مهاجرت تحصیلی آفریقای جنوبی

رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

اگر به عنوان یک متقاضی به دنبال مدرک کارشناسی در حوزه رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی هستید می توانید برای اخذ پذیرش در این کشور اقدام نمایید. علاوه بر این داوطلبان بین المللی باید مدرکی دال بر معادل بودن مدارک تحصیلی که از یک موسسه غیر آفریقای جنوبی به دست آمده است ارائه دهند. نکته مهم این است که ارسال فرم درخواست تکمیل شده و رعایت شرایط پذیرش، پذیرش را تضمین نمی کند. چنانچه شما قصد عزیمت به آفریقای جنوبی برای آغاز تحصیل در رشته سم شناسی را دارید، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده انجام مکاتبات شما برای اخذ پذیرش تحصیلی می باشد.

معرفی رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

سم شناسی پزشکی رشته ای از پزشکی است که به ارزیابی و درمان بیماران مسموم و مسموم کننده اختصاص دارد. این یک حوزه علمی با تقاضای رو به رشد در دانشگاه و همچنین بخش بهداشت خصوصی و عمومی است. بخش فارماکولوژی بالینی، دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی، دانشگاه Stellenbosch در آفریقای جنوبی، با موفقیت اولین دیپلم پس از فارغ التحصیلی در سم شناسی پزشکی را در قاره آفریقا ایجاد و راه اندازی کرد. این برنامه در سم شناسی نیازهای آموزشی را برای کشور به طور کلی و همچنین برای آفریقا به طور کلی برآورده می کند.

برنامه دیپلم تحصیلات تکمیلی در سم شناسی پزشکی با هدف آموزش شما به عنوان یک دانشمند واجد شرایط مناسب در زمینه سم شناسی پزشکی است. برنامه درسی مهم ترین زمینه های سم شناسی پزشکی را پوشش می دهد و به گسترش دانش شما به عنوان یک متخصص مراقبت های بهداشتی کمک می کند. مدت زمان برنامه ارشد بیش از 2 سال ادامه دارد و این برنامه با استفاده از یادگیری ترکیبی ارائه می شود و شامل خودآموزی هدایت شده با آموزش الکترونیکی، تکالیف، تکالیف درسی و نمونه کارها الکترونیکی برای بازتاب یکپارچه است.

 

محتوای رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

محتوای برنامه رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی شامل 5 ترم است که عبارتند از واحدهایی همچون: مقدمه ای بر سم شناسی، مدیریت و پیشگیری از مسمومیت، مسمومیت با سموم بیولوژیکی، مسمومیت با مواد شیمیایی غیر دارویی، مسمومیت با داروها. برای دریافت مدرک سم شناسی پزشکی باید: حضور رضایت بخش در کلاس ها و مشارکت رضایت بخش در فعالیت های آموزش الکترونیکی داشته باشید.

از سوی دیگر با نمره نهایی حداقل 50% هر واحد گذارنده شود که نمره نهایی به صورت زیر محاسبه می شود:

  • تکالیف کتبی و آزمون های آنلاین (25%)
  • نمونه کارها الکترونیکی برای بازتاب یکپارچه (15%)
  • بحث های مطالعات موردی (24%)
  • امتحان کتبی 3 ساعته (36%)
  • برای گذراندن این برنامه با ممتاز باید نمره 75% کسب کنید.

محتوای رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

شرایط اخذ پذیرش تحصیل سم شناسی در آفریقای جنوبی

درخواست برای ویزای آفریقای جنوبی ویزای بازدیدکنندگان برای مسافران بین المللی (شهروندان سایر کشورها) است که اقامت دائم خارج از آفریقای جنوبی دارند و می خواهند به طور موقت برای اهداف گردشگری یا تجاری برای مدت 90 روز یا کمتر از این کشور بازدید کنند. . ویزا به سادگی نشان می دهد که درخواست شما در سفارت، نمایندگی یا کنسولگری آفریقای جنوبی بررسی شده است و افسر کنسولی تشخیص داده است که شما واجد شرایط ورود به این کشور برای یک هدف خاص هستید. ویزا به شما این امکان را می دهد که به یک بندر ورودی آفریقای جنوبی سفر کنید، جایی که یک مقام اداره مهاجرت تعیین می کند که آیا شما مجاز به ورود به آفریقای جنوبی هستید یا خیر و چه مدت می توانید برای آن بازدید خاص بمانید.

مدت اعتبار مجوز از تاریخ ورود به کشور محاسبه می شود و تحت عنوان “شرایط” روی برچسب ویزا تعیین می شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که برای ویزا/مجوز صحیح درخواست داده اید. در صورتی که هدف از بازدید به درستی بیان نشده باشد، ممکن است از ورود به کشور خودداری شود. به یاد داشته باشید که برای صدور ویزا هزینه ای دریافت می شود و باید هزینه آن را با دفتر بررسی کنید و همچنین سالانه به روز می شود. این هزینه در کشورهای مختلف با ارزهای مختلف قابل پرداخت است. ویزا در بنادر ورودی آفریقای جنوبی و مقامات خطوط هوایی صادر نمی شود. قبل از اجازه سوار شدن به مسافران موظف به اصرار بر روی ویزا هستند.

درآمد شاغلان رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

شخص فردی که به عنوان سم شناس در آفریقای جنوبی کار می کند معمولا حدود 35200ZAR (رند) در ماه درآمد دارد. این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است و از 16200ZAR (رند) در ماه (حداقل حقوق) تا ZAR55900 (رند) در ماه (حداکثر حقوق) متغیر است. با این حال، حقوق متوسط ​​ZAR38000 (رند) در ماه است، به این معنی که نیمی از افرادی که به عنوان سم شناس کار می کنند کمتر از 38000ZAR (رند) درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از ZAR38000 (رند) درآمد دارند.

یک سم شناس با کمتر از 2 سال سابقه تقریبا 18400ZAR (رند) در ماه درآمد دارد. در حالی که انتظار می رود فردی با سطح تجربه بین 2 تا 5 سال ZAR24500 (رند) در ماه کسب کند که 34% بیشتر از فردی با تجربه کمتر از 2 سال است. با حرکت رو به جلو، سطح تجربه بین 5 تا 10 سال حقوقی معادل 36300ZAR (رند) در ماه دارد که 48% فردی با 2 تا 5 سال تجربه است.

نمودار زیر نمایشگر سطوح حقوقی بر حسب میزان کار در رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی می باشد:

سطوح حقوقی بر حسب میزان کار در رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

برای اطلاع از شرایط ویزای همراه آفریقای جنوبی و چگونگی طی مراحل اداری دریافت ویزا در زمانی کوتاه می توانید از مقاله های سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده نمایید.

پرتکرارترین سوالات رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی

در بخش پایانی مقاله رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی به سوالات پرتکرار شما پاسخ خواهیم داد:

  • میزان درآمد رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی چه قدر می باشد؟ یک سم شناس با کمتر از 2 سال سابقه تقریبا 18400ZAR (رند) در ماه درآمد دارد. در حالی که فردی با سطح تجربه بین 2 تا 5 سال ZAR24500 (رند) در ماه کسب کند که 34% بیشتر از فردی با تجربه کمتر از 2 سال است.
  • محتوا و دورس رشته سم شناسی در آفریقای جنوبی شامل چه مواردی می باشد؟ تکالیف کتبی و آزمون های آنلاین، نمونه کارها الکترونیکی برای بازتاب یکپارچه، بحث های مطالعات موردی و امتحان کتبی 3 ساعته
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *