مهاجرت به کشور سنگاپور

اقامت کشور سنگاپور از طریق تحصیل

اقامت کشور سنگاپور از طریق تحصیل

کشور سنگاپور برای دانشجویان بین المللی دسترسی آسان و سریع برای اخذ اقامت کشور سنگاپور از طریق تحصیل را هر ساله فراهم آورده است. پیش نیاز های لازم برای کسب این اقامت به راحتی برآورده می شوند، متقاضیان فقط لازم است حداقل دو سال در این کشور زندگی کرده و همچنین در این کشور تحصیل کنند. متقاضیان واجد شرایط همچنین بایستی در یکی از آزمونهای انتخاب شده قبول شوند. متقاضیان پس از اخذ اقامت دائم می توانند از رفاه اجتماعی عالی در سنگاپور برخوردار شوند.

اخذ اقامت کشور سنگاپور از طریق تحصیل

سنگاپور فرصت های مختلفی را برای دانشجویان خارج از کشور برای شروع کار خود در این کشور فراهم می کند. این کارمندان در صورت گذراندن دوره معین در سنگاپور می توانند برای اقامت دائم سنگاپور اقدام کنند. دولت سنگاپور گزینه های اقامت دائم و تابعیت انتخابی را برای حمایت از اقتصاد کشور راه اندازی کرده است. از سال 2009، به طور متوسط سالانه 30000 اقامت دائم و حداکثر 20,000 تابعیت توسط دولت صادر شده است. اقامت دائم سنگاپور بدون محدودیت زمانی می باشد و افرادی که این اقامت را دارند مجاز به زندگی، کار، تحصیل و بازنشستگی در این کشور می باشند.

اخذ اقامت کشور سنگاپور برای دانشجویان

دانشجویان خارجی که در کشور سنگاپور تحصیل می کنند می توانند از طریق عملکرد علمی برجسته خود درخواست اقامت دائم (PR) کنند. با این حال، این دانش آموزان بایستی:

 • بیش از 2 سال در سنگاپور اقامت داشته اند.
 • هر آزمون ملی مانند GCE ‘N’ / ‘O’ / ‘A یا PSLE را گذرانده یا در برنامه های یکپارچه (IP) شرکت کرده باشند.

فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی سنگاپور نیز در صورت استخدام در این کشور می توانند اقامت دائم بگیرند. برای دریافت کار تمام وقت در سنگاپور، این دانشجویان به یکی از قبولی های زیر احتیاج دارند.

 • اشتغال – مجوزهای حرفه ای و فارغ التحصیلان واجد شرایط
 • S-Pass برای کارگران ماهر خارجی که در سنگاپور کار می کنند.

مراحل اخذ اقامت کشور سنگاپور از طریق تحصیل

متقاضیانی که خواهان اخذ اقامت دائم سنگاپور هستند باید در درجه اول در سیستم e-PR اقدام کنند. هنگامی که متقاضی فرم درخواست را به صورت آنلاین دریافت می کند، باید ظرف 96 ساعت فرم را همراه با مدارک و پرداخت های لازم تکمیل و ارسال کند. هزینه های ثبت نام اولیه 120$ (دلار آمریکا) می باشد. دانش آموزان همچنین باید مدارک تحصیلی و ریز نمرات خود را ارائه دهند. مابقی مراحل به ترتیب زیر می باشد.

 • زمان پردازش برنامه 4-6 ماه است.
 • متقاضی نتیجه خود را طی 4 تا 6 ماه از طریق نامه استاندارد دریافت می کند.
 • در همین حال، متقاضیان مجاز به بررسی وضعیت درخواست از طریق سیستم e-PR هستند.

اگر درخواست تأیید شد، طی 1 نامه از داوطلب درخواست می شود که با مرکز خدمات اقامت دائم در سنگاپور قرار ملاقات بگذارد. و متقاضی کارت شناسایی و اقامت خود را در این مرکز خدمات دریافت می کند.

مراحل اخذ اقامت کشور سنگاپور از طریق تحصیل

مزایای اخذ اقامت کشور سنگاپور از طریق تحصیل

یک مقیم دائم سنگاپور کارت آبی دریافت می کند و از مزایای بسیاری برخوردار است که شامل ورود همسر و فرزندان به سنگاپور، آرامش مالیاتی، امکانات خرید ملک، امکانات بهداشتی و درمانی می باشد و می تواند برای اجازه کار طولانی مدت درخواست کند. آنها می توانند بدون هیچ مجوز قانونی به راحتی شغل خود را تغییر دهند. این افراد برای ورود مجدد به سنگاپور نیازی به ویزا ندارند. آنها می توانند برای وام های مختلف درخواست دهند و در صندوق های تأمین مالی سهیم هستند.

اقامت دائم دانشجویان در کشور سنگاپور در سال 2023

یک شهروند دائمی که بیش از 2 سال در سنگاپور اقامت داشته است، در صورت داشتن شغل معتبر یا ازدواج با مقیم سنگاپور، می تواند تقاضای تابعیت کند. درخواست به دفتر ICA ارسال می شود. متقاضی باید 1 فرم شهروندی را پر کند و سپس آن را به همراه مدارک مورد نیاز در وب سایت ICA ارائه دهد. هزینه این روند حدود 100$ (دلار آمریکا) است. ICA به متقاضی تاریخ مصاحبه می دهد. اگر مقامات ICA از وضعیت متقاضی راضی باشند، برای شما ایمیل ارسال می كنند. سپس به متقاضی دستور داده می شود که تشریفات ثبت نام شهروندی را تکمیل کند و باید هزینه هایی را پرداخت کند. در زیر نمودار وضعیت جمعیت مقیم در کشور سنگاپور آورده شده است.

شرایط کار در کشور سنگاپور

سنگاپور، کشوری با نرخ بیکاری 2.2% است. به عبارتی از هر 100 نفر 98 نفر در این کشور شاغل می باشند. نکته ای که شاید در این کشور بسیار مورد توجه قرار گیرد این است که ثروت و سرمایه بیشتر در بین مهاجران و سرمایه داران خارجی وجود درد و گسترش پیدا می کند و این در حالی است که ساکنان بومی در این کشور در فقر زندگی می کنند و حتی بسیاری از آنها دارای مشاغل کم درآمد هستند. در بین سال های 2012 تا 2015 تعداد خانواده هایی که به کمک مالی در این کشور نیاز دارند و برای آن اقدام می کنند، 43.45% افزایش یافته است. این نرخ در واقع بالاترین میزان فقر است که تاکنون در این کشور دیده شده است. با این وجود، اگر فرد واجد شرایط باشد، با یک مدرک دانشگاهی یا حتی یک مدرک فنی حرفه ای معتبر، شانس خوبی برای پیدا کردن کار در سنگاپور دارد.

هزینه زندگی در سنگاپور

هزینه های سالانه زیر بر اساس یک تخمین محافظه کارانه برای یک سبک زندگی راحت، به استثنای دوره تعطیلات، حاصل شده است. مقدار واقعی بسته به هزینه و سبک زندگی هر دانشجو می تواند بیشتر یا کمتر باشد:

 • هزینه یک وعده ناهار: 12$ (دلار آمریکا)
 • 12 تخم مرغ بزرگ: 19.4$ (دلار آمریکا)
 • 1 کیلوگرم گوجه: 13.3$ (دلار آمریکا)
 • یک وعده فست فود: 8$ (دلار آمریکا)

نرخ تورم نیز در سال های گذشته مطابق جدول زیر می باشد:

نرخ تورم در سنگاپور

این مقاله برای درک بهتر شرایط کار، تحصیل و اقامت در کشور سنگاپور تهیه شده است. می دانیم که این کشور جزو کشورهای پیشرفته و یکی از قطب های گردشگری در آسیا محسوب می شود که به محلی برای سرمایه گذاری بسیاری از سرمایه گذاران تبدیل شده است. در صورت هرگونه ابهام و یا سوال با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *