مهاجرت به کشور یونان

تولد در یونان

ثبت تولد در یونان

تولد در یونان و مهاجرت به این کشور از طریق تولد ممکن است هدف بسیاری از متقاضیان و مهاجران بین المللی باشد. یونان کشوری اروپایی با تاریخ و تمدن غنی است. تولد در یونان یکی از مباحث اصلی مهاجرت به این کشور می باشد که کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تهیه این مقاله به بررسی آن پرداخت اند. با ما همراه باشید تا با شرایط و قوانین ثبت تولد در یونان و سایر موضوعات مرتبط به طور کامل آشنا شوید.

ثبت تولد در یونان

اگر فرزند شما در یونان متولد شده است، باید فرزند خود را در نزدیکترین دفتر ثبت در شهرداری که کودک در آن متولد شده است، اعلام کنید. مدارکی که برای ثبت تولد در یونان باید به دفتر ثبت ارسال شوند عبارتند از:

  • اعلامیه تولد صادر شده توسط واحد ثبت نام بیمارستان یا کلینیک محل تولد*
  • مجوزهای اقامت والدین یا کارت های پناهجویان (متقاضیان باید نسخه اصلی را ارائه دهند و نسخه ها را ارسال کنند).
  • شماره های مالیات و تأمین اجتماعی (یا اعلامیه ای مبنی بر عدم وجود چنین شماره هایی)
  • در صورت موجود بودن گواهی وضعیت خانواده یا گواهی ازدواج

*معمولاً اعلامیه تولد مستقیم از بیمارستان به اداره ثبت محلی ارسال می شود، به طوری که اداره ثبت احوال شناسنامه را به موقع صادر می کند. توجه داشته باشید که متقاضیان باید دقت کنند که نام خود را به درستی اعلام کنند. (همانطور که در تمام اسناد حقوقی متقاضیان نوشته شده است.) متأسفانه در اسناد رسمی گاهی اشتباهات املایی و عددی وجود دارد. اگر این مورد انجام شود، روند اصلاح آن کاملاً پیچیده است. اگر اشتباه انجام شده ساده باشد، این اصلاح با دستور دادستان عمومی قابل اصلاح است. اگر اشتباه پیچیده تر باشد، مانند بیش از 1 حرف یا شماره اشتباه، باید با تصمیم دادگاه اصلاح شود که یک روند وقت گیر است که به کمک های حقوقی نیاز دارد.

ثبت تولد در یونان برای پناهندگان و پناهجویان

در مورد پناهندگان و پناهجویان، اعلامیه تولد شامل اطلاعات مربوط به اجازه اقامت والدین یا کارت های پناهندگی است. اگر پدر کودک در هنگام تولد در یونان نباشد، در عمل، معمولاً جزئیات وی در اعلامیه تولد ذکر نمی شود و کودک به عنوان فرزند مادر شناخته می شود، مگر اینکه گواهی رسمی ازدواج ارائه شود. در صورت عدم ارائه سند ازدواج رسمی، تنها جزئیات و اسناد مادر فرزند باید ارائه شود. در صورت نیاز، متقاضیان می توانند مشخصات پدر را به گواهی تولد فرزند اضافه کنند. به یاد داشته باشید که ثبت نام تولد فقط پس از صدور شناسنامه توسط اداره ثبت انجام می شود.

شرح تولد در یونان

شرایط ثبت تولد در یونان

افرادی که به فکر مهاجرت به یونان از طریق تولد هستند، حتما باید از شرایط ثبت تولد در این کشور آگاه باشند. طبق قانون، تولد در یونان باید در مدت 10 روز پس از تولد کودک ثبت شود. در صورت تاخیر در ثبت نام، افراد باید جریمه پرداخت کنند. این جریمه ها عبارتند از:

آیتم میزان جریمه به € (یورو)
11 تا 100 روز پس از زایمان 100
100 روز پس از زایمان 300

در کشور یونان، والدین فرزند به دنیا آمده می توانند تولد فرزند خود را ثبت کنند. علاوه بر این، پزشک، ماما یا هر شخص دیگری که در بدو تولد حضور داشتند نیز می توانند آن را ثبت کنند. پس از ثبت تولد در دفتر ثبت، شناسنامه فرزند صادر می شود که شامل اطلاعات شخصی می باشد.

این اطلاعات عبارتند از:

  • نام کامل کودک
  • جنسیت کودک
  • تاریخ تولد کودک
  • محل تولد کودک

درخواست شناسنامه در کشور یونان در مراکر خدمات شهروندی این کشور که به KEP نیز معروف می باشند امکان پذیر است. لازم به ذکر است که هر دو والدین برای اعلام نام فرزند باید حضور داشته باشند؛ در غیر این صورت، شخص می تواند فرد دیگری را با یک وکالت نامه یا مجوز مجاز به انجام امور مربوطه کند. در مواردی که پدر در کشور دیگری مستقر است، می تواند مجوز رسمی را به مادر ارسال کند تا بتواند نام فرزند را اعلام کند. توصیه می شود والدین فرزند به موقع برای ثبت تولد فرزند خود اقدام کنند تا مجبور به پرداخت جریمه و هزینه های اضافی نشوند. علاوه بر این، متقاضیان برای اقامت در یونان در زمان تولد فرزند خود در خاک این کشور حتما باید توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های مختلف را داشته باشند.

اقامت و تابعیت در یونان

یکی از مهمترین موضوعاتی که در سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز به آن اشاره شده است، اخذ اقامت و تابعیت یونان از طریق تولد می باشد. در ارتباط با این موضوع باید در نظر داشته باشید که کسب شهروندی در یونان با تولد فرزند در خاک این کشور امکان پذیر نمی باشد زیرا قانون تابعیت و شهروندی یونان براساس اصل خون می باشد و متقاضیان خارجی می توانند به جای روش تولد، از طریق درخواست تابعیت این کشور اروپایی را کسب کنند. شایان ذکر است که براساس قوانین کشور یونان متقاضیان می توانند تابعیت دوگانه در این کشور داشته باشند و افرادی که تابعیت یونان را بدست می آورند، به عنوان شهروندان اتحادیه اروپا شناخته می شوند و می توانند از حقوق مربوطه بهره مند شوند.

1 کودک در صورتی می تواند تابعیت یونان را کسب کند که در زمان تولد 1 یا هر 2 والدین وی تابع این کشور باشند. این موضوع در مورد فرزندانی که که والدین آنها به مدت 5 سال به طور قانونی و دائمی در یونان زندگی کرده اند نیز صدق می کند. کودکانی که در خارج از کشور متولد شده اند و والدین آنها به مدت 5 سال به طور قانونی و دائمی در یونان زندگی کرده اند با اتمام موفقیت آمیز آموزش ابتدایی (6 سال) شهروند یونان می شوند. همچنین فرزندی که خارج از ازدواج به دنیا می آید و مادر وی شهروند یونان باشد، می تواند تابعیت یونان را کسب کند. هموطنان عزیز می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا با مراجعه به سایر مقالات ما از شرایط و هزینه های مهاجرت به کشورهای خارجی مطلع شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *