مهاجرت به کشور سنگاپور

راه های اخذ اقامت سنگاپور

در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعات بیشتری در مورد راه های اخذ اقامت سنگاپور هستید در ادامه مقاله راه های اخذ اقامت سنگاپور همراه ما باشید. هم چنین برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد کشور سنگاپور می توانید به سایر لینک های مربوط به این کشور مراجعه نمایید.

نام پایتخت این کشور سنگاپور می باشد این شهر که یک شهر شهر شلوغ و مرکز کسب و کار، هنر و فرهنگ است. اگر شما علاقه مند به درخواست نمودن  اقامت دائم در این کشور هستید، در ابتدا باید مطمئن شوید که  دارای شرایط دریافت اقامت دائم این  کشور هستید یا خیر. در ادامه مقاله راه های اخذ اقامت سنگاپور به فرایند های لازم برای گرفتن اقامت سنگاپور خواهیم پرداخت.

تمام برنامه ها به صورت آنلاین پردازش می شوند، بنابراین شما باید فرم تکمیل شده و نسخه های دیجیتالی اسناد خود را از طریق یک پورتال وب ارسال کنید. اگر همه چیز خوب پیش برود، نامه خود را از تایید و دستورالعمل دریافت کارت شناسایی خود را از 4 تا 6 ماه دریافت خواهید کرد این مراحل و فرایند عبارتند از:
مرحله اول
تکمیل نمودن فرم درخواست
در این فرایند شخص متقاضی مهاجرت  به سنگاپر ملزم به تکمیل نمودن فرم در خواست تابعیت این کشور از جانب سفارت خانه کشور سنگاپور می باشد.

مرحله دوم

تائید شرایط در خواست اقامت

مرحله تأیید واجد شرایط بودن برای درخواست اقامت دائم متقاضیان واجد شرایط از جمله مهم ترین مراحل لازم برای درخواست حق اقامت دائم این کشور می باشد.

بررسی تاریخ تابعیت و اقامت در سنگاپور

زمان ایجاد حق تابعیت و حق اقامت در این کشور  به سال هزار و نهصدو پنجاه و هفت میلادی می رسد. در این زمان بود که این کشور توانست به عنوان یک دولت خودگردان و مستقل محسوب  می شود.  بر اساس این قوانین  تمام اشخاصی که در خاک این کشور حق اقامت داشته باشند  اعم از این که در  این کشور متولد شده باشند یا از جمله اتباع کشورانگلستان باشند که برای مدت دو سال در خاک  این کشور متولد شده باشند و دیگر اشخاصی که برای مدت زمانی به میزان ده سال در این کشور دارای حق اقامت  باشند  در این صورت نمی توانند دارای حق تابعیت این کشور باشند.

انواع  روش های اخذ اقامت سنگاپور

در ادامه  این نوشتار به انواع روش های ممکن برای دریافت نمودن حق اقامت کشور سنگاپور خواهیم پرداخت.

گرفتن اقامت  سنگاپور از طریق کار

خارجیانی که مایل به کار در سنگاپور هستند، باید از سفارت خانه یا کنسول گری  سنگاپور که خارج از  این کشور باشد برای دریافت ویزای کار به منظور ورود به این کشور و در صورت داشتن شرایط لازم  برای در یافت ویزای کار این کشور اقدام نمایند.

در کشور سنگاپور موقعیت های شغلی فراوانی وجود دارد که به هر یک از متقاضیان کار در این کشور اجازه می دهد که این شخص فقط در زمینه حرفه ای خاص و ویژه به اشتغال بپردازند.
لازم به ذکر می باشد اشخاصی که دارای مدرک تحصیلی و یا هم چنین تجربه حرفه ای ویژه و خاصی باشند در حوزه مورد نیاز کاری خود برای واجد شرایط بودن به ویزای کاری نیاز دارند. در کشور سنگاپور تعداد بسیاری از افراد متقاضی کار نیاز به داشتن یک کارفرمای احتمالی به عنوان یک حامی مالی خواهند داشت . با این توضیح که اجازه اقامت در دوره های که مدت زمان آن بین 4 الی 5 سال باشدبرگذار خواهد شد و قابلیت  تمدید خواهند داشت.

اخذ تابعیت سنگاپوراز طریق تولد

برای گرفتن تابعیت این کشور از طریق شخصی که یکی از والدین وی دارای حق تابعیت سنگاپوری بوده و هم چنین در خاک  این کشور متولد شده باشد در این صورت می تواند به عنوان شخصی محسوب شود که دارای حق تابعیت این کشور باشد اما در صورتی که پدر فرزندی از جمله اشخاص دیپلمات باشد که دارای تابعیت خارجی  باشند حتی در صورتی مادر وی دارای تابعیت سنگاپور باشد  و در خاک  این کشور  متولد شده باشد در این صورت  فرزند مذکور نمی‌تواند برای در یافت حق تابعیت و حق اقامت در این کشور اقدام نماید.

اخذ تابعیت سنگاپور از طریق ازدواج

کلیه متقاضیانی که دارای تابعیت خارجی باشند و این اشخاص  در این کشور با هم  ازدواج کنند، می توانند برای دریافت ویزای ازدواج این کشور اقدام کنند که در این صورت اجازه خواهند داشت تا  به هر گونه فعالیت در کشور سنگاپور بپردازند.

لازم به ذکر می باشد که خارجی هایی که در  سنگاپور ساکن هستند اما جز ساکنان دائمیین کشور نیستند، این امکان را دارند که برای ویزایی که  وابسته به همسر و هم چنین فرزندان شان باشد درخواست دهند. با این توضیح که اجازه اقامت در دوره های که مدت زمان آن بین سه ماه الی پنج سال باشد اعطا می شود و قابل تمدید است.

دریافت حق اقامت سنگاپور از طریق داشتن سابقه اقامت

در این روش اخذ اقامت اشخاصی می توانند  برای دریافت حق  تابعیت و حق اقامت در  این کشور اقدام نمایند که دارای حق اقامت دائم  این کشور بوده  این مدت به میزان دو سال سابقه اقامت در این کشور  می باشد.

دریافت حق اقامت سنگاپور از طریق تحصیل

خارجیانی که مایل به تحصیل در سنگاپور هستند باید برای سفارت یا کنسول گری این کشور در خارج ازکشور سنگاپور ویزای دانشجویی دریافت کنند تا بتوانند به کشوری  مهاجرت نمایند که اجازه تحصیلات دراز مدت را می دهد .
بیان این نکته حائز اهمیت است که مورد حمایت قرار گرفتن  از جانب یک موسسه آموزشی در  این کشور و هم چنین مورد تأیید بودن میزان هزینه های مورد نیاز برای پوشش دادن تمامی مخارج خود و در طول مدت اقامت خود، در راستای  واجد شرایط  شدن ویزای دانشجویی این کشور لازم است. با ذاین توضیح که اجازه اقامت در این کشور در دوره هایی که  بین  سه  ماه الی  چهر سال  باشد اعطا  خواهد شد و قابلیت تمدید شدن دارند.

اخذ اقامت سنگاپور ازطریق پناهندگی

همان طور که در سایر مقالات مربوط به پناهندگی در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت وجود دارد . این روش اخذ اقامت به هیچ وجه روش مطمئنی برای مهاجرت نمی باشد و به متقاضیان مهاجرت به این کشور توصیه نمی شود. این فرصت را دارید تا برای کسب نمودن اطلاعات بیشتر به سایر لینک های موجود در این موسسه نظیر اقامت پس از تحصیل در سنگاپور مراجعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *