مهاجرت تحصیلی آذربایجان

رشته بیهوشی در آذربایجان

رشته بیهوشی در آذربایجان

رشته بیهوشی در آذربایجان یکی از شاخه های علوم پزشکی است که می تواند یکی از بهترین فرصت های کاری برای دانشجویان بین المللی باشد. این کشور در سال 1991 از اتحاد جماهیر شوروی استقلال یافت و براساس نظام ریاستی اداره می شود. با جمعیت تخمینی 9.6 میلیون نفر، به 66 منطقه، 13 ناحیه شهری و جمهوری خودمختار نخجوان تقسیم شده است. این کشور سرشار از منابع طبیعی، به ویژه نفت و گاز طبیعی است. این کشور همواره یک ایستگاه مهم در شاهراه تجارت و گفتگوی بین المللی بوده است.

این تعاملات مکرر با اعضای جامعه بین ‌المللی، میراث فرهنگی منحصر به ‌فردی و فضای تساهل را به ملت بخشیده است. در دوره‌ های فتوحات و آشوب ‌هایی که از دوران باستان مرز بین اروپا و آسیا را مشخص می ‌کردند، این کشور به دلیل چند فرهنگی بودن و حفظ سنت‌های قومی مورد توجه قرار گرفت. تاریخی که تا به امروز جشن گرفته می‌ شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دلایل تحصیل رشته بیهوشی در آذربایجان و پروسه درخواست پذیرش تحصیلی در این کشور را در این نگارش توضیح داده است.

تحصیل رشته بیهوشی در آذربایجان

این کشور یکی از کشورهای مدرن اروپایی است. در حال حاضر بیش از 100000 دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از مؤسسات آموزش عالی در این کشور تحصیل می کنند.

دلایل اصلی چنین تعداد زیاد ثبت نام در اینجا ذکر شده است:

 • با تحصیل در این کشور شما فرصت یادگیری 3 زبان آذربایجانی، روسی و انگلیسی را خواهید داشت.
 • تحصیل در این کشور راهی مقرون به صرفه برای دریافت آموزش عالی بدون به خطر انداختن سطح علمی است. هم هزینه تحصیل و هم هزینه های زندگی به میزان قابل توجهی کمتر از سایر مقاصد تحصیلی محبوب هستند.
 • این کشور مدرن و امن ترین ملت جهان است.
 • دانشگاه های این کشور مدرک معتبر جهانی ارائه می دهند. بنابراین، کسب این مدرک، موقعیت شغلی بهتری را برای شما به ارمغان می آورد.
 • دانشگاه های آذری دارای مانع ورود آسان هستند. شرایط لازم برای ورود به این دانشگاه ها با کاغذ بازی ساده است.

در جدول زیر طول دوره های تحصیلی در این کشور را مشاهده می کنید:

نام دورهطول دوره
کارشناسی4 سال
کارشناسی ارشد2 سال
دکترا2 سال

وظایف شغلی فارغ التحصیلان رشته بیهوشی در آذربایجان

متخصصان رشته بیهوشی در آذربایجان قبل از جراحی بیهوشی را انجام می دهند و بیمار را در تمام مدت تحت نظر دارند. نوع بیهوشی بسته به روشی که بیمار تحت آن قرار می گیرد متفاوت است. در برخی موارد، متخصصان بیهوشی به صورت فیزیکی بیهوشی ارائه نمی دهند. اما پرستاران بیهوشی یا دستیاران بیهوشی را در حین انجام بیهوشی نظارت می کنند.

متخصص بیهوشی مسئول اجرای بیهوشی قبل از عمل جراحی و در حین آن است. این شامل ملاقات با بیماران قبل از جراحی، ارزیابی موارد حیاتی در طول جراحی، و نظارت بر بهبودی پس از جراحی است. یک متخصص بیهوشی خوب کسی است که به طور باورنکردنی جزئیات محور است، تحت فشار به خوبی کار می کند و یک ارتباط موثر است. یک متخصص بیهوشی همچنین باید درک عمیقی از نحوه درمان ایمن کل بدن در طول یک عمل پزشکی داشته باشد. متخصصان بیهوشی مستقیما با بیماران و در کنار جراحان، پرستاران متخصص بیهوشی، دستیاران بیهوشی و سایر پزشکان کار می کنند.

وظایف متخصصان بیهوشی عبارتند از:

وظایف متخصصان بیهوشی در آذربایجانحقوق ماهیانه کار در آذربایجان برای متخصصان بیهوشی در نمودار زیر آمده است:

حقوق ماهیانه کار در آذربایجان برای متخصصان بیهوشیهزینه تحصیل و زندگی در آذربایجان

هزینه تحصیل در آذربایجان برای مقاطع مختلف در جدول زیر آمده است:

مقطع تحصیلیهزینه به دلار
کارشناسی3800$
تحصیلات تکمیلیبیشتر از 4000$

هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با بسیاری از شهرهای روسیه و همچنین بسیاری از مناطق در همسایگان خاورمیانه آن بالا است. اما هزینه زندگی هنوز نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر مانند ایتالیا کمتر است. متوسط ​​هزینه زندگی در این کشور بدون احتساب اجاره بها باید حدود 440$ (دلار) باشد. شایان ذکر است که اجاره به عنوان هزینه جدا حساب می شود.

این کشور بورسیه های زیادی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. بورسیه تحصیلی جنبش غیرمتعهد دولت جمهوری آذربایجان، طرح اصلی برای دانشجویان بین المللی است که توسط دولت این کشور ارائه می شود. دانشگاه های این کشور نیز در ارائه کمک های مالی به دانشجویان بین المللی کوتاه نمی آیند.

ویزای دانشجویی آذربایجان

روند ویزای دانشجویی آذربایجان نسبتا استاندارد و بدون پیچیدگی است که نشان دهنده فرهنگ استقبال از این کشور است. برای دانشجویان به همراه ویزای تحصیلی اجازه اقامت موقت صادر می شود. این مجوز برای مدت زمان برنامه تحصیلی شما معتبر است. شما می توانید برای ویزای دانشجویی در نزدیکترین سفارت یا مرکز ویزا این کشور اقدام کنید. شما باید برخی از مدارک پشتیبانی مانند:

 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده
 • 2 قطعه عکس پاسپورت
 • گذرنامه
 • 1 فتوکپی از صفحات مدارک شناسایی
 • گواهی پزشکی (که نشان می دهد شما تناسب اندام و سالم هستید)
 • بیمه درمانی (برای مدت اقامت شما در این کشور)
 • قرارداد اجاره محضری
 • 1 کپی شناسنامه مالک که شهروند این کشور بودن آن ها را ثابت می کند.

جمع آوری همه این اسناد آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست. دانشگاه شما به شما کمک می کند تا مکانی برای اجاره پیدا کنید و مدارک آذربایجانی زبان را با هم تهیه کنید. اگر به دنبال کشوری هستید که بتوانید تحصیلات با کیفیت و مقرون به صرفه داشته باشید، آذربایجان ایده خوبی است.

پروسه درخواست تحصیل در رشته بیهوشی در آذربایجان

پروسه درخواست تحصیل در رشته بیهوشی در آذربایجان

روند تحصیل در این کشور نسبتا ساده است. شما فقط باید یک روند گام به گام را دنبال کنید. برای تحقق رویای تحصیل در این کشور باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • دانشگاه و رشته خود را از بین گزینه های مختلف در آذربایجان انتخاب کنید.
 • معیارهای واجد شرایط بودن و الزامات آن دوره خاص را بررسی کنید.
 • تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست را جمع آوری کنید. همان طور که دانشگاه برای دوره خاص درخواست می کند (مانند رونوشت، V، نمونه کارها، توصیه نامه و غیره).
 • فرم درخواست پذیرش را پر کنید. تمام مدارک را به همراه فرم ارسال کنید و منتظر تصمیم دانشگاه باشید.
 • اگر موسسه درخواست شما را بپذیرد، پیشنهاد نامه صادر می کند.
 • پس از دریافت نامه پذیرش، برای ویزای تحصیلی آذربایجان اقدام کنید.
 • پس از اخذ ویزای خود به آذربایجان مهاجرت کرده و ادامه تحصیل دهید.

چنانچه پس از مطالعه این نگارش به تحصیل رشته بیهوشی در آذربایجان علاقه مند شدید، برای اخذ اطلاعات بیشتر درباره این کشور می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *