مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه Bath انگلستان

دانشگاه Bath کشور انگلستان

در میان دانشگاه های انگلیسی زبان دانشگاه Bath انگلستان در شهر باث انگلستان قرار گرفته است و سطح بسیار بالایی در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی دارد. بیش از 95% دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل میشوند، رضایت کامل از برنامه های تحصیلی دانشگاه Bath انگلستان دارند. لازم به ذکر است که دانشگاه Bath انگلستان در بین بهترین دانشگاه ها بریتانیا و ایرلند شمالی رتبه نهم را به خود اختصاص داده است. در این نوشتار، کارشناسان کاردان و با تجربه موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت با افتخار شما را از شرایط تحصیل و همچنین دوره های تحصیل در دانشگاه Bath انگلستان به صورت کامل آگاه و مطلع خواهند ساخت.

اخذ پذیرش از دانشگاه باث بدون مدرک زبان ممکن است؟

آیا دانشجویان می توانند جهت شرکت در برنامه های پژوهشی بورسیه تحصیلی دریافت نمایند؟

کشور انگلستان در زمینه های مختلف آموزشی و پرورشی سطح و همچنی بسیار بالایی دارد و کشورهای بسیاری از متدها و سیستم آموزشی کشور انگلستان تبعیت می نمایند. هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان به این کشور مهاجرت میکنند. انگلستان همواره در رتبه بندی برترین دانشگاه های دنیا آمار مطلوبی از خود بجای گذاشته است.

درباره دانشگاه Bath انگلستان

دانشگاه Bath انگلستان یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور انگلستان می باشد که رنک بسیار بالایی در بین رنکینگ دانشگاه های جهانی و انگلستان دارا می باشد، این دانشگاه در شهر باث کشور انگلستان تاسیس شده است. دانشگاه بسیار پیشرفته باث فعالیت خود را در سال 1966 میلادی شروع کرده است و لازم به ذکر است که تقریبا 22َ% دانشجویان و متقاضیانی که در دانشگاه Bath انگلستان مشغول به تحصیل می باشند اهل کشورهای خارجی هستند. محبوب ترین دوره های تحصیلی در این دانشگاه مدیریت ارشد کسب و کار، مهندسی و همچنین رشته روانشناسی می باشند. دانشگاه باث از بهترین دانشگاه های جهان جهت آموزش و شرکت در دوره های تحقیقاتی و پژوهشی میباشد. شما می توانید با مراجعه به وبسایت این دانشگاه و قسمت برنامه های تحصیلی لیست رشته ها مقوله های که به صورت پژوهشی درخواست می گردد را ملاحظه فرمائید.

اگر به فکر شرکت در برنامه های تحصیلی مهندسی، طراحی، علوم پایه، مدیریت، علوم انسانی و همچنین علوم اجتماعی هستید، باید در نظر داشته باشید که دانشگاه باث از بهترین مراکز جهت شرکت در این برنامه های تحصیلی به شمار می رود. شرکت در این دوره ها موجب رشد علمی دانشجویان و همچنین ایجاد چالش های جدید می شود. دانشجویانی که در دانشگاه باث مشغول به تحصیل می شوند میتوانند در فعالیت های مختلف ورزشی و اجتماعی شرکت کنند و شایان ذکر است که این دانشگاه دارای سالن های مختلف ورزشی، سالن های سخنرانی، فروشگاه ها، کتابخانه شعب بانک های مختلف و همچنین استخر های شنا می باشد. شما عزیزان می توانید جهت مطلع شدن از شرایط ورود و تحصیل در بهترین دانشگاه ها و مراکز تحصیلی انگلستان به مقاله “تحصیل در بهترین دانشگاههای انگلستان” مراجعه کنید.

دانشگاه Bath انگلستان

شرایط تحصیل در دانشگاه Bath انگلستان

تحصیل در دانشگاه Bath در کشور انگلستان در چهار کالج اصلی این دانشگاه که عبارتند از کالج مدیریت، کالج فنی و مهندسی، کالج علوم و کالج علوم انسانی و علوم اجتماعی انجام می شود. دانشجویان می توانند در سه دوره اصلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکترا مشغول به تحصیل شوند. دانشگاه باث در کشور انگلستان سطح و کیفیت فوق العاده بالایی در زمینه های مختلف تحقیقاتی دارد و جوایز بی شماری در این زمینه کسب کرده است. لازم به ذکر است که بخشی از برنامه های تحصیلی دانشگاه باث که در سطح “عالی” قرار دارند عبارتند از:

  1. Pharmacy and Pharmacology
  2. Business and Management
  3. Architecture and Civil Engineering
  4. Economics
  5. Computer Science
  6. Electronic and Electrical engineering
  7. Mechanical Engineering
  8. Mathematics

محورهای اصلی تحصیل در دانشگاه باث مهندسی (بخصوص در بخش های الکترونیک، برق و مکانیک)، علوم فیزیکی، علوم ریاضیات و همچنین علم تکنولوژی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و همچنین معماری می باشند و لازم ذکر می باشد که تحصیل در این دانشگاه معمولا به صورت تحصیلات حرفه ای انجام می شود.

کالج های دانشگاه Bath انگلستان

در کالج مدیریت، برنامه های تحصیلی حسابداری مالی، حقوق، بازاریابی، کسب و کار، جامعه، اطلاعات، تصیمیم ها و عملیات، استراتژی و سازمان ارائه می شوند. مراکز و شبکه های تحقیقاتی این کالج شامل CBOS، CGR&IS، CHI²، CREI، CSCL،  FoW و همچنین ICHEM می شود. کالج فنی و مهندسی دانشگاه باث دارای برنامه های تحصیلی مختلف در زمینه های معماری و مهندسی عمران، مهندسی شیمی، الکترونیک و مهندسی برق و همچنین مهندسی مکانیک می باشد و دانشجویان می توانند با تحصیل در این کالج تبدیل به مهندسین حرفه ای شوند.

اگر به فکر تحصیل در کالج علوم انسانی و علوم اجتماعی دانشگاه باث می باشید، باید در نظر داشته باشید که در این کالج دانشجویان می توانند در برنامه های تحصیلی اقتصاد، تحصیلات، سلامت و بهداشت، روانشناسی، سیاست، زبان، مطالعات بین المللی، علوم اجتماعی و سیاسی شرکت کنند. همچنین کالج علوم این دانشگاه از برنامه های تحصیل در زمینه های زیست شناسی و بیوشیمی، علم شیمی، علوم کامپیوتر، علوم ریاضی، علوم طبیعی، دارو سازی و فارمولوژی و همچنین فیزیک تشکیل می شود.

اقامت در دانشگاه Bath انگلستان

دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه باث را دارند می توانند در جهت اقامت دانشجویی در خوابگاه های دانشگاه و یا خانه های شخصی ساکن شوند. دانشگاه باث بیش از 3500 اتاق جهت اقامت دانشجویان دارا می باشد و هر یک از دانشجویان در صورتی که معلولیت و یا شرایط پزشکی خاصی داشته باشند می توانند مسئولین و مدیران دانشگاه را از آن مطلع سازند تا شرایط خاصی برای سکونت دانشجویان در نظر گرفته شود. دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه های اضافه از خدمات غذا و نوشیدنی نیز بهره مند شوند؛ اما به یاد داشته باشید که موارد ذکر شده الزامی نمی باشند و دانشجویان می توانند به صورت جداگانه غذای خود را تهیه کنند. علاوه بر خوابگاه های دانشجویی، دانشجویان می توانند در خانه های شخصی نیز ساکن شوند. محبوب ترین محل های سکونت به صورت شخصی به بخش های زیر تقسیم می شود:

Shared Houses and Flats

دانشجویان می توانند به صورت مشترک با یکدیگر اقدام به اجاره خانه های مشترک کنند. خانه های مشترک دانشجویی شامل آشپزخانه، اتاق پذیرایی (در برخی از موارد)، حمام و سرویس بهداشتی می شود. انتخاب این نوع اقامتگاه دانشجویی می تواند هزینه های دانشجویان را کاهش دهد.

Studios

دانشجویان می توانند به صورت جداگانه اقدام به اجاره خانه های شخصی کنند و این خانه ها معمولا شامل آشپزخانه، اتاق پذیرایی و هال، اتاق خواب جداگانه، حمام اختصاصی و سرویس بهداشتی می باشد.

Bedsits

Bedsit ها اتاق های کوچک دانشجویی می باشند که معمولا شامل یک آشپزخانه و حمام بسیار کوچک می شوند و در اکثر موارد امکانات این اتاق با صاحب خانه و دانشجویان به اشتراک گذاشته می شود. برای رزرو این منازل می توان بصورت آنلاین و یا مراجعه به املاک اقدام به اجاره یا خرید نمود.

Landlord House

زندگی مشترک با صاحب خانه در خانه وی یکی از محبوب ترین روش های اقامت دانشجویی در کشور انگلستان می باشد زیرا دانشجویان می توانند با فرهنگ، سنت ها و روش های زندگی در این کشور بهتر و بیشتر آشنا شوند و لازم به ذکر است که معمولا میزان اجاره در این روش از اقامت دانشجویی کم تر از سایر روش ها می باشد.

کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه Bath انگلستان

دانشجویی که قصد تحصیل در دانشگاه باث در کشور انگلستان را دارند، می بایست از هزینه های شرکت در دوره های تحصیلی مختلف در این دانشگاه به صورت کامل مطلع باشند. هزینه های تحصیل در دانشگاه باث انگلستان از 2500$ شروع می شود و تا 24000$ ادامه دارد. به یاد داشته باشید که هزینه ها و شهریه های دانشجویان به نوع برنامه تحصیلی آن ها و همچنین درآمد خانوادگی آن ها نیز بستگی دارد. دانشجویانی که شرایط مالی مطلوبی ندارد می توانند با کمک وام ها و کمک هزینه های دولتی هزینه های تحصیلی خود را پرداخت کنند.

دانشجویان می توانند با دریافت Gold Scholarship هزینه های تحصیل خود را به صورت چشمگیری کاهش دهند. هر ساله حداکثر پنجاه نفر از دانشجویان دانشگاه باث که شرایط مالی خوبی ندارند می توانند با کسب این بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیل خود را کاهش دهند و لازم به ذکر است که ارزش این بورسیه 6300$ در سال می باشد. همچنین دانشجویان می توانند از بورس های مختلفی از جمله Faculty Scholarships، International Scholarships، Sports Scholarships،Creativity and Arts Scholarships ، Corporate Partner Scholarships و سایر موارد بهره مند شوند. شما عزیزان می توانید قبل از انجام امور مهاجرتی خود جهت انجام مشاوره های لازم با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از شرایط و هزینه تحصیل در انگلستان به صورت کامل مطلع شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *