مهاجرت تحصیلی آلمان

دانشگاه صنعتی Dresden آلمان

دانشگاه صنعتی Dresden کشور آلمان

دانشگاه صنعتی Dresden آلمان از معتبر ترین دانشگاه های این کشور می باشد که در لیست ده دانشگاه برتر و بزرگ قرار گرفته است. دانشگاه صنعتی Dresden آلمان یکی از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی اروپا می باشد که در سال 1828 در شهر درسدن کشور آلمان تاسیس شده است. دانشگاه صنعتی Dresden آلمان در طول فعالیت خود جایره های مختلف جهانی کسب کرده است و رتبه های بسیار بالایی در رتبه بندی های بین المللی به خود اختصاص داده است. هر ساله دانشجویان و متقاضیان زیادی از کشور های اروپایی، آمریکایی و آسیایی برای ادامه تحصیل در دانشگاه صنعتی Dresden آلمان اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان می کنند.

آلمان یکی از بهترین مقاصد جهت ادامه تحصیل در مراکز تحصیلی معتبر می باشد. در این نوشتار، متخصصان و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت شما عزیزان را از شرایط تحصیل در دانشگاه Dresden به صورت کامل آگاه و مطلع خواهند ساخت.

دانشگاه صنعتی Dresden آلمان

درباره دانشگاه صنعتی Dresden آلمان

دانشگاه صنعتی Dresden آلمان  یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های تحقیقاتی جهان می باشد که در سال 1828 تاسیس شده است و از سال 1961 میلادی فعالیت خود را با نامه technische universität Dresden ادامه داده است. در دانشگاه پیشرفته درسدن بیش از سی و چهار هزار دانشجو و متقاضی مشغول به تحصیل می باشند و لازم به ذکر است که تقریبا 16% دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. تحصیل در دانشگاه درسدن شرایط بسیار خاصی دارد و متقاضیان و دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند می بایست به زبان های انگلیسی و آلمانی تسلط داشته باشند.

تعداد کارکنان و کارمندان دانشگاه درسدن آلمان بیش از هشت هزار نفر می رسد. بودجه سالانه دانشگاه صنعتی و پیشرفته درسدن آلمان 631.1€ یورو می باشد و به یاد داشته باشید که بخشی از بودجه این دانشگاه صرف فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی می شود؛ به همین دلیل، دانشگاه درسدن در زمینه های تحقیقاتی سطح و کیفیت بسیار بالایی دارا می باشد. دانشگاه درسدن دانشگاه دولتی می باشد و دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در آن را دارند حتما باید سوابق تحصیلی درخشانی داشته باشند. دانشگاه درسدن با دانشگاه های چون Boston University، Tongji University، Harvard Medical School، Georgetown University و POSTECH در زمینه های مختلف آموزشی، تحقیقاتی و درسی همکاری دارد و همچنین لازم به ذکر است که این دانشگاه در شهر Hanoi در کشور ویتنام شعبه دارد و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد می توانند در برنامه های تحصیلی این دانشگاه شرکت کنند.

دپارتمان های دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

دانشگاه صنعتی و تحقیقاتی درسدن آلمان به چند بخش تقسیم می شود. این دانشگاه دارای هجده کالج می باشد که در پنج مدرسه دانشگاهی تقسیم شده اند:

School of Science
Faculty of Biology landing page School of Science
Faculty of Mathematics FACULTY OF CHEMISTRY AND FOOD CHEMISTRY
Faculty of Psychology Faculty of Physics
School of Humanities and Social Sciences
landing page School of Humanities and Social Sciences Faculty of Education
FACULTY OF LAW Faculty of Arts, Humanities and Social Science
Faculty of Linguistics, Literature and Cultural Studies
School of Engineering Sciences
Faculty of Mechanical Science and Engineering Faculty of Computer Science
Faculty of Electrical and Computer Engineering landing page School of Engineering Sciences
School of Civil and Environmental Engineering
Faculty of Civil Engineering landing page School of Civil and Environmental Engineering
Faculty of Architecture Faculty of Environmental Sciences
Faculty of Business and Economics Faculty of Transportation and Traffic Science
School of Medicine
Faculty of Medicine Carl Gustav Carus landing page School of Medicine

 

علاوه بر کالج ها و مدرسه های دانشگاه، دانشگاه درسدن دارای دپارتمان های تحقیقاتی نیز می باشد:

Research
Biotechnology and Medical Technology
Magnetism and Material Sciences
Micro and Nanotechnology
Transport
Business and Economics
CRTD)
EIPOS

 

شرایط تحصیل در دانشگاه صنعتی Dresden آلمان

تحصیل در دانشگاه صنعتی Dresden آلمان در دوره های تحصیلی Bachelor، Master و Doctorate امکان پذیر می باشد. دانشجویان می بایست قبل از انتخاب برنامه تحصیلی خود از توان مالی کافی برخوردار باشند و سپس اقدام به Apply کنند. اکثر برنامه های تحصیلی در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان در زمینه های آموزش معلمان، پزشکی، علوم انسانی و علوم اجتماعی، مهندسی علوم، مهندسی عمران و محیط زیست، علوم طبیعی و ریاضیات می باشد. تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان با ارائه مدارکی چون مدارک تحصیلی کسب شده (به همراه ریز نمرات)، CV، توصیه نامه و انگیزه نامه، مدرک زبان معتبر، مدرک انگلیسی معتبر و همچنین رسید پرداخت هزینه های حضور در برنامه تحصیلی مورد نظر امکان پذیر می باشد. در ادامه شما عزیزان را با برنامه های تحصیلی در دوره های مختلف دانشگاه صنعتی و تحقیقاتی درسدن آشنا خواهید شد.

جهت مطلع شدن از شرایط تحصیل به صورت رایگان در دانشگاه های کشور آلمان می توانید به مقاله “تحصیل رایگان در آلمان” مراجعه کنید.

تحصیل در دوره Undergraduate در دانشگاه درسدن آلمان

تحصیل در دوره Undergraduate در دانشگاه تحقیقاتی و صنعتی درسدن آلمان حداقل سه الی چهار سال به طول می انجامد. برای شرکت در برنامه های تحصیلی این دوره متقاضیان می بایست مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همراه مدارک مورد نیاز ارائه دهند. از برجسته ترین برنامه های تحصیل در دوره Undergraduate می توان به Business and Economics، Art History، Business Informatics، Chemistry،  Civil Engineering، Electrical Engineering، Geography، History، Linguistics, Literature and Cultural Studies، Mathematics، Mathematics in Business and Economics، Mechanical Engineering، Medicine، Media Computer Science، Molecular Biology and Biotechnology، Philosophy، Physics، Renewable Energy Systems، Transport Engineering، Process Engineering distance learning و Media Research and Media Practice اشاره کرد.

تحصیل در دوره Postgraduate در دانشگاه درسدن آلمان

تحصیل در دوره Postgraduate با اتمام دوره تحصیلی Undergraduate و ارائه مدرک لیسانس امکان پذیر می باشد. تحصیل در این دوره حداقل چهار سال تحصیلی طول می کشد و دانشجویان می توانند از برنامه های تحصیلی مختلف از جمله Biochemistry، Air Transport and Logistics، Biodiversity and Collection Management، Business and Economics Education، Biology، Business Ethics and Responsible Management، Business Management، Business Law – Business Enterprises between Freedom and Governmental Regulation، Chemistry، Civil Engineering postgraduate course، Civil Engineering postgraduate distance learning، clinical Psychology and Psychotherapy، Computational Modeling and Simulation، Computational Science and Engineering، Continuing Education Research and Organizational Development، Economics، Electrical Transportation Systems، Hydro Science and Engineering، Mechanical Engineering postgraduate distance learning، Philosophy، Physics و سایر برنامه های تحصیلی بهره مند شوند.

هموطنان و متقاضیان گرامی می توانند جهت مطلع شدن از شرایط و هزینه تحصیل و زندگی در آلمان با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند و از تمامی مراحل ورود به دانشگاه های این کشور نیز آگاه شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *