مهاجرت تحصیلی چین

شرایط تحصیل در دانشگاه فودان

شرایط تحصیل در دانشگاه فودان چین از شرایط تحصیل در سایر دانشگاه های این کشور پر جمعیت متفاوت می باشد و متقاضیانی که قصد دارند برای تحصیل به کشور چین مهاجرت کنند، باید از شرایط تحصیل در دانشگاه فودان چین و سایر دانشگاه های این کشور مطلع باشند و از مقدار شهریه و هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور نیز آگاه باشند.

چین یکی از بزرگترین کشور های آسیا می باشد که در شرق این قاره ی کهن و دیرینه قرار گرفته است و بیش از یک میلیارد نفر مقیم و ساکن این کشور می باشند.

پایتخت کشور چین پکن نام دارد و اکثر مردم این کشور پیرو ادیان کنفوسیوس‌گرایی، بودایی، و تائویی می باشند و این ادیان تاثیر زیادی در شکل گیری فرهنگ مردم کشور چین داشته اند.

در ادامه شما عزیزان با شرایط تحصیل در دانشگاه فودان چین و هزینه های تحصیل در این دانشگاه بیشتر آشنا خواهید شد.

درباره ی دانشگاه فودان

دانشگاه فودان چین یکی از دانشگاه های خصوصی کشور چین می باشد که در سال هزار و نهصد و هفده به عنوان یک دانشگاه شناخته شد و قبل از آن یک مدرسه عمومی در شنگهای چین محسوب می شد و لازم به ذکر است که این دانشگاه از مهم ترین و شاخص ترین دانشگاه های کشور چین می باشد.

بیش از سی هزار دانشجو در حال تحصیل در دانشگاه فودان چین می باشند و لازم به ذکر است که تحصیل در این دانشگاه در سه دوره ی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود.

دانشگاه فودان از جمله دانشگاه هایی می باشد که آماده ی شرکت در برنامه های مبادلاتی و بین المللی می باشد و بی از سی و پنج درصد دانشجویان دوره ی لیسانس در این دانشگاه برای انجام تبادلات بین المللی انتخاب می شوند و به یاد داشته باشید که تحصیل در این دانشگاه در بعضی از دوره های تحصیلی امکان پذیر می باشد.

مدیران و مسئولان دانشگاه فودان چین در کنار ارائه دوره های تحصیلی، برنامه هایی برای رشد شخصیت فردی دانشجویان نیز دارند و این امر باعث درک فرهنگ های مختلف و همچنین پیشرفت دانشجو در زمینه های مختلف می شود.

مدیران دانشگاه فودان چین بر آموزش علمی و برگزاری کنفرانس های مختلف فرهنگی تاکید دارند و دانشجویان این دانشگاه نیز باید در تمامی سمینار ها و کنفرانس ها شرکت کنند.

تحصیل در دانشگاه فودان

در دانشگاه فودان چین بیش از پانزده دانشکده و چهار گروه آموزشی وجود دارد و لازم به ذکر است که برای تحصیل در دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به ترتیب 68 رشته تخصصی، دویست و نه رشته تخصصی و صد و پنجاه و نه رشته تخصصی برای تحصیل وجود دارد و بیش از چهل هزار دانشجوی تمام وقت در رشته های تحصیلات پیوسته و تحصیلات نتوورکینگ در دانشگاه فودان چین مشغول به تحصیل می باشند.

در سال بیش از هفت هزار دانشجو خارجی وارد دانشگاه فودان چین می شوند و این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های کشور چین بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را به خود اختصاص داده است.

اکثر دانشجویان در پردیس هاندان که پردیس اصلی دانشگاه فوندان می باشد مشغول به تحصیل و همچنین اقامت در خوابگاه های دانشجویی می باشند و لازم به ذکر است که تحصیل در این بخش یکی از عوامل اصلی رشد شخصیتی دانشجویان می باشد.

بیش از دویست دانشگاه در سراسر جهان با دانشگاه فودان چین در حال تبادل اطلاعات و دوره های آموزشی می باشند و دانشگاه های هاروارد، کلمبیا و دانشکده اقتصاد لندن از جمله این دانشگاه های می باشند.

لازم به ذکر است که در دانشگاه فودان چین بنیاد های مختلفی برای حمایت مالی دانشجویان ایجاد شده اند و هر ساله بیش از پانصد داتشجو در دوره ی لیسانس می توانند از این مزایا بهره مند شوند.

پردیس های دانشگاه فودان

دانشگاه فودان چین دارای چهار پردیس می باشد:

 • پردیس هاندان.
 • پردیس فنگلین.
 • پردیس ژانگجیانگ.
 • پردیس جیانگوان.

پردیس هاندان

این پردیس، پردیس دانشگاه اصلی فوندان می باشد که در یانگپو تاسیس شده است و بیش از هفتاد درصد دانشکده های در این پردیس ساخته شده اند.

پردیس فنگلین

پردیس فنگلین در ژوهو تاسیس شده است و دانشکده پرشکی (مرکز پزشکی) در پردیس هاندان واقع شده است.

پردیس ژانگجیانگ

این ردیس در پارک تکنولوژی ژانگجیانگ در یودانگ تاسیس شده است و شامل دانکده علم، میکرو الکترونیک، داروسازی و سایر دانشکده های نجهز و پیشرفته می شود.

پردیس جیانگوان

این پردیس شامل دانشکده های حقوق، علوم، زبان، ادبیات و سایر دانشکده های مجهز می باشد که در فاصله ی دو مایلی هاندان تاسیس شده است.

دوره های تحصیلی

از مهم ترین شرایط تحصیل در دانشگاه فودان چین، دوره های تحصیلی آن می باشند. تحصیل در دانشگاه فودان چین در سه دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر میباشد و در این بخش شما با شرایط تحصیل در دوره های مختلف آشنا خواهید شد.

دوره ی لیسانس

برای کسب مدرک لیسانس متقاضیان باید به مدت چهار سال مشغول به تحصیل شوند و ترم های تحصیلی این دوره نیز از شهریور ماه و دی ماه شروع می شوند.

رشته های تحصیلی در این دوره عبارتند از:

 • زبان، تاریخ و فرهنگ چینی.
 • فیزیک.
 • شیمی.
 • پزشکی.
 • روانشناسی.
 • بازاریابی.

و غیره.

دوره ی فوق لیسانس

برای کسب مدرک فوق لیسانس متقاضیان باید به مدت سه سال مشغول به تحصیل شوند و لازم به ذکر است که تحصیل در این دوره به دو زبان چینی و انگلیسی امکان پذیر می باشد.

دوره ی دکترا

برای کسب مدرک دکترا متقاضیان باید به مدت چهار سال مشغول به تحصیل شوند و به یاد داشته باشید که در صورتی که متقاضیان به زبان چینی مشغول به تحصیل شوند، دوره های تحصیلی آن ها رایگان خواهد بود.

دوره های پزشکی

تحصیل در این دوره به مدت شش سال به طول می انجامد و متقاضیان می توانند چهار سال نخست در این دوره را به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوند؛ اما در دو سال پایانی متقاضیان با بیماران به صورت مستقیم در ارتباط هستند و به همین دلیل باید به زبان چینی نیز تسلط داشته باشند.

رشته های تحصیلی

در دانشگاه فودان چین رشته های زیادی قابل اخذ و یادگیری می باشند؛ اما به طور کلی رشته های تحصیلی در دانشگاه فودان چین به بخش های زیر تقسیم می شوند:

مهندسی
شیمی
عمران
برق و الکترونیک
مکانیک و هوافضا

 

کسب و کار و اقتصاد
حسابداری و مالی
اقتصاد و اقتصاد سنجی
مدیریت کسب و کار

 

علوم فیزیکی
ریاضیات و آمار
فیزیک و نجوم
علم شیمی
زمین شناسی، محیط زیست، زمین و علوم دریایی

 

بالینی، بالینی و بهداشت
پزشکی و دندانپزشکی

 

علوم اجتماعی
مطالعات ارتباطات و رسانه
سیاست و مطالعات بین المللی
جغرافیا
جامعه شناسی

 

هنر و علوم انسانی
هنر، هنرهای نمایشی و طراحی
باستان شناسی
زبان ها، ادبیات و زبان شناسی
تاریخ، فلسفه و الهیات

 

علوم زیستی
کشاورزی و جنگلداری
علوم بیولوژیکی

 

لازم به ذکر است که رشته های مرتبط با علوم کامپیوتر و حقوق نیز در دانشگاه فودان چین به دانشجویان ارائه می شوند.

جهت مطلع شدن از شرایط مهاجرت به چین می توانید با مشاورین و متخصصان درجه یک و با تجربه ما در موسسه سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

محل اقامت

دانشگاه فودان چین همانطور که ذکر شد دارای چهار پردیس می باشد و تمامی پردیس های این دانشگاه دارای خوابگاه های دانشجویی می باشند که دانشجویان می توانند برای اقامت با پرداخت هزینه های مربوطه، ساکن این خوابگاه های دانشجویی شوند.

همچنین دانشجویان می توانند در صورت تمایل در خارج از محوطه دانشگاه خانه یا مسکن اجاره کنند و با پرداخت اجاره ماهانه ساکن این خانه ها شوند.

هزینه زندگی و تحصیل

یکی دیگر از مهم ترین شرایط تحصیل در دانشگاه فودان چین، هزینه های تحصیل و زندگی می باشند.

دانشجویان برای زندگی در چین باید هر ماه از چهارصد یوان تا سه هزار یوان صرف هزینه های زندگی و اقامت خود کنند و این مبلغ متغیر می باشد.

همچنین شهریه ها و هزینه های تحصیل در دوره های مختلف در دانشگاه فودان چین به صورت زیر می باشند:

نرخ شهریه دوره ی تحصیلی
شش الی هشت هزار یوان دوره های کوتاه مدت
بیست و سه الی هفتاد و پنج هزار یوان دوره ی کارشناسی
هشت الی صد و چهارده هزار یوان دوره ی کارشناسی ارشد
سی الی شصت هزار یوان دوره ی دکترا

 

کسب بورسیه های تحصیلی

دانشجویان دانشگاه فودان چین می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی و دوره ی زبان چینی اقدام به دریافت کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی کنند.

بورسیه های تحصیلی در دوره ی لیسانس به ارزش دو هزار دلار در ماه، در دوره ی فوق لیسانس به ارزش دو هزار و پانصد دلار در ماه و در دوره ی دکترا به ارزش سه هزار دلار در ماه می باشند و متقضیان و دانشجویان از شرایط بیمه نیز بهره مند می شوند.

بورسیه های تحصیل به دانشجویان بین المللی ارائه می شوند و شرایط کسب بورسیه به صورت زیر می باشد:

 • ثبت نام در تاریخ تعیین شده و کامل کردن فرم های مربوطه.
 • ارائه کپی گذرنامه معتبر.
 • نداشتن سابقه ی جرم.
 • ارائه مدارک پزشکی.
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی.
 • ارائه مدارک زبان.
 • توصیه نامه از اساتید.
 • پروژه های تحقیقاتی و مقالات.

شرایط ورود به دانشگاه

برای ورود به دانشگاه فودان چین، متقاضیان باید دارای روادید تحصیلی باشند و سابقه ی جرم نداشته باشند و تمامی مقررات دانشگاهی را رعایت کنند.

دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه و هر دانشگاه در کشور چین باید توان مالی کافی داشته باشند و این مورد را با ارائه مدارک کامل ثابت کنند.

همچنین دانشجویان باید با فرهنگ چینی و زبان این کشور آشنا باشند و لازم به ذکر است که ارائه مدرک زبان انگلیسی و مدرک زبان چینی (در صورت نیاز) الزامی می باشد.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه فودان و مهاجرت تحصیلی به چین به چند بخش تقسیم می شوند:

 • روادید معتبر و رسمی.
 • کامل کردن فرم های مربوطه.
 • پرداخت مخارج.
 • شش الی هشت قطعه عکس (گذرنامه).
 • ارائه فرم درخواست روادید.

تحصیل در کشور چین

به طور کلی متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به چین را دارند باید از هزینه تحصیل و زندگی در چین مطلع و آگاه باشند.

همچنین دانشجویان گرامی برای ورود به دانشگاه فودان، حتما باید درباره شرایط تحصیل در دانشگاه فودان چین اطلاعات کافی کسب کنند.

اگر شما عزیزان قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارید، می توانید برای کسب اطلاعات مورد نیاز، با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *