شرایط اسلوونی

درباره اسلوونی

درباره اسلوونی

کشور اسلوونی کشوریست در منطقه شنگن که در اروپا مرکزی واقع شده است. اگر بخواهیم درباره اسلوونی صحبت کنیم می توانیم به آب و هوای مدیترانه و طبیعت زیبای این کشور اشاره نماییم. این کشور در هم جواری کوه آلپ و دریای آدریاتیک قرار گرفته است و به همین دلیل سالانه گردشگران زیادی به این کشور سفر می کنند. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید درباره اسلوونی و شرایط زندگی در این کشور در سال 2019 آگاه باشند. موسسه سفیران سروش سعادت قصد دارد در این مقاله درباره اسلوونی اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

موقعیت جغرافیایی

این کشور با مساحت 20273 کیلومتر مربع در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است، کشور اسلوونی از شمال با کشور اتریش، از جنوب با کشور کرواسی، از شرق با کشور مجارستان و از غرب با کشور ایتالیا هم مرز می باشد، در شمال این کشور کوه های آلپ و در جنوب این کشور دریای آدرباتیک قرار دارد.

درباره اسلوونی

بهتر است درباره اسلوونی بدانید که این کشور در سال 1991 از کشور یوگسلاوی جدا شد و به استقلال رسید. این کشور بعد از رسیدن به استقلال پیشرفت های چشمگیری در زمینه های مختلف داشت. این کشور جزء کشور های اتحادیه اروپا محسوب می شود.

جمعیت این کشور بیشتر از 2 میلیون نفر می باشد، شصت درصد از شهروندان این کشور پیرو آیین مسیحیت می باشند و بقیه مردم دین خاصی ندارند. مردم این کشور به زبان اسلوونی به مکالمه می پردازند. پایتخت این کشور شهر لیوبلیانا می باشد که شهر بزرگ این کشور نیز محسوب می شود. رشد جمعیت در این کشور رشد بسیار کمی دارد و در واقع صفر می باشد

آب و هوای کشور اسلوونی

کشور اسلوانی دارای آب و هوای متنوع می باشد، در شمال به دلیل وجود کوه های آلپ آب و هوا سرد و قاره ای می باشد و در جنوب اسلوونی به دلیل وجود دریای آدرباتیک آب و هوا معتدل و مدیترانه ای می باشد.

مشهور ترین شهر

در این کشور های شهر های مهمی وجود دارد که با سلیقه هر فردی مطابقت دارد. دو شهر مهم در این کشور شهر کوپر و شهر ماریبور می باشد.

شهر کوپر

یکی از شهر های جذاب و دیدنی این کشور شهر کوپر می باشد، این شهر یکی از قدیمی ترین شهر های ساحلی این کشور می باشد، زیر ساخت های این شهر از تمامی لحاظ مورد تایید قرار گرفته است.

شهر ماریبور

یکی از شهر های بزرگ و بسیار زیبا در کشور اسلوونی شهر ماریبور می باشد، این شهر در نزدیکی مرزهای کشور اتریش واقع شده است. در وسط این شهر دریاچه ای وجود دارد که در اطراف آن خانه ها ساخته شده اند و طبیعت زیبا و چشم نواز در این شهر موجب شده هر ساله متقاضیان زیادی برای سفر این شهر را انتخاب نمایند.

اقتصاد کشور اسلوانی

درباره اسلوونی و اقتصاد این کشور می توان گفت که این کشور دارای معادن و منابع بسیار زیادی می باشد. معادن موجود در این کشور شامل: معدن ذغال سنگ، معدن قلع، معدن روی، سنگ ساختمانی می باشد. صادرات در این کشور در زمینه های صنعت ماشین و صنعت حمل و نقل می باشد.

طی سال های اخیر صنعت گردشگری در این کشور رشد چشمگیری داشته است، همچنین خرید و تولید صنایع دستی نیز رونق یافته است. صنعت دام پروری در این کشور در وضعیت خوبی قرار دارد اما زمین هایی که قابلیت کشاورزی داشته باشند بسیار کم می باشد. این کشور محل مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد زیرا اقتصاد این کشور در حال رشد و پیشرفت می باشد.

تحصیل در کشور اسلوونی به چه صورت می باشد؟

حال قصد داریم به بررسی تحصیل در کشور اسلوونی بپردازیم. دانشگاه های این کشور در تمامی مقاطع تحصیلی دانشجو می پذیرد. متقاضیان باید مدارک خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند تا پس از تایید از دانشگاه دعوت نامه دریافت نمایند. دانشجویان باید به این نکته آگاه باشند که در مقطع لیسانس دروس به زبان اسلوونی تدریس می شود.

در مقطع فوق لیسانس و دکترا دروس تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود. متقاضیان می توانند در دانشگاه های این کشور به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی بپردازند. معدل مقطع تحصیلی دیپلم برای متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند تاثیری در روند پذیرش آن ها ندارد.

ولی متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دارند معدل مقطع تحصیلی پیشین آن ها در ارسال دعوت نامه تاثیر خواهد داشت. هزینه تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی کمتر می باشد. به همین دلیل اگر قصد تحصیل در دانشگاه های کشور های اروپایی دارید کشور اسلوونی کشور مناسبی می باشد. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید می توانید برای مطالعه بیشتر به سایت سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقالات مهاجرت تحصیلی به اسلوونی و  هزینه زندگی در اسلوونی  را مطالعه نمایید.

رودخانه و دره های کشور اسلوونی

رود خانه سوچا از جمله رودخانه های بسیار زیبا با رنگ فیروزه ای می باشد که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. درباره اسلوونی بهتر است بدانید که این کشور دارای مناطق مهیج و زیبایی می باشد، یکی دیگر از مکان های دیدنی در این کشور گذرگاه ورشیک می باشد و ارتفاع آن 1500 متر می باشد. این گذرگاه تا دره و رودخانه سوچا ادامه دارد و به نام جاده روسی معروف می باشد. که قدمت آن به قرن 20 میرسد.

 

 

مهاجرت به کشور اسلوونی

مهاجرت و اخذ اقامت از این کشور از طریق راه های مختلفی امکان پذیر می باشد. حال بررسی روش های مهاجرت به این کشور می پردازیم.

  • مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق کار
  • اخذ اقامت از کشور اسلوونی از طریق تحصیل
  • اقامت در کشور اسلوونی از طریق تولد فرزند
  • مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق ازدواج
  • مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

طرق نام برده روش های قانونی برای مهاجرت به کشور اسلوونی می باشد. یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور که روشی غیر قانونی می باشد مهاجرت از طریق پناهندگی می باشد که به هیچ عنوان به متقاضیان پیشنهاد نمی شود. در این مقاله سعی شد مطالبی درباره اسلوونی روش های مهاجرت و اطلاعات عمومی در رابطه با این کشور در اختیار متقاضیان قرار گیرد، اگر همچنان سوالات بیشتری در رابطه با این کشور دارید می توانید طی تماس با موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت و دریافت مشاوره پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *