مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه SOAS لندن در انگلستان

دانشگاه SOAS لندن در کشور انگلستان

در سال 1916 دانشگاهی تحقیقاتی بنام دانشگاه SOAS لندن در انگلستان جهت مطالعات شرقی و آفریقایی تأسیس گردید. این دانشگاه در مرکز شهر لندن موقعیت دارد و یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور انگلستان بشمار می­رود. دانشگاه سواس رشته های مختلفی در مقاطع کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می­نماید. این دانشگاه رتبه چهارم را در سطح  مطالعات جهانی بخود اختصاص داده است. ناگفته نماند اکثر سران ایالت ها- وزاری دولت ها- دیپلمات ها- قضات دیوان عالی- بانکداران مرکزی تحصیلاتشان را در این دانشگاه به پایان رسانیده اند. همچنین این دانشگاه در طول فعالیت خود موفق به اخذ جوایز نوبل بسیاری شده است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره برترین و معتبرترین دانشگاه های جهان را به دانشجویان معرفی نموده و در تمامی مراحل تحصیلی دانشجویان را یاری می­نمایند.

هم اکنون دانشگاه SOAS لندن در انگلستان پذیرای 5000 دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف می­باشد. این دانشگاه بالاترین رتبه را در پذیرش دانشجویان بین المللی در میان دانشگاه های جهان بخود اختصاص داده است. همچنین در نظر سنجی که در زمینه رضایت دانشجویان از این دانشگاه انجام گرفت، 98% دانشجویان این دانشگاه رضایت خود را از عملکرد و کیفیت آموزشی در این دانشگاه بیان نمودند. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقط کارشناسی در دانشگاه سواس را دارند، ابتدا د برنامه علوم پایه را قبل از ورود به دانشگاه می­گذرانند. همچنین امکان یادگیری زبان انگلیسی قبل از ورود به دانشگاه سواس برای آندسته از دانشجویانی که از مهارت زبان انگلیسی برخوردار نیستند، وجود دارد.

تحصیل در دانشگاه SOAS لندن در انگلستان

دانشگاه سواس در لندن مرکزی است که امروزه مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی قرار گرفته است. این دانشگاه با هدف حمایت از دانشجویان بین المللی بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه هایی را به دانشجویان اعطا می­نماید. از همین رو دانشجویان زیادی بدنبال تحصیل در این دانشگاه با کیفیت می­باشند. برنامه های ارائه شده در دانشگاه SOAS لندن در انگلستان بسیار متنوع می­باشند و دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه می­توانند از این برنامه ها بهره­مند گردیده و تحصیل در یک دانشگاه معتبر را تجربه نمایند. اکثر بورسیه های تحصیلی این دانشگاه متعلق به دانشجویان کارشناسی ارشد می­باشد.

همچنین این دانشگاه برنامه های آموزشی متنوعی را برای آن دسته از دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دوره های تابستانی هستند نیز قرار داده است. دانشجویان در این دانشگاه امکان تحصیل از راه دور را نیز خواهند داشت.

امکانات و خدمات دانشجویی دانشگاه SOAS لندن در انگلستان

دانشجویان در دانشگاه سواس از امکانات بسیار مناسبی برخوردار هستند. دانشجویان در ظول تحصیل خود می­توانند از مشاوره های تحصیلی در این دانشگاه بهره­مند شده و از فرصت های شغلی در هنگام تحصیل و پس از اتمام تحصیل خود آگاهی یابند. دانشجویان با کمک و راهنمائی مشاوره های خود در دانشگاه می­توانند به انجام کارهای نیمه وقت و دانشجویی بپردازند و همچنین دوران کارآموزی خود را به صورت حرفه ای در این کشور بگذرانند. از دیگر خدماتی که این دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می­دهد می­توان به مشاوره های سلامت و محرمانه در این دانشگاه اشاره نمود. این مشاوران به دانشجویان در انجام کارهای دانشجویی- سلامت و بهداشت و بودجه بندی و سختی اخذ ویزا و مهاجرت کمک می­نماید. همچنین افرادی که دارای معلولیت های جسمانی هستند می­توانند در صورت نیاز به این مشاوران مراجعه نمایند.

هزینه های تحصیل در دانشگاهSOAS  لندن در انگلستان

دانشجویان بسته به نوع آموزش های خود در این دانشگاه هزینه های متفاوتی را پرداخت می­نمایند. بطور مثال هزینه های تحصیل برای دانشجویانی که بصورت آموزش از راه دور در کلاس های درسی شرکت می­نمایند با دانشجویانی که بصورت حضوری در کلاس درس حاضر می­شوند با یکدیگر متفاوت است. همچنین مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی دانشجویان نیز از جمله مواردی می­باشد که بر شهریه تحصیلی آنها نقش موثری دارد. اما بطور کلی تمامی دانشجویان موظف به پرداخت شهریه تحصیلی خود قبل از آغاز ترم تحصیلی می­باشند. پرداخت شهریه بصورت آنلاین- چک- کارت های اعتباری و یا انتقال بانکی انجام می­پذیرد. هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا به این کشور مراجعت نموده اند، همانند شهریه ای است که دانشجویان محلی در انگلستان پرداخت می­نمایند.

اما دانشجویانی که از کشورهای غیر اروپایی به این کشور مراجعت نموده اند، متفاوت است و معمولاً هزینه های بیشتری را باید پرداخت نمایند. البته امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این دانشگاه برای دانشجویان وجود دارد و دانشجویان می­توانند با استفاده از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی بصورت رایگان و یا نیمه رایگان به ادامه تحصیل بپردازند. همچنین امکان انجام کار ضمن تحصیل برای دانشجویان وجود دارد و دانشجویان می­توانند از این طریق برخی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در انگلستان را پوشش دهند.

چگونگی پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه سواس

دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل در دوره های کارشناسی دانشگاه SOAS لندن در انگلستان هستند، می­باید مدارک تحصیلی خود را بهمراه فرم درخواست پذیرش خود به اداره پذیرش این دانشگاه ارسال نمایند. متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز می­باید برای پذیرش ابتدا درخواست پذیرش و مدارک تحصیلی خود را به این دانشگاه ارائه داده و دانشگاه سواس نیز با بررسی مدارک دانشجویان موافقت خود را اعلام خواهد نمود. اما دانشجویانی که قصد تحصیل از طریق برنامه های تبادل دانشجو یا آراسموس در این دانشگاه را دارند، می­باید به سایت های آراسموس مراجعه نمایند. جهت اطلاع از چگونگی پذیرش در دانشگاه SOAS لندن در انگلستان و امکان تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان می­توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از پیشنهادهای مفید آنان نیز مطلع گردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *