مهاجرت کاری کلمبیا

درآمد مهندسان در کلمبیا

درآمد مهندسان در کلمبیا

درآمد مهندسان در کلمبیا با توجه به نوع شغل و زمینه کاری در این رشته متفاوت است و به صورت کلی میزان حقوق مهندسان در حد متوسط است. کلمبیا کشوری پیشرفته و منابع طبیعی فراوان است و شهرهای بزرگ این کشور با استفاده از علم مهندسی در کنار سایر علوم پیشرفت خوبی را شاهد بوده اند. مهندسین خارجی همچنین می توانند با داشتن تخصص و تجربه وارد بازار کار مهندسی در این کشور شوند. البته توجه داشته باشید که زبان کار در این کشور اسپانیایی است و مهندسان برای کار در این کشور نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی هستند. برای بررسی میزان درآمد مهندسان در کلمبیا با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نگارش همراه ما باشید.

مشاغل پر درآمد مهندسان در کلمبیا 2021

مهندسی یک رشته وسیع است و طیف گسترده ای از تخصص ها را شامل می شود. به طور کلی، مهندسان برای بهبود و نگهداری سیستم های فعلی، اعم از پزشکی، علمی، زمینی، دریایی و یا هوایی، کار می کنند و در عین حال تلاش می کنند سیستم های جدیدی را ایجاد کنند تا با تکنولوژی و جامعه همگام باشند. برخی از مهندسان محصولات و فناوری جدید را اختراع می کنند در حالی که برخی دیگر محصولات فعلی را نگهداری و تعمیر می کنند.

مهندسان در دو مقیاس بزرگ و کوچک کار می کنند. به عنوان مثال، یک مهندس هسته ای در مقیاس بسیار کوچک کار می کند، ذرات اتمی و زیر اتمی را خرد می کند و ذوب می کند، جایی که یک مهندس عمران در مقیاس بزرگتری کار می کند سیستم های فاضلاب را بهبود می بخشد، امکانات تصفیه آب، پل ها و بزرگراه ها را ایجاد می کند. مهارت های مختلف بسیاری برای هر یک از رشته های مهندسی مورد نیاز است اما ویژگی های مشترکی که مهندسان باید داشته باشند وجود دارد:

 • خلاقیت برای توسعه سیستم های جدید
 • اینکه بتوانید یک مشکل یا عملکرد را متوجه و عیب یابی کنید.
 • داشتن مهارت های حل مسئله قوی
 • داشتن درک عمیق از ریاضیات و علوم
 • توانایی برقراری ارتباط شفاف و شفاهی و کتبی
 • به روز بودن درمورد فناوری و پیشرفتهای اجتماعی

تمام کسانی که می خواهند وارد رشته مهندسی در کلمبیا شوند باید دارای حداقل مدرک لیسانس در رشته های مهندسی، علوم فیزیکی یا ریاضیات را تکمیل کنند. بیشتر مهندسان در یک زمینه تخصصی کار می کنند که نیاز به مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا دارند. در جدول زیر می توانید میزان بیشترین حقوق و درآمد مهندسان در کلمبیا در سال 2021 را مشاهده کنید:

رتبه شغل میزان درآمد ماهیانه میانگین به پزو کلمبیا 
1 مدیریت مهندسی COP8.370.000
2 مدیر مهندس تولید COP7.330.000
3 مدیر مهندسی منطقه ای COP6.980.000
4 مدیریت مهندسی برق COP6.280.000
5 مدیریت مهندسی بخش اصلی COP6.140.000
6 مدیر پروژه مهندسی COP5.790.000
7 مدیریت مهندسی مکانیک COP5.580.000
8 مدیر مهندسی فروش COP5.440.000
9 مشاور مهندسی COP5.230.000
10 سرپرست مهندسی COP5.130.000

میانگین درآمد مهندسان در کلمبیا

به صورت کلی میزان درآمد مهندسان در کلمبیا در حد متوسط می باشد. یک شخص به عنوان یک مهندس در کشور کلمبیا حقوق متوسط 3.960.000COP (پزو کلمبیا) را در ماه دریافت می کند. البته این میانگین محاسبه شده تمامی مشاغل مهندسی در کلمبیا بوده است و مهندسین در این کشور حداقل حقوق متوسط 1.260.000COP (پزو کلمبیا) را دریافت می کنند و حداکثر حقوق همانطور که مشاهده کردید در حدود 8.370.000COP (پزو کلمبیا) می باشد. طبق آمار در سال 2021 حقوق ماهیانه کار در کلمبیا به صورت متوسط 4 میلیون پزو است و کم ترین حقوق مهندسان در کلمبیا حدود 900.000COP (پزو کلمبیا) می باشد.

در نمودار زیر می توانید متوسط درآمد مهندسان در کلمبیا با متوسط درآمد تمامی مشاغل در کشور کلمبیا را ببینید:

متوسط درآمد مهندسان در کلمبیا با متوسط درآمد تمامی مشاغل در کشور کلمبیا

بررسی حقوق مهندسین در کلمبیا

اگرچه بحران اقتصادی جهانی سالهای اخیر منجر به کاهش تقاضا برای فارغ التحصیلان جدید شده است، اما تقاضای ویژه برای مهندسان افزایش یافته است. تحقیقات نشان داده است که، حتی در اقتصادهای تهدید شده از چنین بحرانی، شرکت ها به دنبال نامزدهای مناسب برای پر کردن موقعیت های جدید مهندسی در سمت تولید و در مدیریت سازمانی هستند. برخلاف چنین خبرهای خوبی برای مهندسین جوان، تقریباً در همه کشورهای جهان تعداد داوطلبان متقاضی تحصیل در رشته مهندسی وجود دارد و در کلمبیا نیز مهندسی کامپیوتر و IT در صدر مشاغل پرتقاضا در مهندسی هستند.

جهت کار در کلمبیا در رشته مهندسی بهتر است از میزان حقوق آن آگاه شوید لذا در جدول زیر می توانید میزان درآمد مشاغل مختلف مهندسی در کلمبیا را ببینید:

شغل میزان درآمد ماهیانه میانگین به پزو
تکنسین مهندس مونتاژ COP3.230.000
مهندس اتوماسیون COP4.480.000
مهندس صنایع COP4.150.000
مهندس ژئوتکنیک COP4.410.000
مهندس عمران COP4.190.000
مهندس بیوشیمی COP3.880.000
مهندس ارتباطات COP4.550.000
مهندس برق COP4.560.000
مهندس مکانیک COP4.510.000
مهندس ساخت COP3.910.000
مهندس راه آهن COP4.350.000
مهندس معدن COP4.230.000
نقشه بردار COP3.120.000
مهندس محیط زیست COP3.910.000

حقوق مهندسین طراح در کلمبیا

مهندسان طراح در طیف وسیعی از صنایع به کار گرفته می شوند اما اساسا مسئول تولید محصولات جدید و سیستم هایی هستند که برای تولید آنها استفاده می شود. آنها همچنین در جهت بهبود کارایی و عملکرد طرح ها، ماشین آلات و تجهیزات، سیستم ها و محصولات موجود کار می کنند یک مهندس طراحی تحقیقات گسترده ای را برای تعیین اینکه آیا محصول جدید مقرون به صرفه است انجام می دهد. این شامل استفاده از CAD برای تولید برنامه های فنی و کار با نمونه های اولیه است. این شغل همچنین شامل جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها و تولید گزارش های دقیق برای مدیریت و مشتریان است بیشتر وقت صاحب شغل در دفتر طراحی صرف خواهد شد، اما ممکن است مدتی برای برقراری ارتباط ایده ها با مشتری صرف شود.

تحصیلات بیشتر برای تبدیل شدن به یک مهندس طراحی مورد نیاز است و طیف گسترده ای از موضوعات ارائه می شود. حقوق مهندسین طراح در کلمبیا در حدود 3.950.000COP (پزو) در ماه است. مهندسان طراح برای توسعه طرح ها، پیش نویس ها و طرح های محصول کار می کنند. این مهندسان از ابزارهای مختلف طراحی، تجهیزات و برنامه های رایانه ای استفاده می کنند.

 • مهندسان طراح هنگام کار روی پروژه ها چندین فاکتور را که شامل هزینه، نگهداری، مقررات ایمنی، موارد قانونی، محیط زیست، کیفیت و سایر دستورالعمل های تولید هستند در نظر می گیرند.
 • مهندسان طراح مسئول ایجاد پیش نویس بسیاری از محصولاتی هستند که روزانه استفاده می کنیم.
 • آنها اثرات زیست محیطی، ایمنی و مکانیکی محصول را برای مصرف کننده و سایر عوامل در نظر می گیرند.
 • این متخصصان باید نوآور و خلاق باشند و غالباً با ابتکار عمل خود کار می کنند.

درآمد مهندسان عمران در کلمبیا

درآمد مهندسان عمران در کلمبیا

این کار شامل برنامه ریزی، طراحی و مدیریت پروژه های ساختمانی است. این پروژه ها می توانند در مقیاس از نسبتاً کوچک، مانند تعمیر پل عابر پیاده، تا نسبتا بزرگ، مانند ساخت یک استادیوم فوتبال باشند. یک مهندس عمران اغلب در یک منطقه خاص مانند محیط زیست، حمل و نقل یا سازه تخصص خواهد داشت. با این حال، این مناطق اغلب با هم تداخل دارند. مهندسی عمران به سطح بالایی از ارتباطات احتیاج دارد زیرا مهندسان ملزم به همکاری نزدیک با سایر متخصصان مانند نقشه برداران، معماران و پیمانکاران و همچنین مشتریان هستند. یک مهندس به ریاضیات، فناوری اطلاعات و علوم نیاز دارد، تا در تصمیم گیری اطمینان داشته باشد و با ضرب العجل ها و در بحران ها به خوبی کار کند. معمولا مهندسین عمران در کلمبیا ملزم به داشتن حداقل مدرک کارشناسی مهندسی هستند.

طیف وسیعی از شرکت ها به خدمات مهندسین ساختمان احتیاج دارند، به این معنی که فرصت های شغلی بسیار عالی هستند. فارغ التحصیلان می توانند انتظار داشته باشند که ماهانه حدود 3 تا 4 میلیون پزو درآمد کسب کنند که با تجربه افزایش می یابد. حوزه مهندسی عمران مربوط به ایجاد، حفاظت و بهبود محیط زندگی مردم است. متخصصانی که در این زمینه کار می کنند مهندس عمران هستند و آنها ملزم به تکمیل پروژه های مهندسی از مراحل طراحی تا ساخت و تکمیل هستند. در لیست زیر میزان درآمد مشاغل مهندسی عمران در کلمبیا آمده است:

 • مهندس عمران: 4.190.000COP (پزو)
 • مهندس حمل و نقل: 4.070.000COP (پزو)
 • مهندس ساخت: 3.910.000COP (پزو)
 • مهندس ژئوتکنیک: 4.410.000COP (پزو)
 • مهندس سازه: 3.890.000COP (پزو)
 • طراح سازه: 3.780.000COP (پزو)

درآمد مهندسان پروژه در کلمبیا

مهندسی پروژه که برای مراحل مقدماتی پروژه های بزرگ نظارت دارد، در زمینه مهندسی و ساخت حیاتی است. این افراد معمولاً در شرکتهای ساختمانی و عمرانی استخدام می شوند که خانه های پیش ساخته و ساختمانهای تجاری می سازند. وظایف کاری معمولاً مستلزم:

 • ارزیابی هزینه های تولید و سایر اطلاعات حیاتی مربوط به پروژه
 • اطمینان از کارآیی و طبق برنامه اجرای پروژه
 • بررسی گزارش های اولیه ارائه شده توسط خدمه و مدیر پروژه
 • گردآوری داده های حاصل از گزارش های اولیه
 • اصلاح برنامه زمان بندی و تغییر فروشندگان مواد بنا به ضرورت و نظارت بر کیفیت کار در محل پروژه
 • مسئولیت های دیگر اغلب شامل اطمینان از رعایت کلیه الزامات ایمنی و قانونی، تفسیر نیازهای مشتری، تعیین دقیق و رفع مشکلات مهندسی و پیاده سازی راه حل ها است.

حقوق معمول این شغل در کشور کلمبیا حدود 4.500.000COP (پزو) در ماه است. داشتن یک مهارت برجسته در مدیریت پروژه برای مهندس بودن پروژه بسیار ضروری است. این مهندسان وظیفه مدیریت کلی مراحل توسعه و تولید برخی محصولات را بر عهده دارند. ساعات کار آنها مطابق با ساعت عادی اداری است. با این حال، آنها در صورت لزوم ساعات اضافی را کار می کنند. جهت بررسی مهاجرت به کلمبیا از طریق کار می توانید به این مقاله لینک شده توسط مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *