مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه Bath انگلستان

دانشگاه Bath انگلستان

در میان دانشگاه های انگلیسی زبان دانشگاه Bath انگلستان در شهر باث بریتانیا قرار گرفته است و سطح بسیار بالایی در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی دارد. بیش از 95% دانشجویانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل می شوند، رضایت کامل از برنامه های تحصیلی این دانشگاه کشور انگلیس دارند. لازم به ذکر است که این دانشگاه در این کشور در بین بهترین دانشگاه های بریتانیا و ایرلند شمالی رتبه نهم را به خود اختصاص داده است. در این نوشتار، کارشناسان کاردان و با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با افتخار شما را از شرایط تحصیل و همچنین دوره های تحصیل در این دانشگاه انگلیسی به صورت کامل آگاه و مطلع خواهند ساخت.

 • اخذ پذیرش از این دانشگاه بدون مدرک زبان ممکن است؟
 • آیا دانشجویان می توانند جهت شرکت در برنامه های پژوهشی بورسیه تحصیلی دریافت نمایند؟

کشور انگلیس در زمینه های مختلف آموزشی و پرورشی سطح و همچنین بسیار بالایی دارد و کشورهای بسیاری از متدها و سیستم آموزشی بریتانیا تبعیت می نمایند. هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور به این کشور مهاجرت می کنند. این کشور همواره در رتبه بندی برترین دانشگاه های دنیا آمار مطلوبی از خود به جای گذاشته است.

درباره دانشگاه Bath انگلستان

این دانشگاه بریتانیایی یکی از معتبرترین دانشگاه های این کشور می باشد که رنکینگ بسیار بالایی در بین رنکینگ دانشگاه های جهانی و انگلستان دارا می باشد، این دانشگاه در شهر Bath کشور انگلیس تاسیس شده است. این دانشگاه بسیار پیشرفته فعالیت خود را در سال 1966 میلادی شروع کرده است و لازم به ذکر است که تقریبا 22َ% دانشجویان و متقاضیانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند، اهل کشورهای خارجی هستند. محبوب ترین دوره های تحصیلی در این دانشگاه مدیریت ارشد کسب و کار، مهندسی و همچنین رشته روانشناسی می باشند. این دانشگاه از بهترین دانشگاه های جهان جهت آموزش و شرکت در دوره های تحقیقاتی و پژوهشی می باشد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت این دانشگاه و قسمت برنامه های تحصیلی لیست رشته ها مقوله های که به صورت پژوهشی درخواست می گردد را ملاحظه فرمائید.

اگر به فکر شرکت در برنامه های تحصیلی مهندسی، طراحی، علوم پایه، مدیریت، علوم انسانی و همچنین علوم اجتماعی هستید، باید در نظر داشته باشید که دانشگاه مذکور از بهترین مراکز جهت شرکت در این برنامه های تحصیلی به شمار می رود. شرکت در این دوره ها موجب رشد علمی دانشجویان و همچنین ایجاد چالش های جدید می شود. دانشجویانی که دراین دانشگاه مشغول به تحصیل می شوند می توانند در فعالیت های مختلف ورزشی و اجتماعی شرکت کنند و شایان ذکر است که این دانشگاه دارای سالن های مختلف ورزشی، سالن های سخنرانی، فروشگاه ها، کتابخانه شعب بانک های مختلف و همچنین استخر های شنا می باشد. شما عزیزان می توانید جهت مطلع شدن از شرایط ورود و تحصیل در بهترین دانشگاه ها و مراکز تحصیلی بریتانیا به مقاله تحصیل در بهترین دانشگاههای انگلستان مراجعه کنید.

شرایط تحصیل در دانشگاه Bath انگلستان

تحصیل در این دانشگاه در کشور انگلیس در 4 کالج اصلی این دانشگاه که عبارتند از:

 • کالج مدیریت
 • کالج فنی و مهندسی
 • کالج علوم
 • کالج علوم انسانی
 • کالج علوم اجتماعی

در این بخش رتبه بندی QS این دانشگاه در سال های اخیر نشان داده شده است:

رتبه بندی دانشگاه Bath نگلستان

دانشجویان می توانند در 3 دوره اصلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکتری مشغول به تحصیل شوند. این دانشگاه در کشور بریتانیا سطح و کیفیت فوق العاده بالایی در زمینه های مختلف تحقیقاتی دارد و جوایز بی شماری در این زمینه کسب کرده است. لازم به ذکر است که بخشی از برنامه های تحصیلی این دانشگاه که در سطح عالی قرار دارند، عبارتند از:

 1. Pharmacy and Pharmacology
 2. Business and Management
 3. Architecture and Civil Engineering
 4. Economics
 5. Computer Science
 6. Electronic and Electrical engineering
 7. Mechanical Engineering
 8. Mathematics

محورهای اصلی تحصیل در دانشگاه فوق مهندسی (به خصوص در بخش های الکترونیک، برق و مکانیک)، علوم فیزیکی، علوم ریاضیات و همچنین علم تکنولوژی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و همچنین معماری می باشند و لازم ذکر می باشد که تحصیل در این دانشگاه معمولا به صورت تحصیلات حرفه ای انجام می شود.

کالج های دانشگاه Bath انگلستان

در کالج مدیریت، برنامه های تحصیلی حسابداری مالی، حقوق، بازاریابی، کسب و کار، جامعه، اطلاعات، تصیمیم ها و عملیات، استراتژی و سازمان ارائه می شوند. مراکز و شبکه های تحقیقاتی این کالج شامل CBOS، CGR&IS، CHI²، CREI، CSCL، FoW و همچنین ICHEM می شود. کالج فنی و مهندسی این دانشگاه دارای برنامه های تحصیلی مختلف در زمینه های معماری و مهندسی عمران، مهندسی شیمی، الکترونیک و مهندسی برق و همچنین مهندسی مکانیک می باشد و دانشجویان می توانند با تحصیل در این کالج تبدیل به مهندسین حرفه ای شوند.

اگر به فکر تحصیل در کالج علوم انسانی و علوم اجتماعی این دانشگاه می باشید، باید در نظر داشته باشید که در این کالج دانشجویان می توانند در برنامه های تحصیلی اقتصاد، تحصیلات، سلامت و بهداشت، روانشناسی، سیاست، زبان، مطالعات بین المللی، علوم اجتماعی و سیاسی شرکت کنند. همچنین کالج علوم این دانشگاه از برنامه های تحصیل در زمینه های زیست شناسی و بیوشیمی، علم شیمی، علوم کامپیوتر، علوم ریاضی، علوم طبیعی، دارو سازی و فارمولوژی و همچنین فیزیک تشکیل می شود.

اقامت در دانشگاه Bath انگلستان

اقامت در دانشگاه Bath انگلستان

دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه انگلیسی را دارند، می توانند در جهت اقامت دانشجویی در خوابگاه های دانشگاه و یا خانه های شخصی ساکن شوند. این دانشگاه بیش از 3500 اتاق جهت اقامت دانشجویان دارا می باشد و هر یک از دانشجویان در صورتی که معلولیت و یا شرایط پزشکی خاصی داشته باشند، می توانند مسئولین و مدیران دانشگاه را از آن مطلع سازند تا شرایط خاصی برای سکونت دانشجویان در نظر گرفته شود. دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه های اضافه از خدمات غذا و نوشیدنی نیز بهره مند شوند؛ اما به یاد داشته باشید که موارد ذکر شده الزامی نمی باشند و دانشجویان می توانند به صورت جداگانه غذای خود را تهیه کنند. علاوه بر خوابگاه های دانشجویی، دانشجویان می توانند در خانه های شخصی نیز ساکن شوند.

محبوب ترین محل های سکونت به صورت شخصی به بخش های زیر تقسیم می شود:

 • Shared Houses and Flats: دانشجویان می توانند به صورت مشترک با یکدیگر اقدام به اجاره خانه های مشترک کنند.
 • Studios: دانشجویان می توانند به صورت جداگانه اقدام به اجاره خانه های شخصی کنند. این خانه ها معمولا شامل آشپزخانه، اتاق پذیرایی و هال، اتاق خواب جداگانه، حمام اختصاصی و سرویس بهداشتی می باشد.
 • Bedsit: اتاق های کوچک دانشجویی می باشند که معمولا شامل یک آشپزخانه و حمام بسیار کوچک می شوند و در اکثر موارد امکانات این اتاق با صاحب خانه و دانشجویان به اشتراک گذاشته می شود.
 • Landlord House: زندگی مشترک با صاحب خانه در خانه وی یکی از محبوب ترین روش های اقامت دانشجویی در کشور انگلستان می باشد زیرا دانشجویان می توانند با فرهنگ، سنت ها و روش های زندگی در این کشور بهتر و بیشتر آشنا شوند.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه Bath انگلستان

دانشجویی که قصد تحصیل در این دانشگاه در کشور بریتانیا را دارند، می باید از هزینه های شرکت در دوره های تحصیلی مختلف در این دانشگاه به صورت کامل مطلع باشند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه از 2500$ (دلار) شروع می شود و تا 24000$ (دلار) ادامه دارد. به یاد داشته باشید که هزینه ها و شهریه های دانشجویان به نوع برنامه تحصیلی آن ها و همچنین درآمد خانوادگی آن ها نیز بستگی دارد. دانشجویانی که شرایط مالی مطلوبی ندارد می توانند با کمک وام ها و کمک هزینه های دولتی هزینه های تحصیلی خود را پرداخت کنند.

دانشجویان می توانند با دریافت Gold Scholarship هزینه های تحصیل خود را به صورت چشمگیری کاهش دهند. هر ساله حداکثر 50 نفر از دانشجویان این دانشگاه که شرایط مالی خوبی ندارند می توانند با کسب این بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیل خود را کاهش دهند و لازم به ذکر است که ارزش این بورسیه 6300$ (دلار) در سال می باشد. همچنین دانشجویان می توانند از بورس های مختلفی از جمله Faculty Scholarships، International Scholarships، Sports Scholarships،Creativity and Arts Scholarships ، Corporate Partner Scholarships و سایر موارد بهره مند شوند. شما عزیزان می توانید قبل از انجام امور مهاجرتی خود جهت انجام مشاوره های لازم با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از شرایط و هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان به صورت کامل مطلع شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.