مهاجرت تحصیلی جمهوری چک

رشته اقتصاد در جمهوری چک

رشته اقتصاد در جمهوری چک

تحصیل رشته اقتصاد در جمهوری چک در چند دانشگاه معروف این کشور که رتبه های خوبی در رتبه بندی جهانی کسب کرده اند به زبان انگلیسی در دسترس است. رشته اقتصاد مطالعه ای است در خصوص نحوه استفاده از منابع مالی در زمینه های شخصی، عمومی و شرکتی. مسائل اقتصادی بیش از هر زمان دیگری در عصر حاضر تعیین کننده و مهم تلقی می شود. پس به عبارت دیگر آموزش اقتصاددانان ضروری است. رشته اقتصاد علاوه بر تمرکز آشکار بر پول و امور مالی، به شما امکان می دهد جنبه های اجتماعی موقعیت های مالی را نیز کشف کنید، به این معنی که با بسیاری از مهارت های قابل انتقال فارغ التحصیل خواهید شد. در جمهوری چک می توان رشته اقتصاد را در مقطع کارشناسی و ارشد و دکترا دنبال کرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک شما را راهنمایی می کند.

تحصیل رشته اقتصاد در جمهوری چک

دانش آموزان تشویق می شوند که مهارت های تفکر تحلیلی خود را توسعه دهند و یک رویکرد انتقادی و خلاقانه را که در یک محیط بین رشته ای مورد استفاده قرار می گیرد، هدف نهایی خود قرار دهند. دانشگاه ها آموزش فارغ التحصیلان را با بینش جهانی و چند فرهنگی، که قادر به ایجاد، پیاده سازی و تحریک تغییرات شخصی هستند، می کنند. بر اساس یک تجزیه و تحلیل دقیق، آنها قادر به اتخاذ و اجرای اقدامات کافی، و مدیریت، ارزیابی و نظارت بر تغییرات انجام شده هستند. روش های تدریس متناسب با نیازها و نیازهای اجتماعی می باشد. نتیجه دانش دانشجویان منعکس کننده نگرش ها و نیازهای فردی آن ها است که منجر به توانایی کنار آمدن با مدیریت و کارهای تحلیلی می شود.

در این کشور دانش آموزان آموزش دیده اند تا بتوانند وضعیت موجود (ورودی و خروجی) منطقه مورد بررسی را با استفاده از منابع اطلاعاتی خارجی و داخلی ارزیابی کنند. برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه اقتصاد و مدیریت دوره زبان چک را برای خارجی ها ارائه می دهد. این دوره برای مبتدیان طراحی شده است و شرکت کنندگان را برای تحصیل در دانشگاه با زبان آموزش چک آماده می کند و آنها را با محیط فرهنگی، اجتماعی و تاریخی کشور آشنا می کند. دانشجویان می توانند بخشی از تحصیل خود را در دانشگاه یا کالج خارج از کشور بگذرانند. در کل بیش از 40 مدرسه در اروپا وجود دارد که شدت همکاری متقابل از یک مورد به مورد دیگر متفاوت است.

در جدول زیر شاهد جزئیاتی در خصوص نحوه تحصیل و هزینه و مدت تحصیل می باشید:

رشته مدت مقطع هزینه به یورو
اقتصاد – اقتصاد و دارایی 3 سال لیسانس 6000€
اقتصاد و مدیریت تجارت 1500€

دروس رشته اقتصاد در جمهوری چک

یکی از دروس مهم تحلیل سیاست های اقتصاد کلان است. در این دوره، دانش آموزان یاد می گیرند که پدیده های دنیای واقعی مانند رشد اقتصادی، چرخه های تجاری و نقش سیاست های اقتصادی را از دریچه مدل های پیشرفته ماکرو، مانند مدل های تعادل عمومی ساخته شده از میکرو صریح ، تجزیه و تحلیل کنند. درس مهم دیگر روش های کمی I و IIمی باشند که قسمت اول این مجموعه توالی دانش دانش در مورد عناصر استنباط آماری، یعنی آمار چند متغیره و روش های تجزیه و تحلیل داده های چند متغیره را در اختیار دانشجویان قرار خواهد داد. مباحث قسمت دوم شامل توابع رگرسیون غیر خطی، رگرسیون متغیرهای ابزاری، رگرسیون با داده های صفحه ای و رگرسیون با یک متغیر وابسته محدود است.

پس از اتمام ، دانش آموزان درک و قادر به انجام تجزیه و تحلیل استاندارد توصیفی و استنباطی، بررسی و آزمایش رابطه بین متغیرها و همچنین تعیین، استفاده و تفسیر مدل های چند متغیره می شوند. این تکنیک ها به طور گسترده ای در تحقیقات اقتصادی انجام شده در نهادهای دولتی، سازمان های بین المللی، بانک های مرکزی و همچنین در محیط مالی و تجاری استفاده می شود. و بخش مهم دیگر سمینار پروژه است که هدف از سمینار پروژه این است که دانش آموزان از توانایی تجزیه و تحلیل داده های خود برای حل مشکلات در یک دنیای واقعی استفاده کنند. دانش آموزان خود را به تیم های کوچک تقسیم می کنند، هر تیم برای یک مشتری واقعی کار می کند که از حوزه های تجاری، عمومی یا سازمان های غیر دولتی می آید.

دروسی که در مقطع کارشناسی رشته اقتصاد تدریس می شود به حد لازم کفایت می کند. به همین دلیل دانشجویان بیشتر در مقطع لیسانس تحصیل می کنند همانطور که در نمودار زیر شاهد آن هستید:

مقاطع تحصیل رشته اقتصاد در جمهوری چک

نحوه تدریس رشته اقتصاد در جمهوری چک

مدرک کارشناسی اقتصاد در جمهوری چک به طور معمول دانش خوبی در زمینه اقتصاد به شما می دهد. شما واحدهایی را مطالعه خواهید کرد که تولید و مصرف، توزیع امور مالی و قانون، روان شناسی و جامعه شناسی و تاریخ اقتصاد را پوشش می دهند. 2 بخش مهم و عمده در اقتصاد وجود دارد که شامل اقتصاد خرد و اقتصاد کلان می شود. اقتصاد خرد عبارت است از مطالعه ارگان های منفرد، مانند خانوارها یا شرکت ها. اقتصاد کلان مطالعه کل اقتصادها، در مقیاس جهانی یا ملی است و به بررسی موضوعاتی مانند بیکاری و تورم می پردازد. در جمهوری چک رشته اقتصاد عمدتا از طریق سخنرانی ها و سمینارها آموزش داده می شود. همچینین ممکن است فرصت هایی برای شرکت در پروژه های گروهی فراهم شود.

تحصیل کارشناسی در جمهوری چک دارای شرایطی است. برای فارغ التحصیلی از رشته اقتصاد، دانشجویان باید مراحل زیر را بگذرانند:

  • گذراندن هر 5 دوره اصلی (تجزیه و تحلیل اقتصاد خرد کاربردی، تجزیه و تحلیل سیاست های اقتصاد کلان، روش های کمیI ، روش های کمیII ، سمینار پروژه)
  • گذراندن حداقل 7 دوره انتخابی
  • گذراندن تمام دوره های ارتباطی
  • گذراندن تمام دوره های قبولی
  • پرداخت شهریه

نحوه تدریس رشته اقتصاد در جمهوری چک

دانشگاه Economy در جمهوری چک

دانشگاه اقتصاد، پراگ (VŠE) که در سال 1953 تاسیس شد، بزرگترین دانشگاه دولتی اقتصاد در جمهوری چک است. این دانشگاه دارای 6 دانشکده است که رشته های مرتبط با اقتصاد را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا را به دانشجویان ارائه می دهد. 5 دانشکده در مرکز پراگ واقع شده است. دانشکده مالی و حسابداری، دانشکده روابط بین الملل، دانشکده مدیریت بازرگانی، دانشکده اطلاعات و آمار و دانشکده اقتصاد. دانشکده مدیریت در شهر Jindřichův Hradec واقع شده است. دانشگاه اقتصاد و مدیریت، برنامه های تحصیلات عالی را برای دستیابی به دانش و مهارت های بین زمینه ای فراهم می کند که فارغ التحصیلان خود را قادر می سازد در محیط شرکت ها و سازمان ها در اقتصاد جهانی و دانش بنیان کار کنند.

مزایای بسیار خوبی برای مهاجرت به جمهوری چک و تحصیل در دانشگاه اقتصاد پراگ وجود دارد که موجب جلب نظر دانشجویان بین المللی است که عبارت است از:

  • اعتباربخشی برنامه ها در سطح ملی (وزارت آموزش و پرورش) و سازمان معتبر بین المللی
    • همکاری با نهادهای خارجی در تهیه و اجرای برنامه های مطالعاتی و پروژه های تحقیقاتی

اگر شما تصمیم دارید در جمهوری چک رشته اقتصاد را بخوانید و در خصوص مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در جمهوری چک سوال دارید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *