مهاجرت کاری کلمبیا

کار در کلمبیا

کار در کشور کلمبیا

کلمبیا کشوری در شمال غرب آمریکای جنوبی است که از اقتصاد بسیار مناسب و در حال رشدی برخوردار می­باشد. کار در کلمبیا دارای مزایای بسیاری است و سالانه  افراد زیادی با اخذ ویزای کاری می­توانند به این کشور مهاجرت نمایند. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می­کنند و از اتباع خارجی که به این کشور سفر نموده اند بخوبی استقبال می­نمایند. می­توان گفت اخذ ویزای کاری کلمبیا یکی از دشوارترین ویزاهای این کشور محسوب می­شود. اما دوستان عزیز می­توانند با ارتباط با کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی مراحل اداری اخذ این ویزا را براحتی انجام دهند. برای اخذ ویزای کاری کلمبیا افراد می­باید دارای پیشنهاد کاری باشند. پس از اینکه فرد با کارفرمایی در این کشور قرارداد کاری منعقد نمود، پس از آن کارفرمای مربوطه اسپانسر وی محسوب خواهد شد.

کشور کلمبیا دارای طبیعتی زیبا و گفت انگیز است. مردم این کشور دارای غذاهای بسیار متنوع و سالم هستند. در ضمن هزینه های زندگی در این کشور بسیار ارزان و مقرون به صرف می­باشد. کارکنان در کلمبیا از حقوق و دستمزدهای مناسب برخوردارند و حداقل حقوق کارکنان در این کشور 59000 پزوی برآورد شده است. با این میزان دستمزد و حقوق افراد براحتی می­توانند تمامی هزینه های زندگی خود را در این کشور تأمین نمایند. از طرفی اجاره خانه ها و آپارتمان ها نیز در این کشور بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند. مهاجران در این کشور تنها با پرداخت 1500 دلار در ماه می­توانند خانه ای بزرگ بهمراه یک نظافتچی اجاره نمایند.

انواع ویزا در کشور کلمبیا

بطور کلی دولت کلمبیا برای اتباع خارجی ویزاهای مختلفی صادر می­نماید. افرادی که قصد انجام کار در این کشور را به مدت 3-6 ماه دارند، تنها می­توانند یکی از سه ویزای NE-TP یا RE را اخذ نمایند. ویزای TP دارای 14 زیر گروه می­باشد و افرادی که قصد انجام کار در کلمبیا را دارند می­باید ویزای TP-4 را دریافت نمایند. این ویزا برای افرادی که دارای قرارداد کاری با شرکت های کلمبیایی و یا قصد ارائه خدمات به شرکت ها و یا مردم کشور کلمبیا را هستند، می­توانند برای اخذ این ویزا اقدام نمایند. این ویزا در ابتدا دارای 3 سال اعتبار است و در صورت تمایل انجام کار در این کشور افراد می­توانند پس از پایان اعتبار این ویزا را تمدید نمایند.

افرادی که دارای مشاغل خاصی همچون پزشکی- مهندسی- زیست شناسی و یا حقوق هستند، نیز باید ویزای TP-4 را دریافت نمایند و قبل از شروع کار در این کشور بایستی به اداره نظارتی در این کشور مراجعه نمایند. ناگفته نماند افرادی که این ویزا را اخذ می­نمایند می­توانند بهمراه همسر و فرزندان خود به کلمبیا سفر نمایند. ویزای NE کلمبیا همان ویزای تجاری این کشور می­باشد که برای مدیران ارشد و نمایندگان شرکت های خارجی صادر می­گردد. این ویزا دارای 4 سال اعتبار با قابلیت چند بار ورود و در هر بار ورود امکان اقامت یکساله را به سرمایه گذاران خواهد داد. افراد با ااخذ این ویزا اجازه انجام کار را ندارند و تنها می­توانند بمدت 180 روز در این کشور اقامت داشته باشند.

کار در کلمبیا

اخذ ویزای کار در کلمبیا

همانطور که بیان نمودیم افراد برای مهاجرت کاری به کشور کلمبیا نیازمند اخذ ویزای کاری این کشور می­باشند. این ویزا که قبلاً بنام ویزای TP-4  معروف بود، هم اکنون بنام ویزای M-5 شناخته می­شود و افراد برای اخذ این ویزا می­باید هزینه ای معادل 282 دلار آمریکا پرداخت نمایند. ناگفته نماند متقاضیان می­باید علاوه بر این ویزای هزینه های اضافی دیگری نیز پرداخت نمایند. متقاضیان انجام کار در کلمبیا ابتدا باید رزومه کاری و تحصیلی خود را در اختیار این کشور قرار داده، در صورتیکه مهارت فرد مورد نظر در میان مهارت های مورد نیاز این کشور قرار داشته باشد، برای وی پیشنهاد کاری ارسال می­گردد.

در صورتیکه رزومه کاری فرد مورد تأیید این کشور قرار بگیرد می­باید سایر مدارک تحصیلی و کاری خود را نیز ارسال نماید. پس از اینکه پذیرش و صدور ویزای کاری برای فرد متقاضی تأیید گردید، وی می­باید به بوگاتا برای اخذ ویزای کاری این کشور سفر نماید. زیرا ویزاهای کشور کلمبیا تنها در بوگاتا صادر می­گردد. دوستانی که قصد مهاجرت کاری به دیگر کشورها را دارند می­توانند با آگاهی از شرایط انجام کار در کشور آلمان ویزای کار آلمان را دریافت و به این کشور سفر نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار کلمبیا

علاقمندان به انجام کار در کشور کلمبیا جهت اخذ ویزای کاری این کشور می­بایست مدارک زیر را به اداره مربوطه جهت صدور ویزای کاری کلمبیا ارائه بنمایند:

  • ارائه یک نسخه کپی از صفحه اول پاسپورت معتبر
  • در صورتیکه فرد در گذشته به کلمبیا سفر نموده است نیز می­باید مدارک لازم را ارائه نمایند.
  • ارائه انگیزه نامه کاری در کشور کلمبیا
  • قراردادکاری با شرکتی در کلمبیا
  • ارائه گردش حساب بانکی فرد متقاضی مبنی بر دریافت حقوق ثابت بصورت ماهیانه

اخذ اقامت و تابعیت کلمبیا از طریق کار

اخذ تابعیت کلمبیا از راههای مختلفی امکان پذیر است. اما افرادی که با اخذ ویزای کاری این کشور به کلمبیا مهاجرت نموده اند، با 5 سال انجام کار در این کشور می­توانند ابتدا اقامت دائم کلمبیا و پس از 5 سال انجام کار و زندگی بعد از اخذ اقامت دائم این کشور تابعیت کلمبیا را اخذ بنمایند. ناگفته نماند کشور کلمبیا با تابعیت دوگانه مخالفتی ندارد و افراد می­توانند علاوه بر تابعیت اصلی خود تابعیت کشور کلمبیا را نیز اخذ نمایند.

درآمد و نرخ بیکاری در کلمبیا

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم اخذ ویزای کاری کشور کلمبیا دشوار است. زیرا نرخ بیکاری در این کشور تقریباً برابر با 5/11% است و تقریباً 12% مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می­نمایند. واحد پول کشور کلمبیا پزوس است و حداقل درآمد مردم این کشور 265 دلار در ماه می­باشد. اگرچه هزینه های زندگی در این کشور بسیار به صرفه است، اما در مقابل نرخ بیکاری بالا در این کشور یافتن شغل و کسب درآمد در کلمبیا دشوار می­باشد. جهت یافتن شغل مورد نظر در کلمبیا می­توانید از مشاوره های مفید کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردید و از لیست مشاغل مورد نیاز  اتریش نیز آگاهی یابید.

مزایای انجام کار در کلمبیا

برخی افراد بدنبال اخذ ویزای کاری کلمبیا هستند زیرا انجام کار در کلمبیا با مزایایی همراه می­باشد که در عبارتند از:

  • کارگران در کلمبیا دارای 14 روز مرخصی با حقوق هستند.
  • اکثر کارگران در این کشور دارای 2 حقوق اضافی هستند. یکی قبل از کریسمس و دیگری بعد از عید پاک
  • مدت مرخصی برای تولد فرزند برای مادران 12 هفته و برای پدارن 4-8 روز است.
  • سن بازنشستگی برای زنان 52 و برای مردان 62 سالگی است.
  • کارکنانی که از شرکت اخراج می­شوند و یا بدون دلیل خدمت آنان متوقف شده است می­باید حقوق کامل ماهانه برای برای هر سالی که در شرکت کار نموده اند، پرداخت گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *