مهاجرت تحصیلی ترکیه

رشته اقتصاد در ترکیه

رشته اقتصاد در ترکیه

رشته اقتصاد در ترکیه در سال های اخیر توجه های زیادی را به خود جلب کرده. تحصیل در ترکیه شرایط تحصیلی و رفاهی خوبی را برای دانشجویان فراهم می کند. رشته اقتصاد یکی از محبوب ترین برنامه های تحصیلی در میان دانشجویان بین المللی محسوب می شود. در این کشور اوراسیایی دانشجویان بین المللی از کشورهای اروپایی و آسیایی در حال تحصیل و کار و زندگی هستند. از آنجایی که اقتصاد نیز از رشته های بسیار خوب است و بازار کار خوبی در تمام جهان دارد. دانشگاه های دولتی و خصوصی بسیاری در این کشور رشته اقتصاد را در مقاطع مختلف تدریس می کنند. دانشجویانی که درترکیه تحصیل می کنند، یک محیط چند فرهنگی امن پیدا می کنند که پلی بین فرهنگ های غربی و میانه شرقی است.

در کشور ترکیه موسسات و دانشگاه ها با بهترین کمیت و کیفیت در طول تحصیل و آموزش دروس به دانشجویان خدمات ویژه ای ارائه می دهند. از بورسیه های تحصیلی گرفته تا فرص های شغلی و سمینارهای آموزشی کاربردی و فراهم کردن خوابگاه و محل اقامت. همچنین در این کشور هزینه های تحصیلی و زندگی و شهریه دانشگاه ها به نسبت دیگر کشورها بسیار کمتر و مقرون به صرفه است. دانشجویان می توانند به زبان ترکی استانبولی به شرط داشتن مدرک معتبر تحصیل کنند. و دانشجویانی که می خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند نیز باید مدرک معتبری ارائه دهند که مور قبول دانشگاه های ترکیه باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه مهاجرت به ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی شما را یاری می کند.

تحصیل رشته اقتصاد در ترکیه

اقتصاد رشته ای است که برای جامعه امروز بسیار ارزشمند است. اصول اقتصادی را می توان در طیف گسترده ای از موسسات، از جمله مراقبت های بهداشتی، دولت، دارایی، تجارت، سیاست و حتی مذهب اعمال کرد. همه این آژانس ها به زمان و هزینه نیاز دارند و بنابراین می توان با چشم انداز اقتصادی آنها را مشاهده کرد. رشته اقتصاد به دانشجویان می آموزد که چگونه از روش های آماری برای تجزیه و تحلیل داده های اقتصادی استفاده کنند. دانشجویان اقتصاد می آموزند که روابط بین پدیده های اقتصادی را تجزیه و تحلیل کرده و بر اساس آنها پیش بینی و تصمیم گیری کنند. مطالعات اقتصادسنجی شامل کلاس هایی در جبر، اقتصاد خرد و کلان، امور مالی، بازارها و تحقیقات عملیاتی است. فارغ التحصیلان شغل هایی را به عنوان اقتصاددان، تحلیل گر کمی یا توسعه دهندگان اقتصادی پیدا می کنند.

دانشجویانی که در کشور ترکیه در حال تحصیل هستند تحصیل به زبان انگلیسی و ترکی را انتخاب می کنند. در نمودار زیر شاهد میزان تحصیل دانشجویان به زبان های مذکور را مشاهده می کنید:

تحصیل در ترکیه به زبان ترکی و انگلیسی

مدارک زبان انگلیسی لازم برای تحصیل رشته اقتصاد در ترکیه

رشته های متفاوتی در دانشگاه های دولتی و خصوصی و کالج های کشور ترکیه به دانشجویان بین المللی ارائه می شود. این رشته ها به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شوند. برخی از دانشجویان تحصیل به زبان ترکی را انتخاب می کنند و در این کشور یا در کشور خود دوره های زبان ترکی را می گذرانند. همچنین فرصت یادگیری زبان ترکی در این کشور برای غیر ترک ها 1 ساله 6 ماهه به صور فشرده موجود است. اکثر رشته های بین المللی در دانشگاه های خصوصی و به زبان انگلیسی ارائه می شوند. در حال حاضر حدود 30000 دانشجوی بین المللی در برنامه های آموزشی در کشور ثبت نام می کنند. اگرچه بیشتر رشته های دانشگاهی به زبان انگلیسی در دسترس هستند. برای ثبت نام در یکی از این دانشگاه ها، ممکن است به اثبات مهارت انگلیسی نیاز داشته باشید.

چندین آزمون استاندارد انگلیسی وجود دارد که می توانید برای اثبات سطح زبان انگلیسی خود استفاده کنید، مانند:

  • PTE (Pearson Test of English)
  • TOEFL (Test of English as a Foreign Language)
  • CAE (Cambridge Advanced English)
  • IELTS (International English Language)

دانشگاه های رشته اقتصاد در ترکیه

دانشگاه کچ koc ترکیه یکی از دانشگاه های خوب ترکیه است که رشته اقتصاد را نیز ارائه می دهد. برنامه اقتصاد از دانشگاه Koc به عنوان مشارکت کننده در مرزهای علم و دانش در ترکیه و خارج از کشور شهرت خوبی دارد. رشته اقتصاد و دارایی نیز در دانشگاه بوگازیچی تدریس می شود که یک رشته خاص می باشد و بسیاری از دانشجویان این رشته و این دانشگاه را انتخاب می کنند. این برنامه قصد دارد دانش آموزان را برای به چالش کشیدن محیط جدید مالی و صنعتی و همچنین مطالعات بیشتر که منجر به مدرک دکترای اقتصاد و در زمینه های مرتبط با امور مالی می شود، آماده کند. رشته اقتصاد در دانشگاه Kadir Hasنیز در مقطع کارشناسی و ارشد به علاقمندان ارائه می شود.

دانشگاه Kadir Has در کشور ترکیه قصد دارد شرکت کنندگان را به یک ابزار دقیق برای تفکر در مورد اقتصاد و سیاست اقتصادی مجهز کند. اهداف صلاحیت این برنامه شامل زمینه های اقتصاد خرد، اقتصاد کلان و روش آماری است. با تحصیل در رشته اقتصاد در ترکیه فرصت های عالی برای آینده شغلی خود خواهید داشت. ترکیه هم به اروپا و هم به آسیا نزدیک است، دروازه ای بین دو جهان، که توسط آن شما یک محیط منحصر به فرد برای تکمیل مهارت های خود خواهید داشت. اتمام دوره کارشناسی ارشد خود در ترکیه به شما این فرصت را می دهد که با دانشجویان کشورهای مختلف ملاقات کنید و از مزایای یک فرهنگ غنی و آب و هوای گرم برخوردار شوید.

رتبه های دانشگاه های ترکیه برای شما مهم است. در جدول زیر برخی از بهترین دانشگاه های ترکیه را مشاهده می کنید:

نام دانشگاه رتبه در کشور
دانشگاه کچ 1
دانشگاه بیلکنت 2
دانشگاه سابانجی استانبول 3

دانشگاه های رشته اقتصاد در ترکیه

دانشگاه های برتر ترکیه

ترکیه دانشگاه های زیادی برای انتخاب دارد که هر کدام برنامه هایی را با زبان انگلیسی برای دانشجویان در سراسر جهان ارائه می دهند. بعلاوه، بسیاری از دانشگاههای آنها از رتبه بالا و شهرت زیادی برای تولید برخی از باهوش ترین افراد برخوردار هستند. دانشگاه بیلکنت و دانشگاه سهیر استانبول و دانشگاه یاشار ترکیه و دانشگاه آیدین استانبول و دانشگاه اقتصاد ازمیر و دانشگاه اوکان از بهترین دانشگاه ها هستند. هر دانشگاه در ترکیه سیستم خاص خود را در وب سایت خود دارد که به دانشجویان آینده امکان می دهد برای برنامه های تحصیلات خود درخواست دهند و ثبت نام کنند. بنابراین، هنگامی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید بهتر است تا با یک مشاور متخصص مشورت نمایید. بدین منظور می توانید سوالات خود را با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان بگذارید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *