مهاجرت به کشور سنگاپور

جمعیت آرژانتین

جمعیت آرژانتین

جمعیت آرژانتین از جنبه های تراکم، قومیت، وضعیت اقتصادی و جنبه های دیگر قابل بررسی است. در این نوشتار به این بررسی این مبحث می پردازیم. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند جمعیت آرژانتین را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دارند. کشور آرژانتین که با نام جمهوری آرژانتین (رسمی) شناخته می شود، در آمریکای جنوبی واقع شده است. این کشور یکی از توسعه یافته ترین کشورهای آمریکای لاتین می باشد که اکثر مردم آن به زبان رسمی آرژانتین یعنی اسپانیایی صحبت می کنند. شایان ذکر است که به دلیل مهاجرت شهروندان اروپایی به این کشور، تقریبا 42% از جمعیت کشور آرژانتین به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند. این موضوع موجب آسان تر شدن مسیر کاریابی مهاجران خارجی و همچنین تحصیل در دانشگاه های این کشور شده است. در ادامه اطلاعات بسیار مفیدی درباره جمعیت آرژانتین کسب خواهید کرد.

بررسی جمعیت آرژانتین در سال 2020

جمعیت آرژانتین در سال 2020 به بیش از 44.49 میلیون نفر رسیده است. در سرشماری سال 2001، آرژانتین جمعیتی بالغ بر 36.260.130 نفر جمعیت داشت و بر اساس نتایج اولیه سرشماری سال 2010 جمعیت این کشور به 40.117.096 نفر رسید. آرژانتین از لحاظ جمعیت کل در آمریکای جنوبی و جهان به ترتیب در رتبه های 3 و 33 قرار دارد. تراکم جمعیت آرژانتین 15 نفر در هر کیلومتر مربع است (بسیار کمتر از میانگین جهانی که 50 نفر است). نرخ رشد جمعیت کشور آرژانتین در سال 2008 به میزان سالانه 0.92%، با نرخ تولد 16.32 تولد زنده به ازای هر 1.000 نفر و نرخ مرگ و میر 7.54 فوت در هر 1.000 نفر جمعیت تخمین زده شده است.

در نمودار زیر به طور دقیق به رشد جمعیت آرژانتین از سال 1960 تا کنون اشاره شده است:

رشد جمعیت آرژانتین

طبق پیش بینی های فعلی، جمعیت کشور آرژانتین در پایان سال 2020 به 45.2 میلیون نفر خواهد رسید و در سال 2033 از 50 میلیون نفر فراتر خواهد رفت.

جمعیت آرژانتین در شهرهای مختلف

اگر به فکر کسب اقامت آرژانتین هستید، بهتر است قبل از زندگی در این کشور در نظر داشته باشید که اکثر مردم آرژانتین به شهرنشینی عادت دارند و تقریبا نیمی از جمعیت این کشور در 10 منطقه بزرگ شهری این کشور ساکن هستند. حدود 3 میلیون نفر در منطقه مرکزی بوئنوس آیرس زندگی می کنند و کلانشهر بزرگ بوئنوس آیرس حدود 13 میلیون نفر جمعیت دارد و آن را به یکی از بزرگترین مناطق شهری جهان تبدیل می کند. مناطق شهری کوردوبا و روزاریو حدود 1.3 میلیون نفر جمعیت دارند و 6 شهر دیگر (Mendoza، Tucuman، La Plata، Mar del Plata، Salta وSanta Fe ) هر کدام حداقل 0.5 میلیون نفر جمعیت دارند.

در جدول زیر به جمعیت کشور آرژانتین در شهرهای مختلف این کشور اشاره شده است:

نام شهر جمعیت
Buenos Aires 13.076.300
Cordoba 1.428.214
Rosario 1.173.533
Mendoza 876.884
San Miguel de Tucuman 781.023
La Plata 694.167
Mar del Plata 553.935

در کشور آرژانتین، جمعیت به طور نابرابر در بین استان ها توزیع شده است و حدود 60% در منطقه پمپا زندگی می کنند (21% از کل مساحت)، از جمله 15 میلیون نفر در استان بوئنوس آیرس و 3 میلیون نفر در استان Cordoba، Santa Fe و شهر خودمختار بوئنوس آیرس. 7 شهر دیگر آرژانتین هر کدام حدود 1 میلیون نفر جمعیت دارند.

این شهرها عبارتند از:

  • Mendoza
  • Tucumán
  • Entre Ríos
  • Salta
  • Chaco
  • Corrientes
  • Misiones

شهرTucuman  متراکم ترین شهر کشور آرژانتین از لحاظ جمعیت است (با 60 نفر جمعیت در هر 2 کیلومتر)، در حالی که استان جنوبی Santa Cruz در هر 2 کیلومتر 1 نفر جمعیت دارد.

جمعیت آرژانتین در شهرهای مختلف

تاثیر مهاجرت های خارجی برای جمعیت کشور آرژانتین

در اواسط قرن 19، به دلیل سیاست های جدید قانون اساسی که مهاجرت را تشویق می کرد، موج بزرگی از مهاجرت به کشور آرژانتین شروع شد و موضوعات مختلف جمله جنگ ها، فقر، گرسنگی، قحطی و غیره موجب شد مهاجران و افراد زیادی اقدام به مهاجرت به آرژانتین کنند تا شرایط بهتری برای زندگی داشته باشند. منابع مهاجرت اصلی به کشور آرژانتین از اروپا، کشورهایی از خاورمیانه، روسیه و ژاپن بود. در واقع، جریان مهاجرت به کشور آرژانتین آنقدر قوی است که این کشور دومین تعداد مهاجران را در جهان دارا می باشد و از لحاظ پذیرش مهاجران خارجی در کنار کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، برزیل، استرالیا و غیره قرار می گیرد.

بیشتر این مهاجران اروپایی در شهرهایی زندگی می کردند که شغل، تحصیلات و فرصت های دیگری را برای آنها فراهم می کردند تا بتوانند وارد طبقه متوسط ​​شوند. بسیاری نیز در شهرهای کوچک رو به رشد در امتداد سیستم راه آهن در حال گسترش ساکن شدند و از دهه 1930 بسیاری از کارگران روستایی به شهرهای بزرگ نقل مکان کرده اند. شایان ذکر است که اکثر مهاجران به فکر اقامت در بهترین شهرهای آرژانتین برای کار بوده اند تا درآمد کافی برای زندگی در این کشور را داشته باشند. شهرهای آرژانتین در ابتدا به سبک شبکه استعماری اسپانیا ساخته شده بودند، که در مرکز آن کلیسای جامع و ساختمان های مهم دولتی قرار گرفته بودند.

سایر اطلاعات درباره جمعیت کشور آرژانتین

جمعیت کشور آرژانتین به دلیل کاهش مداوم نرخ تولد، همچنان در حال رشد است اما بسیار کندتر از قبل. کاهش باروری در آرژانتین زودتر از بقیه کشورهای آمریکای لاتین آغاز شد و بیشترین تغییرات در اوایل قرن 20 و دهه 50 رخ داد و سپس به تدریج بیشتر شد. امید به زندگی در کشور آرژانتین در حال پیشرفت است ( بخصوص در بین افراد جوان). براساس داده های بررسی تکمیلی INDEC از افراد بومی سال 2005 و 2004، 600.000 فرد بومی به رسمیت شناخته شده (حدود 1.4% از کل جمعیت) در آرژانتین ساکن هستند. بیشترین تعداد این انجمن ها Mapuches هستند که عمدتا در جنوب، Kollas و Wichís در شمال غربی و Guaranis و Qom که بیشتر در شمال شرقی زندگی می کنند.

در سرشماری سال 2010، 955.000 نفر خود را بومی یا نوادگان بومیان شناختند، بنابراین 2.4% از جمعیت کشور آرژانتین را به خود اختصاص داده اند. در سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی موضوعات مختلف حقوق و مهاجرتی پرداخته شده است و علاوه بر این، متقاضیان عزیز می توانند با کارشناسان ما تماس بگیرند و اطلاعات دقیقی در زمینه های مرتبط کسب کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.