مهاجرت کاری هلند

درآمد مهندسان در هلند

درآمد مهندسان در هلند

درآمد مهندسان در هلند در بخش اصلی اقتصاد، از مهمترین عوامل رشد اقتصادی هلند می باشد. مهندسانی که قصد کار در این کشور را دارند، بایستی از این موضوع آگاه باشند. به همین دلیل، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این راهنما جدیدترین و معتبرترین اطلاعات را برای آگاه سازی شما عزیزان در این زمینه جمع آوری کرده اند.

درآمد مهندسان در هلند در بخش مکانیک

یک مهندس مکانیک دستگاه های مکانیکی را برای مشتریان می سازد، آزمایش و طراحی می کند. مهندسان مکانیک برای بهبود مداوم موتورها، دستگاه ها و تجهیزات مکانیکی کار می کنند و حل کننده های مسائل مختلف با توجه جدی به جزئیات هستند. مهندسان مکانیک همچنین برنامه های رایانه ای را مدیریت می کنند. از تکنیک های طراحی CAD استفاده می کنند، محاسبات ریاضی را انجام می دهند و طبق مشخصات کارفرمای خود طرح هایی را برای محصولات جدید تهیه می کنند. آنها به طور معمول تمام وقت را در یک دفتر کار می کنند و وظایف زیر را به عهده می گیرند:

 • بررسی اسناد فنی و الزامات مشتری
 • به روز رسانی و حفظ فایل های فنی پروژه و استانداردهای شرکت
 • بررسی اسناد مناقصه یا قرارداد برای شناسایی الزامات پروژه انضباطی، داده ها یا اطلاعات موجود و دامنه کار مورد نیاز
 • انجام مطالعات و مهندسی مربوط به تجهیزات، ماشین آلات و بسته ها
 • تعیین الزامات مهندسی مکانیک و ماشین آلات
 • تعیین معیارهای طراحی تجهیزات، ماشین آلات و بسته ها

درآمد مهندسان دراین کشور در بخش مهندسی مکانیک به طور میانگین 62192€ (یورو) در سال است. اما در نمودار زیر با در نظر گرفتن سال های تجربه، به طور دقیقتر به میزان درآمد مهندسان در هلند در بخش مهندسی مکانیک اشاره شده است:

شرایط کار و درآمد مهندسان عمران در هلند

مهندسان عمران در پیشرفت کشور، ایجاد، اصلاح و طراحی ساختمان ها و زیرساخت ها نقش مهمی دارند. این مهندسان در مراحل طراحی و برنامه ریزی و همچنین نظارت بر ساخت طیف وسیعی از موارد از قبیل پل ها، فرودگاه ها، شبکه های راه آهن، نیروگاه ها و سیستم های فاضلاب فعالیت دارند. مهندسان عمران به طیف گسترده ای از مهارت ها و دانش عمیق در مورد انواع مختلف ساختمان نیاز دارند. یک مهندس عمران عمدتاً بر ساخت و ساز زیر ساخت ها و ساختمان ها متمرکز است، این شامل مدیریت پروژه در صنعت ساخت و ساز تجاری، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی محیط زیست، هیدرولوژی و مهندسی ساحلی است. مهندسی عمران یک رشته مهندسی بسیار پایدار است که افراد می توانند در آن کار کند و همچنین می تواند بسیار پر سود باشد. درخصوص کار قانونی در این کشور ابتدا ویزای کاری هلند را دریافت بفرمائید.

در جدول زیر به میزان درآمد مهندسان عمران در هلند اشاره شده است:

سطح تجربه کاریمیزان درآمد ماهانه مهندسان عمران در هلند به یورو
0 تا 2 سال€5470
2 تا 5 سال€7140
5 تا 10 سال€10000
10 تا 15 سال€12000
15 تا 20 سال€13100
بیش از 20 سال€14100

درآمد مهندسان در هلند در بخش شیمی

مهندسی شیمی می تواند به عنوان نظارت و طراحی واکنش های شیمیایی در مقیاس صنعتی، به منظور تولید انرژی یا توسعه انسانی به طور کلی تعریف شود. مهندسی شیمی شامل تبدیل مواد اولیه به طیف وسیعی از کالاهایی است که هر روز از آن استفاده می کنیم. از این رو مانند مواد غذایی و نوشیدنی، مواد آرایشی و بهداشتی، روغن و گاز و غیره. مهندسان شیمی مسئولیت فرآیندهای صنعتی مورد نیاز برای تهیه این محصولات را بر عهده دارند. از این رو به عنوان مهندسان فرآیند نیز شناخته می شوند.

عموما مهندسان شیمی یا در طراحی، ساخت و بهره برداری از کارخانه ها و ماشین آلات یا توسعه محصولات و فناوری های جدید فعالیت می کنند. مهندسان شیمی برای کارفرمایان مختلفی مانند شرکت های تولید مواد شیمیایی (داروسازی، ساخت و ساز، پتروشیمی، فرآوری مواد غذایی، الکترونیک، پلاستیک و تولید کننده پلیمر)، صنعت تصفیه آب و صنایع بهداشت و ایمنی محیط زیست فعالیت می کنند. درآمد مهندسان در بخش شیمی از €46000 الی 84000€ (یورو) در سال متغیر می باشد. به سطح تجربه کاری بستگی دارد. اما به طور کلی، میانگین درآمد مهندسان در بخش شیمی 66696€ (یورو) است. هت کار و زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در هلند را مطالعه بفرمائید.

درآمد مهندسان در هلند در بخش شیمی

کار به عنوان مهندس میکروالکترونیک در هلند

میکروالکترونیک یکی از رشته های پرتقاضاء در این کشور می باشد. از مهمترین زمینه های مهندسی در این کشور به شمار می رود. تکنسین ها و مهندسان میکروالکترونیک در آزمایشگاه های تحقیقاتی به مهندسان برای ساخت و تولید ریز تراشه های نمونه اولیه و سفارشی طراحی و کمک می کنند. ریز تراشه ها، که معمولاً به آنها چیپ های کوچک گفته می شود. دستگاه های الکترونیکی ریز اما بسیار پیچیده ای هستند. عملکرد بسیاری از تجهیزات ارتباطی، محصولات مصرفی، کنترل های صنعتی، سیستم های هدایت هوافضا و الکترونیک پزشکی را کنترل می کنند.

به طور کلی، مهندسان میکروالکترونیک انواع تجهیزات پردازش نیمه هادی، آزمایش و تجهیزات مونتاژ را برای کمک به کارکنان مهندسی در توسعه، ساخت و یا اصلاح تراشه های مدار الکترونیکی، دستگاه ها و ماشین آلات در آزمایشگاه تحقیقاتی و محیط تمیز با بهره گیری از دانش تجهیزات پردازش میکروالکترونیکی، مراحل و مشخصات می سازند. متوسط حقوق یک مهندس میکروالکترونیک 63000€ (یورو) در سال می باشد که با کسب تجربه کاری بیشتر، افزایش می یابد.

حقوق و درآمد مهندسان در هلند در بخش صنایع

مهندسان صنایع با هدف افزایش بهره وری، از بین بردن عوامل بیهوده، کاهش هزینه ها و اطمینان از حفظ کیفیت استانداردها، طرح بندی ها و فرآیندهای تولید را طراحی می کنند. آنها روش های کارآمد برای استفاده از کارگران، ماشین ها، مواد، اطلاعات و انرژی را برای تهیه یک محصول یا ارائه خدمات ابداع می کنند. مهندسان صنایع به طور معمول موارد زیر را انجام می دهند:

 • مرور برنامه های تولید، مشخصات مهندسی، جریان فرآیند و سایر اطلاعات برای شناخت روش ها و فعالیت های تولید و خدمات
 • کسب اطلاعات درباره نحوه ساخت قطعات یا محصولات یا ارائه خدمات با حداکثر کارآیی
 • توسعه سیستم های کنترل مدیریت برای کارآمدتر کردن برنامه ریزی مالی و تحلیل هزینه
 • تصویب روش های کنترل کیفیت برای حل مشکلات تولید یا به حداقل رساندن هزینه ها
 • همکاری با مشتریان و مدیریت برای ایجاد استانداردهای طراحی و تولید
 • طراحی سیستم های کنترل برای هماهنگی فعالیت ها و برنامه ریزی تولید برای اطمینان از مطابقت با کیفیت محصولات

در نمودار زیر به میزان درآمد مهندسان در بخش صنایع با در نظر گرفتن سابقه کاری اشاره شده است:

 در سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به طور کامل اطلاعاتی درباره شرایط مهاجرت به هلند، کار در هلند و همچنین کسب اقامت و تابعیت در این کشور پیشرفته ارائه شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *