مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » آلمان » راه های مهاجرت به آلمان

راه های مهاجرت به آلمانراه های مهاجرت به آلمان

ایا راه های مهاجرت به آلمان را میدانید ؟اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت به این کشور صنعتی میباشد ولی راه های مهاجرت به آلمان را نمیدانید با خواندن این مقاله میتوانید اطلاعات بیشتری در این مقاله بدست آورید.

از طرق مختلف میتوان به کشور آلمان مهاجرت کرد. آلمان که در رتیه  پانزدهمین کشور جذاب و مطلوب از حیث مهاجرت است به صورتی که همه ساله  تعداد زیادی  از افراد خارجی به این کشور مهاجرت می‌کنند. این مشکل به دلیل مسائل  اقتصاد پیشرو و  سیستم آموزشی پیشرفته حاکم بر این کشور ، موقعیت‌های فراوان شغلی، حمایت و سرمایه گذاری از سرمایه‌گذاران،  پشتیبانی و حمایت از نیروی متخصص و کیفیت بالای  زندگی اتقاق می‌افتد.

آشنایی با کشور آلمان

جمعیت کشور  آلمان تقریبا هشتادو دو ملیون نفر  میباشد ،  کشور آلمان که پرجمعیت‌ترین کشور اروپا لقب گرفته است و در قاره اروپا واقع شده است . پایتخت این کشور پر جمعیت شهر برلین است. مساحت  کشور آلمان به صورت تقریبی ۳۴۹۲۲۳ کیلومتر مربع و  این کشور دارای آب و هوای معتدل چهار فصل، با زمستان‌های بسیار سرد است. همسایه شمالی این کشور  کشور دانمارک، همسایه شرقی این کشور جمهوری چک و  کشور لهستان، همسایه جنوبی این کشور، کشورهای اتریش و سوییس وهمسایه  غربی این کشور ، کشور های  فرانسه، لوگزامبورگ، هلند و بلژیک میباشند .

مزایای و ویژگیهای مهاجرت به آلمان

 

ثروتمندترین کشور اروپا  کشور آلمان میباشد. واحد پولی این کشور  یورو میباشد . نظام سیاسی حاکم بر  این کشور جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی میباشد و متشکل از شانزده ایالت است. از مهم‌ترین ایالات کشور  آلمان که از حیث سکونت مهاجران هم به دلیل شرایط شغلی محسوب میشود ، میشود از ایالات برلین ، بایرن ،  هامبورگ، بادن وورتمبرگو هسن نام برد .

. صادق بودن دولت این کشور دلیلی برای  برترین بودن  وداشتن دیگر امتیازات مهم کسب شده  آلمان میباشد ،  و علت دیگر برابری اجتماعی است که سبب رفاه و امنیت روز افزون شهروندان در اکثر زمینه‌ها اعم از  زمینه های فرهنگی، اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی  هم می‌گردد.از طرق  مختلفی امکان مهاجرت به این کشور وجود دارد که عبارتند از:

ازدواج کردن یکی از راههای مهاجرت به المان :

بر اساس قوانین ازدواج در کشور  آلمان ازدواج با یک شهروند آلمانی یکی از راه های مهاجرت به این کشور است  شما  به این شرط می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید که با شخصی که تابع این کشور باشد ازدواج کرده باشید و بعد از این کار اقامت دائم و سپس موفق به اخز تابعیت این کشور میشوید.البته مهاجرت از طریق ازدواج هم دارای شرایطی میباشد که عبارتند از شخصی که تصمیم به ازدواج با وی را دارید دارای تمکن مالی باشد . که معیار تمکن مالی این هست که شخص مورد نظر ثابت کند که در طول زندگی هیچ گونه نیازی به کمک مالی دولت برای اداره زندگی خود ندارد.

وشرط دیگر برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج  داشتن مدرک زبان آلمانی A1 میباشد.

شخص متقاضی پس از طی مقدملت قانونی ازدواج، میبایست مدارک ثبت ازدواج را به سفارت خانه کشور  آلمان در کشور خود را  ارائه داده و برای درخواست ویزای ازدواج اقدام کند . این ویزا بعد از بررسی و تایید  شدن که حاکی از دارا بودن شرایط و کفایت داشتن مدارک، برای شخص متقاضی  صادر خواهد شد؛ در حقیقت در این روش موفق یه دست آوردن اقامت کشور  آلمان خواهید شد و مجوز تحصیل به صورت  رایگان و مجوز شروع به کار در آلمان را خواهید داشت.

به دنیا آوردن فرزند یکی دیگر از راه های مهاجرت به آلمان

معیار مهم و اصلی در این روش از کسب اقامت مکان به دنیا آوردن فرزند میباشد . به این صورت که اگرپدر و مادر فرزند متولد شده در کشور آلمان تابعیت هیچ کشوری را نداشته باشند ، برای پیش گیری از تولد بیشتر افراد بی‌تابعیت، فرزند این افراد می توانند  تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایند  و در آخر نتیجه این کار  علت به دست آوردن  اقامت والدین هم می‌شود.

سرمایه گذاری در کشور آلمان:

کشو آلمان که در رتبه اول در میان صنایع  در کشور های عضو  اتحادیه اروپا میباشند  متکی بر زیرساخت‌های قوی، با اطمینان ترین و بهترین  مکان برای امر سرمایه‌گذاری به حساب می آید. به این دلیل امکان جذب سرمایه‌های خارجی را به صورت بالاترین وآسانترین شکل ممکن فراهم خواهد ساخت هم اکنون قصد داریم راه های سرمایه گذاری را به تفصیل در این کشور برای شما شرح دهیم .

 • سرمایه گذاری در کشور آلمان از روش انجام فعالیت شخصی به صورت حرفه ای

در این روش از سرمایه‌گذاری در کشور آلمان شخص متقاضی  نیازی  به ثبت شرکت ندارد  و با تقدیم طرح توجیهی اقتصادی و تایید کردن  اداره بازرگانی به همراه اخذ مجوز از صنف مختص شخص به کارهای  تجاری مثل تاکسی، رستوران، شیرینی فروشی و دیگر شغل ها بپردازید.

2- تاسیس نمودن  و ثبت شرکت  از نوع :  شرکت با مسئولیت محدودیا شرکت سهامی خاصی که در بر گیرنده کلیه  شعب و نمایندگی های این شرکتها میباشد .

برای آغاز به کار این نوع از سرمایه‌گذاری ها نیاز  به صدور پیشنهاد های اقتصادی دارید که بتوان در کشور آلمان اجرا نمود . در ضمن باید سودآوری شرکت را ثابت نمایید  و تجربه  حاصل نموده کاری‌خود را  را  اثابت کنید. کمترین میزان سرمایه گذاری  که بستگی به نوع شرکت دارد  از بیست و پنج هزاریورو الی یک  میلیون یورو  میباشد.  از جمله مدارک لازم که  به صورت عمومی لازم میباشد میتوان به  مدارک شناسایی خود و مدارک شناسایی  شرکت مادر و تنظیم نمودن  اساسنامه‌ی شرکت اشاره نمود .

با ثبت کردن  شرکت چه به صورت شرکت با مسئولیت محدودو یا شرکت سهامی خاص و شعبه ‌های این شرکت را شامل میشود ، شخص متقاضی میتواند مجوز گشایش حساب بانکی برای خود را خوهد داشت و می‌تواند با همه کشور های دنیا معامله کند. همچنین از این روش  میتواند از کلیه  امکانات پزشکی رایگان برای خود و خانواده‌ خود  بهره‌مندشود.

مهاجرت به آلمان از راه گرفتن ویزای کار

پیدا کردن شغل مناسب یکی از راه های مهاجرت به کشور آلمان است که از دو روش کلی  می‌توان اقدام به این کار کرد.

روش اول

در این روش شخص متقاضی باید پیشنهاد کاری از این کشور داشته باشد و قبول کردن شخص متقاضی به جای یک شخص خارجی پس از  طی دو مرحله  از گرفتن نیرو کاری  اتفاق می‌افتد. مرحله اول در روزنامه ها و سایت‌های کار ‌یابی کشور  آلمان آگهی مربوطه انتشار میابد . در هنگامی که فرد مناسب وجود نداشته باشد ، آگهی های گفته شده  در تمام کشور های اتحادیه اروپا انتشار داده می‌شود. اگر دوباره شخصی موفق به قبول شدن نشود ، اخرین کار این میباشد که مجوز کار کردن  به یک  شخص خارجی داده می‌شود.

روش دوم

در این روش اخذ ویزای کار کشور آلمان  همچنین پیدا کردن شغل مناسب  در مدت شش ماه ، که بستگی به توانایی کاری و تجربه و سابقه کاری شخص متقاضی دارد.  از جمله شرایط این  نوع ویزا میتوان به سن زیر چهل سال ، تجربه و سابقه کاری،  داشتن مدارک فنی و داشتن مدرک زبان که نشان دهنده توانایی صحبت کردن به زبان  آلمانی باشد لازم به توضیخ است مدرک لازم برای نشان دادن توانایی زبان مدرک آیلتس است.

برای اخذ ویزا از این روش میبایست مدارک مورد  نیاز مثل مدرک بیمه‌نامه، مدرک نشان دهنده برای پذیرش در هتل،  به همراه داشتن ترجمه مدارک و داشتن مدرک ثابت کننده فعالیت  کاری خود را به سفارت خانه  تحویل دهد. در صورت وارد شدن به کشور، شخص متقاضی فرصت شش ماهه برای پیدا کردن شغل موردنظر خود را دارد. در صورت یافتن شغل، می‌تواند ویزای خود را تا ۶ ماه بعدی تمدید کند و در نهایت با بستن قرارداد کاری، می‌تواند کارت آبی کشور که نشان دهنده مجوز کار  آلمان میباشد را دریافت نماید.

ازجمله  فواید این کارت، میتوان به  تبدیل نمودن  اقامت موقت به  اقامت دائم، مجوز داشتن برای فعالیت کاری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و موفق شدن به اخذ اجازه برای  مهاجرت فرزند و همسر به کشور المان میباشد .

مهاجرت به آلمان از طریق گرفتن  ویزای تحصیلی

 

شخص متقاضی  می‌تواند با گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کشور  آلمان که به صورت رایگان  هم هستند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کند. مدارک زیر برای کسب ویزای تحصیلی برای سفارت خانه  واجب میباشد.که عبارتند از:

 

 • داشتن پاسپورت دارای اعتبار
 • به همراه داشتن فرم کامل شده درخواست ویزا
 • به همراه داشتن عکس و شناسنامه
 • اصل نامه پذیرش که حاکی از پذیرش قانونی باشد
 • به همراه داشتن مدارک و شغلی تحصیلی
 • به همراه داشتن مدرک زبان آلمانی که نشان دهنده مسلط بودن به زبان این کشور میباشد
 • به همراه داشتن  مدرکی که نشان دهنده وجود انگیزه در شخص متقاضی باشد
 • به همراه داشتن مدرکی که به زبان انگلیسی باشد  و حاکی از تمکن مالی شخص متقاضی باشد.وی برای گرفتن ویزا میبایست چیزی حدود مبلغ هشت هزارو چهل یورو در حساب خود داشته باشد
 • داشتن بیوگرافی و آدرس خانه و ایمیل خود

 

مقدار مخارج و هزینه زندگی در آلمان

مخارج زندگی در کشور  آلمان ما بین هفتصد الی هشتصد یورو در ماه است. این مخارج حاوی هزینه مسکن، اغذیه ، ایابو ذهاب و اوقات فراغت می‌شود. بادر نظر گرفتن  محل زندگی و روش زندگی هرشخص  این مخارج قابل تغییر است .

دانشجویان در طول  هفته بیست  ساعت مجوز اشتغال دارند. از همین روش قادر هستند که  مخارج  زندگی خود را تامین کنند. بعد از فارغ التحصیلی فرصتی بین  سه الی شش ماه در زمینه یافتن شغل به آن‌ها داده می‌شود. اگر در طول این مدت شخص متقاضی بتواند شغل جدید پیدا کند ، ویزای تحصیلی آنان به ویزای کار تبدیل و در نهایت مقیم آلمان خواهند شد.

 

توضیح ویزای توریستی آلمان

از انواع دیگر ویزاها که به وسیله آن میتوان به  آلمان مهاجرت کرد ویزای توریستی میباشد . که با گرفتن دعوت‌نامه هم گرفتن آن راحت‌ترمیباشد . مدارک لازم عبارتند از: مدارک لازم  هویتی، فرم تکمیل شده  درخواست ویزا،به همراه داشتن نامه ای که نشان دهنده داشتن  تمکن مالی میباشد  ونامه  اشتغال به کار،  آماده کردن بلیط هواپیما، کارت بیمه‌نامه، پیش خرید کردن بلیط هتل و در صورت گرفتن ارائه اصل دعوت‌نامه، اصل و رونوشت آن را با مشخص کردن وقت قبلی به سفارت خانه کشور  آلمان برده و پس از بررسی‌های لازمه ویزای پاره وقت و موقت شما به میزان مدت زمان که خواسته شخص متقاضی باشد با این توضیح که بیشتر از سه ماه طول نخواهد کشید.

اگر شما هم با خواندن این مقاله به مهاجرت به کشور آلمان علاقه مند شدید ودوست دارید راه های مهاجرت به آلمان را بدانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با وکلا و کارشناسان زبده این موسسه می توانید از اطلاعات این افراد در این زمینه بهره مند شوید.

  1. hiva گفت:

  ba salam va tashakor az site khoobetoon aya shahre berlin baraye eqamat gozine khooobi baraye mohajerta hast
  ?

 2. سعید گفت:

  خیلی خوب بود، کدوم روش شانس اقامت دایم گرفتن بیشتری داره؟

 3. بیژن مرتضوی گفت:

  بی خود نیست که اینقدر سفارتش شلوغه

 4. اصغر گفت:

  اطلاعات مفید و کاربردی بود

 5. مرتضی جباری گفت:

  سلام
  ۳۲ ساله هستم
  مدرک کارشناسی it دارم
  چطور میتونم با همسرم برای اقامت المان اقدام کنم؟ ممنون از پاسخگوییتون

 6. ali ram گفت:

  ممنون بابت مقاله خوبتون واقعا در قاره اروپا بهترین کشور همین کشور آلمان هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *