مهاجرت به کشور مجارستان

راه های مهاجرت به مجارستان

راه های مهاجرت به مجارستان

با توجه به تغییر دوره ای قوانین اخذ اقامت، ما در این نگارش مفتخر به ارائه آخرین قوانین از راه های مهاجرت به مجارستان نیز خواهیم بود. مجارستان از اقتصادی پویا و رو به رشد برخوردار است و نرخ بیکاری در این کشور 3% گزارش شده است. اما تدریس در مراکز آموزشی این کشور به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی مجاری ارائه داده می­ شود. این کشور از جاذبه های گردشگری فراوان و منحصر بفردی برخوردار است. دبرتسن، میشکولتس، سگد و پچ از جمله معروفترین مناطق توریستی مجارستان هستند. آب و هوای این کشور در ماه های تابستان گرم و در زمستان ها بسیار سرد می­ باشد.

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق ازدواج

از جمله راه های مهاجرت به مجارستان هستند. از آنجائیکه میزان ارتکاب و جرم و جنایات در این کشور بسیار پایین است، مجارستان کشوری امن محسوب می­ گردد. همچنین هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر است. تمامی موارد فوق موجب شده است تا متقاضیان مهاجرت به اروپا مجارستان را برای ادامه­ی زندگی انتخاب نمایند.

بررسی راه های مهاجرت به مجارستان

همانطور که در مقدمه اشاره شد، مجارستان کشوری توسعه یافته است که از اقتصاد قدرتمندی برخوردار می ­باشد. با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور و نیاز بازار های مجارستان به نیروی متخصص و حرفه ای، متخصصین حوزه های مختلف می­ توانند از طریق اخذ ویزای کاری مجارستان و یا کارت آبی اروپا به این کشور مراجعت نمایند. از طرفی دولت مجارستان مالیات های بسیار مناسب و پایینی دریافت می­ نماید و با توجه به پایین بودن میزان جرم و  فساد اداری در مجارستان، سرمایه گذاران زیادی مجذوب سرمایه گذاری در این کشور هستند.

پس از سال 2007 مجارستان یکی از کشورهای عضو معاهده شنگن است و افراد با اخذ اقامت دائم این کشور می­ توانند به سایر کشورهای اروپایی سفر نموده و به انجام کار بپردازند. برخی از دانشجویان تحصیل در دانشگاه های مجارستان را همانند سکوی پرشی برای ورود به دیگر دانشگاه های جهان می­دانند. ناگفته نماند می­توان گفت افراد از طریق راه های مهاجرت به مجارستان امکان اخذ اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را خواهند داشت.

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

تحصیل در مجارستان یکی از راه های مهاجرت به مجارستان است. دانشگاه های این کشور از جایگاه ویژه ای در میان دانشگاه های جهان برخوردارند از مزیت های تحصیل در دانشگاه های این کشور هزینه های بسیار پایین تحصیل در این کشور است. علاوه بر این میزان شهریه های تحصیلی که دانشجویان بین المللی پرداخت می­نمایند، برابر با میزان شهریه های تحصیلی دانشجویان بومی این کشور است. دانشجویان در مجارستان اجازه انجام کار حین تحصیل را بمدت 20 ساعت در هفته را خواهند داشت. برخی از دانشجویان علاوه بر تحصیل با انجام کار در مجارستان امکان کسب درآمد نیز خواهند داشت.

جدول زیر هزینه­ تحصیلی برخی از کالج ها در مجارستان را نشان داده است:

کالج هزینه به € (یورو)
کالج مک دانیل 5700
کالج دانشگاه پچ 8000
کالج آویسینا 5500

دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه های مجارستان می ­بایست ابتدا درخواست پذیرش خود را به دانشگاه های این کشور ارسال نمایند. پس از تأیید مدارک تحصیلی، دانشجویان ملزم به شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های این کشور هستند. کسب نمره­ قبولی از مهمترین شروط پذیرش در دانشگاه های این کشور است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی مجارستان

پس از طی مراحل فوق دانشجویان با ارائه مدارک زیر می ­توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • ارائه موافقتنامه تحصیلی از دانشگاه های مجارستان
 • مدارک تمکن مالی متقاضی برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان
 • گواهی عدم سوءسابقه قبلی
 • گواهی پزشکی
 • بیمه سلامت
 • مهاجرت کاری به مجارستان

همانطور که می­دانید میزان نرخ بیکاری در مجارستان پایین است و می­توان گفت بازارهای کاری این کشور فعال و پویا می­ باشد. شهروندان خارجی به دو روش می ­توانند برای انجام کار در مجارستان اقدام نمایند. در روش اول با مراجعه به سایت ها و موسسات کاریابی در مجارستان شغل مورد نظر خود را یافته و با عقد قراردادکاری ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند. یافتن کار بدین طریق پروسه ای دشوار است. روش دوم اخذ بلوکارت اروپا است. بدین طریق که افراد با آگاهی از مشاغل مورد نیاز این کشور نسبت به دریافت بلوکارت اروپا اقدام نموده و براحتی می­ توانند اقامت کاری این کشور را اخذ نمایند. متقاضیان پس از انجام 5 سال کار مداوم در مجارستان م ی­توانند اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور رادریافت نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی مجارستان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به مجارستان

سرمایه گذاری یکی دیگر از راه های مهاجرت به مجارستان است. سرمایه گذاری در این کشور به طرق مختلف همچون ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه دولتی و خرید ملک امکان پذیر است. خرید اوراق قرضه دولتی یکی از راه های سرمایه گذاری در مجارستان است که دارای کمترین ریسک است. در این روش سرمایه گذران با سرمایه ای برابر با 300000 € (یورو) اوراق دولتی را خریداری می­نمایند و بدین ترتیب می­توانند اقامت دائم مجارستان را نیز اخذ نمایند. جالب است بدانید پس از گذشت 5 سال تمامی سرمایه فرد برگردانده خواهد شد.

ثبت شرکت در مجارستان نیز با حداقل سرمایه­ی 5000 الی 50000€ (یورو) امکان پذیر است. ثبت شرکت معمولاً پروسه ای 3 الی 4 ماهه است که فرد با ارائه بیزینس پلنی که مورد تأیید اداره بازرگانی این کشور گردد، امکان ثبت شرکت در این کشور را خواهد داشت. خرید ملک نیز از دیگر روشهای سرمایه گذاری در این کشور است که با حداقل سرمایه ای برابر با 60000€ (یورو) امکان پذیر است. لازم به ذکر است اتباع خارجی محدودیتی در خرید ملک در مجارستان ندارند.

راه های مهاجرت به مجارستان و ازدواج

ازدواج نیز از دیگر راه های مهاجرت به مجارستان است که موجب اخذ اقامت دائم مجارستان می­گردد. افرادی که قصد دریافت اقامت مجارستان از طریق ازدواج را دارند، می­ بایست واقعی بودن ازدواج خود را با اتباع مجارستانی اثبات نمایند. متقاضیان عزیز به نکات زیر نیز در زمینه ازدواج توجه نمائید:

 • فردی که با تبعه­ مجارستانی ازدواج نموده است، می­ بایست دارای درآمد کافی برای امرار معاش در این کشور باشد.
 • تبعه­ خارجی باید دارای اقامت قانونی مجارستان باشد.

همچنین قبل از هر گونه اقدام بهتر است ابتدا از نظرات و پیشنهادات مفید مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه های مختلف مهاجرت به این کشور  و کار در مجارستان آگاهی یابید. قوانین مهاجرت روز به روز در حال تغییر می باشد و پیشنهاد می گردد که قبل از هر گونه اقدامی با وکلا ما در ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *