مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » کانادا » دلایل ریجکتی ویزای کانادا

دلایل ریجکتی ویزای کانادااز آنجا که تعداد متقضیان مهاجرت به کانادا بسیار زیاد می باشد دولیت این کشور اقدام به وضع قوانین محدود کننده ای کرده است که این موضوع منجر به ایجاد دلایل ریجکتی ویزای کانادا شده است  در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در زمینه دلایل ریجکتی ویزای کانادا هستید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی دست یابید.
در سال 2019 دولت کشور کانادا اقدام به وضع قوانین سخت گیرانه و محدود کنده ای کرده است و متاسفانه بسیاری از ویزاهای کانادایی لغو می شود و این موضوع می تواند ناامید کننده باشد، زیرا این موضوع می تواند برنامه های سفر، برنامه های کاری یا حتی یک برنامه جدید زندگی را خراب کند. پس از اخذ ویزا، چندین مرحله وجود دارد که ممکن است بتوانند ویزای کانادا را دریافت کنند. بر خلاف آنچه که بسیاری از مردم فکر می کنند، اعمال مجدد پس از رد ویزای کانادا  ممکن می باشد ولی بسته به دلایل رد شدن این اشخاص دارد   یا بستگی به نامه ای که IRCC به ویزای این اشخاص ارسال می کند دارد. البته آنها اطلاعاتی را برای توضیح اینکه چرا آن را رد کرد، ارائه نمی کند.

بررسی اصلی ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا

از جمله اصلی ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا عبارتند از:

  • عدم ارائه اسناد صحيح و مستند به متقاضیان
  • عدم ارائه منابع مالی کافی برای تأمین مالی سفر شما به کانادا و اقامت در این کشور
  • عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی، مانند مواردی که متقاضی دارای پرونده کیفری باشد.
  • عدم رعایت استانداردهای بهداشتی و داشتن بیماری های خاص
  • منطبق نبون قصد و هدف متقاضیان با درخواست این اشخاص

ممکن است عوامل دیگری وجود داشته باشد که می تواند منجر به لغو ویزای کانادا شود، اما بسیاری از آنها در پارامترهای ذکر شده قرار دارند. اگر با درخواست  این اشخاص رد شده باشد، ممکن است واجد شرایط درخواست تجدید نظر در مورد امتناع یا درخواست مجدد درخواست ویزا باشند. در مورد درخواست تجدید نظر،  این اشخاص نمی توانند انتظار داشته باشند که افسر ویزا و یا مقامات سفارت در مورد درخواست تجدید نظر برای گرفتن ویزای موقت کمک نمایند و بهترین گزینه این است که  این اشخاص مجددا درخواست ویزای خود را با نرم افزاری که  به تازگی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است  ارتقا دهند.که این مراحل بعد از امتناع از در خواست ویزا می باشد.

سایر دلایل ریجکتی کانادا

از جمله دیگر دلایل ریجکتی کانادا به غیر از موارد ذکر شده در بالا عبارتند از :

فقدان تاریخ سفر به کشور های دیگر : اگر شخصی قبلا در خارج از کشور خود سفر نکرده باشد، اگر از خودشان درخواست خود را دریافت کنند، از ویزا محروم خواهند شد.
مدت زمان اقامت در این کشور طولانی باشد : افرادی که براساس درخواستی که مایل به اقامت برای مدت طولانی هستند، معمولا نیاز به منابع مالی قابل توجهی دارند.
نداشتن پیشنهاد شغلی :عدم وجود فرصت های شغلی در کشور کانادا

عدم اسناد و مدارک مالی: متقاضیان برای اثبات تمکن مالی خود در این کشور ملزم به ارائه این مدارک می باشند.
اخراج قبلی متقاضیان : که در صورت  غیبت طولانی مدت به صورت قانونی
نقض حقوق بشر: ماند این که متقاضیان قبلا در ارتش یک کشور در جنایات جنگی شرکت داشته اند

نحوه درخواست دوباره ویزا بعد از رد شدن

نامه ای که در آن در خواست متقاضیان رد شده دارای سرنخ ها و اطلاعات بحرانی زیادی در مورد دلایلی که درخواست  این اشخاص رد  شده رابه دقت بخوانند و اطلاعاتی که بعدا مورد استفاده این اشخاص باشد می توانند پیدا کنند می تواند بعدا استفاده کنند تا پرونده درخواست این اشخاص تقویت شود. البته این امکان وجود دارد که برنامه مهاجرتی جدید این اشخاص  از طریق یک افسر ویزای دیگر منتقل می شود که ممکن است دارای دیدگاه دیگری در مورد اسناد ارائه شده باشد.
واجد شرایط بودن این اشخاص برای درخواست تجدیدنظر بسته به نوع پرونده این اشخاص دارد ، یا به مواردی نظیر IAD (بخش داوری مهاجرت) یا دادگاه فدرال کانادا، تناسب دارد متقاضیان ملزم به در نظر گرفتن این موضوع می باشند  مکه فرایند تجدید نظر این اشخاص فقط در یک دوره زمانی خاص معتبر است و باید بلافاصله اقدام شود. اگر این مورد مربوط به پرونده این اشخاص باشد،  مشاوره نمودن با یك مشاور حقوقی كه متقاضی درخواست ویزای کانادا است، می تواند شانس قبولی  این اشخاص را افزایش دهد.

دلیل ریجکتی ویزای تحصیلی  کانادا

درخواست های ویزای دانش آموزان کانادا اغلب از همین دلیل ممنوع می شود که دیگر انواع درخواست ها ممنوع می شوند که عبارتند از: عدم اثبات منابع مالی کافی، اثبات قصد ترک پس از پایان برنامه، یا مدارک مسافرتی یا هویت مشکوک.
دو دلیل منفی برای ویزای دانشجویی این است که IRCC می تواند انتخاب  متقاضیان مهاجرت به کانادا از برنامه یا نامه پذیرش این اشخاص را مورد سوال قرار دهد. اگر افسر ویزا که پرونده شما را بررسی کرده است ارتباط بین برنامه تحصیلی انتخاب شده شما و زمینه تحصیل یا کار شما را نمی بیند، ممکن است  این اشخاص مایل باشند که درخواست خود را رد کنند. برای رفع این نوع مشکل،  این اشخاص می خواهند که اطمینان حاصل  را به دست آورند که در دلایل شخصی خود برای انتخاب برنامه خاص مطالعه دلایل خود را بیان کنند.

تغییر در دریافت ویزای دانشجویی کانادایی پس از رد

اگرمتقاضیان  برای در یافت ویزای دانشجویی درخواست کرده باشند، احتمالا این موضوع را می دانند که برای انجام این کار باید در یک موسسه آموزشی کانادا پذیرفته شوند.  در این صورت این اشخاص ملزم می باشند که نامه پذیرش مربوطه را به عنوان بخشی از درخواست خود ارائه دهند. اگر مامور ویزا شکایت خود را از پذیرش  در خواست واقعی را داشته باشد یا این که متقاضیان به صورت واقعی تمام الزامات برنامه را رعایت کند در این صورت  امکان دارد که درخواست  این اشخاص را رد کنند. متقاضیان ملزم می باشند که برای جلوگیری از  این مسئله درخواست مجدد و مستندات را بررسی کنند و مطمئن شوند که تمام اسناد معین شده و آسان  را مورد بررسی قرار دهند.

هم چنین این امکان وجود دارد که این اشخاص  بخواهند که مدارک اضافی را ارائه دهند. علاوه بر این، این اشخاص باید مطمئن باشند که موسسه ای که در آن پذیرفته شده اند معتبر است و در لیست موسسات آموزشی تعیین شده در کانادا وجود دارد.

آشنایی با روش های درخواست مجدد ویزای کانادا

پس از ریجکتی ویزای کانادا ، متقاضیان باید از مراحل خاص توصیه شده برای ثبت یک درخواست جدید آگاه باشند. ودر مورد این که مراحل چه مراحلی هستند و مطمئن شوند که آنها را با دقت دنبال کنند تا از هرگونه مشکل در دور دوم جلوگیری کنند. اقداماتی که در درخواست مجدد انجام می دهند براساس نوع ویزایی که نیاز دارید متفاوت خواهد بود.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله دلایل ریجکتی ویزای کانادا خواهان کسب اطلاعات بیشتری در مورد شرایط حقوقی ورود به این کشور شدید می توانید با مراجعه نمودن به مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا به اطلاعات جامعی دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *