مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » بلاروس » مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک

مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک



مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس امکانپذیر می باشد ؟ شرایط مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس چیست ؟ آیا از راه های مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس اطلاعی دارید ؟ قوانین مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس به چه صورت است ؟ اقدامات لازم برای مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس و سرمایه گذاری در کشور بلاروس چیست ؟ مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس و سرمایه گذاری بلاروس چه مدارکی است ؟ آیا می توان با مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس به اخذ اقامت کشور بلاروس رسید ؟ مزایای مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس و اخذ اقامت بلاروس چیست ؟ آیا قصد مهاجرت به کشور بلاروس از طریق سرمایه گذاری را دارید؟ آیا از شرایط دریافت اقامت از طریق خرید ملک مطلع اید؟ وضعیت اقتصادی بلاروس  چیست؟ آیا قوانین و مقررات مالیاتی بلاروس  را می دانید؟ بابت مهاجرت سرمایه گذاری  به بلاروس  چه مدارکی نیاز دارید؟ ایا از طریق سرمایه گذاری در  بلاروس  می توانید همسر و فرزندان خود را همرا ببرید موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در این مقاله در خصوص مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس توضیحات و مطالب مفیدی را ارائه داده است . آیا با مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس آشنایی دارید ؟ مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس به چه صورت است ؟ مراحل مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس چگونه است ؟ سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس چه مقدار است ؟ مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس چه مزایایی دارد ؟

مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک

معرفی کشور بلاروس

کشور بلاروس با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی، و لتونی هم‌مرز است. پایتخت کشور بلاروس  شهر مینسک و شهرهای مهم دیگر آن برستکی، ابرست، گرودنو، گومل، موگلیف و ویتبسک هستند. در پی فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، این کشور در سال۱۹۹۰ استقلال خود را اعلام نمود. کشور بلاروس با داشتن مساحت در حدود ۲۰۷٬۵۹۵ کیلومتر مربع دارای زمستان سرد و تابستان خنک می باشد به نحوی که متوسط دما در ژانویه در دامنه‌ای بین ۸- درجه سلسیوس تا ۲- درجه سلسیوس تا تابستان‌های خنک و بارانی با میانگین دمای ۱۵ درجه سلسیوس تا ۲۰درجه سلسیوس در نوسان می باشد. جنگل ۳۴ درصد خاک این کشور را پوشانده است .

 

در خصوص  مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس لازم است بدانید که نظام اقتصادی بلاروس تا حدود قابل توجه تحت کنترل دولت است  هر چند تصویب قوانین حمایت از سرمایه گذاری خارجی و پایداری این قوانین راه را برای برای سرمایه گذاری اتباع سایر کشورها در بلاروس فراهم نموده است. بیشتر این سرمایه گذاریها در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری شده است به نحوی که قیمت مسکن در پایتخت این کشور از سال ۲۰۱۴ تا کنون ۲۵% افزایش قیمت داشته است. مطابق با گزارشات شفاف سازی اقتصادی، کشور بلاروس در زمینه فساد اقتصادی رتبه ۷۴ از ۱۷۷ کشور جهان را کسب کرده است. بلاروس از لحاظ اقتصادی نسبتاً با ثبات است، اما تا حد زیادی در تأمین مواد خام به متحد نزدیک خود روسیه وابسته است. صنعت و کشاورزی عمدتاً در دست دولت قرار دارد.  اقتصاد بلاروس از سال ۱۹۹۴ به طور مستمر تا سال ۲۰۱۴ در حال رشد است. اما پس از آن آهنگ رشد اقتصادی بلاروس کند شده است . در سال ۲۰۱۶ درصد، بیکاری برابر ۱٫۱ درصد، تورم در حدود ۶ درصد گزارش شده است.

 

همچنین برای مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس لازم به ذکر است که جمعیت بلاروس طبق سرشماری سال ۲۰۰۹ در حدود ۹٫۵ ( نه و نیم) میلیون نفر با میانگین سنی ۳۷ سال می باشدکه ۸۳ درصد آنها را بلاروسی، ۸ درصد روسی تبار، ۳ درصد لهستانی بار و بقیه از سایر ملیت ها تشکیل شده اند. ۹۹ درصد مردم بلاروس باسواد هستند.

 

روشهای اخذ اقامت کشور بلاروس

راه های مختلفی برای اخذ اقامت بلاروس برای  افراد خارجی وجود دارد که در ذیل به آنها اشاره می شود:

 

ازدواج با فرد تبعه بلاروس

سرمایه گذاری حداقل به مبلغ ۱۵۰۰۰۰ یورو در کشور بلاروس

سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور بلاروس

کار در کشور بلاروس

تحصیل در بلاروس

با توجه به اینکه کشور بلاروس در زمره کشورهایی است که سیستم خون را برای تابعیت پذیرفته است لذا تابعیت این کشور تحت شرایطی  پس از  اقامت دائم اعطاء خواهد شد. دو تابعیتی در کشور بلاروس پذیرفته نیست.

 

اگر شما عزیزان خواهان کسب اطلاعات در خصوص شرایط مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس می باشید و به دنبال اخذ اقامت کشور بلاروس از طریق مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس می باشید و اگر می خواهید در رابطه با قوانین و راه های سرمایه گذاری در بلاروس و مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس اطلاعات داشته باشید .

مزایای بلاروس از نقطه نظر سرمایه گذاری

دلایل زیادی برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت بلاروس وجود دارد که در ذیل به آنها اشاره می گردد:

 

موقعیت ویژه جغرافیایی کشور بلاروس در قاره اروپا

دسترسی مستقیم به بازار کشورهای مستقل مشترک المنافع ( روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، ارمنستان)

وجود زیرساختهای مناسب در شبکه حمل و نقل و امور پشتیبانی

قوانین مناسب و به روز در زمینه سرمایه گذاری خارجی در بلاروس

تضمین دولتی از اصل سرمایه سرمایه گذاران و انتقال سود حاصل از سرمایه گذاری در کشور بلاروس

وجود فرصت های مناسب در سرمایه گذاری در بلاروس در بخش خصوصی ( یادآوری می گردد تا پیش از سال ۱۹۹۴ کلیه زمینها و صنایع بلاروس دولتی بودند. پس از این تاریخ واگذاری صنایع به بخش خصوصی آغاز گردید)

وجود ۶ منظقه آزاد در کشور بلاروس

وجود نیروی کار ماهر تحصیلکرده

کیفیت مناسب و هزینه پایین زندگی در کشور بلاروس ( هزینه زندگی هر نفر در ماه در حدود ۱۵۰ دلار می باشد و اجاره دفتر کار در حدود ۱۱ الی ۲۰ دلار به ازای هر متر مربع بسته به شهر و محل متغیر می باشد.)

 

 

مالیات در کشور بلاروس در خصوص مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس

در بحث مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس شایان ذکر است که مالیات بر ارزش افزوده در کشور بلاروس ۲۰ درصد می باشد. همچنین مالیات بر درآمد ۱۳ درصد و مالیات بر سود شرکتها ۱۸ درصد است. در مناطق آزاد بلاروس، میزان مالیات بر ارزش افزوده به نصف ( ۱۰ درصد ) کاهش می یابد. همچنین افراد و شرکتهای فعال در مناطق آزاد، به مدت ۵ سال معاف از مالیات بر درآمد و مالیات بر سود بوده و پس از ۵ سال میزان مالیات ۵۰ درصد کمتر از سایر مناطق بلاروس است به عبارت دیگر مالیات بر شرکتها پس از ۵ سال معافیتی مالیاتی  از ۱۸ درصد به ۹ درصد کاهش می یابد. همچنین هیچ گونه مالیاتی بر خرید و فروش خودرو و ماشین آلات مستقر در مناطق آزاد اخذ نمی شود. یادآوری می شود افراد و شرکتها جهت سرمایه گذاری در مناطق آزاد می بایست حداقل یک میلیون دلار سرمایه گذاری نمایند. در هر استان و منطقه کشور بلاروس مناطقی به عنوان منطقه آزاد تعریف شده اند . این مناطق در شهرهای زیر وجود دارند:

 

مینسک Minsk

گومل Gomel

ویتبسک Vitebsk

گردنو Grodno

برست Brest

مکلیو Moqilev

 

 

اخذ اقامت بلاروس از طریق خرید ملک در بلاروس و سرمایه گذاری در بلاروس

در خصوص مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس یادآوری می شود هنوز ۹۰ درصد املاک کشور بلاروس در اختیار دولت بوده و ده درصد آن در اختیار افراد تبعه بلاروس می باشد. همچنین با خرید ملک فقط اعیان را خریداری می نمایید و زمین به شما منتقل نخواهد شد و زمین بنا در قالب قرارداد اجاره  ۹۹ ساله هنگام خرید بنا به شما منتقل می گردد لذا مالکیت زمین به افراد خارجی ولو افرادیکه بعدها تابعیت بلاروس را اخذ کرده باشند، منتقل نمی گردد و تنها افرادی که ذاتا بلاروسی باشند می توانند مالک زمین باشند. با سرمایه گذاری حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلاری در خرید خانه یا آپارتمان در بلاروس می توان اقامت بلاروس را کسب نمود. فرآیند اخذ اقامت بلاروس در این روش در حدود ۳ الی ۴ ماه به طول خواهد کشید و در صورتیکه در هر سال حداقل ۶ ماه در بلاروس ساکن باشید پس از ۵ سال اقامت دائم بلاروس از طریق مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس اعطاء می گردد.

 

ما در این مقاله در خصوص  مهاجرت  به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس و اقدامات لازم برای مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس بیان می نماید که این مقاله در خصوص اخذ اقامت دائم بلاروس از طریق مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس برای اطلاعات شما برای شما عزیزان و همراهان همیشگی ما گرد آوری شده است . در این مقاله ، سعی شد به پرسش‌های شما در باب چگونگی مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس و شرایط مهاجرت به بلاروس از طریق خرید ملک بلاروس و شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در بلاروس پاسخ داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *