مهاجرت تحصیلی ترکیه

دانشگاه کچ Koç ترکیه

معرفی دانشگاه کچ Koç ترکیه

یکی از راه های مهاجرت به کشور ترکیه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در این کشور می باشد. دانشگاه کچ Koç ترکیه یکی از دانشگاه های معتبر این کشور می باشد که متقاضیان برای ادامه تحصیل می توانند این دانشگاه را انتخاب نمایند. برای پذیرش در این دانشگاه شرایطی وجود دارد که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

دانشگاه کچ Koç ترکیه در سال 1993 میلادی تاسیس شده است و فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های خصوصی در کشور ترکیه محسوب می شود. در سال 2017 طبق بررسی های نشریه تایمز به عنوان بهترین دانشگاه ترکیه شناخته شد و بالاترین رتبه را به خود اختصاص داد. اگر برای ادامه تحصیل دانشگاه کچ Koç ترکیه انتخاب کرده اید پیشنهاد می شود این مقاله را که توسط موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت تهیه شده است، مطالعه نمایید.

تحصیل در دانشگاه کچ Koç ترکیه

این دانشگاه بر اساس رتبه بندی های QS نامش در بین 30 دانشگاه برتر در دنیا وجود دارد. در این دانشگاه کلاس های آموزشی با توان علمی بالا در سط بین المللی ارائه می شود. در دانشگاه کچ Koç ترکیه امکان تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی مثل: لیسانس، فوق لیسانس و دکتری وجود دارد.

در دوره کارشناسی 22 رشته تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد 31 رشته تحصیلی و در دوره دکتری 16 رشته تحصیلی ارائه می شود. حدودا 5500 دانشجو در این دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل می باشند. دروس تحصیلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود. برخی از رشته های تحصیلی مثل: پرستاری و حقوق به زبان ترکی نیز آموزش داده می شوند.

معرفی دانشکده ها

دانشگاه کچ Koç ترکیه دارای 4 دانشکده می باشد، که دانشجویان با تئجه به رشته انتخابی می توانند در یکی از این دانشکده ها مشغول به تحصیل شوند. در ادامه به معرفی دانشکده ها و رشته های تحصیلی ارائه شده می پردازیم.

 • مدرسه عالی بهداشت: رشته تحصیلی پرستاری
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری: رشته تحصیلی اقتصاد، رشته تحصیلی مدیریت بهره برداری، رشته تحصیلی روابط بین المللی
 • دانشکده فنی و مهندسی: رشته تحصیلی مهندسی کامپیوتر، رشته تحصیلی الکتریک/ الکتروتکنیک، رشته تحصیلی مهندسی صنایع، رشته تحصیلی مهندسی ماشین آلات
 • دانشکده علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی: رشته تحصیلی شیمی، رشته تحصیلی فیزیک، رشته تحصیلی ریاضی، رشته تحصیلی روانشناسی، رشته تحصیلی جامعه شناسی و رشته تحصیلی تاریخ

شرایط تحصیل برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه کچ Koç ترکیه دارند باید بدانند که در هر سال با توجه به ظرفیت در نظر گرفته شده دانشجویان با استعداد و واجد شرایط را می پذیرند. این امکان برای دانشجویان وجود دارد که در تمامی مقاطع تحصیلی ادامه تحصیل دهند.

دانشجویان برتر و عالی رتبه در تمامی مقاطع تحصیلی می توانند از بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته شده استفاده نمایند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس را دارند باید به مدت 4 سال تحصیل نمایند، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید به مدت 2 سال به تحصیل پرداخته شود و برای تحصیل در مقطع دکتری نیاز به تحصیل در مدت 4 سال می باشد.

همان طور که گفتیم این دانشگاه در سطح بین المللی شناخته شده می باشد و جزء دانشگاه های معتبر در جهان شناخته می شود. و این امکان را دارند که دانشجویان را با دانشگاه های برتر در آمریکا و اروپا تبادل نماید. دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند برای ادامه تحصیل دانشگاه های برتر در دنیا را انتخاب نمایند. این امکان برای دانشجویان وجود دارد که پس از فارغ التحصیلی از سوی سازمان های بین المللی و ملی در کشور ترکیه و کشور های دیگر پیشنهاد کاری داشته باشند.

امکانات ویژه در دانشگاه کچ Koç ترکیه

این دانشگاه برای دانشجویان خوابگاه هایی با اتاق های 1 نفره، 2 نفره و 3 نفره در نظر گرفته است. در هر اتاق اینترنت و تلفن به صورت مجزا وجود دارد.از دیگر امکانات هر اتاق می توان به آشپزخانه، لباس شویی، اتاق های مطالعه همراه با لپ تاپ، چاپگر و سیستم اشاره کرد. در دانشگاه کچ Koç ترکیه 4 مرکز بالینی وجود دارد که دارای 40 بخش ویژه برای مراقبت از بیمارها در نظر گرفته شده است. این دانشگاه از ارائه دهندگان خدمات و مراقبت های بهداشتی و پزشکی در کشور ترکیه محسوب می شود.

اخذ پذیرش از دانشگاه کچ Koç ترکیه

متقاضیانی که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می کنند، باید مدارکی را به دانشگاه کچ Koç ترکیه ارائه نمایند. این مدارک به شرح زیر می باشد.

 • ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات این مقاطع تحصیلی (به این نکته توجه نمایید که گواهی موقت پذیرفته نمی شود)
 • ارائه شناسنامه یا کارت شناسایی
 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن اعتبار تعیین شده
 • ارائه 3 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی برای پرداخت هزینه ها
 • پرداخت هزینه های مربوطه
 • ارائه فتوکپی از کارت آبی (این کارت برای دانش آموزانی می باشد که شهروند ترکیه محسوب می شوند)

متقاضیان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهند، برای مطالعه بیشتر در این رابطه پیشنهاد می شود مقاله ویزای تحصیلی ترکیه را مطالعه نمایید.

هزینه های تحصیل در ترکیه

همان طور که گفتیم دانشگاه کچ Koç ترکیه جزئ دانشگاه های خصوصی این کشور محسوب می شود. شهریه دانشگاه های خصوصی نسبت به دانشگاه های دولتی بیشتر می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از تحصیل در مقطع کارشناسی گران تر می باشد. شهریه های مربوط به مقطع کارشناسی ارشد در آغاز هر سال تحصیلی توسط دولت کشور ترکیه تعیین خواهد شد. دانشجویان داخلی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید سالانه مبلغ 80 تا 250 $ بپردازند که این هزینه ها با توجه به نوع رشته تحصیلی متفاوت می باشد.

دانشجویان خارجی و بین المللی که قصد دارند به زبان ترکی تحصیل کنند سالیانه مبلغی بین 240 تا 750 $ پرداخت می کنند. هزینه های سالانه تحصیل در دانشگاه های پایه به زبان انگلیسی مبلغی بین 5 هزار تا 20 هزار $ می باشد. دانشجویان داخلی برای تحصیل به زبان انگلیسی 150 تا 500 $ شهریه می پردازند. دانشجویان خارجی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید سالانه شهریه ای بین 450 تا 1500 $ پرداخت نمایند.

در این مقاله به معرفی دانشگاه کچ Koç ترکیه پرداخته شد. اگر قصد دارید در طول تحصیل در شغلی مشغول به کار شوید و بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی خود را تامین کنید پیشنهاد می شود مقاله کار ضمن تحصیل در ترکیه را مطالعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر می توانید با کارشناسان و وکلاء مجرب در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *