین کنند.

متقاضیان می توانند با داشتن شرایط مورد نیاز و دلایل منطقی، تابعیت چینی را به صورت ارادی رها کنند.

روادید خانوادگی در کشور چین

برای مهاجرت به کشور چین، متقاضیان می توانند روادید مختلفی کسب کنند و سپس برای انجام امور مختلف وارد خاک کشور چین شوند.

در این بخش قصد داریم علاوه بر شرایط اخذ اقامت چین از طریق ازدواج، به انواع روادید خانوادگی در چین نیز اشاره کنیم.

روادید خانوادگی در کشور چین به چهار بخش تقسیم می شوند:

Q1

متقاضیان و افرادی که خانواده ی آن ها شهروند کشور چین می باشند می توانند این روادید را کسب کنند.

همچنین افرادی که اعضای خانواده آن ها (پدر، مادر، دختران، پسران، زن، شوهر، پدر بزرگ، مادر بزرگ، خواهر، برادر و نوادگان) کارت سبز داشته باشند می توانند با کسب این روادید به کشور چین مهاجرت کنند.

لازم به ذکر است که این نوع از روادید خانوادگی در کشور چین برای افرادی مناسب می باشد که برای ملاقات خانواده ی خود و یا نگهداری از کودک و بچه ها می خواهند وارد خاک کشور چین شوند.

این نوع از روادید بیش از شش ماه معتبر می باشد و متقاضیان می توانند بیش از صد و هشتاد روز با این روادید مقیم کشور چین شوند و به یاد داشته باشید که متقاضیان جهت کسب این روادید باید مدارک پزشکی ارائه دهند تا سلامت جسمی و روحی خود را ثابت کنند.

کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت با افتخار آماده ی یاری شما در راستای مهاجرت به کشور های خارجی می باشند.

Q2

متقاضیان برای ملاقات بستگان خود که شهروند کشور چین می باشند و یا بستگانی که در کشور چین مقیم هستند، می توانند از این نوع روادید خانوادگی در چین استفاده کنند.

سقف اعتبار این نوع روادید حداکثر شش ماه می باشد و متقاضیان می توانند یدون ارائه مدارک پزشکی این روادید را کسب کنند.

S1

متقاضیان می توانند برای دیدن افرادی که در کشور چین مشغول به کار یا تحصیل هستند، اقدام به کسب این نوع روادید خانوادگی در چین کنند و لازم به ذکر است که این نوع روادید برای دیدن افراد زیر هجده سال، پد و ماد و یا زوجین و متقاضیانی می باشد که برای انجام امور خاصی اقدام به مهاجرت به کشور چین کرده اند طراحی شده است.

این نوع از روادید بیش از شش ماه معتبر می باشد و متقاضیان می توانند بیش از صد و هشتاد روز با این روادید مقیم کشور چین شوند و به یاد داشته باشید که متقاضیان جهت کسب این روادید باید مدارک پزشکی ارائه دهند تا سلامت جسمی و روحی خود را ثابت کنند.

S2

متقاضیان می توانند برای ملاقات خانواده ی خود که در کشور چین زندگی می کنند از این نوع روادید خانوادگی استفاده کنند و لازم به ذکر است که این روادید برای دیدن افرادی می باشد که مشغول به تحصیل در مراکز تحصیلی کشور چین و یا مشغول به کار در این کشور می باشند مناسب می باشد.

سقف اعتبار این نوع روادید حداکثر شش ماه می باشد و متقاضیان می توانند یدون ارائه مدارک پزشکی این روادید را کسب کنند.

 

شما عزیزان اگر به فکر زندگی و مهاجرت به چین هستید، می توانید جهت مطلع شدن از شرایط ورود به خاک این کشور، با تعیین تایم قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از تمامی روش های مهاجرت به کشور چین آگاه شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *