مهاجرت تحصیلی چین

دانشگاه فودان

معرفی دانشگاه فودان

اسم فودان نشات گرفته از واژه معروف «تلاش مداوم» می باشد. دانشگاه فودان چین در شانگهای قرار دارد،‌ در سال 1905 میلادی در همین شهر به تاسیس رسید و به عنوان یکی از قدیمی ترین و برترین دانشگاه های کشور چین محسوب می گردد. ابتدا در سال 1927 میلادی دانشگاه علوم پزشکی شانگهای سابق به تاسیس رسید. اما در سال 2000 میلادی نخستین موسسه پزشکی چینی فعالیت خود را آغاز نمود. در نهایت این دو با یکدیگر ادغام شده و موسسه و دانشگاهی جامع را در زمینه تحصیل آموزش عالی تشکیل دادند. برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر و کامل تر مقاله ذیل دنبال کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در امر مهاجرتی بسیار باتجربه و حرفه ای عمل می کند.

درباره دانشگاه فودان چین

دانشگاه فودان دارای 17 دانشکده به صورت تمام وقت است که 66 رشته اختصاصی را ارائه می نمایند. این دانشگاه همچنین متشکل از 4 گروه آموزشی نیز می باشد. تحصیل در این دانشگاه در مقاطع مختلف امکان پذیر بوده و طیف گسترده ای از رشته های تخصصی برای دانشجویان ارائه می گردد که شامل 68 رشته تخصصی در مقطع لیسانس، 209 رشته تخصصی در مقطع فوق لیسانس و 157 رشته تخصصی در مقطع دکترا می گردد. در حال حاضر علاوه بر دانشجویان خارجی، تعداد 44.300 دانشجو به صورت تمام وقت در دوره های پیوسته یا تحصیلات شبکه ای (Network education) مشغول تحصیل در این دانشگاه هستند.

مشاهیر فارغ التحصیل دانشگاه فودان چین

افراد معروف و مشهوری در دانشگاه فودان چین تحصیل نموده و از همین دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. نام برخی از این افراد در زیر آورده شده است:

ژانگ شنگمن (Zhang Shengman) سیاستمدار برجسته و مدیر بانک جهانی

چن ژونگوی (Chen Zhongwei) نخستین فردی که در فرآیند پیوند اندام های جدا پیشقدم شد.

سطح علمی و کیفیت آموزشی این دانشگاه به اندازه ای است که افراد با بالاترین علم و دانش از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند و در زمینه های مختلف علمی می توانند به پیشرفت های گسترده و وسیعی در سطح جهان دست یابند.

آمار دانشجویان بین المللی در چین

بالاترین تعداد دانشجویان بین المللی و خارجی در کشور چین، به دانشگاه فودان چین تعلق دارد. این دانشگاه در هر سال تحصیلی تقریبا 7.000 دانشجوی بین المللی را از 120 کشور مختلف مورد پذیرش تحصیلی قرار می دهد. حدود 42 % از این دانشجویان (برابر با 3000 دانشجو) با هدف گذراندن دوره های تحصیلی با مدرک و باقی مانده آنها به منظور پشت سر گذاشتن دوره های بدون مدرک در راستای همکاری های مشترک و برنامه های تبادلاتی راهی کشور چین و این دانشگاه شده اند.

تحصیل در دانشگاه فودان چین

دانشگاه فودان دارای کالج پزشکی بسیار برجسته ای است که Xujiahui نام داشته و در شرق منطقه مرفه شانگهای واقع گردیده است. این کالج در امر ارائه تحصیلات عالیه سابقه ای طولانی دارد و جو تحصیلی بسیار عالی بر آن حاکم است. تنوع رشته ای در مقاطع مختلف در این کالج وجود دارد که عبارتند از:

10 رشته در مقطع لیسانس، 45 رشته در مقطع فوق لیسانس، 68 رشته در مقطع دکترا،7 ایستگاه تحقیقاتی پس از مقطع دکترا، 3 رتبه اول رشته های کلیدی ملی، 12 زیر شاخه رشته های کلیدی ملی، 1 آزمایشگاه کلیدی ملی، 5 آزمایشگاه وزارت معارف، 6 آزمایشگاه کلیدی وزارت بهداشت

تحصیل در کشور چین

افراد خارجی برای تسهیل زندگی در چین، برقراری ارتباط موثر با بیماران در کادر پزشکی و همچنین ایجاد روابط اجتماعی با مردمان این کشور بایستی دوره های یادگیری زبان چینی را در مقطع کارشناسی و به صورت اجباری پشت سر بگذارند. تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی می باشد. دوره ها و برنامه های ارائه شده در این مقطع عبارتند از:

علوم پایه پزشکی، علوم رفتاری، علوم انسانی، علوم اجتماعی، اخلاق پزشکی، طب پیشگیری، پزشکی بالینی (به زبان تحصیلی چینی)

آزمون های دوره های مذکور بایستی به ترتیب پشت سر گذاشته شود. سازماندهی دوره های کارآموزی نیز بایستی توسط نهادها و به دقت انجام گیرد.

در دانشگاه فودان، تقریبا تعداد 1.000 دانشجوی بین المللی در مقطع فوق لیسانس و دکترا مشغول تحصیل هستند و بالغ بر 1900 دانشجو نیز در مقطع لیسانس تحصیل می کنند. تعداد رشته های تحصیلی که به زبان انگلیسی و در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان ارائه می گردد، 15 رشته است. همچنین رشته های سیاست چین، اقتصاد چین و دیپلماسی جزئی از آنها محسوب می شوند.

گذراندن دوره کارآموزی در چین

دانشجویانی که در دانشگاه فودان چین مشغول تحصیل هستند، باید دوره کارآموزی را نیز پشت سر بگذارند. این دوره برای مدت یک سال (حداقل 48 هسته) ارائه می گردد. دانشجویان خارجی می توانند کشور مبدا، کشور چین یا هر کشور دیگری را برای گذراندن دوره کارآموزی انتخاب نمایند. هزینه های مربوط به دوره کارآموزی کاملا مشخص و معین گردیده و دانشجویان بایستی HSK 5 را پیش از ورود به دوره کارآموزی، بگذرانند.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه فودان

تحصیل در دانشگاه فودان در مقاطع مختلف و با توجه به رشته انتخابی و درخواستی دانشجو، متغیر است. اما به طور کلی و به طور میانگین می توان گفت این هزینه ها به صورت زیر است:

  • هزینه تحصیل در چین مبلغی معادل 75.000 RMB در هر سال تحصیلی
  • هزینه برنامه 135 USD
  • هزینه اسکان و اقامت در چین (2 اتاقه)  مبلغی بین 55 الی 60 RMB در هر روز
  • هزینه اسکان و اقامت در چین (تک اتاقه) مبلغی بین 80 الی 90 RMB در هر روز
  • هزینه زندگی در چین  مبلغی بین 1.000 الی 2.000 RMB در هر ماه

در مجموع می توان گفت هزینه تحصیل در کشور چین مبلغی معادل 107.600 الی 132.200 RMB در هر سال تحصیلی تخمین زده می شود.

پردیس‌ها و انجمن‌های دانشگاه فودان چین

اکثریت دانشجویان دانشگاه فودان چین، در پردیس مرکزی این دانشگاه به نام پردیس هاندان (Handan) اقامت داشته و مشغول تحصیل هستند. در واقع مهم ترین رشد شخصیتی دانشجویان با زندگی در پردیس ایجاد می گردد. به همین دلیل گسترده وسیعی از انجمن ها را شامل می گردد که به تعداد 310 انجمن دانشجویی بوده و عبارتند از:

  • تعداد ۲۶۰ تشکیلات کارشناسی
  • ۳۰ انجمن دانشجویان فارغ التحصیل
  • ۱۹ انجمن دانشجویان بین الملل
  •  گروه اُپرا فودان (Fudan Opera Troupe) که در سال ۱۹۲۵ به تاسیس رسیده است.
  • جامعه نقاشی و خوشنویسی (Painting and Calligraphy Society)

اگر تمایل به مهاجرت به چین، تحصیل در چین و دانشگاه فودان چین را دارید، با کسب مشاوره از کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مسیر دستیابی به اهداف عالیه خود را هموار سازید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *