مهاجرت تحصیلی آلمان

دانشگاه های برتر آلمان

دانشگاه های برتر آلمان

امروزه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های برتر آلمان و رقم زدن آینده ای روشن و درخشان از رویاهای بزرگ و جذاب دانشجویان ایرانی به شمار می رود. آلمان از جمله کشورهای اروپایی است که ضمن بهره مندی از فناوری و تکنولوژی پیشرفته و بالاترین سطح خدمات آموزش و پرورش جهانی، امکان تحصیل رایگان را در دانشگاه های خود نیز فراهم آورده است. به همین دلیل اکثریت دانشجویان در نقاط مختلف جهان نظیر ایران، به دنبال پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های کشور آلمان هستند. در صورتی که شما نیز جزو علاقمندان به تحصیل در آلمان هستید، بایستی از شرایط تحصیلی در این کشور آگاهی داشته باشید که وکلای حاضر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این امر را به بهترین نحو برای متقاضیان انجام خواهند داد. موسسه مهاجرتی مذکور از برترین موسسات فعال کشور است که پرونده های مهاجرتی را به صورت تضمینی می پذیرد.

وضعیت دانشگاه های برتر آلمان

فارغ التحصیلی و اخذ مدرک در دانشگاه های معتبر آلمان، شخص را قادر می سازد که در ایده آل ترین و عالی ترین مشاغل معتبر در کشور آلمان یا سایر کشورها اشتغال یابند. تعداد دانشگاه های تراز اول در کشور اروپایی آلمان به بالغ بر 400 دانشگاه می رسد که در 38 شهر آلمان مشغول فعالیت آموزشی بوده و هر ساله دانشجویان بسیار زیادی را مورد پذیرش قرار می دهند. از میان 400 دانشگاه عالی رتبه، تعداد 47 دانشگاه توانسته اند درجات و امتیازات بسیار بالایی را در میان سایر دانشگاه های جهان به دست آورند. اکثریت رشته های تحصیلی در دانشگاه های آلمان وجود داشته و دانشجویان بدون محدودیت رشته ای که به 500 رشته می رسد، می توانند با در نظر گرفتن سلیقه و علاقه خود به رشته ای خاص، به تحصیلات خود ادامه دهند. اگرچه زبان آلمانی، زبان رسمی و تکلم مردم آلمان به شمار می رود، اما دانشجویان خارجی که تسلط کافی به زبان آلمانی ندارند، می توانند به “تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی بپردازند.

دانشگاه های برتر آلمان

فهرست دانشگاه های برتر آلمان

همان طور که می دانید کشور آلمان جزو کشورهای انگلیسی زبان به شمار نمی رود. اما دانشجویان می توانند تحصیلات خود را به دو زبان انگلیسی و آلمانی در دانشگاه های برتر آلمان آغاز نموده و مدارک تحصیلی معتبری را دریافت نمایند. آلمان در لیست کشورهای اتحادیه اروپا قرار دارد و همین موضوع باعث گردیده اولین انتخاب افراد علاقمند به تحصیل در اروپا باشد. چراکه از وجود دانشگاه های معتبر، مشهور، استاندارد و با کیفیتی برای آموزش و پرورش دانشجویان بومی و خارجی بهره می برد. نام دانشگاه های معتبر و برتر آلمان به شرح زیر بوده که در ادامه مقاله قصد داریم برخی دانشگاه های برتر آلمان را معرفی و توضیح مختصری ارائه دهیم.:

  • دانشگاه لودویگ (Ludwig Maximilian University of Munich)
  • دانشگاه آزاد برلین (Freie University of Berlin)
  • دانشگاه هومبولت برلین (Humbolt University of Berlin)
  • دانشگاه فنی مونیخ (Technical University Munich)
  • دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)
  • دانشگاه آخن (Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen)
  • دانشگاه فرایبورگ University of Freiburg
  • دانشگاه اشتوتگارت (University Stuttgart)
  • دانشگاه ایبرهارد کارل توبینگن (University of Tübingen)
  • دانشگاه بن University of Bonn

دانشگاه Ludwig-Maximilian مونیخ

دانشگاهLMU  که نام کامل آن  (Ludwig-Maximilian University of Munich)می باشد، در سال 1472 میلادی در باواریا بنا نهاده شد. به همین دلیل جزو دانشگاه های بسیار قدیمی و معتبر این کشور محسوب می‌گردد. نظام رتبه بندی THE، رتبه 32 را در میان دانشگاه های برتر جهانی به این دانشگاه اختصاص داده است. سیستم رتبه بندی QS نیز رتبه 60 جهانی را برای دانشگاه LMU در نظر گرفته است. این دانشگاه، پس از دانشگاه‌های مونیخ و هایدلبرگ، رتبه سوم برترین دانشگاه آلمان را نیز از آن خود نموده است. تعداد رشته هایی که ارائه می نماید به بیش از 100 رشته تحصیلی می‌رسد اکثریت آنها در حوزه علوم تحقیقاتی تمرکز دارند. برخی از این رشته‌ها عبارتند از:

مدیریت فیزیک بازرگانی روان شناسی
پزشکی علوم فضایی بیولوژی زیست شناسی

امکان تحصیل به زبان های انگلیسی و آلمانی برای دانشجویان مهیا بوده و جهت تحصیل به زبان انگلیسی، ارائه مدرک آیلتس با نمره مورد قبول از سوی این دانشگاه، الزامی است. این دانشگاه بالاترین ظرفیت پذیرش تحصیلی را داشته که به بالغ بر 51.000 دانشجو می رسد. در حال حاضر نیز تعداد دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل در دانشگاه LMU هستند، تعداد 7000 نفر می باشد که از 125 کشور روانه این دانشگاه شده اند.

دانشگاه اشتوتگارت (University Stuttgart)

این دانشگاه در کشور آلمان و در شهری به همین نام قرار گرفته که تاریخ تاسیس آن به سال 1829 میلادی باز می گردد. تمرکز اصلی این دانشگاه در حوزه های الکترونیک، صنایع و مکانیک بوده و جزو 9 دانشگاه فنی برتر در کشور آلمان شناخته شده است. رشته های هوا و فضا، علوم نانو و بیو پزشکی از رشته های پرطرفدار این دانشگاه به شمار می رود که البته در این زمینه بسیار موفق عمل نموده است. تعداد 10 دانشکده برای این دانشگاه وجود دارد که ارائه دهنده رشته های مختلف مهندسی برای دانشجویان هستند. بنابراین اگر تصمیم به “تحصیل در رشته پزشکی در آلمان و در دانشگاه های برتر آلمان را دارید، دانشگاه اشتوتگارت را می توان گزینه مناسبی دانست.

دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)

این دانشگاه توسط شخصی به نام روپرتکت در سال 1386 میلادی به تاسیس رسیده است. به همین دلیل با نام دانشگاه روپرتو کارولا نیز خوانده می شود. دانشگاه هایدلبرگ در لیست دانشگاه های برتر آلمان جای دارد و با 12 دانشکده‌ای که در اختیار دارد، طیف وسیع و گسترده‌ای از رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که تدریس آنها بر عهده مجرب ترین و مشهورترین اساتید در سطح جهان می باشد. کارنامه درخشان و موفقیت های بسیار زیادی برای این دانشگاه به ثبت رسیده است که عالی رتبه بودن آن را به اثبات می رساند. که کسب 11 جایزه نوبل از جمله آنهاست. در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه بیش از 30.000 دانشجو گزارش شده که در رشته های مختلفی مشغول تحصیل هستند. برخی از این رشته ها به شرح زیر است:

ادبیات فقه حقوق فلسفه علوم انسانی
فیزیک شیمی الهیات پزشکی اقتصاد
ریاضیات علوم طبیعی علوم اجتماعی علوم کامپیوتر علوم لیبرال

برای آگاهی از اطلاعات سایر دانشگاه های برتر آلمان، نحوه پذیرش تحصیلی در هر یک از آنها و به‌طور کلی “مهاجرت به آلمان توصیه می‌گردد با مشاوران و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و به صورت تخصصی مشورت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *