مهاجرت تحصیلی آذربایجان

رشته فارماکولوژی در آذربایجان

رشته فارماکولوژی در آذربایجان

رشته فارماکولوژی در آذربایجان نیز مانند دیگر کشورها در کنار رشته های پزشکی بسیار با اهمیت و محبوب برای متقاضیان جهت تحصیل واقع شده است. اگر علاقه دارید تا در این کشور و در رشته فارماکولوژی تحصیل کنید چند دانشگاه خوب برای تحصیل در این کشور وجود دارد. تحصیل در مقاطع مختلف در کشور آذربایجان برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان فراهم می شود. در نظر داشته باشید که به دلیل نزدیکی به ایران و نزدیکی فرهنگ ها شما دچار سختی های زیادی نخواهید شد. برای آنکه بتوانید در این کشور تحصیل کنید باید ویزای تحصیلی آذربایجان و مدرک پذیرش را از دانشگاه های این کشور اخذ کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به دانشجویان متقاضی مهاجرت مشاوره تخصصی و اطلاعات کافی ارائه می دهد.

در جدول زیر شاهد میانگین شهریه دانشگاه های کشور آذربایجان در رشته های مختلف هستید:

برنامه های تحصیلیمیزان شهریه به دلار
زمینه های مدیریتاز 1000$ (دلار) سال شروع می شود.
رشته های مهندسیاز 2000$ (دلار) در سال شروع می شود.
MBBS (پزشکی عمومی، داروسازی دندانپزشکی)از 4000$ (دلار) در سال شروع می شود.
دوره زبان (آذربایجان، روسی، انگلیسی ، آلمانی)از 4000$ (دلار) در سال شروع می شود.

تحصیل رشته فارماکولوژی در آذربایجان

تاریخچه آموزش داروسازی در جمهوری آذربایجان در سال 1938 آغاز می شود. گروه فارماکولوژی مهارت های تخصصی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای کار در بهداشت، از جمله رشته داروسازی آموزش می دهد. این بخش اساتید و دانشجويان فارماكولوژی می شود در خصوص جستجو در منابع داروها و روش های كنترل كيفيت داروها و تهيه داروهای مختلف را آموزش مي دهد. دانش آموزان در اجرای روش های مدرن تجزیه و تحلیل شیمیایی و خرید داروهای جدید دانش و مهارت کسب می کنند. دانش آموزان همچنین اطلاعات دقیق در مورد تأثیر احتمالی دارو بر ارگانیسم و ​​همچنین مطالعه کیفیت دارو را به دست می آورند. امروزه بیش از 6500 داروساز با تحصیلات عالیه با کارشناسی و کارشناسی ارشد در آذربایجان وجود دارد. تقریباهمه آنها فارغ التحصیلان گروه دارویی AMU هستند.

مقاطع ارائه شدهزمان آغازالزامات زبانمدارک لازم تحصیلیمدارک مالی لازممدت تحصیلمیزان شهریه به دلار
کارشناسی ارشد دکتراسپتامبرانگلیسیگواهی اتمام دبیرستان- سوابق تحصیلی- ریز نمرات مربوطهپرداخت شهریه10 ترم8000$

تحصیل رشته فارماکولوژی در آذربایجان

موضوعات برنامه آموزشی فارماکولوژی در آذربایجان

رشته فارماکولوژی یکی از علوم در حوزه پزشکی و مرتبط با آن است که دانشجویان فارغ التحصیل از آن می توانند پس از فارغ التحصیلی آینده خوبی داشته باشند. این رشته برای ارائه مهارت ها و دانش اصلی مورد نیاز فارغ التحصیلان برای بهبود سلامت بیمار از طریق تمرین دارویی مبتکرانه و مشترک، مدیریت درمان دارویی و تحقیقات طراحی شده است. این درجه شامل خصوصیات شیمیایی و فیزیکی و پزشکی و دارویی و دارویی و درمانی مواد پزشکی و داروهای تجویز شده و داروهای بدون نسخه و همچنین کاربرد این محصولات در داروخانه و درمان های دارویی و مراقبت های بهداشتی است. امروزه بیش از 6500 داروساز و فارغ التحصیل رشته فارماکولوژی با تحصیلات عالیه با کارشناسی و کارشناسی ارشد در آذربایجان وجود دارد. تقریبا همه آنها فارغ التحصیلان گروه دارویی AMU هستند.

موضوعات اصلی تحصیلی در این رشته معمولا شامل موارد زیر می شوند:

  • نظریه شیمی عمومی تمرین شیمی عمومی زبان لاتین، ریاضیات، زیست شناسی دارویی، فیزیک، بیوفیزیک، شیمی تحلیلی غیر آلی و کیفی، شیمی آلی، آناتومی دارویی، زیست شناسی دارویی شیمی فیزیکی
  • گیاه شناسی، شیمی کلوئید و سطح ، فیزیولوژی انسانی، شیمی آلی، بیوشیمی دارویی شیمی فیزیکی، شیمی تحلیلی کمی، فناوری دارویی، فارماکوگنوزی، شیمی تحلیلی کمی
  • بیوشیمی بالینی، شیمی دارویی، نوروبیولوژی دارویی، روانشناسی دارویی، فناوری دارویی، فارماکوگنوزی، ایمونولوژی
  • میکروبیولوژی پزشکی، شیمی دارویی و بیوانالایزر، بیوانالیز و بیوتکنولوژی دارویی، فناوری دارویی، داروسازی، پزشکی پیشگیری و اخلاق زیستی بهداشت عمومی، مبانی بالینی، فناوری دارویی صنعتی، مدیریت و سازمان دارویی
  • داروسازی زیستی، داروسازی بالینی، داروسازی بالینی، تئوری تداخل دارویی، مراقبت دارویی، مهارت های ارتباطی دارویی، نظارت بر دارو، کنترل کیفیت، پایان نامه پرتودرمانی

فرصت های شغلی رشته فارماکولوژی در آذربایجان

مدرک لیسانس فارماکولوژی فارغ التحصیلان را برای کار در داروخانه های عمومی و بیمارستانی، آزمایشگاه ها، موسسات تحقیقات دارویی، شرکت های دارویی، سازمان های دولتی، سازمان های نگهداری بهداشت و همچنین نمایندگان خدمات پزشکی واجد شرایط می کند. چندین دکتر علوم شیمی و بیولوژیکی که در آکادمی ملی علوم آذربایجان مشغول به کار هستند، فارغ التحصیلان گروه داروسازی دانشگاه پزشکی آذربایجان هستند. امروزه فعال ترین فارغ التحصیلان دپارتمان تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد می باسد. در رشته هایی مانند فن آوری داروسازی، شیمی دارویی، شیمی سم شناسی و فارماکوگونوزیا ادامه می دهند. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در گروه داروسازی 2 سال است. امروز بیش از 350 دانشجوی داخلی و خارجی در بخش تحصیلات خود در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد در آذربایجانی، روسی و انگلیسی تحصیل می کنند. کار علوم آزمایشگاهی در آذربایجان نیز یکی از فرصت های شغلی خوب محسوب می شود.

در نمودار زیر شاهد نرخ بیکاری و اشتغال متخصصان فارماکولوژی در کشور آذربایجان می باشید:

نرخ بیکاری و اشتغال در آذربایجان

الزامات تحصیل رشته فارماکولوژی در آذربایجان

دیپلم دبیرستان با قبولی در شیمی، زیست شناسی فیزیک به علاوه سطح متوسط ​​انگلیسی معادل، آیلتس 5.5 و یا تافل 550 از اولین موارد و مدارکی است که باید برای تحصیل در این کشور ارائه دهید. متقاضیانی که دیپلم دبیرستان را گذرانده اند، قبل از پیوستن به دوره کارشناسی، باید یک برنامه بنیاد معتبر دانشگاه را تکمیل کنند. دانشجویانی که نمره کلی دیپلم دبیرستان 80% با یا بالاتر در ریاضیات و فیزیک را کسب کرده باشند در نظر گرفته می شوند. درخواست های علوم زیستی دانشگاه با برنامه سال پایه پس از اتمام دیپلم دبیرستان مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضیانی که برای تحصیل در مقطع ارشد و دکترا هستند باید مدراک کارشناسی خود را که مرتبط باشد ارائه دهند.

سالانه صدها دانشجو از کشورهای مختلف برای پذیرش و تحصیل کارشناسی در آذربایجان اقدام می کنند. در حال حاضر حدود 1800 دانشجو از 20 کشور در این دانشگاه تحصیل می کنند. تحصیلات در دانشگاه پزشکی آذربایجان به 3 زبان آذربایجانی و انگلیسی و روسی ارائه می شود. دانشجویان خارجی ما در دانشکده های پزشکی عمومی، دندانپزشکی و داروسازی تحصیل می کنند. برای تحصیل در AMU ، شهروندان خارجی باید ابتدا در دوره بنیاد پذیرفته شوند. پس از موفقیت در امتحان در پایان دوره، دانشجوی AMU می شوند. لطفا توجه داشته باشید که دانشگاه پزشکی آذربایجان (AMU) با شرکت ها و سازمان های جذب دانشجو کار نمی کند. انتظار می رود که شما به AMU مراجعه کنید و مصاحبه را خودتان قبول کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص تحصیل در آذربایجان به زبان انگلیسی به شما مشاوره تخصصی ارائه می دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *