مهاجرت تحصیلی انگلستان

رشته فیزیک در انگلستان

رشته فیزیک در انگلستان

رشته فیزیک در انگلستان در برترین دانشگاه های این کشور که رتبه جهانی بالایی کسب کرده اند با کیفیت آموزشی بالا به دانشجویان ارائه می شود. فیزیک مربوط به مطالعه جهان از کوچکترین تا بزرگترین مقیاس است. این مسئله درمورد حل پیچیدگی های آن برای کشف نحوه کار آن است. اکتشافات در فیزیک پایه و اساس پیشرفت های بیشماری را ایجاد کرده است و در بسیاری از زمینه های علمی نقش مهمی دارد. بسیاری از تکنیک های مورد استفاده در تصویربرداری پزشکی، فناوری نانو و محاسبات کوانتومی از ابزار دقیق فیزیک گرفته شده است.

حتی شبکه جهانی وب نیز بخشی از نیازهای پردازش اطلاعات و ارتباطات فیزیک ذرات با انرژی بالا بود. سهم این رشته در حل مشکلات جهانی مانند تولید انرژی، حفاظت از محیط زیست، گرم شدن کره زمین و بهداشت عمومی بسیار مهم است و تأثیر زیادی بر جامعه ما دارد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا در ادامه درباره رشته فیزیک در بریتانیا تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

معرفی رشته فیزیک در انگلستان

رشته فیزیک در انگلستان یک موضوع بسیار چالش برانگیز برای مطالعه است. این امر مستلزم داشتن صلاحیت علمی گسترده و قوی در طیف وسیعی از رشته های علمی است. به علاوه، همگام سازی با آخرین دستاوردهای علمی و نوآوری ها دشوار است. تا زمانی که انگیزه قوی برای تعهد خود نداشته باشید، موفقیت در این زمینه برای شما دشوار است. تعهد شخصی شما مطمئنا مهم خواهد بود اما اینکه در کدام دانشگاه تحصیل کنید قطعا سطح پیشرفت تحصیلی و شغلی شما تعیین می شود. این دلیل دقیق آن است که چرا بریتانیا مکانی عالی برای تحصیل فیزیک برای شما خواهد بود. دانشگاه های آن ها به عنوان رهبران آموزش جهانی که مرتبا در بالاترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی قرار می گیرند، ارزش گذاری می شود.

مدارک فیزیکی که دانشگاه های این کشور ارائه می دهند طیف گسترده ای از رشته ها را پوشش می دهد. به طوری که، آن ها به طور مداوم در حال بازنگری هستند تا با پیشرفت های پیشرفته علوم مطابقت داشته باشند. برنامه های تحصیلی برای آماده سازی فارغ التحصیلانی طراحی شده اند که می توانند به حل چالش های جهان امروز کمک کنند. این رشته مطالعه ماهیت و خصوصیات ماده و انرژی از ذره ریز زیر اتمی تا کهکشان های وسیع است و در فناوری پیشرفته مانند تصویربرداری پزشکی و سیستم های ارتباطی لیزر کاربرد دارد. شما هم برای فیزیک و هم برای ریاضیات به استعداد خوبی احتیاج دارید.

مشاغل تحصیلات تکمیلی معمولی عبارتند از:

  • تحقیقات دانشگاهی یا صنعتی
  • توسعه محصول
  • مشاوره علمی

فیزیک شامل مطالعه کوچکترین چیزها مانند ذرات زیر اتمی تا اجرام نجومی عظیم مانند کهکشان ها است. بسته به تخصص خود، ممکن است در رشته هایی مانند نسبیت، ژئوفیزیک، اخترفیزیک، فیزیک هسته ای و غیره شرکت کنید.

دانشگاه های رشته فیزیک در انگلستان

در میان تمام دانشگاه های موجود در بریتانیا، برخی از آن ها وجود دارد که در مقایسه با بقیه بالا هستند. در نمودار زیر دانشگاه های برتر انگلستان که رشته فیزیک را ارائه می دهند، به همراه رتبه آن ها در QSWorld مشاهده می کنید:

رتبه جهانی دانشگاه های فیزیک انگلستان

رشته فیزیک در دانشگاه آکسفورد انگلیس

هر کلمه برای توصیف دانشگاه آکسفورد کافی نیست. این موسسه، یکی از قدیمی ترین دانشگاه انگلیس است. به طوری که، از زمان تاسیس تاکنون جایگاه خود را در میان بهترین ها حفظ کرده است. شناخته شده است که برای قرن ها آن ها بزرگترین ذهن هایی را تولید کرده اند که سخنان خود را در سالنامه علمی به یادگار گذاشته اند. بنابراین، جای تعجب نیست که دانشگاه آکسفورد امروز یکی از بهترین دانشکده ها برای علاقه مندان رشته فیزیک در انگلستان است.

برنامه های تحصیلی در این دانشگاه شگفت انگیز، همیشه منعکس کننده پیشرفت های پیشرفته علوم جهانی است. تدریس از برخی از دانشگاهیان معتبر و شناخته شده انجام می شود. امکانات مدرن آن ها شرایط لازم را برای انجام آزمایشات و فعالیت های مهم تحقیقاتی فراهم می کند. در پایان، درجه فیزیک شما درهای زیادی را به سمت مشاغل علمی موفق و با ارزش باز می کند.

شرایط تحصیل رشته فیزیک در بریتانیا

برای تحصیل رشته فیزیک در انگلستان، اولین قدم این است که به دنبال دانشگاه های محبوب و عالی در بریتانیا باشید. به طوری که، این رشته را ارائه دهند. در اول مقاله به برترین دانشگاه هایی که جهت تحصیل در انگلستان برای این رشته مناسب بودند، اشاره شد.

زمانی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، قدم بعدی جمع آوری مدارک است. مدارک شامل موارد زیر است:

  • گواهینامه های تحصیلی مقاطع قبلی
  • نتایج امتحانات
  • فرم درخواست UCAS
  • بیانیه شخصی مکتوب
  • انگیزه نامه
  • معرفی نامه

روند درخواست برای دانشگاه های این کشور با دانشگاه های محلی متفاوت است. زیرا، درخواست ها از طریق سازمانی موسوم به UCAS، خدمات پذیرش دانشگاه ها و دانشکده ها انجام می شود.

شرایط تحصیل رشته فیزیک در بریتانیا

هزینه تحصیل فیزیک در بریتانیا

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان با توجه به دانشگاه و محل تحصیل متفاوت است. در سال های اخیر قیمت ها برای دانشجویان انگلیس به سطح چشم نوش افزایش یافته است. هزینه تحصیل در رشته های مختلف متفاوت است.

در جدول زیر هزینه تحصیل رشته فیزیک در انگلستان را در دانشگاه های نام برده شده مشاهده می کنید:

نام دانشگاه هزینه به پوند
دانشگاه آکسفورد 24000£
دانشگاه بیرمنگام بین 9500£ تا 21200£
سنت اندروز
دانشگاه لنکستر بین 9250£ تا 18000£
دانشگاه دورهام بین 9250£ تا 24300£
دانشگاه ناتینگهام بین 9250£ تا 22600£
دانشگاه لیورپول بین 9250£ تا 21200£
دانشگاه سوانزی بین 9000£ تا 18400£
کالج امپریال لندن بین 9250£ تا 31000£
دانشگاه یورک بین 9250£ تا 21300£

اگرچه این هزینه ها ممکن است دلهره آور باشد، به یاد داشته باشید که بیشتر دانشگاه های بریتانیا برنامه های کوتاه تری را در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده ارائه می دهند. بنابراین، ممکن است بتوانید هزینه های زندگی 1 ساله را از کل بودجه خود کم کنید.

بسیاری از دانشگاه ها سالن های محل سکونت خود پذیرایی را ارائه می دهند. به طور کلی، رشته فیزیک در بریتانیا یکی از بهترین انختاب هایی است که دانشجویان می توانند برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنند. در این مقاله سعی شد که تمام نکات مهم درباره این برنامه آورده شود. چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتری داشتید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *