مهاجرت تحصیلی اسپانیا

تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا

تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا فرصت زندگی و کسب تجربه در یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا، برای دانشجویان خارجی فراهم ساخته است. تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا با توجه به مدت کمتر از 3 سال این امکان را فراهم میکند تا در مدت کوتاهی افراد بتوانند، اقامت دائم اسپانیا را بدست آورند. همچنین با ورود به مقطع کارشناسی ارشد، ورود به مقطع دکترا نیز بسیار راحت می باشد. دانشگاه های اسپانیا در حال حاضر در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا برنامه های متعدد و متنوعی را هم به زبان اسپانیایی هم به زبان انگلیسی ارائه می دهند. تحصیل کارشناسی ارشد در شهرهای بزرگ و مهم اسپانیا مانند مادرید، بارسلونا، والنسیا و دیگر شهرها با تنوع و طیف وسیعی از رشته ها و دانشگاه ها امکان پذیر است. در این مقاله، تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت کارشناسی ارشد در اسپانیا را بیشتر شرح داده اند.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا

شرط اصلی ورود به مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا داشتن مدرک کارشناسی معتبر ترجمه شده می باشد. با امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان اسپانیایی نیست و در کنار تحصیل به زبان انگلیسی امکان یادگیری زبان اسپانیایی وجود دارد و دانشجویان حتی می توانند در دانشگاه های دو زبانه به تمرین یادگیری زبان اسپانیایی بپردازند. افرادی که خواستار تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد هستند بایستی مدرک معتبر تافل یا ایلتس داشته باشند. داشتن نمره حداقل 6.5 آیلتس از موارد لازم می باشد. دانشگاه های اسپانیا مانند بسیاری دیگر از دانشگاه ها با دریافت مدرک تحصیلی معتبر و مدارکی مانند نمرات خوب، مدرک زبان و رزومه مناسب به راحتی متقاضیان خارجی را پذیرش می کنند و از این بابت مانند برخی دیگر از کشورها آنچنان سخت گیر نیستند و از پذیرش دانشجویان بین المللی استقبال می کنند.

مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا

زبان اسپانیای در جهان دومین زبان محبوب می باشد و در بسیاری از کشورها مانند ایالات متحده آمریکا این زبان، زبان دوم می باشد و یادگیری این زبان می تواند مزایا و فرصت های مناسبی را برای دانشجویان پدید آورد. همچنین سیستم آموزشی دانشگاه های اسپانیا تحت فرایند بولونیا می باشد و اسپانیا دارای دانشگاه های مناسبی از نظر کیفیت و امکانات است. لازم به ذکر است برخی دانشگاه های اسپانیا در رده بندی جهان بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. علاوه بر این کشور اسپانیا با توجه به مناطق جذاب و دیدنی خود هر سال گردشگران زیادی را به خود می کشاند و آب وهوای این کشور نیز بسیار مناسب می باشد و در کل زندگی در محیطی مفرح و جذاب را پدید می آورد.

به صورت کلی تحصیل در اسپانیا به خصوص تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا مزایای زیادی دارد که به صورت خلاصه در زیر آمده است:

  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی بدون نیاز به مدرک اسپانیایی
  • امکان یادگیری دومین ربان محبوب دنیا
  • پذیرش بدون دردسر
  • شهریه مقرون به صرف
  • زندگی و تحصیل در محیطی مناسب
  • امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا
  • امکان استفاده از بورسیه تحصیلی

درباره تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا

مدرک کارشناسی ارشد یا همان لیسانس در اسپانیا، دومین مرحله از تحصیلات عالی در اسپانیا می باشد و مقدمه ای برای تحصیل دکترا در اسپانیا است. تحصیل کارشناسی ارشد با توجه به ورود بیش از هزاران دانشجوی بین الملل در این مقطع اغلب به زبان انگلیسی می باشد اگرچه امکان تحصیل به زبان اصلی یعنی اسپانیایی کماکان پابرجا می باشد. مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا در اکثر رشته ها 2 سال به طول می انجامد.

اسپانیا که عضو اتحادیه اروپا می باشد سیستم واحد ها یا همان اعتبارها در دانشگاه ها تحت فرایند بولونیا است و سیستم واحد بندی نیز به صورت یکپارچه و به صورت ECT می باشد. برای اتمام مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا مجموعا کسب 120 ECT یا واحد که هر سال 60 ECT اختصاص می یابد مورد نیاز است. پایان این مقطع با ارائه یک پایان نامه همراه است. تحصیل به زبان انگلیسی نیز نیازمند مدرک معتبر می باشد.

درباره تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا

رشته های تحصیلی رایج کارشناسی ارشد در اسپانیا

از جمله رشته های محبوب و رایج برای تحصیل فوق لیسانس در اسپانیا در جدول زیر آمده است:

انسانی مهندسی علوم پایه پزشکی
مدیریت بازرگانی مهندسی صنایع شیمی پزشکی
مدیریت امور مالی مهندسی مخابرات اقتصاد دندانپزشکی
مدیریت پروژه مهندسی کشاورزی ریاضیات میکروبیولوژی
تجارت و کسب و کار معماری حقوق
علوم انسانی مهندسی مکانیک هنر
حسابداری مهندسی انرژی علوم پایه
روزنامه نگاری مهندسی IT علوم کامپیوتر
محیط زیست هوافضا
بازاریابی

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های اسپانیا

در اسپانیا حدود 85 دانشگاه اعم از دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی مشغول به فعالیت هستند که حدود 50 مورد آنها را دانشگاه های دولتی تحت حمایت سازمان های دولتی تشکیل می دهد. تحصیل کارشناسی ارشد در این کشور در حوزه بسیار وسیعی از رشته ها و دانشگاه ها به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی صورت می گیرد. در لیست زیر برخی از این دانشگاه ها معرفی شده اند.

نام دانشگاه مقطع و رشته شرح
University of Oviedo کارشناسی ارشد در منطقه آموزش عالی اروپا (EHEA) را در کلیه رشته های تحصیلی کارشناسی ارشد با همکاری دانشگاه های ملی و بین المللی دانشگاه دولتی آموزش عالی و تحقیق
Universitat Internacional de Catalunya کارشناسی ارشد

هنر و طراحی، تجارت، بهداشت، قانون و آموزش

واقع در کاتالونیا اسپانیا
Universidad Autonoma de Madrid کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل دانشکده های هنر و فلسفه، آموزش و آموزش معلمان، اقتصاد و مطالعات بازرگانی، علوم، حقوق، روانشناسی و پزشکی و پلی تکنیک و همچنین چندین ساختمان خدمات
Real Madrid Graduate School رشته های ورزشی تحصیلات تکمیلی خود را مبتنی بر تجربه گسترده مدیریت رئال مادرید، باشگاه برتر جهان از نظر درآمد، نتایج و غیره پیش می برد.
Universidad de La Laguna توریسم و مهمانداری، بازرگانی، علوم پایه، وکالت، بهداشت، مهندسی و تکنولوژی
University of Las Palmas de Gran Canaria مطالعات فنی و مهندسی (مهندسی عمران، معماری، مهندسی نرم افزار) متمرکز شده اند. همچنین شامل رشته هایی مرتبط با سلامت (پزشکی، پرستاری یا دامپزشکی) و علوم انسانی (تاریخ، حقوق، علوم اجتماعی) در لاس پالماس پایتخت جزیره گران کاناریا واقع شده است.

شهریه فوق لیسانس در اسپانیا

هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور با توجه به تعداد واحد یا همان ECT تعیین می شود. با توجه به اینکه تعداد واحد های تحصیل کارشناسی در این کشور حدود 120 ECT می باشد. هزینه تحصیل نهایتا رقمی بین 3.000 الی 7.200€ (یورو) می باشد. البته هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی با توجه به اداره مستقل آن توسط اشخاص و یا سازمان های خصوصی کاملا متفاوت می باشد. توجه داشته باشید امکان استفاده از کمک هزینه های تحصیلی مانند بورسیه تحصیلی توسط برخی از دانشگاه های اسپانیا فراهم شده است تا بتوانید هزینه تحصیل در اسپانیا را بهتر مدیرت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به سایت دانشگاه های اسپانیا مراجعه کنید. شایان ذکر است که بورسیه های تحصیلی اغلب در دانشگاه های دولتی ارائه می شوند.

توجه داشته باشید با اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا امکان استفاده از ویزای همراه مقدور می باشد بدین منظور دانشجو می تواند همسر و فرزند کم تر از 21 سال خود را با استفاده از ویزای همراه، به این کشور ببرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از مشاوره کارشناسان و مشاورین زبده این موسسه نهایت بهره را ببرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *