مهاجرت تحصیلی انگلستان

جزییات دانشگاه تیساید

جزییات دانشگاه تیساید

جزییات دانشگاه تیساید:از زمان شکل گیری این دانشگاه به عنوان کالج فنی کانستتاین (Constantine Technical College) در سال ۱۹۳۰، دانشگاه تیساید در بخش میدلزبور(Middlesbrough) و در منطقه یورکشایر شمالی انگلستان در ساحل جنوبی رودخانه تیز (River Tees) واقع شده است. ارتباطات زمینی از طریق جاده های A19 و A66 برقرار است. ورودی اصلی دانشگاه در محوطه ساختمان قدیمی کالج کانستتاین واقع شده است که روبروی برج ساعت واترهاوس (Waterhouse) قرار دارد.

 

پردیس دارلینگتون (Darlington) در مدرسه سابق ایست بورن (Eastbourne) در منطقه ایست بورن، دارلینگتون افتتاح گردید.پردیس جدید دارلینگتون در سال ۲۰۱۱ در سنترال پارک (Central Park) افتتاح شد. امروز پردیس دارلینگتون به عنوان The Forge  شناخته می شود و مرکز تجاری اصلی دانشگاه است. هر سال، دانشگاه با صدها شرکت مختلف در حوزه های گوناگون به تحقیق و نوآوری، مشاوره، مبادله دانش، توسعه استارت آپ ها و کاریابی فارغ التحصیل می پردازد. قلب پردیس آخرین مرحله طرح سرمایه گذاری در پردیس میدلزبورو است و در مجموع ۳۰ میلیون پوند برای آن هزینه شده است.

 

این طرح توسعه در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و شامل ساخت ساختمان The Curve با بودجه ۲۰ میلیون پوند بود که دارای یک سالن سخنرانی ۲۰۰ نفره و ۱۴۷۶ متر مربع فضای آموزشی و یادگیری است.این ساختمان در داخل یک محوطه خوش منظره قرار دارد که مرکز کانونی محوطه دانشگاه است. در سال ۲۰۱۵، شش میلیون پوند برای بازسازی و توسعه ساختمان اوریون (Orion) دانشگاه سرمایه گذاری شد که دارای یک ضمیمه سه طبقه شیشه ای و تجهیزات با کیفیت است.

 

در ماه اوت ۲۰۱۵ اعلام شد که بیش از ۲/۵ میلیون پوند در اتحادیه دانشجویان و ۲ میلیون پوند در تسهیلات پذیرایی (تغذیه) پردیس هزینه خواهد شد. انتظار می رود که ۵ میلیون پوند نیز در کتابخانه دانشگاه سرمایه گذاری شود. مرکز بهداشت و تناسب اندام نیز با صرف ۲/۵ میلیون پوند در ژانویه ۲۰۱۶ در پردیس میدلزبورو دانشگاه افتتاح شد. این ساختمان دارای مناطق تناسب اندام، پیست دو سرعت، استودیوهای چند منظوره و یک سونا است. مجموعه ­ای از کلاس های تناسب اندام برای کارمندان و دانشجویان فراهم شده است.

تعداد تقاضانامه‌های پذیرش ارسال‌شده به دانشگاه تیساید و همچنین ثبت‌نام‌کنندگان در این دانشگاه در سه سال گذشته افزایش یافته و در سال ۲۰۱۵ به حداکثر میزان خود رسیده‌است. این دانشگاه در این دوره رشدی بی‌سابقه داشته و همین امر باعث شده تا دویست و شصت میلیون پوند برای توسعۀ محوطۀ اصلی دانشگاه در مرکز شهر میدلزبرو Middlesbrough و نیز در فضای دوم دانشگاه در دارلینگتون Darlington که اکنون مراکز زیست‌شناسی و تولید ملی را در خود جای داده‌است هزینه کند. دانشگاه تیساید با ریاست جدید پل کرونی Paul Croney سیاست خود را تا سال ۲۰۲۰ بر مبنای توسعه و تمرکز بر تجربیات دانشجویان و نیز تأثیر دنیای واقعی real-world impact قرار داده‌است.

درحال‌حاضر شاخص رضایت دانشجویان دانشگاه تیساید که میانگین بخش‌های تدریس، بازخورد و پشتیبانی تحصیلی را در برمی‌گیرد، در میان بیست و پنج دانشگاه برتر و از منظر تجربیات دانشجویان در میان پنجاه دانشگاه برتر جدول قرار دارد. این دانشگاه همچنین در بخش رضایتمندی دانشجویان بین‌المللی که منحصر به دانشجویان خارجی است، در میان سه دانشگاه برتر بریتانیا قرار دارد. اساتید راهنمای این دانشگاه در میان دانشگاه‌های دنیا مقام نخست را به دست آورده‌اند.

درحال‌حاضر شاخص رضایت دانشجویان دانشگاه تیساید که میانگین بخش‌های تدریس، بازخورد و پشتیبانی تحصیلی را در برمی‌گیرد، در میان بیست و پنج دانشگاه برتر و از منظر تجربیات دانشجویان در میان پنجاه دانشگاه برتر جدول قرار دارد. این دانشگاه همچنین در بخش رضایتمندی دانشجویان بین‌المللی که منحصر به دانشجویان خارجی است، در میان سه دانشگاه برتر بریتانیا قرار دارد. اساتید راهنمای این دانشگاه در میان دانشگاه‌های دنیا مقام نخست را به دست آورده‌اند.

حدود دو‌سوم از شانزده هزار دانشجوی در حال تحصیل این دانشگاه از شمال شرق انگلستان هستند. بیش از یک‌سوم دانشجویان در هنگام ورود به دانشگاه بزرگسال محسوب شده و این یعنی ۲۱ سال یا بیشتر سن دارند. این دانشگاه به سبب تعهدات خود در ایجاد دسترسی بیشتر عموم مردم به تحصیلات عالی، بسیار معروف شده‌است.

تنها یک دانشگاه در بریتانیا وجود دارد که نسبت به دانشگاه تیساید دانشجویان بیشتری از نقاطی از کشور دارد که تعداد دانشجوی کمتری در آموزش عالی دارند. اما میزان دانشجویانی که از طبقۀ کارگر جذب این دانشگاه شده و امتیاز ورودی لازم را کسب کرده‌اند بسیار بالا بوده و چهل و شش درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

ساختمان جدید کمپس هارت Campus Heart که یک ساختمان آموزشی بیست میلیون پوندی است در سال ۲۰۱۵ به بهره‌برداری رسید. این ساختمان تلفیقی از یک فضای آموزشی جدید و دفاتر اداری است. این ساختمان که امکانات علمی و مهندسی در آن ارتقاء یافته‌اند، چشم‌اندازهای گسترده و وسیعی دارد. برای بهسازی و تجهیز کتابخانه، اتحادیۀ دانشجویی و ایجاد امکانات در سالن غذاخوری ده میلیون پوند دیگر اختصاص داده شده‌است.

این دانشگاه همچنین یک مجتمع آپارتمانی به ارزش ده میلیون پوند خریداری کرده و آن را به شکل هفتاد و پنج آپارتمان چهار الی هشت خوابه بازسازی کرده‌است. از دیگر موارد توسعه در دانشگاه می‌توان به ایجاد مرکز تکنولوژی خلاق برای رایانه، رسانه و طراحی اشاره کرد.بزرگ‌ترین پروژۀ دانشگاه، ابداع شهر دیجیتال است که مرکز عالی و پیشگام دانشگاه در امور دیجیتالی بوده و کمک فراوانی در ایجاد صدها شغل جدید نموده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *