استرالیا

دانشگاه های رایگان استرالیا

دانشگاه های رایگان کشور استرالیا

استرالیا از جمله کشورهای مدرن و پیشرفته در جهان است. دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در این کشور هستند. دانشگاه های رایگان استرالیا سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را پذیرش می­نمایند.

کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راههای تحصیل رایگان را به دانشجویان عزیز معرفی می­نماید.

دانشگاههای کشور استرالیا از جمله دانشگاه های برتر در جهان محسوب می­شوند. این دانشگاهها از سیستم آموزشی بسیار مطلوبی برخوردار می­باشند.

بطوریکه هم اکنون دانشجویان زیادی طرفدار ادامه تحصیل در این کشور هستند و این کشور نیز از دانشجویان بین المللی استقبال می­نماید.

اگرچه تحصیل در کشور استرالیا رایگان نمی­باشد اما در صورتیکه افراد بتوانند شهروندی این کشور را اخذ نمایند، تحصیل رایگان در استرالیا به آنان تعلق خواهد گرفت.

از دیگر راههایی که دانشجویان می­توانند در دانشگاه ها رایگان استرالیا ادامه تحصیل دهند اخذ بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه هایی است که دانشگاههای این کشور در اختیار دانشجویان قرار می­دهد.

همچنین دانشجویان اجازه انجام کار ضمن تحصیل در استرالیا را دارند و می­توانند از این طریق برخی از هزینه های زندگی دانشجویی خود در این کشور را تأمین نمایند.

دانشجویانی که از مهارت زبان انگلیسی در سطح بالا برخوردار باشند شانس بیشتری در اخذ بورسیه های تحصیلی استرالیا را دارند. البته موارد دیگری همچون رزومه های تحصیلی قوی و انگیزه نامه ای که مقامات دانشگاهی این کشور را متقاعد نماید نیز در این امر دخیل هستند.

شرایط تحصیل رایگان در استرالیا

دولت استرالیا و برخی از موسسات دولتی و خصوصی در این کشور به دانشجویان کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی ارائه می­نمایند که همه و یا برخی از هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور را پوشش می­دهد.

دانشجویانی می­توانند موفق به اخذ این بورسیه های شوند که از عملکرد علمی بالایی در دانشگاههای این کشور برخوردار هستند. در این صورت دانشگاهها به صورت خودکار و بدون درخواست دانشجو به آن ها بورسیه های تحصیلی و یا کمک هزینه های تحصیلی اعطا می­نمایند.

دانشگاه های رایگان استرالیا

همانطور که می­دانید تحصیل در دانشگاههای استرالیا طرفداران زیادی دارد. درخواست های زیادی از جانب دانشجویان برای اخذ بورسیه های تحصیلی و تحصیل در دانشگاههای رایگان استرالیا وجود دارد.

با این اوصاف دانشجویانی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل در دانشگاههای رایگان استرالیا خواهند شد که اولاً از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی که مورد تأیید دولت استرالیا است فارغ التحصیل گردیده باشند.

ثانیاً دانشجو بایستی از مهارت بالای زبان انگلیسی برخوردار باشد بطوریکه حداقل دارای مدرک زبان آیلتس با نمره 7 باشد.

همچنین دانشجویانی که دارای معدل های بالا و عملکرد های علمی موفقی هستند شانس بیشتری در اخذ بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی در کشور استرالیا را خواهند داشت.

از دیگر شرایط تحصیل در دانشگاه های رایگان استرالیا، گپ تحصیلی دانشجویان است. دانشجویان برای اخذ بورسیه های تحصیلی این کشور نبایستی بیشتر از 5 سال گپ تحصیلی داشته باشند.

تحصیل دانشجویان بین المللی در استرالیا چگونه است؟

اکثر دانشگاههای استرالیا که در مناطق غربی این کشور و مناطق کوئیزلند واقع گردیده اند دانشگاه های رایگان استرالیا می­باشند.

البته این دانشگاهها بدلیل اینکه بورسیه های تحصیلی فراوانی را در اختیار دانشجویان قرار می­دهند به دانشگاه های رایگان استرالیا معروف گردیده اند.

این بورسیه های تحصیلی به تمامی دانشجویان بین المللی با هر ملیتی تعلق می­گیرد. ناگفته نماند تمامی این بورسیه های توسط سازمان ارائه دهنده بورس با ارزیابی شرایط دانشجویان ارائه می­گردد.

انواع بورسیه های تحصیلی در استرالیا کدامند؟

تحصیل در استرالیا رایگان نیست و شهریه های تحصیلی در این کشور نسبت به دیگر کشورها کمی بیشتر می­باشد. اما این کشور بورسیه های زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می­دهد که تحصیل دانشجویان به نوعی در دانشگاههای رایگان استرالیا صورت میگیرد.

ما در این بخش به معرفی برخی از بورسیه های و کمک هزینه های  دانشگاهی در استرالیا خواهیم پرداخت:

اعطاییه استرالیا

دولت استرالیا کمک هزینه اعطاییه استرالیا را به هدف افزایش ارتقاء سطح آموزشی و ایجاد ارتباطی پایدار میان دانشجویان در کشور استرالیا و همسایگان این کشور قرار داده است.

بورسیه تحصیلی فوق توسط وزارت امور خارجه کشور استرالیا به همکاری دیگر سازمان ها برای دانشجویان ایجاد گردیده است.

برنامه آموزش تحقیقات دولتی استرالیا

از هنگامی که برنامه های آموزش تحقیقاتی جایگزین برنامه بورسیه های تحصیلی تکمیلی در استرالیا گردید، برنامه کمک هزینه های تحصیلی بطور مستقیم از دانشکده هایی که در این برنامه شرکت می­نمایند دریافت می­گردد.

دانشجویان عزیز جهت آگاهی از سایر بورسیه های تحصیلی استرالیا می­توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

کمک هزینه های تحقیق زنانAPEC  در استرالیا

دانشگاههای کشور استرالیا کمک هزینه هایی را برای پژوهشگران زن در دانشگاهها قرار داده است. این کمک هزینه ها برای انجام کارهای تحقیقاتی با مشارکت موسسات آموزشی برای زنان در حال تحصیل در دانشگاهها تعلق می­گیرد.

هدف ایجاد این کمک هزینه ها حمایت از زنان در منطقه و ارائه الگوهای زن در زمینه های علوم و فنون مهندسی می­باشد.

 

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در استرالیا کدامند؟

افرادی که درخواست بورسیه تحصیلی در دانشگاههای استرالیا را دارند می­بایست مدارک زیر را به مسئولین مربوطه در دانشگاه خود تحویل نمایند:

  • تحویل مدارکی مهارت زبان فرد را اثبات می­نماید. ( مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7)
  • اخذ دو توصیه نامه از اساتید دانشگاه محل تحصیل و تحویل آن به دانشگاه
  • ارائه یک انگیزه نامه قوی مبنی بر انگیزه شخصی فرد برای تحصیل در استرالیا
  • ارائه یک رزومه قوی

اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور و اجازه تحصیل در دانشگاههای رایگان استرالیا خیلی آسان نیست و دانشجویان می­بایست در کنار انجام مراحل اداری در اخذ بورسیه تحصیلی صبوری پیشه نمایند.

هزینه های زندگی و تحصیل در استرالیا چگونه است؟

همانطور که بیان شد در صورتیکه دانشجویان موفق به اخذ بورسیه های تحصیلی استرالیا نشوند می­بایست جهت تحصیل در دانشگاههای این کشور شهریه پر اخت نمایند.

بطور متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی 14000-30000 دلار در سال و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در استرالیا 14000-350000 دلار تخمین زده شده است.

همچنین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا 35000-60000 دلار برآورد شده است.

هزینه های زندگی دانشجویی نیز بسته به سطح زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است، اما بطور متوسط هزینه زندگی دانشجویی در این کشور 20000 دلار در سال برآورد شده است.

دانشجویان ممکن است با سوالات بسیاری در زمینه دانشگاه های رایگان استرالیا روبرو شوند از جمله:

آیا برای اخذ بورسیه های تحصیلی استرالیا می­بایست از کشور مبدأ درخواست دهیم؟

آیا هزینه تحصیل در تمامی دانشگاههای کشور استرالیا یکسان است؟

آیا کسانی که بورسیه تحصیلی استرالیا را اخذ می­نمایند می­توانند پس از اتمام تحصیلات به انجام کار در استرالیا بپردازند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه دانشگاه های رایگان استرالیا می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *